Šta je novo?
Da se resite w10 upgradea dovoljno je za sada ukloniti zakrpu kb3035583, reboot, pa hide sa spiska, da ne smara vise. Zatim ispratite http://www.dedoimedo.com/computers/windows-7-to-10-gwx-how-to-remove.html
Sto se instalacije w7 na novim plocama tice, postoji problem ako ploca ima samo usb3. Jedno od resenja je ASUS EZ Installer, pomocu koga slipstrimujete usb3 drivere u raspakovani image, koga posle spakujete na USB.
Dakle, skinite za vasu plocu usb3 drivere sa sajta proizvodjaca, raspakujte, pokrenite Ez Installer, ispratite wizard i dobicete novi win7 image.

Molim korisnike da ne smaraju sa w10 u ovoj temi.
 
da li nesto znacajno poboljsavaju ti update-i?
 
Koji program da koristim za merenje temperatura svi komponenata, Speedfan nesto baguje dosta puta moram da restartuje, sta ima provereno? Pozdrav :)
 
Da se resite w10 upgradea dovoljno je za sada ukloniti zakrpu kb3035583, reboot, pa hide sa spiska, da ne smara vise. Zatim ispratite http://www.dedoimedo.com/computers/windows-7-to-10-gwx-how-to-remove.html
Deinstalirao sam ovaj KB3035583, i nakon toga je nestao i GWX folder i aplikacija, međutim apdejti i dalje ne rade kako treba. Nakon rebuta je instalirao 12 apdejta iz nekog keša valjda, jer download je stajao na 0%. Nakon toga ništa, uvek stoji na 0% a shutdown uvek pokazuje kao da ima neke pending updates, ali nakon par restarta pokazuje failed/cancelled za dva apdejta (čekao sam po pola sata između restarta).

Tako da ne znam kako da opravim taj apdejt. Za sad sam ga disjblovao jer mi svchost konstantno hoguje 50% CPU i laptop se greje i buče ventilatori, a nemam sad nešto živaca da se petljam s tim trenutno. Btw. onaj GW Control Panel nije bio od neke koristi, sve što je nudio je već bilo urađeno.

Bottomline, nema više GWUX ikonice, Windows 10 Pro upgrade ne postoji u spisku apdejtova, ali ovi recommended updates premda su označeni - ne pokreću se.
 
Resio problem nemogucnosti update windows 7. Ime update na ms site je "Installing and searching for updates is slow and high CPU usage occurs in Windows 7 and Windows Server 2008 R2" resava problem update kao i 100% procesora svchost.exe. e da sretna nova 2016, manje problema a vise uzivanja.
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje. Ako nije, molim admina da premesti na odgovarajuce mesto.
Instalirao sam svez Win7 na SSD. Sve je Ok, osim sto ne prepoznaje graficku karticu. U device manageru on vidi "standard VGA adapter" a ja imam Radeon HD7770 karticu, koja na drugom disku u Win 10 (upgrade sa Win7) radi bez problema.
Kada sada instaliram Crimson driver sistem ne moze da se podigne, moram da idem u safe mode da deinstaliram driver. U cemu je problem?
 
Odnedavno imam problem sa prebacivanjem većih fajlova na USB fleš, probao sa više fleški, sa svakom se dešava isto. Na početku prebacuje nekom sumanutom, nerealnom brzinom, zatim pred kraj uspori, te zaglavi na samom kraju (5 sekundi preostalo) i neće da ga prebaci u potpunosti, ma koliko dugo čekao. Formatirao sam memorije u NTFS, deinstalirao USB drajvere, međutim, bez efekta. Guglao sam, ali nisam našao nikakvo rješenje, u čemu bi mogao da bude problem?
 
Imas li neki AV na racunaru?
 
Odnedavno imam problem sa prebacivanjem većih fajlova na USB fleš, probao sa više fleški, sa svakom se dešava isto. Na početku prebacuje nekom sumanutom, nerealnom brzinom, zatim pred kraj uspori, te zaglavi na samom kraju (5 sekundi preostalo) i neće da ga prebaci u potpunosti, ma koliko dugo čekao. Formatirao sam memorije u NTFS, deinstalirao USB drajvere, međutim, bez efekta. Guglao sam, ali nisam našao nikakvo rješenje, u čemu bi mogao da bude problem?

Kod mene je bio takav problem sa svakim usb-om, bio je problem u tom hardu sa kog sam prebacivao. Tacnije, dzenaza mu je bila.
 
Imas li neki AV na racunaru?
Nemam nikakav.

Kod mene je bio takav problem sa svakim usb-om, bio je problem u tom hardu sa kog sam prebacivao. Tacnije, dzenaza mu je bila.
Na oba harda koja imam dešava se isto, e sad ako su oba na izdisaju onda krastavac :D Nisam primijetio slične probleme pri prebacivanju fajlova sa jednog harda na drugi.
Probao sam ponovo, ipak prebaci čitav fajl na USB poslije izvijesnog vremena, iako i dalje zaglavi pred kraj na tih 5 sekundi, ali definitivno nešto zabaguje i ne prikazuje stvarnu brzinu prenosa.
 
Није то баг, за флешке може да се постави да се све приказује у реалном времену (и тада може да се флешка без проблема вади кад заврши) или овако, покаже да је копирање завршено а још је у кешу. Када је у питању неки већи фајл, онда вероватно стане на тих 95% иако је ископирано можда пола па сачека да то заврши па настави до краја.
Ако се не зна како је подешено, обавезно демонтирати флешку пре вађења.
 
A gde se to podesava?
 
Проверићу кад следећи пут отворим неке Пенџере. ;) Негде око подешавања за УСБ али сад напамет ...
 
I ja imam problema sa win7 update, uglavnom instaliram Ultimate 64/32, isto se ponasaju, update pronadje tek posle jedno 2h trazenja.
E sad pomislio sam da mi je to zbog neta, jer je ranije to islo dosta brze, a net mi je sada 30/3 ali sumnjam na slab odziv prema M$ serverima, veliki ping prema njima.
 
Nije ping, nego je to tako. Čak mislim i namerno.
 
Vrlo moguce da je namerno, nije mi to padalo na pamet, ko ce ga znati.
Samo znam da mi je ranije islo mnogo brze.
Eh taj M$.
 
i ja sam imao problem sa zabadanjem na 'checking for updates'. problem je resila zakrpa KB3102810, tj novembarski update manager/agent.
 
KB3102810 je fix za svchost.exe(opterecenja procesora na 100%) posle 7 godina od pravljenja Windowsa su se setili taj bug da poprave.
 
Uostalom je cilj migracija na Windows 10...
 
Kada kliknem desni klik na Firefox u taskbaru, ne pojavljuje se meni gde treba da pise Close window, Pin this program to taskbar, itd. Sve sam pokusao sto mi je palo na pamet. Restart i reset firefoxa, brisanje svih addonova, i nista ne pomaze sem restarta racunara. Ako neko ima neki predlog, pisite.
 
Kada kliknem desni klik na Firefox u taskbaru, ne pojavljuje se meni gde treba da pise Close window, Pin this program to taskbar, itd. Sve sam pokusao sto mi je palo na pamet. Restart i reset firefoxa, brisanje svih addonova, i nista ne pomaze sem restarta racunara. Ako neko ima neki predlog, pisite.
Koja verzija FF ? 43.04 je poslednja.
 
Koja verzija FF ? 43.04 je poslednja.

Popravio sam problem za koji niko nije imao resenje na netu. U %AppData%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\ sam dodao shortcut od firefoxa, zatim se on stvorio u pinned pa je moglo desni klik na njega i od tada je taj right-click meni proradio.
 
Ja samo da pitam... Vodim racuna u kompjuteru, s vremena na vreme ga skeniram (antivirusom i slicno), i povremeno i onim alatima za optimizaciju (CCleaner, Glary Utilities, i slicno), i ugl. to lepo funkcionise, al taj sistem koji je na njemu trenutno je instaliran jos 2011 godine. On i dalje super radi kad je u pitanju neko surfovanje netom, i tako te neke uobicajene stvari, ali povremeno mi se cini da na njemu ima sve manje i manje slobodnog prostora koje sad vec izgleda nikako ne mogu da oslobodim. Koristim inace i onaj uobicajeni metod za oslobadjanje prostora na sistemskoj particiji - preko control panela (Disk Cleanup valjda), mada iako mu to u datom trenutku oslobodi deo prostora imam utisak da on konstantno ima tendenciju da ima sve manje slobodnog prostora na toj particiji. U nekom momentu sam cak i prosirivao tu particiju.

