Šta je novo?
Постоји решење за то, погледај на интернету шта је sysprep па ће можда да ти буде од користи.
 
Imam problem svaki put kad reinstaliram gpu drajver(AMD u pitanju) sve je manje prostora u C brisem ga DDU-om i izbrisem onaj AMD folder ali opet sve manje prostora.
 
Zašto stalno reinstaliraš drajver?
Prvo, kada instaliraš nešto, pokaži mu da se raspakuje na drugu(treću...) particiju.
Drugo, treba i da oprazniš TEMP foldere. Onaj u Win i onaj u Users direktorijumima.
 
Imao sam neki problem pa sam morao. Da brisem rucno ili nekim programom?
Ovi temp fajlovi zauzeli nesto malo.
 
Poslednja izmena:
C:/ AMD, tu ga raspakuje, jednom kada instalira driver možeš da obrišeš folder.
 
Ručno:
c:\Windows\Temp\*.*
c:\Users\"ImeKorisnika"\AppData\Local\Temp\*.*
mada pitanje je da li ti samo zbog toga jede prostor. Tu su i swap i hibernation fajlovi, veb keš, i ko zna šta još.
 
Hibernation mi je uvek off o swap fajlovima nemam pojma, veb kes brisem ccleaner-om.
Page fajl mi je 7,9Gb na auto. Da ga smanjim(ogranicim min-max) malo ili neka?
 
Page fajl jeste swap. Slobodno ga setuj min 2GB, max 3.
 
Treba mi dobar Windows 7,64 bit Ultimate.Da li neko ima link ili predlog gde da skinem,ustvari koju verziju?Hvala
 
Ја сам увек користио Ентерпрајз, имаш око 600 дана форе да скоро па легално користиш а то и није мало.
 
piraterija je zabranjena na forumu.

Piraterija je ako čoveku daš uputstvo ili link kako da nelegalno aktivira operativni sistem. Ako mu postaviš link ka čistoj instalaciji koju on sam posle mora da aktivira to nije piraterija.

Primera radi, možeš legalno sa MS sajta da skineš program Windows Media Builder koji će ti kreirati instalacioni disk za Windows 8.1. Da bi instalirao ovaj Windows potreban ti je originalni ključ. Dati link ka ovom programu nije piraterija iako služi za kreiranje instalacionog diska ili fleša sa Windows 8.1.

Do skoro su mogli da se nađu linkovi za originalni Windows 7 SP1 trial koje si mogao da aktiviraš svojim ključem ali ih je MS povukao jer ne žele da se ljudi više vraćaju na Windows 7. Verovatno na nekom trakeru postoji torent sa ovim ISO fajlovima. P.S. Torent nije sam po sebi nelegalan. Sve zavisi o kakvom sadržaju ovde pričamo jer postoji sadržaj koji je dozvoljeno slobodno deliti (Linux ISO fajlovi, na primer).
 
Poslednja izmena:
Da li je neko skorije imao problem sa "this copy of windows is not genuine 7601" i uspesno resio isti? Hvala unapred
 
Bolje da si mu iskopirao, jer mora da se registruje da bi procitao.
 
Hvala drugari, pomogao mi je jedan clan i sve sljaka bez problema :)
 
Treba da reinstaliram sistem na tudjem laptopu, u pitanju je Toshiba Satellite C655D, MD C-50 1 GHz, 2Gb rama. Na njemu je Win7 pro i skoro nema nista instalirano. Veoma je spor pa se razmisljam da ne stavim pro nego ili home premium/basic ili mozda cak i XP. Komp. ce bas, bas za sitne stvari da se koristiti, malo net, muzika i filmovi i apsolutno nista vise.
Kada ove gledam poredjenje Win7 https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions i ne vidim nesto bitno da moze da usfali sa BASIC verzijom.
Sta preporucujete?
 
Probaj da instaliras Windows 7 starter nakon toga odradi ovo:

Capture.PNG

Tu ima neka opcija da ne bude tema od Windows 98 kada ovo odradis pronadji je ne mogu da se setim tacno , samo nju ukljuci! XP ne preporucujem posto ces vrlo tesko naci drivere za njega!
 
Radi OK sa Home Premium verzijom.
 
Vidim da je verzija starter bas "gola". Mada gledam i to home sto ima ne znam da li u opste bilo sta od toga treba. Nece nesto usfaliti starter verzijom?
 
Problem je, što neko gore reče, što je procesor za poslati po smrt najbolji. Imam jednu takvu mašinu sa Win7Pro i vuče se po crnoj zemlji i to mi se smuči kad moram nešto da uradim. A imam osjećaj da je Atom Nxxx brži u prosjeku za 40% od ovog "leša".

Pokušaj da se pomučiš da nađeš drajvere za XP, ne vjerujem da može da bude toliki problem da se nađe i namjesti da radi...
 
kupio lap top lenovo i na njega hoću da ubacim win7, imam instalacioni DVD, obzirom da sam do sada instalirao na već postojeći softver nije mi bio problem da pregazim postojeću verziju OS ali kako da na novu mašinu instaliram, kako da odem u bios i tamo odredim da mi but bude sa dvd-a kada to namestim on se buni i ne dozvoljava mi to? kako da u DOS-u pokrenem instalaciju sa DVD-a, prosto rečeno šta da ukucam tj koju komandu da pokrene instalaciju sa DVD-a?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno