Šta je novo?
Instalirao driver za zvuk, i dalje je isto, samo sto sam izgubio windows podesavanje zvuka. Sta je to sto fali?
aaaa.png
 
Kako mozes to da koristis? :D

Driver Identifier barem detektuje sta ti fali , posle ti manuelno trazis i barem znas sta ti fali , on ponudi fajlove koji mogu i ne mogu raditi , nasao je da mu fali Intel(R) Management Engine Interface i ja sam odmah otisao na sajt laptopa i nasao mu taj drajver!
 
Aida64 je takodje napisala da taj drajver fali, tako da nije morao da instalira taj Driver Identifier koji ko zna sta sve ti jos povuce dok se instalira a da ti to i ne primetis, zato ja ne volim te "usluzne besplatne" programe.
 
Ako je tabela tacna, onda znaci. Ali takvi programi umeju da lazu, kako bi kupio njihov softver koji bi to navodno automatski odradio.
 
Ne fali nista , ne treba ti update , 39 hiljada ljudi je lajkovalo Driver Identifier , program nije neki meni nije nasao na jednom laptopu stariji drajver za Realtek , kao i jednom za neki IBM mi je nasao SoundMax a u stvari je bio realtek , znaci nekad i on omane , meni na Sony laptopu je pomogao da nadjem 2 zablokirana drajvera!
 
Meni se cini da je to Realtek audio driver.
 
U vezi drajvera, vidim da se dosta pominje Driver Identifier koji je ok ali ne resava stvar skroz jer trazi registraciju, nesto se placa itd. Cudi me da niko nije pomenuo odlican alat koji ja koristim godinama, DriverPack Solution. Trenutna verzija je 15.4, imate malu online verziju koja skida sta treba i instalira. Puna verzija je teska 9.7GB i sadrzi drajvere za Windows XP, Vista, Win7, 8 itd. Svaka preporuka.
 
Jedno pitanje. Drugaru je na laptopu crkla optika pa bi trebalo da se instalira win7 preko usb. Opcija je eksterni hdd koji na sebi vec ima nekih 100gb slika. Da li je uopste izvodljivo to a da ne diram podatke, ili da jurim neki fles? Znam da je to jednostavnije ali nemam ni jedan kod sebe (uvek izgubim i odustao sam od njih). Hvala.
 
Posle sveze instalacije win7 i kada sam sve zavrsio pojavila mi se particija System Reserved u win explorer-u, a Partition Master je nevidi. Kada sam instalirao win7 otkacio sam Disk 2 i DVDRW i kada sam zavrsio sa instalacijom i svim driver-ima i programima zakacio sam ponovo Disk 2 i DVDRW i tada mi se pojavila ta particija.
E sada ako je nije bilo u win explorer-u dok je bio Disk 1, po logici stvari bi trebala da bude sa Disk 2. Sta da radim
da ne bih ponovo reinstalirao win7 da li moze da se sakrije da se nevidi, da se formatira ili da se poveze sa njoj najblizoj-srodnoj particiji odakle je i proizasla?

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da kucam, a tebe očigledno da malo proguglaš:
link1
link2
link3
npr...
 
Мене не мрзи да куцам ;) ... на другом харду имаш или си имао Windows 8/10 и то је његова партиција коју прави. Ако је ту и даље тај Windows, онда немој да дираш партицију него јој само у Disk Managementu склони слово и после ће да је виде само програми за партиционисање док фајл менаџери неће. Ако немаш тај ОС на другом харду, онда можеш да додаш тај простор суседној партицији али ... не исплати се да то радиш за само 350MB јер ем ризикујеш неког Марфија ем не добијаш ништа.

Остави како јесте, склони слово са те партиције, евентуално је уклони ако ти буде потребна још нека партиција а потрошио си све могуће 4 примарне.
 
System reserved postoji od Win7 na dalje. Ovu particiju ima je na oba diska jer su oba sistemska, i oba bila ili još uvek sa nekim od navedenih winova. Sa kog podiže trenutni sistem, zna on na osnovu imenovanja diska/particija. Kada čačka, treba da otkači drugi hard, bezbednije je.
Nek pročita objašnjenje i uputstvo sa prvog linka biće mu dovoljno.
U suštini, aktivan OS krije svoju sysreserved particiju, a pokazuje onu sa drugog harda/sistema.
 
Poslednja izmena:
Претпостављам да је откачињао други хард јер му није све забрљано ;) али како год да је радио, системска партиција другог ОС (у овом случају 8/10) ће да се види. Зато ја одмах по рестарту (са прикаченим осталим хардовима) прво сакријем слова тих партиција а онда променим слова већине осталих и на сваком сличном ОС-у имам иста слова за исте партиције. Ако на другом харду нема ОС, требало је раније да склони ову малу партицију, сад нема сврхе да губи време на то.
 
