Šta je novo?
Virtuelni desktop na desetki je veoma korisna stvar.
 
Probao sam nekoliko programa i najkvalitetniji koji sam isprobao je Desktop Fusion. Jedino sto se placa...
 
vise mi nista nije jasno uz koji program da napravim butabilan win7 na fleski? i da li kad to odradim ostatak kapaciteta fleske moze da se iskoristi za storidz ili ne? dobio sam sarene odgovore, hvala
 
Windows USB/DVD Download Tool je iz 2009 godine i moze samo Legacy/CSM/MBR boot , UEFI boot ne moze , Rufus moze oba a i brzi je.
 
imam problem sa dellovim laptopom n5110 tako nesto ima amd e2-3000m, i problem je sledeci clean installacija sedmice, instaliram drajvere medjutim usb ne radi.. na netu nadjem te iste drajvere i opet nista.. da li neko zna u cemu je problem a isto i preko windows update je nemoguce da se skinu jer ih ni ne pronadje
 
Koje drajvere za USB uopste skidas, ne secam se da sam skoro video USB drajvere? Da nije crkao ulaz, ili mozda ploca brljavi? Koliko ulaza ima, da li je laptop nov, da li je USB radio pre reinstalacije?
 
Drajveri za USB 3.0 kontroler, restart, Bios, uključi XHCI USB.
 
Windows 7 nema genericke drivere za usb 3.0 , ili pronadji manuelno preko recimo programa Driver Identifier ili instaliraj Windows 8.1 ili Windows 10 oni imaju genericke drivere za usb 3.0.
 
Najbolje destka, jer sam imao sličan problem na sedmici, ništa živo nije pomoglo. Upgrade, boom radi.
 
Koliko li tebe plaćaju...
 
napravio sam butabilan "7" medjutim iz biosa nije hteo da podigne kao da ga nema, avira je u samom startu blokirala autorun da li je to razlog?
 
Ako ga je blokirala a nije obrisala sam fajl (autorun.inf), to nije razlog.
 
izgleda sam nasao razlog od lika "Zato sto moras da udjes i hard diskove i da mu kazes da je primarni hdd taj usb. I ostavis da dize sistem sa hdd" botovi smo krastavac :D
 
Zašto neće da se ažurira Windows 7 Ultimate 64bit. Ima 55 važnih ispravki. Nisam ga ažurirao 6 meseci pa se nakupilo.
Kad pokrenem update radi neprekidno i po par sati a uvek pokazuje 0% preuzimanja. Onda sam podelio na grupe po 15 ispravki ali se samo 2 instalirale. Izgleda da ne može da preuzme više odjednom. Moraću da instaliram po jednu i tako svih 55 (ako uspem).
Šta bi moglo da bude problem?
Uradio sam oporavak sistema, vraćanje nazad na datum 06-2015 ali nije vredelo.
Koristim Eunet adsl 5 mbps. Ko ima ideju šta bi moglo da koči ažuriranje neka napiše.
 
Neki update nece da prodje, verovatno neki koji je preduslov za instalaciju sledecih, tipa .net
 
Иди редом али не по групама него пусти првих 10 па ако неће, првих 5 па ако ни онда не прође, крени по један. Вероватно ће неки да се побуни па то решавај, или пробај онда више њих али без сумњивца ако може.
 
To je generalno zašto treba to raditi redovno.
Zaglupi se pa izgubiš mnogo više vremena.
 
Prvi put problem sa 7 64bit. Original, friska instalacija Toshiba laptop i nema sanse da se pokrene update, vrti u beskraj i nista. Pored raznoraznih preporuka Instalirao i System update readiness tools (jbt update od 540Mb) i nista. Menjao DNS i nista. Sta mi je jos ostalo da uradim osim prelaska na win10?
 
scf /scannow da nije oštećen sistem pa da zato neće. Command prompt kao admin i to ukucaj.
A preporučio bih ti da pređeš na desetku svakako.
 
Resenje za sve probleme je upgrade na 10 :D
 
Zašto neće da se ažurira Windows 7 Ultimate 64bit. Ima 55 važnih ispravki. Nisam ga ažurirao 6 meseci pa se nakupilo.
Kad pokrenem update radi neprekidno i po par sati a uvek pokazuje 0% preuzimanja. Onda sam podelio na grupe po 15 ispravki ali se samo 2 instalirale. Izgleda da ne može da preuzme više odjednom. Moraću da instaliram po jednu i tako svih 55 (ako uspem).
Šta bi moglo da bude problem?
Uradio sam oporavak sistema, vraćanje nazad na datum 06-2015 ali nije vredelo.
Koristim Eunet adsl 5 mbps. Ko ima ideju šta bi moglo da koči ažuriranje neka napiše.
Isti problem. Windows 10 Upgrade mi je pokvario Windows 7 Update

Neko mi je ovde preporučio GWX Control Panel http://ultimateoutsider.com/downloads/

Nisam ga još isprobao jer mi je to drugi laptop tj. stari koji ne koristim baš toliko, al mislim da je ta alatka napravljena da reši te probleme.

Ja ti ne bih preporučio kao svi da skačeš u Windows 10. Ja ga koristim ali nisam baš toliko oduševljen. Najgore je kad tražiš pomoć za Windows 7, a oni te ubeđuju da pređeš na Windows 10. Kao da to ne bi već uradio da si hteo. Isto kao i ja, na tom drugom laptopu oću da stoji još ta pouzdana sedmica, a ne ova 10-ka puna neprijatnih iznenađenja.
 
Resenje za sve probleme je upgrade na 10 :D
Osim ako nemaš ekstremni slučaj gde neki softver koji ti je obavezan ne radi na 10, da. Sigurniji, imaš reset kao na telefonu bez reinstalacije, virtuelne desktop-ove, ugrađenu podršku za HEVC, Edge je u stvari jedini browser koji može da pusti h.265...itd.
 
Nazad
Vrh Dno