Šta je novo?
Da nije bilo free upgradea, nasilnih upgradea i pritisaka ne bi nikad prešao 10 %. Toliko je dobar da svaki drugi dan pitaš u FAQ temi za pomoć oko nekog problema.
U to si mozda samo ti ubedjen.
Ne lupaj gluposti, svakog dana ne pisem sigurno, a i ne budi siguran da je svaki x problem [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Nisam kolega, tako bi bilo, možda tu oko 10-12 % max. Da, zaboravio sam i monopol za w10 što se tiče dx12 podrške.. Sve to da bi ga "gejmeri" instalirali.
 
Poslednja izmena:
Nesto ispod 50% su W7 korisnici to je zaista mnogo, medjutim tu dosta ima i onih koji nemaju naviku da menjaju ni hw a ni softver, moze se reci divljaci, koriste dok se ne raspadne, a sigurno bar polovina tih korisnika su pirati.
Capture.JPG

Vista na 1% :D e to su fanboyevi :D ovi na win 2000 su pravi fanatici.
 
Eto deset godina ne može da umre priča da Vista ne valja. A dobar je sistem od SP1. Kao što se i zaboravilo da je XP bio đubre do SP2 otprilike. Takođe je XP odgovoran za reputaciju nesigurnog sistema, jer je nakon XP Bili lično poslao pismo svima da bi trebalo da se stavi fokus i na sigurnost. Što je valjda trebalo oduvek, ali ajde.
 
Nesto ispod 50% su W7 korisnici to je zaista mnogo, medjutim tu dosta ima i onih koji nemaju naviku da menjaju ni hw a ni softver, moze se reci divljaci, koriste dok se ne raspadne, a sigurno bar polovina tih korisnika su pirati.

Cekaj, a ti ove korisnike win10 koji su apgrejdovali sistem sa piratskog win7 ne zoves piratima. Medju ovih 22% trenutnih korisnika desetke mogu da se kladim da je bar 30-40% takvih.
 
Sto volim kad neko okaci link(ove) koje ni ne cita, i kojim sam sebe diskredituje, pa de ces lepseg osecaja po internetima :d

čitaj malo o temi po netu. Kačio sam slike i klipove iz wiresharka gde se vide špijunski NSA friendly domeni na koje se konektuje sistem sam od sebe, i posle "gašenja" svega. to je za početak. pa onda prisiljeni updejti, nemogućnost kontrole nad sistemom i tako dalje...

Cekaj, a ti ove korisnike win10 koji su apgrejdovali sistem sa piratskog win7 ne zoves piratima. Medju ovih 22% trenutnih korisnika desetke mogu da se kladim da je bar 30-40% takvih.
+1 :D
 
Poslednja izmena:
I sladja velkov isto tako svasta pise po netu, pa moze da se procita.
Zdrav razum, sa druge strane, je vrlo skup anti-malware, kontam ja da nema svako za licencu.
 
Svratim sinoc na posao da zavrsim jos nesto, imao sam nesto slobodnog vremena. U sred posla, iskace ekran 'Windows will update blah blah, Restart Now or Close to save work'.
Ok, rekoh, hajde Close pa cu da vidim koliko mi je jos ostalo do restarta. Pogledam tamo po taskbaru, nema nikakve indikacije niti bilo kakvog timera. Necu da pominjem sto su sklonili opciju Postpone i slicno.
Posto se par minuta nista nije desavalo, nastavim sa radom misleci da ce prilikom sledeceg restarta biti update. Naravno, iskace plavi ekran u nekom trenutku i krece restart i update, bez ikakve mogucnosti da ja odreagujem. Photoshop i ostali programi se zatv araju a meni se dize kosa na glavi.
5 restarta i pola sata kasnije, smoren, sipam drvlje i kamenje na MS, cuvena poruka 'Hi, these updates help protect you from online blah blah'.
WTF?
Da li oni stvarno misle da OS moze i ima pravo da me prekine u bilo kom trenutku posla i da krene sa svojim *****skim update/upgrade-om? Sta da sam bio u deadlinu i da sam morao da isporucim nesto u tih pola sata koliko sam cekao komp da se 'popravi'?
Meni je prosto neverovatno da neko tamo u MSu ima smelosti da razmislja na ovaj nacin, da bez ikakve mogucnosti postponovanja apdejta, mene OS uslovljava i diktira tempo rada. Za iole ozbiljan posao, Win10 je zavrsio za mene.
Ne treba mi wannabe Hal9000, koji ce nadgledati moj rad i pokusavati da mi pomogne. Treba mi stupid shell, koji cu moci da customizujem i koji ce sluziti onome cemu svi OS-ovi treba da sluze, da pokrece druge programe. Ja vreme ne provodim u OSu, niti zelim bilo kakvu vrstu invazivnog OSa. User experience-a, ocena 0.
Jedan veliki bug su usminkali i nazvali ga OS. Moze im se. Heh.

