Šta je novo?
Najverovatnije je instalacija prilagođena novijim verzijama BIOS-a, tj. izbačena porška za klasičan.
Nije u pitanju samo jedan fajl, zato ne vredi modifikacija.
 
Ima li mozda neko od vas da mi posalje na PM link za download Windows 7 Professional 64 bit da je provjereno dobar.

Unaprijed zahvaljujem.
 
Listam po ovom podforumu Win 7 - instalacija nigde ne mogu da pronadjem iso 7 32bit verziju znam da je negde na nekoj stranici postjoao link gde i za 64bit verziju ali nikako da pronadjem gde tacno. Treba mi dosta hitno da instaliram na neki lap top. Hvalaaa unapred
 
Cao ljudi.Imam jedno pitanje.Imam jedan prastari racunar Amd Sempron proc. na 1.50 ghz,1gb rama i Ati 9600 grafikom 256 mb.
Nisam ga dugo koristio do pre neki dan i resio da probam opet ponekad za osnovne stvari dok mi se odmara laptop :)
Problem je sto kad pustim youtube audio ide,a slika zastaje,secka pa cak i kad prebacim u najnizi 144p kvalitet.Dal je moguce da ne moze da strimuje normalno ni 144p?
I jos jedno pitanje,da li se isplati uloziti nesto malo u njega,tipa da mu dokupim 2gb rama,dal bi bolje radio,brze?
 
Ne isplati se ulagati , ubaci mu Windows XP SP3 , iako je ukinuta podrska za Windows XP moze da se skocka na tom kompu.
 
Probao sam da mu ubacim XP SP 3 ,ali nece da mi instalira drajver za zvuk,svaki put kad pokrenem instalaciju komp se restartuje.Imao sam pre toga SP2 doduse sistem nije bio menjan jedno 6 godina i seckao je i video i audio sa youtube.Sad na 7ici samo video koci,secka.Zar ne moze da tera makar 144 p?Ili da mu opet ubacim XP SP2?
 
Treba da koristis neki stariji browser ako zelis da ti to kako-tako radi. Mozda moze da izvuce "cak" i 360p.
 
Mislis stariju verziju istog browsera,posto sam koristio Mozillu najnoviju?Ili neki drugi pretrazivac?Neka preporuka?
 
Pa da, stariju verziju, ili neki mikro browser bez previse plugin-ova. Mislim da ima slicnih tema po forumu, pretrazi. Dok ne nadjes teme, probaj Maxthon Nitro za pocetak, mozes i njegovu poslednju verziju instalirati.
 
Hvala,probacu pa javljam.
 
Stariji browser je uvek loš savet, zbog sigurnosnih rupa.
 
Nema tu nikakve realne opasnosti, kada mu treba da pusta youtube klipove. Nista ga ne sprecava da koristi 2 ili vise browsera.
 
Pozdrav,

Izgleda sam na Win7 SP1 pazario sledeci problem:

netsvcs proces scvhost.exe (netsvcs) mi potrosi 1,5GB rama i drzi CPU u idle na 25%
Problem sam privremeno resio sa onemogucavanjem Windows update-a, a sad krpim sistem polako.

Inace problem sam pazario sa novim GPU driverima, pretpostavljam .net framework da je doneo problem.

Pa ako neko primeti da mu CPU drnda i da nema pola rama (3,5GB u idle zauzme sistem) da zna sta da trazi.

Pozdrav!
 
To samo kazuje da ti windows pravi problem. Verovatno koristiš Out Of Date verziju Windowsa kojoj treba novi Update Agent i 2-3Gb zakrpa koju scvhost želi da proguta odjedamput. Skini sa narodnih sajtova neku updejtovanu verziju koja može biti debela 6.5Gb kao moja koju sam napravio pa nećeš imati problema.Ili skini Autopacher za offline instalaciju win updejtova.:smash:
 
Poslednja izmena:

Ima podrsku za Windows 7 taj laptop http://support.lenovo.com/rs/sr/pro...enovo-g-series-laptops/g50-45-notebook-lenovo razmisli i o Windows 10 u buducnosti , ako instaliras Windows 10 i odmah udjes u windows update dosta ce ti drivera sam naci a na Windows 7 ces imati 10-ak znakova uzvika u device manager posto je star operativni sistem.
 
Star?

:Klanjanje
 
6 godina je realno staro i za kola, a za softver je vek.
 
Glupost. Da neće možda da se pohaba? Istroše se ležajevi, napadne ga korozija? ...
Starost striktno zavisi od upotrebne vrednosti, ostalo je čist marketing (Micro$ofta).
 
Laptop asus K50IE, T4400, win7, 3Gb memorije, nvidia kartica 310m, disk st 320Gb.

U PM podeseno da se nakon 2 minute gasi monitor, ali disk nikada. Svejedno, nakon nekoliko minuta idle-a laptop se slagira i ne moze da se "odmrzne" nekoliko minuta. Kursor se pokrece kad se mis pomice, a onda se i on "zaglavi". Sve to traje proporcionalno idle-u, a moze se izbjeci (ponekad) ako ostavim neku web-stranicu otvorenu (i to ne uvijek).

Sumnjam na video kartu. Neki savjet, misljenje, iskustvo?

Hvala!
 
Pri startovanju windows a pojavjuje mi se ovo obavestenje:your computer may be running a counterfeit copy of windows,i kroz neko vreme koriscenja javi se poruka get genuine now,kako da resim trajno problem ??ili da opet instaliram windows?Hvala
 
Pri startovanju windows a pojavjuje mi se ovo obavestenje:your computer may be running a counterfeit copy of windows,i kroz neko vreme koriscenja javi se poruka get genuine now,kako da resim trajno problem ??ili da opet instaliram windows?Hvala
Spusti daz loader i aktiviraj ga od novo
 
Nazad
Vrh Dno