Posle sveze instalacije win7 i kada sam sve zavrsio pojavila mi se particija System Reserved u win explorer-u, a Partition Master je nevidi. Kada sam instalirao win7 otkacio sam Disk 2 i DVDRW i kada sam zavrsio sa instalacijom i svim driver-ima i programima zakacio sam ponovo Disk 2 i DVDRW i tada mi se pojavila ta particija.
E sada ako je nije bilo u win explorer-u dok je bio Disk 1, po logici stvari bi trebala da bude sa Disk 2. Sta da radim
da ne bih ponovo reinstalirao win7 da li moze da se sakrije da se nevidi, da se formatira ili da se poveze sa njoj najblizoj-srodnoj particiji odakle je i proizasla?

Pogledajte prilog 168276

Desni klik na particiju pa change drive letter:

Capture.PNG

Pa remove!
 
Drugari hvala na odgovorima.
Ja sam imao sledeci problem na pokusao sam da instaliram win na ovom HDD na kom se sada nalazi, aprethodni je bio na drugom HDD njega sam formatirao kroz samu instalaciju, medjutim problem je nastao pri samoj instalaciji kada sam formirao particiju za win nije mi formirao i onu sistemsku od 300mb pokusavao vise puta i nije hteo. Tada sam iskljucio HDD i DVDRW tek mi je tada dao kroz instyalaciju win da mi formira sistemsku od 300mb particiju i svwe je proslo kako treba, kad sam prikljucio HDD i DVDRW tada mi se pojavila ova particija i najverovatnije je sa drugog HDD na kome nije trenutni win meni nesmeta nista samo da je sakrijem da se nevidi.
Koliko vidim ipak sam upravu da je onih 350mb na drugom HDD na kome nije win, da li mogu da je izbrisem, da li se vidi sa slike da trenutni win ne vuce sa sa te paarticije nikakve fajlove?
aaaa.png
Darkodar@ Sad sam odradio ovo i sakrivena je ta particija, hvala.
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih za provereni link sa što novije spakovanim zakrpama za 64-bit verziju, nakon SP1.
 
Pardon, šta će ti to?
Ne bih da ulazim u polemike oko navika, (pred)ubeđenja isl, ali, čista instalacija proverene i pouzane verzije Wina od pre...recimo godinu-dve, par neophodnih sistemskih instacija potom (aka IE11, dot.net.4x, ako nisu već integrisani...), i odmah gasim svaki mogući sistemski i sličan apdejt, željeni ili neželjeni.
Tako od prve verzije kada sam bio beta tester 7-ce na ovamo,... ama baš nikakav problem sa sistemom, naprotiv.
 
Poslednja izmena:
Ја ипак претпостављам да произвођач зна боље од мене да ли је потребно крпљење, инсталирам прву и проверену верзију, пустим апдејте, потрошим неколико сати и после сам миран. Тек онда искључим апдејте али само зато да не заглави баш кад ми је потребно а апдејте сам проверавам кад год покренем тај ОС.
 
Ako proizvođač bolje od tebe zna šta tebi treba, svaka mu čast.
Proizvođač mora da opravda novac koji velike kompanije daju da bi koristile njihov softver. Takođe, (ponekad) bitno za velike sisteme koji su non-stop na netu i izloženi stalnoj pretnji.
Sa druge strane, bilo je dosta diskusije po inostranim forumima, i sa nekim na tom polju vrlo renomiranim ljudima. Što se tiče običnih, malih korisnika, opšti zaključak je bio da sistemi bez ijednog apdejta, najnormalnije i bez ikakvih problema rade.
U mom slučaju i iz mog iskustva, godinama.
Jedina neprijatnost koju sam imao je hardverske prirode:p. Disk mi je bukvalno 4 godine crkavao i bio sam konačno primoran da instaliram novi sistem. Prethodna 7-ca radila je još od beta faze, apgrejdovana 2 puta. Moralo je. Prvi put kada je ta faza prošla, drugi put na SP1 jer sam tako hteo.
Uzgred, nije jedan sistem koji sam instalirao bio tako setovan. I nijedan nije imao nikakvih problema, osim nemarnih vlasnika, naravno :D
 
Poslednja izmena:
Не мислим да зна шта је мени потребно него оперативном систему који је он правио типа крпљење рупа које су уочили, неко побољшање постојеће функције и тако то. Не мора ништа да значи али ми не смета. Да имам неки спорији интернет па да ми успори или нешто потроши, овако ми није битно. Програме које користим сам бирам, најчешће нису из ОС па се ту произвођач не меша превише и нема појма шта мени треба.
Е да, ја и не користим Windows него само инсталирам да се нађе или инсталирам неком другом. Ја сам се те беде одавно решио. ;) Наравно, те друге ОС које користим апдејтујем редовно.
 
Nazad
Vrh Dno