Šta je novo?
Sa sve Windows 10 telemetrijom i špijunažom.

Ali, ako se nema šta kriti, onda se nema ni šta reći ...
 
@Kriket Zato se koristi updejtovana verzija Windowsa 7. Ja sam pravio sebi ali je bila debela po 7GB ali ima stručnjaka koji prave install.esd pa može biti manja od 4GB tada nema problema sa updejtima.;)
Taj link što si poslao nije baš dobar jer u tim pačevima ima i onih koje ja ne bih instalirao....;)
 
Poslednja izmena:
Fajl je veličine oko 460MB i sadrži sve important apdejte za Windows 7 nakon Service Pack-a 1. Verujem da pojedinačni apdejti mogu da se deinstaliraju naknadno, a možda mogu i prethodno da se deselektuju, nisam isprobavao.

Elem, u svakom slučaju je za 99,9% korisnika ovo spas što se tiče instalacije Windows 7, a ja bih rekao čak i za 100%. Za mene će svakako biti, ako ikad ubuduće budem morao da instaliram Win7 na neki sistem.
 
Fajl je veličine oko 460MB i sadrži sve important apdejte za Windows 7 nakon Service Pack-a 1. Verujem da pojedinačni apdejti mogu da se deinstaliraju naknadno, a možda mogu i prethodno da se deselektuju, nisam isprobavao.

Mnogo ti veruješ, ali mnogo.

Elem, u svakom slučaju je za 99,9% korisnika ovo spas što se tiče instalacije Windows 7, a ja bih rekao čak i za 100%.

Nije.

Postoji nešto zvano Simplix, recimo.

Za mene će svakako biti, ako ikad ubuduće budem morao da instaliram Win7 na neki sistem.

Onda budi čovek i reci tim ljudima za špijunažu i telemetriju.
 
Kako voliš da preteruješ. Uz svu telemetriju si sigurniji sa tim zakrpama nego bez. Isto kao što uz svu kuknjavu si sigurniji na Windows 10 nego na 7 i kako bude odmicalo jaz će biti sve veći.
I Microsoft je obećao potpuno gašenje u Windows 10 od Redstone.
 
Kako voliš da preteruješ. Uz svu telemetriju si sigurniji sa tim zakrpama nego bez. Isto kao što uz svu kuknjavu si sigurniji na Windows 10 nego na 7 i kako bude odmicalo jaz će biti sve veći.
I Microsoft je obećao potpuno gašenje u Windows 10 od Redstone.
Unapred se radujem ;-)
 
original.jpg


... baš će M$ odreći onoga što piše u EULA.

Bajke su na drugom spratu.
 
Poslednja izmena:
Onda budi čovek i reci tim ljudima za špijunažu i telemetriju.
Čuj ovog, telemetrija, "špijunaža". U kojoj tek ti bajci živiš da mi je znati, da si istripovan da tebe neko špijunira lol.
Pa meni da daš sad svoj laptop ili kompjuter ili telefon, štagod, ja ga bre ne bih bukvalno ni pogledao - eto toliko si zanimljiv za špijuniranje. Ali dobro, ti živi u svom svetu telemetrije i špijunaže, niko ti ne brani, samo nemoj da širiš dezinformacije. Samo zbog toga se i osvrćem na te nesuvisle komentare, inače me baš briga.
 
Ja ne. Više volim apdejtovan Win 7 sa integrisanim pačevima bez "opasnih" KB-eovaca. Skino sam dve verzije win 7 i sasvim su zadovočjavajuće...
 
Dotična telemetrija koja se instalira uz ovaj veliki update se isključi tako što se disejbluje servis Diagnostic Tracking Service.
 
Znam da je tema W7 ali imam pitanje za Vistu , da ne otvaram novu temu bzv je... Kako da sredim da win pamti velicinu promenjenog prozora Control Panela i Explorer-a??
 
Odakle ti Vista sad? Ne sećam se kako je bilo na Visti, ako je striktno ne može, a ako može onda je kako ostaviš. Ne znam da ima posebno podešavanje.
 
Odakle ti Vista sad? Ne sećam se kako je bilo na Visti, ako je striktno ne može, a ako može onda je kako ostaviš. Ne znam da ima posebno podešavanje.
Pa setam se, koristim PCeve na vise lokacija po Bgu i Pancevu [emoji41]

E bzv a bas nervira...
 
Poslednja izmena:
Pomagajte

Istog trenutka kako ekran ode u sleep (10 min) win7 krene da tandrce u maksimali po hard diskovima - a NIJE defragmentacija jer sam je iskljucio. I tako narednih 20 minuta do sleep-a. Izludjuje jer moram ili da gasim komp ili da ga reaktiviram svkih 10 min a pritom mi ova podesavanja trenutna savrseno odgovaraju samo da nema ovog tandrkanja

sta bi moglo to da bude da nije defrag ? sve i da jeste defragmentacija do sad bi prerasporedio 5 terabajta a nije, iskljucena je
 
Baš Sleep ili hibernacija ?
 
Ljudi kako da forcujem da mi proradi win update, malo pre zavrsio instalaciju w7 posto hocu da instalira one programe da moze da predje na w10 I dobijem aktiviran win..
 
nema potrebe za tim,skini cak i insajder build,mauntuj iso i pokreni apgrejd.
 
sUPER :) ovo je blago receno zastareo OS .... drajvere sam za lan morao manuelno da instaliran , ebiga bio je dobar :D
 
Dobar je win7 i dan - danas.

Sent from my DMTAB-NV08B using Tapatalk
 
Treba ga napustiti što pre. Pre nego što postane još jedan teret zbog kog ne možemo da ukinemo nesigurne standarde koji su debelo zastareli. Kao s XP. I da guši napredak softvera. Jer nijedan developer neće da ubacuje i koristi nove mogućnosti, ako veliki broj korisnika nema sistem koji to može... I tako dalje...
 
Super, neka prvo naprave sistem na koji bi svi presli i nema frke. Ovako me puskom nece naterati.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Cemu ta fobija od W10 ?! ajmo ovako podjimo od Task manager-a uporedite W7 i W10 :)

-------------

Pitanje za W7 - treba mi neki program koji ce raditi na system-u , koji ne dozvoljava brisanje fajlova bilo kojih , i koji ne dozvoljava instalaciju novih programa :)
E sad u pitanju je admin nalog i da to sve radi lepo, ne mora biti program ako moze nesto vec preko nekih win fora onda jos bolje :)
Treba mi ima jedno deriste koje koristi komp, koji i ja povremeno koristim kada sam u Bgu , da mu malo skratim zadovoljstvo , demolirao je win.
 
Cemu ta fobija od W10 ?! ajmo ovako podjimo od Task manager-a uporedite W7 i W10 :)

-------------

Pitanje za W7 - treba mi neki program koji ce raditi na system-u , koji ne dozvoljava brisanje fajlova bilo kojih , i koji ne dozvoljava instalaciju novih programa :)
E sad u pitanju je admin nalog i da to sve radi lepo, ne mora biti program ako moze nesto vec preko nekih win fora onda jos bolje :)
Treba mi ima jedno deriste koje koristi komp, koji i ja povremeno koristim kada sam u Bgu , da mu malo skratim zadovoljstvo , demolirao je win.

Napravis nov nalog za gosta i ogranicis mu prava,a na admin nalogu stavis lozinku.
 
Ah za to sam znao, ja zelim da na istom nalogu postoji zabrana :)
 
Treba ga napustiti što pre. Pre nego što postane još jedan teret zbog kog ne možemo da ukinemo nesigurne standarde koji su debelo zastareli. Kao s XP. I da guši napredak softvera. Jer nijedan developer neće da ubacuje i koristi nove mogućnosti, ako veliki broj korisnika nema sistem koji to može... I tako dalje...

Treba da batalis malo "fanovske forume i sajtove" i da citas one klinacke komentare od kojekakvih posetioca. Kao prvo Microsoft je taj koji trebao da prvo lepo uredi svoje aplikacije koje sad forsira,pa tek onda da se svi ostali zainteresuju.

Ove univezalne aplikacije kako ih ms-oft naziva su pravo smece i NE MOGU da pariraju nikako u ovom stadijumu desktop aplikacijama.MS forsira desetku zbog svoje prodavnice i tih aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno