Šta je novo?
Upravo tako, posebno to za originale ;)
 
win7

ne mogu da verujem da neko pod imenom moderator.......moze da kaze ....90% ce ici na crack i kao propagira sve tako to....... a brisete masu stvari gde se pominje crack i sl..... ma vrlo fino ......po3
 
Samo komentarisemo cega se sve u micro$oftu nece setiti :D
A i pisalo je da je to verzija za netbookove, tako da ce ga gomila ljudi kupiti (tj dobiti instaliran i uracunat u cenu).

ne mogu da verujem da neko pod imenom moderator.......moze da kaze ....90% ce ici na crack i kao propagira sve tako to....... a brisete masu stvari gde se pominje crack i sl..... ma vrlo fino ......po3

Najbolje da se pravimo da piraterija ne postoji, to su neki zli ljudi izmislili...
 
Poslednja izmena:
ne mogu da verujem da neko pod imenom moderator.......moze da kaze ....90% ce ici na crack i kao propagira sve tako to....... a brisete masu stvari gde se pominje crack i sl..... ma vrlo fino ......po3

jel ti razlikujes propagiranje od cinjenice? propagiranje je da nas doticni ubedjuje da koristimo pirate, da daje linkove i ostalo. cinjenica je da ce ovde imati original samo (ili bar najveci deo) onaj ko kupi laptop sa orig. windowsom hteli mi to da priznamo ili ne
 
Daj ne morališi. Koje propagiranje? Čovek je izneo samo realnu konstataciju. Nije napisao "koristite crack ili nešto slično".
 
ne mogu da verujem da neko pod imenom moderator.......moze da kaze ....90% ce ici na crack i kao propagira sve tako to....... a brisete masu stvari gde se pominje crack i sl..... ma vrlo fino ......po3

Za tvoju informaciju, ja imam legalni XP Pro, XP Home, Vistu Ultimate & Business i Windows 2008 Ent :) a cisto sumnjam da ti imas 10% od ovoga.
Uostalom, ja sam izneo samo cinjenicu koja je, svidelo se to tebi ili ne, istinita.

I koja je poenta tog Starter Editiona na kraju?
 
ne mogu da verujem da neko pod imenom moderator.......moze da kaze ....90% ce ici na crack i kao propagira sve tako to....... a brisete masu stvari gde se pominje crack i sl..... ma vrlo fino ......po3

Pa on je moderator, a ne papa.
Ako oces Bozije postenje idi u crkvu, ako oces zakon idi u policiju. Ne vidim zasto ti moderator smeta...
 
Poslednja izmena:
eto.. da imaju moderatori malo posla..
ali, realno, kakve tajne moze da nosi win7...
ima novosti, poboljsanja u odnosu na vistu i to je receno vec 100 puta a tajni... ne znam, to bi morao neko drugi da kaze
 
I koja je poenta tog Starter Editiona na kraju?

e sad si ubo pravo pitanje ! :)

poenta je da te navuku!

ako kupis jeftin laptop nejvece su sanse da ces dobiti Windows Starter koji je gotovo neupotrebljiv (ako je istina za one 3 aplikacije) i moraces da izdvojis jos, koliko, 300$ za Pro verziju!?

taj Starter je taman da vidis kako sve radi, da se navuces, pa da na kraju odes i kupis Pro verziju. Microsoftu tako sigurno vise odgovara; jer OEM licence naplacuje 30$ dok krajnjim kupcima od 200$-320$ za Windows...
 
Poslednja izmena:
na laptopu

dal je bolje da imam na lapu W7 ili XP? Prob'o neko?
 
XP naravno, 7-ca je jos beta faza, ma sta ko ovde "lupao" neki programi/igre parve problema... sto je i normalno...
 
