Šta je novo?
Veruj mi da ti je potrebna i za te igre. Sve te gracike kao sto su gt 610, 510, 520, 620... amd 5450, 6450 i sl. nisu namenjene za igranje nego samo da bacaju sliku.

Izgleda da ce ipak da padne jedna polovna onda... :D
 
Bila je graficka kartica, ona je pravila problem, razradio sam joj kuler, i sad izgleda da nema problema. :) Malo sam je kompresorom, i malo sam je prskao nekim sprejom za razradjivanje kojecega sto sam maznuo od caleta, i bice valjda ok. :d Posle kad sam je razradio kuler se vrti brzo ko mutav. U startu sam se malo bojao da cackam, a kad smo suzili sve do graficke kartice, onda reko "nemam sta da izgubim, mogu samo da joj produzim vek". :D
 
Imam sliku preko HDMI ali ne i zvuk (HDMI sa PC je povezan sa TV), kada pokušam test dobijem poruku da uređaj koristi druga aplikacija:

Kada vratim na zvučnike koji su povezani sa PC imam zvuk.

Jutros sam uradio update preko AMD Catalyst Control Center, da mi to ne pravi problem:
 
Poslednja izmena:
Problem rešio instalacijom starije verzije AMD Catalyst. Poslednja ne radi lepo na win7 64bit.
 
Nakon butovanja win7 dobijam sledecu poruku 26032016130.jpg do sada mi nije nista ovako izlazilo, zasto mi se pojavljuje i da li samo treba da idem na ENTER?
 
Komp mi je u poslednje vreme strasno usporio. Kada se sistem podigne na zvucni signal o podizanju cekam jos minut. Nekada je to bilo istovremeno. Kada otvaram neku aplikaciju cekam po 15-20 sekundi da se otvori. Konfiguracija je sledeca, procesor AMD Athlon P-340 dual core 2,20 GHz, Ram 3gb, grafička Ati mobility Radeon HD 4200. Kada gasim komp pojavi se sledeca poruka
1a40de0078ac44d6e35a421188b51e9b.jpg

Kako da ga ubrzam,jer me zesce frustrira [emoji35]
 
Verovatno imas dosta programa koji se (ne)potrebno pale sa podizanjem windowsa, skini ccleaner i u startup podesavanjima iskljuci nepotrebne programe koji se pale kada ukljucis racunar, ostavi samo antivirus i jos po neki koji je bitan, a ostale pogasi.

A kada gasis racunar izadji prvo iz svih programa koje trenutno koristis, npr. pretrazivac, uttorent, neki plejer i slicno pa tek onda gasi racunar.

Ako to ne da zeljen rezultat preskeniraj racunar neki programom kao npr. Malwarebytes ili slicno da slucajno nisi navuko neko djubre :)

A mozes na kraju i hard disk da proveris nekim programom namenjenim za to za svaki slucaj, da nije slucajno poceo da baguje i crkava.
 
Poslednja izmena:
To sa startup sam odradio i ranije i pogasio ono sto sam znao,ali ima nekih stvari koje ne znam cemu sluze pa sam ih ostavio. Skenirao sam sa Malwarebytes i nema nista. Koji program mi preporucejes za hard disk?
 
Iako sam pred gasenje kompa pogasio sve aplikacije koje su vidljive(proverio preko task menadzera) izbacio mi je sledecu poruku
8b65c4e5d8c6643dc7b57fa408cf4e34.jpg
 
To znači da imadeš 40 bad sektora i 39°C za disk je malo mlogo. Diskovi vole ladovinu..
 

Prilozi

  • Ashampoo_Snap_2016.03.28_16h39m59s_002_.png
    Ashampoo_Snap_2016.03.28_16h39m59s_002_.png
    286.1 KB · Pregleda: 65
Jel to to znaci da usporenje dolazi zbog harda? Mogu li se ti bad sektori popraviti?
 
Start/stop cifra je prevelika, koliko cesto ukljucujes i iskljucujes komp? To je najstresnije za hard, pored visokih temperatura. Ima posebna tema za testiranje hardova - u svakom slucaju, bekapuj STO PRE, jer taj crkava.
 
Taj lap top imam oko 5 godina. Iskljucivao sam ga kad god zavrsim sa radom,ko bi to brojao. Znaci, da mora novi hard. Neka preporuka?
 
U komentarima za ovaj prvi hard procitah da se mora vaditi rezac da bi stao hard. Kako mogu da proverim kakva je situacija za ovaj moj model laptopa?
 
o cemu vi to?buraz menja 2,5" hdd iz laptopa sa ssd-om,za to ne trebaju nikakvi adapteri.caddy za hdd treba ako ce da izbaci dvd citac/rezac i da ubaci hdd umesto njega uz primarni disk ili ssd.
 
Zamenio sam. Nije trebao nikakav adapter. Izvadio stari,ustekao novi. ;)
 
I jel ima poboljsanja u brzini podizanja windowsa :) ?
 
o cemu vi to?buraz menja 2,5" hdd iz laptopa sa ssd-om,za to ne trebaju nikakvi adapteri.caddy za hdd treba ako ce da izbaci dvd citac/rezac i da ubaci hdd umesto njega uz primarni disk ili ssd.

Nije konstatovao covek da se radi o laptopu, vidis da pominje HDD od 3,5" i linkuje nosace za desktop.
 
imao sam problem sa programom easy drive lock i nekako sam uspeo da rešim (otključam zaključane diskove) ali sam mnogo toga promenio u folder options-u. sada kada kreiram novi folder pojavi mi se katanac kao da je folder zaključan a nije. kako ovo mogu da rešim?
 

Prilozi

  • Snap 2016-04-19 at 08.33.01.png
    Snap 2016-04-19 at 08.33.01.png
    23.5 KB · Pregleda: 69
Other OS da ne bi izlazila greska na Windows 7 , haha koji ludaci ovi iz Asusa.
 
Nazad
Vrh Dno