Pretpostavljam da je to uobicajena stvar, i da izmedju ostalog i zbog toga preporucuju da se sistem reinstalira jednom u godinu dve dana? Jel bih mogao ocekivati da, nakon sto bih reinstalirao windows 7 na tom kompjuteru, on malo zivne - pre svega u igrama, da one malo lakse rade na njemu? Pod time pretpostavljam da bi bila jos bolja opcija da sacuvam sve sto mu je vazno sa te particije, i da je tokom instalacije formatiram?

I da li ima neko uputstvo za reinstaliranje sistema - moze i na engleskom, ako bi mi neko dao neki link? Ima takvih, ali pitam vas posto ste iskusniji, pa mozete bolje proceniti bar odokativno koje je od tih uputstava bolje. Instalirao sam ja i ranije windows 7 devojci na laptop, proslo je bez problema, al to mi je jedini put da sam tako nesto radio pa sam i zaboravio, mada nije bilo komplikovano nista koliko se secam.

Hvala!
 
Ja samo da pitam... Vodim racuna u kompjuteru, s vremena na vreme ga skeniram (antivirusom i slicno), i povremeno i onim alatima za optimizaciju (CCleaner, Glary Utilities, i slicno), i ugl. to lepo funkcionise, al taj sistem koji je na njemu trenutno je instaliran jos 2011 godine. On i dalje super radi kad je u pitanju neko surfovanje netom, i tako te neke uobicajene stvari, ali povremeno mi se cini da na njemu ima sve manje i manje slobodnog prostora koje sad vec izgleda nikako ne mogu da oslobodim. Koristim inace i onaj uobicajeni metod za oslobadjanje prostora na sistemskoj particiji - preko control panela (Disk Cleanup valjda), mada iako mu to u datom trenutku oslobodi deo prostora imam utisak da on konstantno ima tendenciju da ima sve manje slobodnog prostora na toj particiji. U nekom momentu sam cak i prosirivao tu particiju.

Pretpostavljam da je to uobicajena stvar, i da izmedju ostalog i zbog toga preporucuju da se sistem reinstalira jednom u godinu dve dana? Jel bih mogao ocekivati da, nakon sto bih reinstalirao windows 7 na tom kompjuteru, on malo zivne - pre svega u igrama, da one malo lakse rade na njemu? Pod time pretpostavljam da bi bila jos bolja opcija da sacuvam sve sto mu je vazno sa te particije, i da je tokom instalacije formatiram?

I da li ima neko uputstvo za reinstaliranje sistema - moze i na engleskom, ako bi mi neko dao neki link? Ima takvih, ali pitam vas posto ste iskusniji, pa mozete bolje proceniti bar odokativno koje je od tih uputstava bolje. Instalirao sam ja i ranije windows 7 devojci na laptop, proslo je bez problema, al to mi je jedini put da sam tako nesto radio pa sam i zaboravio, mada nije bilo komplikovano nista koliko se secam.

Hvala!

Pogledaj zauzece system restore:

Capture.PNG

Mozes i preko ovog programa da proveris sta ti mnogo zauzima: https://www.jam-software.com/treesize_free/
 
Hvala vam za predloge! Pogledacu clanak vezano za reinstalaciju, a taj program da vidim sta mi koliko zauzima mi deluje bas super, probacu s njim da vidim to veceras.

System Restore sam iskljucio i obrisao sve sto je bilo na njemu. On mi nista ne zauzima ni na jednoj particiji.

I generalno, jel svakako mogu ocekivati da posle reinstalacije sistema kompjuter bolje radi, pa sto ukljucuje i manje seckanja u igricama izmedju ostalog? Mislim, na telefonu ako on pocne da zeza pa mu reinstaliram softver logicno je da onda telefon malo "prodise", a sto je pogotovo bio slucaj sa nekim jeftinijim telefonima na kojima stave malo jaci softver, a malo memorije? Znam da nemate kristalnu kuglu da biste mi mogli reci sa sigurnoscu da li je to kod mene slucaj :d , al generalno - jel to ubrzava sistem i oslobadja ga kojecega sto se nakupilo tokom godina?
 
Nazad
Vrh Dno