Šta je novo?
Po čemu je štetan savet da se ugasi servis WinUpdate?
Jer update postoji s razlogom, i zato što većina problema nastane od sistema koji nije zakrpljen.
Baš pre neki dan sam imao problem s Outlook-om da aktiviram mail nalog, izbacivao grešku. Nerviram se, vidim ima update, instaliram, i ne izbacuje grešku.
da li neko ima iskustva sa update-om win7 (daz loader) na 10... da li to sljaka ili ima nekih problema sa desetkom zbog loadera?
Nema, slobodno uradi.
 
Моја поента је да се ВинАпдејт угаси када вас смара надоградња на Вин10.
А док не унапредите систем на Вин10, ментално насиље Мајкрософта неће престати. Зато сам искључио на мом компу ВинАпдејт док не урадим систем наново, али овога пута нећу да се зезнем и да се пријављујем за Вин10 уопште.
Онда и могу да оставим ВинАпдејт, мада и тад смета пошто уме да заузме хард-диск и РАМ на рандом моменте иако је подешен на мауелно, као да има дежурне гремлине
 
Treba da znaš koji je to KB i postaviš ga na hide. I ne daš mu da se automatski updejtuje već manualno i nema onda problema.
 
Instaliras Windows 7 Enterprise i nece ti izlaziti zakrpa za upgrade na Windows 10 , slobodno moze da ti bude upaljen windows update.
 
Treba da znaš koji je to KB i postaviš ga na hide. I ne daš mu da se automatski updejtuje već manualno i nema onda problema.

Знам, и после она фора са Диск Клинап. Фора је у томе што негде има скривена копија свега тога и нема шансе да га се решиш, баш добар малвер.
 
Jer update postoji s razlogom, i zato što većina problema nastane od sistema koji nije zakrpljen.
Baš pre neki dan sam imao problem s Outlook-om da aktiviram mail nalog, izbacivao grešku. Nerviram se, vidim ima update, instaliram, i ne izbacuje grešku.

A taj problem ne bi bi nastao da pre toga nisi uradio neki apdejt. I tako u krug.
Inače je sistem na kome nije urađen nijedan apdejt mnogo stabilniji i mnogo manje rizičan od sistema na kome apdejt redovno funkcioniše.
Neću uopše ulaziti u polemiku sa nečijim predubeđenjima oko toga. Dovoljno je da uključiš malo zdravog mozga i porazmisliš zašto je to tako. Inače je obavljeno i nekoliko nezavisnih istraživanja na tu temu i sva su dovela do ovog istog rezultata.
Ali proizvođači softvera moraju da opravdaju silan novac koji se troši na njih i nesavršenost poizvoda koji su plasirali.
 
Stabilniji, manje rizičan, šališ se, right ?
 
Пази, Апдејт јесте корисна алатка, понекад је ђене-ђене па мораш сам да тражиш ручно шта ти треба, наравно није ни он савршен, али после овог са Вин10 ми се смучио.
Кад будем узимао нов комп, узећу са Вин10 (иако ову 7 имам од факултета доживотно) и да будем миран поводом свега.
 
A taj problem ne bi bi nastao da pre toga nisi uradio neki apdejt. I tako u krug.
Inače je sistem na kome nije urađen nijedan apdejt mnogo stabilniji i mnogo manje rizičan od sistema na kome apdejt redovno funkcioniše.
Neću uopše ulaziti u polemiku sa nečijim predubeđenjima oko toga. Dovoljno je da uključiš malo zdravog mozga i porazmisliš zašto je to tako. Inače je obavljeno i nekoliko nezavisnih istraživanja na tu temu i sva su dovela do ovog istog rezultata.
Ali proizvođači softvera moraju da opravdaju silan novac koji se troši na njih i nesavršenost poizvoda koji su plasirali.

Koja istraživanja? Istraživanja su ti pod brojem jedan, zastareo ne zakrpljen softver koji donosi najviše rizika.
Isto tako stabilnost, ne kažem da nema lošeg update-a, ali gledajući veliku sliku, beneficije održavanja sistema zakpljenog je veća.
 
Da, svakako. Svoje mišljenje sam izrazio, rekoh da neću uopšte da se upuštam u bilo kakvu dalju raspravu, svako ima pravo da radi po svom nahođenju. Nekoliko stotina individualno instaliranih mašina, privatnih i poslovnih, svuda sam gasio apdejt odkako mi je pre ... desetak godina upravo apdejt na Win2k3 Serveru napravio neviđene probleme. I, zanimljivo, ni na jednom tako podešenom kompu nikakav problem win baziranog tipa.
Jedino što se redovno apdejtuje je AVP.
Da ne bude nejasnoća, imao sam često probleme posle apdejta i na Linuxima, ajoj.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto sam dosadan,posto imam windows 7 starter kljuc sa zeninog laptopa,da li mogu recimo da na svom kompu odradim clean windows 7 ultimate i isti registrujem legalno kljucem sa windows 7 starter verzije ?
Njen lap top je uginuo pre par meseci i taj kljuc se vise ne koristi.
 
Izvinjavam se sto sam dosadan,posto imam windows 7 starter kljuc sa zeninog laptopa,da li mogu recimo da na svom kompu odradim clean windows 7 ultimate i isti registrujem legalno kljucem sa windows 7 starter verzije ?
Njen lap top je uginuo pre par meseci i taj kljuc se vise ne koristi.
Ne moze taj kluc je samo za taj laptop
 
Windows 7 - svchost (Windows Update) konstantno hoguje CPU i RAM a ne nudi nikakav apdejt. Ručno pokrećem Windows Update iz Control Panela i ima 44 Important apdejta ali su svi neselektovani, dok je selektovan samo Optional Update "Upgrade to Windows 10 Pro".

Ručno označim sve Importan apdejtove a isključim Windows 10 apgrejd i stoji na 0% i ne mrda (sačekaću još malo, ali s obzirom da već duže vreme ne javlja nikakve apdejtove osim što me gnjavi da pređem na Windows 10, sumnjam da će se išta promeniti).

Da li je neko rešio ovo?
 
Meni kad se to desilo, probao sam svaki trik sa weba- te izbrisi KB zakrpu, pokreni disk klinap da ocisti rezervne kopije u Windowsu (ali on jos negde cuva sigurnu kopiju, prosto ne mozes za rep da ga uhvatis).
Na kraju sam ga ostavio tako da upgrejduje, a ujutru je keva besomucno restartovala komp i ono se sredilo samo od sebe, i odmah sam mu iskljucio update servis.
Pazi, da ne bi ostetio racunar bezveze ( ja ionako vec skupljam mic po mic za noviji komp, a prvo planiram reinstall da "pozivi" jos malo xD), pusti ga da odradi upgrade preko noci a potom uradi system rewind (ako sam dobro skontao, nudi opciju za downgrade ako ti se ne dopadne), mada je clean install opcija no.1.

Macevanje sa gremlinima krastavac..
 
Ali ja neću da apgrejdujem taj laptop. Imam Windows 10 na ovom, a na tom drugom oću da držim još tu sedmicu. I hoću da je ažuriram, ali kao što rekoh Windows Update neće da radi.
 
Pa reinstaliraj je, samo nemoj sledeci put da se na njoj prijavljujes za apgrejd na Win10, stavis ga na ignore..
Probaj i sad ako je prokinulo na ignore, to je negde u Update prozoru tokom/posle selekcije tih ponudjenih nadogradnji..
 
Ali ja neću da apgrejdujem taj laptop. Imam Windows 10 na ovom, a na tom drugom oću da držim još tu sedmicu. I hoću da je ažuriram, ali kao što rekoh Windows Update neće da radi.

Ja sam to resio sa GwxControlPanelSetup (http://ultimateoutsider.com/downloads/)
Vise mi ne nudi update Win10 (nema i icone u notifikaciji) i prestao da mi neprekidno nudi jedne te iste apdejte za Win7 (sto mi je izazavalo i pojedine probleme)
Ima i opciju brisanja winupdate cache, sto ustvari i resava problem ponavljanja apdejta. Probaj, trebalo bi da ti pomogne.
 
Ma meni ne ponavlja apdejte nego uopšte neće da počne da instalira nove apdejte za win 7. Win 10 apgrejd sam par puta cancel-ovao na tom kompu, i dalje stoji ta GWUX ikonica i Windows Update vidi sve apdejte koji čekaju na instalaciju samo neće da krene.

Elem, ja nisam hteo da u potpunosti otkažem Win 10 apgrejd već da ga ostavim za kasnije a dotle da normalno koristim Win7. Izgleda da to nije moguće bez peripetija.
 
Pronadi taj win10 update u listi, odstikliraj ga, pa desni klik na njega i hide this update. Potom klikni na OK dole desno i moci ces da instaliras redovne win7 updejte. Naravno, posle izvesnog vremena opet ce da te smara sa win10.
 
Jesi li probao GwxControlPanel ?
Mozes sa njim da disejblujes Win10 app i GWUX ikonu, ali da ti idalje ostane opcija da u dogledno vreme odradis apgrejd na win10.
 
Moracete svi da predjete na Windows 7 Enterprise on jedini nema zakrpu za Get Windows 10 , i Microsoft ne salje tu zakrpu na Windows update na tu verziju Windowsa.
 
Da li ce raditi kljuc...?
Imam kod komsije neku brend masinu i ima kljuc za windows 7 pro.
Da li bi to radilo i na drugim masinama ?
 
Dajte neku preporuku za aplikaciju koja dodaje taskbar u multimonitor sistemu.
 
Dajte neku preporuku za aplikaciju koja dodaje taskbar u multimonitor sistemu.
Ne treba ti nikakav program za to. U taskbar Properties ima "Show taskbar on all displays" i "Show taskbar buttons on....."
 
Ne nalazim tu opciju.

Ni06oAY.png
 
Count se verovatno vec prebacio na desetku.
 
Nazad
Vrh Dno