Šta je novo?
uploadfromtaptalk1448023773282.jpg
Za ovu konfiguraciju da li da idem sa Win 7 ili Win 10, imao sam Win 10 koji se upgrejdovao ljetos nedje, ali je nesta radio usporeno, pa sad dal da idem sa clean instalacijom 10-tke ili 7-icu da stavim
Model laptopa je Sony Vaio SVE15113FDW
 
Samo clean 10-ke.
 
Pogledajte prilog 184961
Za ovu konfiguraciju da li da idem sa Win 7 ili Win 10, imao sam Win 10 koji se upgrejdovao ljetos nedje, ali je nesta radio usporeno, pa sad dal da idem sa clean instalacijom 10-tke ili 7-icu da stavim
Model laptopa je Sony Vaio SVE15113FDW

To je noviji model , slaba je podrska za Windows 7 , tesko ces naci drivere dok u Windows 10 samo udjes u windows update i poskidace ti skoro sve , mozes i od 8.1 drivere https://esupport.sony.com/CA/p/mode...te_id=1&region_id=3&tab=download#/downloadTab
 
To je noviji model , slaba je podrska za Windows 7 , tesko ces naci drivere

U samom postavljenom linku se nalaze driveri za 7.

Neverovatno, kakvo žicanje ljudi na desetku.

attachment.php
 
Ljudi, odjednom mi se pojavio problem neki u sistemu, a to je da mi hard disk non stop nesto vrti i da mi nesto jede memoriju.
Sve je to pocelo da se dogadja otkako sam ubacio 270x u komp, skinuo gpu-z, hwmonitor i MSI Afterburner.

U idle, samo sam upalio komp i ostavio torrent da se skida, dolazim kuci, kad ono 3.98gb usage, a imam 4gb rama i onda mi tako sve bode i treba 100 godina bilo sta da se otvori.

Skenirao sam komp sa malwarebytes, spybot, MSE. MSE nije nasao nista, dok su ova dva nasla neke nebitne stvari. Uglavnom, problem je i dalje tu.
Inace, gledao sam neki tutorial na netu za cs:go, pa sam pogasio neke procese, ali ne ide mi u glavu da moze biti do toga jer sam ih pogasio.

Sta mi je ciniti?

memory.pngproces.pngproces2.png
 
Google chrome ti jede ram nista strasno kupis jos jedan kit od 4 GB :)
 
A ne bi ti bilo loše i da pređeš na Windows 10 s obzirom da ima bolji memory menadžment.
I Firefox koji manje jede.
 
deluje mi da je tipicni memory leak,do nekog drajvera.najcesce bude mrezni drajver (ako se skida sa onim driver updater glupostima) mada nije pravilo.uglavnom ne kosta nista da se pobrise i stavi oficijelni sa supporta maticne.
 
Nisam imao vise od 3, 4 taba u chrome.

Sto se tice windows 10 i mreznog adaptera, drage volje bi ja to odavno uradio, i stavio 10ku, ali ne podrzava... Ethernet ulaz na maticnoj je crkao, valjda prilikom grmljavine kad mi se ugasio ceo komp i onda su mi ovi iz Beogrida dali pre par godina neku TP link mreznu kartu da tu bocnem kabl. Probao da instaliram skoro windows 8, trazio drajvere za kartu, medjutim nema. Probao ove od windows 7 x64, ne moze, izbacuje gresku i ne radi mi net, tako da sam osudjen na windows 7 dok ne uzmem novu maticnu ili ne izmolim da mi daju neku normalnu mreznu kartu.

Bio mi je ukljucen windows update (ne znam kako :O ), iskljucio sam to, pobrisao sve ovo sto sam napisao da sam instalirao, zajedno sa catalystom, ocistio posle sa Driver Sweeper, instalirao glupe updejtove koje mi je windows skinuo, restartovao i sad je sve uredu izgleda. Ja sam mislio da nije neki virus ili malware posto mi se to ranije dogadjalo.

sada.pngsdf.png
 
Bilo koja mrezna na kupujemprodajem za par stotina dinara sa realtek cipom ce raditi na Windows 10 , sto se tice tog problema probaj da ugasis Windows update i odradi sa CCleaner programom ciscenje.
 
ocigledno je do 7mice i apdejta,ovo je vec drugi indenticni slucaj na forumu u svega par dana.ja jednu mreznu u steku imam uvek,zlu ne trebalo. :)
 
Ma i ja drzim update off, ne znam kako se ukljucio... Zato mi nije palo na pamet da windows update vuce ram.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za neku lite verziju Win7, posto treba da je instaliram na komp koji nema mnogo prostora na hdd a prilicno je slabasan (jedino sto valja je 2GB rama).
 
XP :d
 
A kako će gašenje servisa doprineti većem slobodnom prostoru na hard disku? :p ~1GB XP-a naspram (idealno) 5-6GB 7-ce?
Šalu na stranu, ako je u pitanju slabija starija mašina, XP je i dalje sasvim upotrebljiv OS.
 
7ica je više "noob friendly", teže ju je ubiti. :D To joj je glavna i značajna prednost.
XP je odličan i dalje ali samo uz dobar odnosno dobro podešen firewall, npr: http://www.agnitum.com/outpost-firewall-pro.php a to ne može ili neće svako da savlada...
 
Ja bih preskočio taj outpust firewall. Free verzija ja out-of-date mada ni tada nije radila kako treba izazivala je bsod. Bolji je PrivateFirewall 7 ili Comodo.
 
Daj punu konfiguraciju da se zna s čim baratamo.
 
Ako vam ne treba Win Update, ugasite servis Windows Update na Services.msc konzoli (prozoru), posle vas neće smarati.
Ovo je za Win 7. Za XP ne znam kako ide.
 
Poslednja izmena:
Prestanite da dajete savete koji su generalno štetni.
 
da li neko ima iskustva sa update-om win7 (daz loader) na 10... da li to sljaka ili ima nekih problema sa desetkom zbog loadera?
 
Nazad
Vrh Dno