Ljudi ovo nije za svakodnevno koriscenje. Da jeste, ne bi bilo beta. Nemojte da instalira W7 kao primarni sistem, sacekajte da izadje RTM bar. Kuda ste zapeli? :)
 
Poslednja izmena:
koristim 7icu kao jedini os vec mesec dana, nemam nikakvih problema. E sad jedino sto ja tih mesec dana koristim samo: firefox, winamp, Gom player, msn, skype, google earth i to bi otprilike bilo to. Sve me sluzi odlicno, bolje nego vista sp1. Ludo, ali os u beta fazi koristim kao primarni. Slazem se da to nije nesto sto se preporucuje, ali meni sljaka ok za sad, ne bih se vracao na vistu/xp.
 
koristim 7icu kao jedini os vec mesec dana, nemam nikakvih problema. E sad jedino sto ja tih mesec dana koristim samo: firefox, winamp, Gom player, msn, skype, google earth i to bi otprilike bilo to. Sve me sluzi odlicno, bolje nego vista sp1. Ludo, ali os u beta fazi koristim kao primarni. Slazem se da to nije nesto sto se preporucuje, ali meni sljaka ok za sad, ne bih se vracao na vistu/xp.

Slicno stanje je i kod mene, mogu da potvrdim i da PES 2009 radi, drug i ja juche opichili koju partiju bez problema :type:
 
Imam jedno glupo pitanje :)
Kako da nateram onaj windows gadget za vreme da mi radi.Stalno kaze da servis nije dostupan za moj region.

:wave:
 
Stavi region United states ili skini neki drugi weather gadget...
 
koristim 7icu kao jedini os vec mesec dana, nemam nikakvih problema. E sad jedino sto ja tih mesec dana koristim samo: firefox, winamp, Gom player, msn, skype, google earth i to bi otprilike bilo to. Sve me sluzi odlicno, bolje nego vista sp1. Ludo, ali os u beta fazi koristim kao primarni. Slazem se da to nije nesto sto se preporucuje, ali meni sljaka ok za sad, ne bih se vracao na vistu/xp.

Pa tebi bi onda bio dovoljan i WIN 98, za te zahtevne poslove. Bolje te sluzi firefox, google earth i gom player, zanimljivo, a kako su te sluzili ti programi na Xp/Visti, mislim radi se o zahtevnim aplikacijama potpuno te razumem.
 
Poslednja izmena:
Pa tebi bi onda bio dovoljan i WIN 98, za te zahtevne poslove. Bolje te sluzi firefox, google earth i gom player, zanimljivo, a kako su te sluzili ti programi na Xp/Visti, mislim radi se o zahtevnim aplikacijama potpuno te razumem.

Poenta je da programi rade jednako dobro kao i u XP-u a 7 donosi nove stvari tipa sređen taskbar, indeksirana pretraga, razna druga poboljšanja u Win Exploreru itd. Vista ima većinu ovih stvari ali je generalno mnogo sporija.

Ipak, XP je još uvek zakon ako vam ne trebaju ove nove stvari. Za 7 treba imati više od 2GB rama da bi mogli komotno da radite šta vam je volja. Sa mojih 2GB rama, zauzeće memorije često ode na blizu 100% i tada je usporenje vrlo primetno.
 
Pa tebi bi onda bio dovoljan i WIN 98, za te zahtevne poslove. Bolje te sluzi firefox, google earth i gom player, zanimljivo, a kako su te sluzili ti programi na Xp/Visti, mislim radi se o zahtevnim aplikacijama potpuno te razumem.

Cemu takav komentar?
U visti su i te jednostavne aplikacije znale da brljave, xp ne mogu da koristim. Pa zasto ljudi koriste Mac? (Ne mislim kod nas, to je posebna prica) Zato sto sve te osnovne aplikacije rade glatko. Ako ce win7 da mi donese poboljsanje u radu sa takvim aplikacijama, koje, realno, koristim 80% vremena koje provedem za racunarom ja cu preci na njega. A ova beta obecava.
 
Poslednja izmena:
Huh... Tajne? Ne znam da li ih ima.

Međutim, za sve one, koji su kao i ja, pročitali ovaj thread o početka, i nisu saznali ni jednu jedinu tajnu, par sličica za utehu. :D

btw.
Očekujem dosta od Win7. :)
 

Prilozi

  • swidniw.png
    swidniw.png
    251.6 KB · Pregleda: 146
  • windows_7.png
    windows_7.png
    39.1 KB · Pregleda: 109
eh ja sam kuburio sa XP-om jedva sam cekao da izadje vista.. i nikad ne bih instalirao XP opet... sad trenutno je win7 za svaki dan,imam i vistu ali 32bit:((dok ne "kupim" 64 bit)
 
Cemu takav komentar?
U visti su i te jednostavne aplikacije znale da brljave, xp ne mogu da koristim. Pa zasto ljudi koriste Mac? (Ne mislim kod nas, to je posebna prica) Zato sto sve te osnovne aplikacije rade glatko. Ako ce win7 da mi donese poboljsanje u radu sa takvim aplikacijama, koje, realno, koristim 80% vremena koje provedem za racunarom ja cu preci na njega. A ova beta obecava.