Post od malopre iz druge teme. Ne bih te više zadržavao.
 
Elem mi se to nikad nije desilo, niti bilo koga znam. Jedino objašnjenje je zakazano već odavno i odlagano previše. Mada i to nisam siguran da bi izazvalo.

Ti stvarno živiš u iluziji da bi ja tolerisao tako nešto ili većina drugih korisnika?
Usput teraš off-topic skroz gde god stigneš. Ovo je tema za Win 7.
 
Poslednja izmena:
Ne teram jedini. Krenula je rasprava u tom pravcu. Dosta govori o tebi što gledaš samo da li tebi radi :)
Troluješ i ponovo se praviš lud, već sam kačio pun net "windows 10 update restarts without warning tema".

Da, sigurno je do korisnika. W10 tu ništa nije kriv !

Ovako nešto na W7 NE može da se desi.
 
Windows 7 ima isto ponašanje u auto modu. Ako predugo ne restartuješ tera te.
 
Ali IMA 2 manuelna moda, u tome je ogromna razlika !
Već te je jedan kolega pitao gde je to na 7ci, iskulirao si naravno.

kVQpg1B.jpg
 
Poslednja izmena:
Stopke, jesi siguran?!?!? Sad kad uleti ovaj kumulativni, možda se predomisliš ;-)
 
Jel si ti siguran ili ne vidiš sliku ? Od početka korisnik ima potpunu kontrolu kada će da instalira apdejte. Videćemo šta će biti sa kumulativnim.
 
Ima i u W10. Ako nije ovca.
 
Nikakvu slobodu nema korisnik što iskustva ogromnog broja korisnika potvrđuju. To što su oni kojima se to desilo za tebe ovce to je tvoj problem...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrlo je zanimljivo kako "su oni" kojima se desava a ne "smo mi".
Samo me interesuje kako mi koji citamo sta pise imamo slobodu i nemamo problema sa fantomskim spijuniranjem.
Mora da nam je haarp isprao mozak.
 
Šta god da napišeš ne možeš protiv činjenica koje su u ovom slučaju jasne - crno na belo.
 
Cinjenica dr Sladje Velkov?
Ili cicnjenica kako radi win 7/10?
Posto se ove druge ne slazu sa tobom nikako.
 
Nikakvu slobodu nema korisnik što iskustva ogromnog broja korisnika potvrđuju. To što su oni kojima se to desilo za tebe ovce to je tvoj problem...

Sent from my D6603 using Tapatalk
I da uzmeš da kopaš gluposti za Windows 7 našao bi isto i više. Ovde nije u pitanju ništa posebno, osim tvoje pasije i još par likova. Što je generalno nebitno, osim što uđu ljudi da se obaveste, i dobiju sve samo ne to.
 
A tvoji postovi za razliku od nasih pametni i tacni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekaj, a ti ove korisnike win10 koji su apgrejdovali sistem sa piratskog win7 ne zoves piratima. Medju ovih 22% trenutnih korisnika desetke mogu da se kladim da je bar 30-40% takvih.
Da ali oni su sada rehabilitovani, kao cica Draza [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Tačno tako kao što kažeš Dark sačekaću peč utorak ako ne bude update na 7ici podićiću sistem na 10ku i ja mislim da su ispeglali tu grešku sa usage i ja sam spremio catalist manager da povučem nove drajvere za čipset ...

Soilent Green is People
 
Meni W10 samo pravi probleme. Srecom pa vecina firmi sa kojim radim koriste W7. Ako sam ja sistem admin onda valjda znam sta meni treba a ne da mi windows odredjuje i mijenja postavke. Izvinjavam se za off.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Da li je moguće da jedna DDR1 memorija radi normalno na Windows XP a da ne radi na Windows Vista ili Windows 7 operativnim sistemima?

Instalirao sam 3 identične Kingston DDR KVR400X64C3A/1G memorije (originalni Kingston čip) na nForce ploči i pod Windows XP sistemom radi savršeno. Sistem je očitao sva 3GB i nikakvih problema nemam.
Kada pokušam da instaliram ORIGINALNU Windows Vistu ili Windows 7 prijavljuje mi grešku i odbija da instalira operativni sistem.
S obzirom da sam bez problema instalirao Windows Vistu i Windows 7 sa DDR1 PQI memorijom pretpostavljam da je jedino memorija u pitanju.
Kako imam samo 1.25GB PQI memorije Windows 7 radi užasno sporo čak i kada pogasim nepotrebne servise, pa sam morao da vratim na Windows XP.

Neki savet?
Znam da neke memorije ne rade na nekim pločama ali mi nije poznato da memorije ne rade sa pojediniim operativnim sistemima?

Moguće da je jedan od razloga taj što ploča podržava samo 333Mhz memorije, a instalirana je 400Mhz, međutim pod Windows XP-om nemam problema, samo je oborena brzina rada sa 400Mhz na 333Mhz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno