Šta je novo?
Cemu ta fobija od W10 ?!

Sto se mene licno tice,cim su pustili Oficial win10,na svakom svom racunaru sam ga instalirao.
Samo ne jednom 775 krsveru imam win7 za sve i svasta.
Mojima i burazeru sam ostavio win7 jerbo slabije ulaze u stos.
Na poslu picim win7.
Meni je win10 ok jerbo je to trenutno stanje i hteo ili ne,ja to prihvatam.
Nisam se bunio od pocetka.
 
Ima vise razloga zasto preci na W10 i mnogo manje zasto ostati na W7 ali ko kako voli, ja koristim od Viste pa sve do W10, sto se tice tog Beta ili bolje reci Alpha Store-a , to je takva sramota za MS da je neopisivo, da ne mogu staviti verziju aplikacije i kada je poslednji x azurirana ista, to su osnovne stvari za jedan store, a svaki ima bas to, a MS-ov jok.
Sta je sa Win Desktop aplikacijama , i one su trebale da budu na Store-u , koliko im treba za taj potez , super je ideja da klasicne app i ove moderne budu na istom mestu, a ne da korisnik luta i trazi ko ****** na netu svaku pojedinacno i tako izgubi dosta vremena...i to ce ko zna kad ...
Neki cak i tvrde da im je komp "Prodisao" od kad su instalirali W10 , ja nebih rekao da je to laz, to je cak i jedan plus i razlog vise zasto instalirati W10.
 
Poslednja izmena:
Treba da batalis malo "fanovske forume i sajtove" i da citas one klinacke komentare od kojekakvih posetioca. Kao prvo Microsoft je taj koji trebao da prvo lepo uredi svoje aplikacije koje sad forsira,pa tek onda da se svi ostali zainteresuju.

Ove univezalne aplikacije kako ih ms-oft naziva su pravo smece i NE MOGU da pariraju nikako u ovom stadijumu desktop aplikacijama.MS forsira desetku zbog svoje prodavnice i tih aplikacija.
Moj stav nema nikakve veze s tim. Pa bi mogao da smanjiš doživljaj.
Meni ni sedmica nije bila savršenstvo, ni osmica, pa tako ni desetka. Ali je apsolutna glupost tupiti kao za XP prelazak kad je besplatno. Osim ako ne zavisiš baš od nekog softvera koji ne radi na novom OS. A to je mali broj ljudi.
 
Moj stav nema nikakve veze s tim. Pa bi mogao da smanjiš doživljaj.
Meni ni sedmica nije bila savršenstvo, ni osmica, pa tako ni desetka. Ali je apsolutna glupost tupiti kao za XP prelazak kad je besplatno. Osim ako ne zavisiš baš od nekog softvera koji ne radi na novom OS. A to je mali broj ljudi.

Pa sto onda krivis korisnike koji nemaju potrebu za te nove standarde i ne mogu nikako da ih iskoriste sa stonim racunarima. Micorsoft donosi u svakoj verziji windowsa nove standarde.U desetki ne moze da se iskoristi 50% mogucnosti na stonom racunaru.Zato i nije interesantan za vecinu korisnika.

Licno sam probao desetku na "Sve u jednom" i prenosnom racunaru sa ekranom na dodir i tu potpuno dolazi do izrazaja desetka i veoma je zanimljiva.Na stom racunaru ne moze da se upotrebi do kraja.
 
Oces da kazes da ti ovo treba za full experience :D

81C2k45QXXL._SL1500_.jpg
 
Zato što zbog njih onda ne može deset godina da se ukinu zastareli standardi. Što onda ugrožava sve korisnike svih sistema.
To ne znači da korisnici Windows 7 trenutno ugrožavaju, ali će za par godina jer ih ima previše. A za mesec dana ističe besplatan prelazak, tako će ih tek tada biti teško prebaciti.
 
Zato što zbog njih onda ne može deset godina da se ukinu zastareli standardi. Što onda ugrožava sve korisnike svih sistema.
To ne znači da korisnici Windows 7 trenutno ugrožavaju, ali će za par godina jer ih ima previše. A za mesec dana ističe besplatan prelazak, tako će ih tek tada biti teško prebaciti.