Pa instalirati Windows 7 zbog aplikacija koje zajedno imaju 30mb ne razumem, mene bi mrzelo da se uopste petljam sa menjanjem sistema, u redu da donosi napredak u 3dsMaxu ili Photoshopu ili ko zna cemu ozbiljnom, video igrama koje su takodje bitne, ali reci radi super koristio sam samo gom player i jos 2-3 prosta programa, i to gom player on radi bez problema i na 486 ili Pentium 1 masinama...
 
Moj otac je uzeo laptop u Comtrade-u (dual core sa intel integrisanom karticom i 1GB RAM-a) na kojem je bio preinstaliran Windows Vista Home Premium. Cesto brat i ja igramo Warcraft 3 (Dotu tacnije) na oba kompa sa drugarima preko neta. Sa Vistom je to bilo tuga ziva igrati. Sa detaljima na minimumu i sa rezolucijom na 640x480 sam imao max 15-20 frejmova (tj. bilo je neigrivo). Instalirao sam Win7 iz radoznalosti, da vidim kako radi, i ekstra se iznenadio. Odziv sistema je bio bolji, sve drajvere mi je sam instalirao odmah (osim za wifi karticu ali sam prosto isao na update driver u device manageru i nasao je sam najnoviji driver), a najvise sam se iznenadio za Warcraft 3. Na 1024x768 i samo jednim podesavanjem na medium (sve ostalo high i on) imao sam fps 30-35. Bio sam srecan kao malo dete :D.

@Prostreet: Realno, niko ne moze da ocekuje da OS donese mnogo bolje performanse u CPU i GPU zahtevnim aplikacijama koje nemaju veze sa OS. Odziv Win7 je mnogo brzi od Viste pa cak i od XP-a u osnovnim operacijama koje svaki OS i treba da daje, najbolji primer za to je Explorer. Ako nekom ne smeta da mu sistem bude trom, on moze Photoshop, 3dsMax i druge aplikacije da koristi i na Win98 (figurativno receno).
 
Poslednja izmena:
Moj otac je uzeo laptop u Comtrade-u (dual core sa intel integrisanom karticom i 1GB RAM-a) na kojem je bio preinstaliran Windows Vista Home Premium. Cesto brat i ja igramo Warcraft 3 (Dotu tacnije) na oba kompa sa drugarima preko neta. Sa Vistom je to bilo tuga ziva igrati. Sa detaljima na minimumu i sa rezolucijom na 640x480 sam imao max 15-20 frejmova (tj. bilo je neigrivo). Instalirao sam Win7 iz radoznalosti, da vidim kako radi, i ekstra se iznenadio. Odziv sistema je bio bolji, sve drajvere mi je sam instalirao odmah (osim za wifi karticu ali sam prosto isao na update driver u device manageru i nasao je sam najnoviji driver), a najvise sam se iznenadio za Warcraft 3. Na 1024x768 i samo jednim podesavanjem na medium (sve ostalo high i on) imao sam fps 30-35. Bio sam srecan kao malo dete :D.

E, ovo je vec korisna informacija, odlicno! Jedino sto cu ja recimo ici na taj Win 7 kada bude bila izbacena neka finalna verzija, a ne ta beta.
 
ma jos uvek zna explorer da zabaguje,ali dosta redje nego u visti...

Niko nije rekao da je savrsen :). Kad bi napravili savrsen OS propali bi. Ne bi mogli da uzmu pare na Windows 8,9,10,11 ........ :D

Mnogo je to koda pa da iz prve bude bez bagova i propusta, al za neke gluposti covek moze da pomisli samo da su ih namerno ostavili tako da te nerviraju. Onda to sto te nervira srede u novijem OS. Medjutim, onda u tom novom se posle 2-3 meseca otkrije opet neka glupost koja te nervira, i tako se proces vrti u krug :D.
 
Nazad
Vrh Dno