Šta je novo?

Skinuo sam ovaj Simplix paket, našao mi 108 apdejtova, pošto iz nekog razloga win apdejt nije hteo da radi kako treba već dugo vremena. Malo je potrajalo i uz par restarta sve odradio. Posle toga WU proradio normalno. :)

Inače, pored isključene telemetrije izbačeni su apdejtovi i za win 10 apgrejd.

Hvala za link. :wave:
 
Sad će ljudi da odlepe, iako je ovo generalno dobra stvar.
 
Odlično, samo ako ne budu ugurali telemetriju kroz te kumulativne apdejte.
 
Jeste da je tema zapostavljena ali obzirom da sam trenutno na 7 iz nekog razloga ne moze da mi pronadje ni jedan apdejt? Windows apdejt nakon sto mu zadam da trazi apdejt on trazi ali nista ne biva, nikako da pronadje?? Trazio sam preko neta u cemu je problem ali ima raznih resenja koje sam trazio ali nece da radi ....
 
meni se desilo isto na neka dva lap topa koja sam radio, kad kliknem vrti u nedogled. nasao sam neki manuelni apdejt koji je imao gomilu toga i pojma nisam imao sta sve instalira pa sam batalio... vidi da nadjes neku instalaciju sa sadrzanim apdejtovima, mada ti ni to nije najsrecnije resenje....
 
meni se desilo isto na neka dva lap topa koja sam radio, kad kliknem vrti u nedogled. nasao sam neki manuelni apdejt koji je imao gomilu toga i pojma nisam imao sta sve instalira pa sam batalio... vidi da nadjes neku instalaciju sa sadrzanim apdejtovima, mada ti ni to nije najsrecnije resenje....

Na nekom sajtu sam nasao koje ispravke treba da instaliram i kada pokrenem on ih trazi na kompu i to trajeeee, nista ne biva?? Nesto su zeznuli u MS ima nekih fikseva videcu da probam svaki
 
Srediće update uskoro valjda sa kulmulativnim sistemom, umesto milion sitnih.
 
Jeste da je tema zapostavljena ali obzirom da sam trenutno na 7 iz nekog razloga ne moze da mi pronadje ni jedan apdejt? Windows apdejt nakon sto mu zadam da trazi apdejt on trazi ali nista ne biva, nikako da pronadje?? Trazio sam preko neta u cemu je problem ali ima raznih resenja koje sam trazio ali nece da radi ....

Na istoj strani ove teme imaš rešenje, samo oči treba upotrebiti:

 
Poslednja izmena:
Na istoj strani ove teme imaš rešenje, samo oči treba upotrebiti:

:) otvorio sam oci vec sam pisao da sam probao da instaliram te hotfixeve ali iz nekgo razloga nece da se instaliraju u cemu je prob nemam pojma sacekacu da vidim da li ce ispravati kao sto je napisao DM
 
Ne razumem čekanje, kad imaš rešenje. Neće se popraviti samo od sebe, dok do kumulativnih zakrpa, u koje će i biti namerno zapakovana bespotrebna telemetrija i slično, ima do mesec dana. Imaš mogućnost da središ problem koji te muči i update-uješ sistem, posle toga možeš da radiš šta hoćeš na svoju ruku.
 
Poslednja izmena:
Na nekom sajtu sam nasao koje ispravke treba da instaliram i kada pokrenem on ih trazi na kompu i to trajeeee, nista ne biva?? Nesto su zeznuli u MS ima nekih fikseva videcu da probam svaki
Ја сам скоро некоме инсталирао 7 и апдејт је радио дуго са пар рестарта док није стао и траааажио. Нашао сам инфо да неки апдејт кочи, пешке га инсталирао и наставило је. Вероватно би и сам прошао после неког дужег, можда и предугог чекања али нисам имао стрпљења.
 
Ne razumem čekanje, kad imaš rešenje. Neće se popraviti samo od sebe, dok do kumulativnih zakrpa, u koje će i biti namerno zapakovana bespotrebna telemetrija i slično, ima do mesec dana. Imaš mogućnost da središ problem koji te muči i update-uješ sistem, posle toga možeš da radiš šta hoćeš na svoju ruku.



Skino sam zakrpe, apdejte koji treba da reše taj problem, nevolja je u tome što ni one neće da se instaliraju ... Probao sam svašta ali ne i da prčkam po registriju tako da videću svakako ako budem mogao da rešim problem odmah to ću uraditi.
 
Poslednja izmena:
Baš hteo i ja da pitam, instalirao 7cu na nekom kršu, rekoh potrajaće dok on poskida sve što ima, a nije mi frka da mora da bude gotovo čim pre i ostavim ga tako... kad evo i posle 3 dana on i dalje stoji Searching for updates... moraće da se baci pogled i na taj Simplix definitivno. :)
 
Baš hteo i ja da pitam, instalirao 7cu na nekom kršu, rekoh potrajaće dok on poskida sve što ima, a nije mi frka da mora da bude gotovo čim pre i ostavim ga tako... kad evo i posle 3 dana on i dalje stoji Searching for updates... moraće da se baci pogled i na taj Simplix definitivno. :)

Ako uspeš podeli info.
Ja sam probao i ovaj fix ali neće da "prođe" stane kod dela gde traži taj apdejt i neće da instalira

 
Sačekajte još malo, od sledećeg meseca počinje isti sistem update-a kao za 10ku.
 
Ja se ne žurim znam za to ako neko ipak hoće da požuri neka proba i ovaj fix ako može da prođe.

Soilent Green is People
 
Ja sam uspeo da ga nateram s nečim. Imam u kompu ali ne znam tacno koji fix je bio. Pogledacu sta imam pa nesto od zadnjeg skinutog je sigurno

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
pozdrav svima.

E ovako, imam jedan 'problemcic' pa ako znate da mi pomognete.
U pitanju je:

win 7 x64 ultimate je bio na laptopu
1HDD od 1TB
3 particije :
-partion 1 #700GB (podaci)
-partion 2 #180 GB (sistemska)
-partion 3 #system reserverd

Dug ponovo dizao sistetem, isao je na clean install , boot-ovao preko diska i dosao da izabere particiju.
Izabrao ovu particiju od 180gb an kojoj je bio sistem ali konstantno mu je davalo gresku da particija nema dovoljno prostora.
Opcije remove, format i ostalo sta bude prisutno od opcija nije moglo uopste da se izabere.
3 CD-a sa sistemom je isprobao i na svakom vise ni jedna operacija sa ovom particijom nije bila moguca a greska da nema dovoljno prostora na particiji je uvijek iskakala kad bi se islo na install.

E sad nastupam ja preko telefona kao 'pomoc' :(
rekao mu da udje u Command Prompt, i kuca sledece
diskpart
list disk
sel disk 0 #to je bio ovaj od 1TB
list partition
i sad kad su se izlistale particije bile su samo dvije dok uopste nije bilo ove od 180GB

e sad ja mu kazem da kuca ovo:
create partition logical
ne navodeci koliko prostora da kreira jer onda uzme kao sva prostor sto je free
onda je isao opet
list partition
i sad se pojavila i ta particija pod rednim brojem tri

e sad ja da se napravim pametan, reko ajde da je ocitimo prije dizanja sistema
isao na
sel partition 3
clean

sad restartovao racunar i poceo sa dizanjem sistema, kad je doslo da se izabere particija, samo jedna od 1 TB i to skroz prazna. Znaci na komplet HDD je odradjena opcija clean a ne samo na particiji 3. isao on opet na
diskpart
list partition
al ovaj put nije bilo ni jedne, znaci disk je skroz ociscen.

ima li sanse da se ovo vrati u potpunosti???

citam nesto sad po netu, al ima samo kad je particija ociscena i to pomocu nekih alata, al tek kad se digne sistem, al nema nista ponudjeno za komplet HDD.
Negdje opet pise: "kad se odradi clean HDD-a da je bitno samo da se nista poslije ne upisuje na disk" i kao da se moze sve da vrati.
Ako se odradi clean da se samo prvi i zadnji megabajt sa diska obrise, a kako je zadnji stalno nula ako disk nije 100% pun onda je bitno da se samo taj prvi vrati.
A posto kad se dize sistem, pisanje na disk uvijek ide od pocetka, automatski posto je prvi megabajt jednak nula, disk ce poceti da pise od pocetka i time ce prepisati sve podatke i vracanje diska vise nije moguce u potpunosti.
e sad ovo samo pise teoretski al ne pise kako da se vrati bez da dizem sistem :(

ako neko zna nek pomaze jer ubice me drug :(

hvala unaprijed
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, posto sam jedan od nesrećnika kojima je anniversary update zamrzao racunar, a roll back, reinstall i cake sa reddita i win supporta nisu pomogle, odlučio sam da se vratim na dobri stari win 7. Uradio sam fresh instal, i na prvi pogled sve je bilo ok, sve dok nisam instalirao drivere za graficku ( amd 6870 ) . Posle njihove instalacije sistem radi normalno par sekundi, a onda se dogodi isti problem, kao i na win 10 ... Sistem se zapuca ... Da li je moguće da je ostao neki rep sa 10-ke, i da li iko ima bilo kakav savet ? Cisto da dodam da sam probao i najnovije drivere, a i stare koje sam dobio uz gradu ... Pustio sam i sistem da sam nadje drivere, ali posle restarta, opet dolazi do zamrzavanja ... Svaki savet je dobrodošao :)
 
