Šta je novo?
Pardon, šta će ti to?
Ne bih da ulazim u polemike oko navika, (pred)ubeđenja isl, ali, čista instalacija proverene i pouzane verzije Wina od pre...recimo godinu-dve, par neophodnih sistemskih instacija potom (aka IE11, dot.net.4x, ako nisu već integrisani...), i odmah gasim svaki mogući sistemski i sličan apdejt, željeni ili neželjeni.
Tako od prve verzije kada sam bio beta tester 7-ce na ovamo,... ama baš nikakav problem sa sistemom, naprotiv.
Konkretno mi treba jer instaliram rođacima, koji imaju slab internet, pa da uštedim vreme.
A update je ovde kod nas nešto mržen, al' kad ga spakuju u SP onda je OK.
Pre par meseci sedim kod komšija, kao da im pogledam računar usput, originalna sedmica, nisu instalirali ni SP1, ne mogu da verujem...onda gledam FullHD monitor koji ima DVI, povezan sa VGA.
 
Nop, svako prema svojim potrebama i nahođenjima.
Btw, VGA konekcija teoretski nema limit po pitanju rezolucije i osveženja. Iako je sada aktuelno mišljenje da signal nije dobar i da je slika lepša, bolja, itd, preko DVI, u praxi ne mora da bude tako. To zavisi i od grafičke(najviše, od njenih DAC-ova, filtera...), i od drajvera, i od kabla, i od monitora...
 
Ne, i VGA je mutna u odnosu na digitalne konekcije. Analogni da se koristi samo kad nema druge opcije.
A naročito ne to što pričaš.
 
Ajmo opet: VGA je mutna ako su DAC-ovi i filteri loši, i ako je kabl NEadekvatan. Da li znaš da se koristio i koaksijalni VGA kabl i zašto? Kakvi su nekada bili profi monitori dijagonale > 20", sa kojom rezolucijom i osveženjem? Zašto su se tada jurili Matroxi i Ati? Lepota i boje te slike i i dalje prevazilazi prikaz na bilo kom LCD-u (ovde ima malo subjektivnosti, al ajd...)
Ako ne veruješ meni, pročitaj malo stručne literature:) Treba li da ponovo razglabamo na temu analogno vs digitalno? Nije to ovde predmet teme. Jedno zapažanje i primedba.
Jeste, prevaziđeno, nije moderno, glomazno, neekološki, skupo za proizvodnju, itd...neću sada o industrijskim razlozima koji nas ubeđuju da je sve to stvarno bolje.
 
Poslednja izmena:
Ако упоредим слику са једне графичке на монитору кабловима који су дошли уз монитор (ваљда су довољно адекватни) и VGA има мутну слику са помало духова (духовита слика?) ;) онда не могу да кажем да су исти или VGA има бољу слику. Наравно, слика на CRT уз 1024х768 или још боље, слика са PAL система изгледа одлично ... сама за себе. А аналогно и дигитално сигурно не могу да се пореде ... како беше, користи ли неко касете, нарочито фаухаес или чак и ДВД или користи неки HD снимак? Грамофоне не помињем, то је само ствар моде.
 
Dobio je već informacije za to :)
 
Bice jos nekome od koristi. :D
Skoro sedam godina iskustva, sto XP sto 7. A od nedavno i 8.1.
 
//19 godina iskustva...ili više...kah, kah, 25-6-7...kah...ako ćemo baš tako. Nebitno sada//

m0nkrus, Maherz, Murphy78, ESD, generation2, CtrlSoft...stvar izbora...svi rade posao i provereni su.
 
Poslednja izmena:
Ni ne secam se koja izdanja sam koristio pre, ali je uvek bilo nekih problema. :D
 
Ajmo opet: VGA je mutna ako su DAC-ovi i filteri loši, i ako je kabl NEadekvatan. Da li znaš da se koristio i koaksijalni VGA kabl i zašto? Kakvi su nekada bili profi monitori dijagonale > 20", sa kojom rezolucijom i osveženjem? Zašto su se tada jurili Matroxi i Ati? Lepota i boje te slike i i dalje prevazilazi prikaz na bilo kom LCD-u (ovde ima malo subjektivnosti, al ajd...)
Ako ne veruješ meni, pročitaj malo stručne literature:) Treba li da ponovo razglabamo na temu analogno vs digitalno? Nije to ovde predmet teme. Jedno zapažanje i primedba.
Jeste, prevaziđeno, nije moderno, glomazno, neekološki, skupo za proizvodnju, itd...neću sada o industrijskim razlozima koji nas ubeđuju da je sve to stvarno bolje.
Ne mešaj babe i žabe. Kvalitet displeja i kvalitet interfejsa za prenos. Uzmi bilo koji monitor koji ima oba, pa ćeš da vidiš.
 
Pa IMAM monitor koji ima oba interfejsa. I to 24" 16:10, 1920x1200. I imam obe vrste kabla koji su svojevremeno plaćeni jedno 4 puta više od konfekcije koje kupuješ po prodavnicama. I dok mi je nekada bilo zanimljivo upoređivao sam sliku na oba interfejsa za određene grafike.
A davno i par modela pre njega u mom vlasništvu je bio 19" CRT Samsung iz P serije.
 
Poslednja izmena:
To koliko plaćaš kablove je isključivo tvoja deluzija, koja više pripada u domenu audio opreme.
A VGA konekcija izgleda jadno i na 20" i na 22", 27", 42" i bilo kojoj grafičkoj kartici jer jednostavno razmazuje sliku.
Konkretno u primeru sam gledao taj monitor, i znao da je analogno povezan, pre nego što sam i proverio. Momenat iznenađenja je bio da ima digitalni koji ne koriste.
 
Instalirao sam Win 7 Home Premium 64bit. Imam 4gb ddr3 memorije.Maticna ploca je Gigabyte GA-P55-UD3 a procesor i3 540 i graficka Asus ENGTS250/HTDI/512MD3.Sistem daje
Installed memory/RAM/ 4.00GB/3,87 usable/,gde je greska zasto ne vidi celu memoriju 2x2gb.
 
To koliko plaćaš kablove je isključivo tvoja deluzija, koja više pripada u domenu audio opreme.
A VGA konekcija izgleda jadno i na 20" i na 22", 27", 42" i bilo kojoj grafičkoj kartici jer jednostavno razmazuje sliku.
Konkretno u primeru sam gledao taj monitor, i znao da je analogno povezan, pre nego što sam i proverio. Momenat iznenađenja je bio da ima digitalni koji ne koriste.

Deluzija...eeeh..to za razmazivanje slike ja bih nazvao ...nisam siguran ni sam kako a da ostanem politički korektan, sa više osnova. Pogledaj analogni i digitalni prikaz na pristojnom monitoru, grafičkoj i kablovima, pa budi maximalno subjektivan i ukaži mi na razliku. Ne moraš kod mene, odvešću te i kod drugara koji radi u fotoradnji, obrađuje slike mislim više od decenije. Inače, kako često sređujem kompove od rodbine, desi mi se da mi ostane prikačen VGA kabl na moj mon, pa ga automatski nakačim i na svoj komp i ne primetim nikakvu deformaciju prikaza. Bez obzira na godine i dalje odlično vidim, i ne nosim naočare :)
A lično, pre tačno ...13god, bio sam u jednoj maloj fabrici u nemačkoj. Ti ljudi su se bavili vrlo specifičnom tehničkom delatnošću, nepoznatoj komercijalnoj javnosti. Pravili su grafičke kartice usko namenske (industrijske) prirode, prateću opremu, kablove, extendere itd...Dobio sam više predavanja o celoj materiji, meni ne mnogo potrebna, ali nije me bolela glava da i to saznam.
Trebalo je da vidiš kako izgleda analogni signal na 20m njihovog kabla na standardnom monitoru. Takav kabl košta mnooogo više od bilo kog drugog na javnom tržištu. Itekako ima smisla, jer već kod 3m standardnog, čak i šildovanog sa feritima, javljaju se duhovi, preciznije - umnožavanje slike.
nego da ne kvarimo više temu, ako si raspoložen za dodatnu diskusiju, možemo nastaviti preko PP-a.
 
Poslednja izmena:
...Installed memory/RAM/ 4.00GB/3,87 usable/,gde je greska zasto ne vidi celu memoriju 2x2gb.

Podešavanje u BIOS-u. Zavisi od ploče do ploče, ali trebalo bi da glasi "remapping", i/ili system reserved...promeni na enable u prvom slučaju, odnosno disable u drugom.
Moguće je i sledeće
Start>RUN>msconfig> Advanced options na Boot tabu.
odčekiraj the Maximum memory check box, klikni na OK.
Restartuj komp.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno nisam,
a da se vidi, vidi se.
Zato niko normalan na velikom profesionalnom ekranu ne veže analogno.

miomir

Vidi ti, ali je negde odvojena za neki hardver. Proveri i u system config sta je namešteno za memoriju.
 