Molim :) A KMS nece biti vise u modi ? eh daj bre, tako su se bojali Viste i 7 pa eto vidi ih sada :)
 
Pa naravno da je drugacije, nije to nista cudno, svako koristi ono sto misli da je za njega najbolje, meni je svejedno koristio misem W7 ili W10 ama potpuno isti dozivljaj, najveca zamerka su mnogima metro app, ja koristim par i nisu lose za basic stvari , problem je sto te app ne mogu biti jake-kompleksne posto su prevashodno za Tablet :) cudno je sto toliko odlazu File Explorer u modern fazonu, vidimo Edge isto koji jako sporo napreduje, znaci da MS ima muke sa svojim modernim aplikacijama..
A sto se tice tableta , W10 podjednako dobro radi kako na klasicnom PC-u , tako i na tabletu , steta sto na mobilnim telefonima ne radi tako dobro, tu im pada ocena.

Tablete ne podnosim inace, a ako nekada uzmem neki, bice Surface ili neki dobar naravno sa W10 :)
 
Poslednja izmena:
Kad budu dali veca prava korisniku... Da sam odredjuje kada ce uraditi update npr i kada ga budu ispeglali preci cu... A ne posle svakog update treba ponovo sve da nameštam i sredjujem, treba da brinem da li mi je promenjen windows folder, da li cu imati problema sa driverima itd. Tu je prednost 7ice, slagali se vi sa tim ili ne.
 
Poslednja izmena:
Sa njim će se složiti velika većina ozbiljnih kompanija koje imaju xxx računara, i gde im svaka brljotina OS-a može napraviti nenormalne probleme i ogromne troškove. I posle ozbiljinh testiranja ne pada im na pamet da primirišu isti.
A 10-ka ima problema koliko hoćeš. Da su kreirali stvarno ozbiljan sistem sa minimalnom količinom bagova, ne bi apdejti išli na svaka 3 minuta.
Neću da spominjem i poveći broj kućnih korisnika sa legalnom 10-kom, kojima je dotični već preko glave sa svojim bubama i problemima. A znam ih nemalu cifru.
 
Poslednja izmena:
Neće se složiti nijedna ozbiljna kompanija. Jer za njih postoji menadžment u sitnicu kako hoće da isporučuju i šta na umrežene računare. Tako da je ovo kukanje samo kukanje bez razloga. A update i treba da ide automatski kućnim korisnicima. Pri tome ne znam šta to kvari update od drajvera ili bilo čega. Jer računari drastično različitih konfiguracija ga guraju godinu dana, sa sve velikim update-om u novembru. I čuda radi najveće kukanje kako Windows 10 uništi update-om dolazi od ljudi koji ga ne koriste.
 
Sta bi po vama Microsoft trebao da uradi kako bi vas W7 korisnike pridobio da odradite upgrade?

1. Preporodi ideju o W7 SP2
2. Odustane od Metro/Modern dizajna W10 univerzalne platforme
3. Microsoft treba da se samo banuje i nestane
4. Nesposobni OEM ne ume da napise drajver - MS treba da dejstvuje
5. Nista od navedenog, ciste gluposti MS tone nema mu spasa

edit: 3 i 5 mu dodje jedno te isto :D
 
Poslednja izmena:
Sa njim će se složiti velika većina ozbiljnih kompanija koje imaju xxx računara, i gde im svaka brljotina OS-a može napraviti nenormalne probleme i ogromne troškove. I posle ozbiljinh testiranja ne pada im na pamet da primirišu isti.
A 10-ka ima problema koliko hoćeš. Da su kreirali stvarno ozbiljan sistem sa minimalnom količinom bagova, ne bi apdejti išli na svaka 3 minuta.
Neću da spominjem i poveći broj kućnih korisnika sa legalnom 10-kom, kojima je dotični već preko glave sa svojim bubama i problemima. A znam ih nemalu cifru.

Neće se složiti nijedna ozbiljna kompanija. Jer za njih postoji menadžment u sitnicu kako hoće da isporučuju i šta na umrežene računare. Tako da je ovo kukanje samo kukanje bez razloga. A update i treba da ide automatski kućnim korisnicima. Pri tome ne znam šta to kvari update od drajvera ili bilo čega. Jer računari drastično različitih konfiguracija ga guraju godinu dana, sa sve velikim update-om u novembru. I čuda radi najveće kukanje kako Windows 10 uništi update-om dolazi od ljudi koji ga ne koriste.
Navedi mi jednu ozbiljnu kompaniju sa preko 100 racunara(sem ms) koja koristi w10 na tim racunarima.
 
Sad ćemo da licitiramo kompanije? Pri tome kompanije koje planiraju prelazak to će tek da rade krajem godine i sledeće. Jer za njih upgrade svejedno nije besplatan. Što naravno znaš i sam.
 
1) Da u W10 ubaci Aero ili neku drugu eye-candy temu (vjerovali ili ne, al' znam dosta ljudi koji nisu prešli na 8/8.1/10 samo zato što su ružni)
2) Da vrati kontrolu korisniku nad Windows Update (jest da postoji ovo http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Windows-Update-MiniTool.shtml, ali sam OS bi trebao da ima odgovarajuću aplikaciju za update)
3) Da ubace podešavanja gdje korisnik može jednostavno isključiti neke stvari ili ih podesiti ako ništa drugo.

Ako bi ovo uradili vjerujem da bi prelazak na 10 tekao dosta brže.

Ja ću vjerovatno u julu na desktopu sa Sedmice preći na 2015 umjesto na klasičnu desetku samo zato što sa 2015 imam više kontrole nad sistemom.
 
2) Nikako, cilj je da usvajanje bude 80% u roku od nedelju dana. I ne vidim šta je problem do god je QA rigidan. A do sada je bio.

Kroz dve godine će se podrazumevati kao i autoupdate Chrome-a. I niko neće ni pominjati.
 
Poslednja izmena:
Chrome, a po to je googlov proizvod , zasto njemu da se zamera nesto :)
 
O da, kad ga već pomenuste, zameram Chrome-u podugačak spisak stavki. Ne instaliram ga i zabranjujem ga. Tamo gde neko insistira na njemu pogasim svaki mogući njegov servis, adbloker pod obavezno, kontrola keširanja i dovlačenja, i još ponešto. Neću ponovo da pokrećem priču o VB islično, ali gasim i njegovu telemetriju.
 
Sad ćemo da licitiramo kompanije? Pri tome kompanije koje planiraju prelazak to će tek da rade krajem godine i sledeće. Jer za njih upgrade svejedno nije besplatan. Što naravno znaš i sam.
Da da da...

2) Nikako, cilj je da usvajanje bude 80% u roku od nedelju dana. I ne vidim šta je problem do god je QA rigidan. A do sada je bio.

Kroz dve godine će se podrazumevati kao i autoupdate Chrome-a. I niko neće ni pominjati.


Kako ne kapiras da necu da mi microsoft odredjuje kad cu da radim update i da mi sam restartuje racunar ili da mi sam menja podesavanja sistema? Takvih kao ja je mnogo.

Ps: jedna stvar je jedan program kao chrome gde se to sredjuje menjanjem jedne vrednosti u registry-u, a druga je OS.
 
Poslednja izmena:
Jer gledaš iz pogrešnog ugla, valjda hoćeš da ti je sistem zakrpljen? Je li isto tako želiš da imaš flash od pre pet godina, browser koji podržava samo SSL3, itd. Pa posle kad iz toga izađe sve i svašta da kažeš kako je Microsoft nesigurno đubre?

Mora da se promeni brzina kojom se isporučuje novi softver, i ništa ne fali da zakrpe stižu automatski kućnim korisnicima, koji usput najmanje i znaju.
I sad ili mi na IT forumu ništa ne znamo i ne razumemo ili se pravimo po potrebi i obavezno kad je Microsoft u pitanju.
 
2) Nikako, cilj je da usvajanje bude 80% u roku od nedelju dana. I ne vidim šta je problem do god je QA rigidan. A do sada je bio.

Kroz dve godine će se podrazumevati kao i autoupdate Chrome-a. I niko neće ni pominjati.

I na 7 i na 8.1 update je radio autoamtski bez da korisnika išta pita, samo su imali mogućnost da oni koji žele da izaberu kada će i šta će da instaliraju. I niko se nije bunio zbog toga. To što su to izbacili u 10 kako bi svi bili up-to-date no matter what nema nikakvog smisla jer i korisnik i malware može i dalje ubiti Windows Update servis. Iako to ima smisla za sigurnosne update-a nema smisla da mi se instalira Silverlight i pogrešan drajver za touchpad bez mog odobrenja.

To što je QA rigidan ne znači da developer timovi mogu popraviti bag prije nego što menadžment naredi release uz komentar "f*** users" što se i pokazalo tačnim kad su nakon update-a na TH2 resetovana neka podešavanja i default programi.

Ne koristim Chrome jer ga ne mogu prilagoditi sebi kao što mogu Firefox, premda bih volio da bude brz kao Chrome.
Što se automatskog update-a Chrome-a i za to postoji rješenje: https://support.google.com/chrome/a/answer/187202?hl=en
 
Poslednja izmena:
Od kada Windows 10 instalira Silverlight? Microsoft ga je i ugasio. Sa savetom da se briše ako nije preko potreban.

S obzirom da su sada kulmulativni, nema ni zašto da pita za pojedinačne. Ne gasi ti računar dok ga koristiš, što ne znam zašto ljudi to stalno pričaju. Jer to nije kako radi.

Naravno da možeš da ubiješ servis za update, ali to ne znači da treba da radiš to. Naročito mi nije jasna logika za browser, s obzirom da na svaka dva dana se krpi neki exploit.
 
Jer gledaš iz pogrešnog ugla, valjda hoćeš da ti je sistem zakrpljen? Je li isto tako želiš da imaš flash od pre pet godina, browser koji podržava samo SSL3, itd. Pa posle kad iz toga izađe sve i svašta da kažeš kako je Microsoft nesigurno đubre?

Mora da se promeni brzina kojom se isporučuje novi softver, i ništa ne fali da zakrpe stižu automatski kućnim korisnicima, koji usput najmanje i znaju.
I sad ili mi na IT forumu ništa ne znamo i ne razumemo ili se pravimo po potrebi i obavezno kad je Microsoft u pitanju.
Druze meni je sistem zakrpljen, nisam početnik. Sistem me obavesti kada ima novih zakrpa ja biram kad JA hocu da pocne sa skidanjem i instalacijom. Isto tako flash me obavesti kad ima zakrpa.
 
Na windows 10 je dobro sto je samo komulativni update i dobro je sto stari komulativni obrise sam i instalira novi tako da ne se natrupuje sa hotfix kao windows 7 i 8.1 sa 300 updata

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Da li ovaj Tamni Mađioničar mora svaku temu da "za..čini" svojim trolovanjem na temu Win10? Neznam čime se bavi čovek koji nekoliko godina po ceo dan visi na kompu i daje komentare na sve što ne zahteva iole stručnije znanje... Ponekad se pitam plaća li ga MicroSoft za ovoliko...sr... Win7 bi uz malo ozbiljniju doradu mogao da bude gotovo savršen sistem, ali to im nije u interesu.
Elem, što se tiče njegove priče da diveloperi jedva čekaju da svi pređu na noviji sistem... ajoj, koliko greši. Za divelopera je san da se dočepa nečeg stabilnog što se ne menja tako često, gde ne mora na svaka tri meseca da uči novu materiju, gde može pristojno da zarađuje a da ga glava ne boli godinama. O tome bi mogao malo da popriča sa diveloperima MAC OS-a, imali bi itekako šta da mu kažu. Da ne pričam o mnogo ozbiljnijim sferama gde se napravi specijalizovan softver koji radi pod recimo Win7 i prodaje povelikim korisnicima, i košta basnoslovne sume... a svi su srećni. I ovi koji ga prave i ovi koji ga koriste a dali su debele pare za njega. Jer i njima donosi debelu korist.
Bezbednost? Zašto je uopšte win NE bezbedan? Opet, mogao bi da popriča sa ponekim stručnim iz resora MAC OS-a i nekih Linuxa. Takođe i onima koji rade na razvoju Win Servera. Bezbedniji je onaj sistem koji se ne menja, kako god paradoxalno zvuči. XP je sasvim bezbedan, ali će učiniti sve da te ubede u suprotno. Nastavak kroz Win7 priču.
Jedini razlog zašto M$ sada počinje sa hiperprodukcijom Widowsa kao što to Google još drastičnije radi sa Androidom je NOVAC. I SAMO NOVAC.
Da bi mogao da proda nov proizvod i sve što ide uz njega. Pri tome sitna bižuterija od korisnika kao mi nisu mu uopšte interesantni, bolje reći interesantni smo mu samo kao ogledni kunići...
Da bi mogao da se proda nov hardver, za šta ga pritiskaju veliki proizvođači. Gura industrija hardvera što više može, i da se ogrebe usput svako ko može.
Da bi industrija igara išla dalje.
...itd
I svemu ovome cilj je samo profit. Običan, najprljaviji profit.
 
Poslednja izmena:
Od kada Windows 10 instalira Silverlight? Microsoft ga je i ugasio. Sa savetom da se briše ako nije preko potreban.

S obzirom da su sada kulmulativni, nema ni zašto da pita za pojedinačne. Ne gasi ti računar dok ga koristiš, što ne znam zašto ljudi to stalno pričaju. Jer to nije kako radi.

Naravno da možeš da ubiješ servis za update, ali to ne znači da treba da radiš to. Naročito mi nije jasna logika za browser, s obzirom da na svaka dva dana se krpi neki exploit.

Instalira ga. I meni bi ga instalirao da u Group Policy Editoru nisam podesio update na notify i onda sa WUMT isti "sakrio". Restartuje računar čak i ako ga koristiš, s tim da samo Pro i Enterprise verzije imaju mogućnost da izaberu da li će restartovati sistem odmah ili kasnije (nemam info da li je opcija "notify to schedule restart" ubačena u home verziju). Ljudi ne bi pričali da se to stvarno ne dešava. Znam ja da su sad svi kumulativni, ali to ne znači da mi ne treba ostaviti opciju da odbijem instalaciju Silverlighta i MSRT-a ako to ne želim.
Ja npr. nisam gasio WU servis, ali su ga gasili oni koji su to htjeli da urade. Ako su zaista htjeli da 80% instalira zakrpe u roku od sedam dana onemogućili bi gašenje WU servisa. Ovako su napravili šta su napravili.
 
Poslednja izmena:
Zdravo, da li se neko do vas susretao sa problem u ntoskrnl.exe modulu ?

On Fri 17.6.2016 13:50:14 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\061716-14383-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x4ACE0C)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80072118F8, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Ubacio sam poslednje drajvere za grafiku i ne pomaže. Kako li bi mogao da rešim ovo ?
 
Pozdrav svima

Pojavila mi se greska koja se navodi kao error: c000009c i rezultat greske je da windows explorer apsolutno nece da se pokrene, i konstantno se restartuje.

Ukoliko neko naleti na ovu gresku, apsolutno nemojte da poslusate prve google rezultate jer ce vas to kostati jednog solidnog hard diska. Tek na trecoj strani google pretrage sam nasao resenje koje kaze da je error u stvari jedan veiliki bulshit, i da je potrebno uraditi chkdsk (u slucaju da je bas exe file na nekom losem sektoru pa cak i od par kilobajta) a chkdsk ce automatski da zatvori takve sektore, a drugi uzrok ovog je da resetujete thumbnails celog windows-a i nakon toga sve normalno radi > greska u win7 koja usled neceg sukobi explorer.exe i thunbs.db fajlove i nakon brisanja istog stvorice se novi koji ne pravi probleme.
 
Nazad
Vrh Dno