Da li je ta grafička ispravna? Ako si radio clean install, formatirao particiju is ne može da ostane nista od win 10

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ako uspeš podeli info.
Ja sam probao i ovaj fix ali neće da "prođe" stane kod dela gde traži taj apdejt i neće da instalira

To je to, ovaj koji si okačio radi, evo ga krenuo update, link je https://support.microsoft.com/en-us/kb/3135445.

Samo treba restartovati računar i pre ručnog pokretanja ove zakrpe kako te ne bi uhvatio zaglavljen windowsupdate proces koji se sam pokrene posle nekog vremena od podizanja sistema.
 
Poslednja izmena:
Jeste, jer neće postojati hiljade kombinacija instaliranih i neinstaliranih ispravki. Koje onda komplikuju život svima od korisnika, do Microsoft-a da otkrije u kojoj kombinaciji postoji konflikt. A drugo neće da se guši sa stotinama sitnih update o kojima se trenutno raspravlja.
 
pozdrav svima.

E ovako, imam jedan 'problemcic' pa ako znate da mi pomognete.
U pitanju je:

win 7 x64 ultimate je bio na laptopu
1HDD od 1TB
3 particije :
-partion 1 #700GB (podaci)
-partion 2 #180 GB (sistemska)
-partion 3 #system reserverd

Dug ponovo dizao sistetem, isao je na clean install , boot-ovao preko diska i dosao da izabere particiju.
Izabrao ovu particiju od 180gb an kojoj je bio sistem ali konstantno mu je davalo gresku da particija nema dovoljno prostora.
Opcije remove, format i ostalo sta bude prisutno od opcija nije moglo uopste da se izabere.
3 CD-a sa sistemom je isprobao i na svakom vise ni jedna operacija sa ovom particijom nije bila moguca a greska da nema dovoljno prostora na particiji je uvijek iskakala kad bi se islo na install.

E sad nastupam ja preko telefona kao 'pomoc' :(
rekao mu da udje u Command Prompt, i kuca sledece
diskpart
list disk
sel disk 0 #to je bio ovaj od 1TB
list partition
i sad kad su se izlistale particije bile su samo dvije dok uopste nije bilo ove od 180GB

e sad ja mu kazem da kuca ovo:
create partition logical
ne navodeci koliko prostora da kreira jer onda uzme kao sva prostor sto je free
onda je isao opet
list partition
i sad se pojavila i ta particija pod rednim brojem tri

e sad ja da se napravim pametan, reko ajde da je ocitimo prije dizanja sistema
isao na
sel partition 3
clean

sad restartovao racunar i poceo sa dizanjem sistema, kad je doslo da se izabere particija, samo jedna od 1 TB i to skroz prazna. Znaci na komplet HDD je odradjena opcija clean a ne samo na particiji 3. isao on opet na
diskpart
list partition
al ovaj put nije bilo ni jedne, znaci disk je skroz ociscen.

ima li sanse da se ovo vrati u potpunosti???

citam nesto sad po netu, al ima samo kad je particija ociscena i to pomocu nekih alata, al tek kad se digne sistem, al nema nista ponudjeno za komplet HDD.
Negdje opet pise: "kad se odradi clean HDD-a da je bitno samo da se nista poslije ne upisuje na disk" i kao da se moze sve da vrati.
Ako se odradi clean da se samo prvi i zadnji megabajt sa diska obrise, a kako je zadnji stalno nula ako disk nije 100% pun onda je bitno da se samo taj prvi vrati.
A posto kad se dize sistem, pisanje na disk uvijek ide od pocetka, automatski posto je prvi megabajt jednak nula, disk ce poceti da pise od pocetka i time ce prepisati sve podatke i vracanje diska vise nije moguce u potpunosti.
e sad ovo samo pise teoretski al ne pise kako da se vrati bez da dizem sistem :(

ako neko zna nek pomaze jer ubice me drug :(

hvala unaprijed
Tako što uzmeš i staviš taj disk u drugi računar. A to nisi ni trebao da mu kažeš da radi.

NI SLUČAJNO NE INSTALIRAJ BILO ŠTA NA TAJ DISK.

Ako ništa nije upisivano u zadnje vreme, trebalo bi da može da se vrati skoro sve.
 
Nazad
Vrh Dno