U msconfig nije stiklirano max memory a biosu ne mogu da nadjem...
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Win 7 Home Premium 64bit. Imam 4gb ddr3 memorije.Maticna ploca je Gigabyte GA-P55-UD3 a procesor i3 540 i graficka Asus ENGTS250/HTDI/512MD3.Sistem daje
Installed memory/RAM/ 4.00GB/3,87 usable/,gde je greska zasto ne vidi celu memoriju 2x2gb.

Sličan "problem" imam i ja sa Optiplexom 960 (Q45&ICH10 , Q9650, NVS 290, 6GiB RAM). Prijavljuje mi da imam 6GiB od čega je 5,87 usable. Integruša je isključena, a Resource Monitor pokazuje da je 131MiB hardware reserved.
 
Poslednja izmena:
Da li ima neki program gde bih mogao da vidim koliko mi koji folder zauzima mesta na HDD. Da bude nekako sortirano po hronološki po težini (u porertiesu imam samo zbirno iskazano koliko imama zauzeto, a koliko slobodno mesta). Imam hard od 300gb na win i bf4 oko (56gb) i war thunder oko (13gb) mi ode 240gb??? Nikako mi nije jasno kako toliko da bude zauzeto prostora, pa sam hteo da proverim da li mi još nešto rezerviše mesto na hdd mimo toga što znam da imam. Naravno fotografije i filmovi su mi drugoj particiji na kojoj imam dovoljno mesta ali u pitanju je radna win particija. Samo da napomenem da sam uradio Disc clenaup i defragmentovao fajlove ali idalje je ista situacija 240 gb je iskorišćeno, a oko 60 gb je slobodno.
 
Poslednja izmena:
^ ja koristim TreeSize...

a izgleda ovako, pa ako ti odgovara mozes da ga probas... free je...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    89.6 KB · Pregleda: 147
Instalirao sam Win 8.1 I dodao jos dve memorije od 2gb I sada imam 8gb.Win vidi svih 8gb.
 
Win7 na HP ProBook 4540s (i7).
Imam problem sa jako sporim "prvim" pokretanjem aplikacija (IE, Chrome, Office,...) nakon bootanja sistema. Naknadna pokretanja ne prave problem, pretpostavljam zato jer se aplikacije prebace u RAM.
OS instaliran prije 3 dana.
Da li je neko primjetio slične probleme na Win/ i ima li neko ideju o čemu se radi.
 
Win7 na HP ProBook 4540s (i7).
Imam problem sa jako sporim "prvim" pokretanjem aplikacija (IE, Chrome, Office,...) nakon bootanja sistema. Naknadna pokretanja ne prave problem, pretpostavljam zato jer se aplikacije prebace u RAM.
OS instaliran prije 3 dana.
Da li je neko primjetio slične probleme na Win/ i ima li neko ideju o čemu se radi.
Proveri hdd da nije pri kraju
 
forum1nick obrisi AMD Catalist on pravi probleme na nekim laptopovima!
 
Poz imam jedno pitanje, hteo bih da uradim ghost sistema, tj da instaliram win7 napravim image fajl, i prebacim na eksterni hard, da kasnije kada god nekome trebam da stavim svez sistem iskoristim taj image sistema. Zanima me jedna stvar, da li da uradim image sistema na desk masini gde mi je u Biosu postavljen AHCI mod posto imam SSD disk,ili na laptopu gde nije ukljucen AHCI mod? Hvala.
Edit: kada instaliram sistem,da li mogu da uradim par updejta windowsa, pa tek onda napravim image fajl. Naravno bez instalacije drajvera.
 
Poslednja izmena:
Svejedno što ne radiš instalaciju drajvera, win ima ugrađenu većinu generičkih.
Da ne razvlačim naširoko, taj ghost je samo za tvoj sistem, eventualno identičnu/jako sličnu konfiguraciju. Tu i tamo neočekivano prođe i za neke totalno drugačije...ali.... dok poskidaš drajvere i instaliraš adekvatne, izgubiš vreme kao da si instalirao čist sistem. Ghost ima smisla ako se radi na kompletno podešenom sistemu, sa dobrim i stabilnim drajverima (i instaliranim programima)...
I da, ako praviš čist/pravi, funkcionalan image, prethodno ćeš morati da isključiš AHCI.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno