Šta je novo?
Bože sačuvaj šta me snađe, od 7 jutros se patim sa ovim jadima. Ne mogu više, crko sam za danas, probaću ujutro pa javim šta sam napravio. Hvala u svakom slučaju.

Ček, hoće li raditi touch ako instaliram win7? Ili mi ne gine instaliranje biosa?
 
Poslednja izmena:
Neke serije laptopova Acer iz 2013-2014 su imale probleme sa touchpad bugom , ja sam imao recimo sa ES1-512 , spremi nekog usb misa provremeno dok ne odradis update biosa i sve neophodno io drajver i ostale drajvera...ja sam namestio ovako

1. Instaliranjem UEFI-GPT Windows 8.1

2. Naravno kod komsije je bio Legacy i izlazilo mu je "Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only installed on GPT disks." morao sam da mu brisem hard disk i ubacim nove particije!

2. Prikacivanjem obicnog usb misa(bios nisam updateovao ali se preporucuje)

3. Instaliranjem IO Drivers_Intel_603.9600.1948.28229_W81x64_A.zip

4. Touchpad i dalje nije radio dok nisam pritisnuo FN + odgovarajuci taster mislim da je F7 ali ima ikonica pogledaj , Moguce da na Windows 7 nema ovaj bug ali ti treba 100 godina dok nadjes drajvere!
 
Oooooo Gospode... Ma ne umem ja bios instalirati, kontam da bih nešto zeznuo garant, još gore napravio... Šta mi treba od drajvera za win7,osim ovog za grafiku? Danas sam bio na kratko instalirao win7,radio je wlan sa drajverom od osmice...
 
Poslednja izmena:
Ma samo prikacis punjac i izvadis fajl iz .zip i pokrenes i on sam flesuje i restartuje laptop..

Sto se tice drajvere probaj Driver Identifier: http://www.driveridentifier.com/ prijavi se prvo sa gmailom na njihov sajt! Bilo bi pozeljno da nemas nepoznate drajvere u device manager , on ce ti ovako izlistati:

Capture.PNG

Idi na update ili download jedan po jedan , izbacice ti dosta kompitabilnih bilo bo pozeljno da sa Acer logom skidas:

Capture.1PNG.PNG

Mozes i Packed bell to je Acer ista je kompanija!
 
Idem da pokušam, da to nekako skalabudzim i da ga moje oči više ne gledaju!
Hvala Darko.
 
"This computer does not meet the minimum requirements for installing the software"
Ovo mi izbaci kad pokušam da instaliram driver za grafiku koji si okačio...
 
Ista stvar i sa drajverom iznad...pokušaću još drivermax. Uh, počinjem da ludim.
 
Uspelo sa Drivermax! Tj drajver za grafiku uspeo. Hteo sam sve ovako al ne može preko 2 dnevno ako je free verzija :(
Dobro, glavni problem sam rešio, Darko hvala puno, imaš pivu :beer:
 
Intel na svom sajtu ima softverski alat koji proverava šta ti od njihovih drajvera treba. Za bilo šta od intel komponenti, i dovlači po potrebi.
Dodatnu zbrku u tvom slučaju unosi baš sam Intel, jer drajver za grafiku u stvari zavisi od procesora.
Na SVIM novijim notebook-ovima možeš instalirati W7 i naći SVE drajvere. Drajvere skidaš ili od proizvođača notebook-a, a ako ih nije dao, jer u dogovoru sa M$ forsiraju W8, onda ih skidaš sa sajtova proizvođača čipova. U najgorem slučaju od konkurencije (Dell, ASUS...) :)
Treba ti malo znanja identifikovanja komponenti. Nikad ne koristim "Third party" programe.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pomesao sa G1820 sa N2820 koji ti imas pa sam ti dao pogresan link http://alldrivers.ucoz.net/news/int..._33_22_3621_10_18_10_3621_whql/2014-05-25-446 ali dobro je da si sredio , Drivermax za neke drajvere nije nesto naprimer za bluetooth mi instalira pogresni , za drajvere za graficku na novijim kompijuterima uglavnom uvek nadje zato sam ti i preporucio , ostale drajvere probaj preko Driver Identifier:

Evo ti za lan (neki od ova 2 rade 100% )

Realtek PCIe GBE Family Controller Series Drivers: http://www.realtek.com.tw/downloads...d=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Realtek PCIe FE Family Controller Series Drivers: http://www.realtek.com.tw/downloads...d=7&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Zvuk: http://www.realtek.com.tw/downloads...=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false (mada sedmica ima vec svoj iz 2009)

Ostaje ti za plocu sitnice , ako ti je atheros bluettooh probaj ovaj drajver: http://www.station-drivers.com/inde...omm-Atheros-Bluetooth-Version-8.0.1.318-WHQL/

Realtek card reader: http://drivers.softpedia.com/get/CA...r-Windows-7-Windows-8-Windows-81-64-bit.shtml
 
Intel na svom sajtu ima softverski alat koji proverava šta ti od njihovih drajvera treba. Za bilo šta od intel komponenti, i dovlači po potrebi.
Dodatnu zbrku u tvom slučaju unosi baš sam Intel, jer drajver za grafiku u stvari zavisi od procesora.
Na SVIM novijim notebook-ovima možeš instalirati W7 i naći SVE drajvere. Drajvere skidaš ili od proizvođača notebook-a, a ako ih nije dao, jer u dogovoru sa M$ forsiraju W8, onda ih skidaš sa sajtova proizvođača čipova. U najgorem slučaju od konkurencije (Dell, ASUS...) :)
Treba ti malo znanja identifikovanja komponenti. Nikad ne koristim "Third party" programe.

Za laptopove narucito forsiraju 8.1 cak su sad i 8 izbacili znaci samo 8.1 drajvere izbacuju , pa moraju drajveri da se traze preko hardware idsa ili preko programa kojih su sanse da nadjes drajver 50% tipa Driver Identifier , Driver Max i DriverPack solution...u sustini je najbitnije naci za wifi , lan , audio(mada u vecini slucajeva ima) , graficku , eventualno bluetooth , touchpad ako zatreba , kao i za usb 3.0 sedmica cesto ne nadje za usb 3.0 intel drajver srecom postoji drajver na intelovom sajtu , ostale drajvere za plocu je najbolje kad imas vremena ovo osnovno je najbitnije! Najbolju podrsku za Windows 7 za laptopove ima Lenovo!
 
Instalirao sam grafiku, bluetooth, wlan (od win8.1) i lan, sve radi. Ostalo nisam ni čačkao jer čini mi se da radi sve što treba. U device manageru prikazuje da fale neki, al ne znam koji.
Untitled.jpg

Hvala svima, Darko car si.
 
Poslednja izmena:
Drajveri za čipset.
Instaliraj npr Aida64 program. "Registruj" ga :) Startuješ ga, normalno, pogledaj listu uređaja, idi na unknown. Tu ti izlista sve, čak i one koje win ne prikazuje. Pojedinačno pogledaš sve stavke. Za neke može da ti izbaci baš koji su (npr Realtek 86xx family) , a za neke ti da samo Hardware ID. Kopiraš taj ID, Google, vidiš koji je device u pitanju, i posle potražiš drajvere samo za to.
 
Jesu mi neophodni ti drajveri? Skarabudžio sam sve napokon, radi, pa ne bih više čačkao ako ne moram :D
 
Pa ako hoces da sistem radi najbolje sto moze, onda ti trebaju. Ako ti je dovoljno samo da "baca sliku", onda ne moras. S tim sto se drajveri za chipset instaliraju PRVI.
 
E neka ih onda, neću ništa dirati. Laptop je od devojke koja ništa zahtevnije od facebook-a ne pokreće :D Thanks anyway.
 
Instalirao sam grafiku, bluetooth, wlan (od win8.1) i lan, sve radi. Ostalo nisam ni čačkao jer čini mi se da radi sve što treba. U device manageru prikazuje da fale neki, al ne znam koji.
Pogledajte prilog 167085

Hvala svima, Darko car si.
Ova tri su ti za plocu , ovo USB bluetooth ti je Drivermax pogresno instalirao ne radi ti sigurno bluetooth tako je i meni , atheros ti je sigurno , mislim da ta tri uz pomoc hardware idsa i truda mogu da se nadju , jedino ako sve lepo radi onda ti to ne treba jedino kad imas vremena , nije hitno ovo osnovno je najbitnije....
 
Nije mi večeras laptop tu, pokušaću ujutro bar bluetooth da osposobim. Hvala čoveče, spasio si se ova dva dana :)
 
Da li bi trebalo da uradim ovaj update Malicious.png, mislim da li je potreban ako koristim Avast Internet Security?
Koji bi trebalo da instaliram Ati kalist, da li onaj zvanicni sa sajta Asus-a ili 13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc ili amd_catalyst_13.4_legacy_beta_vista_win7_win8?
 
Poslednja izmena:
Da li bi trebalo da uradim ovaj update Pogledajte prilog 167190, mislim da li je potreban ako koristim Avast Internet Security?
Koji bi trebalo da instaliram Ati kalist, da li onaj zvanicni sa sajta Asus-a ili 13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc ili amd_catalyst_13.4_legacy_beta_vista_win7_win8?

Nije potreban, ako koristis Avast onda obavezno iskljuci Widows Defender (ako se nije sam iskljucio) ili MS Essentials kako ga vec zovu na 7.

Zavisno od Radeon kartice koju imas. Ako imas staru seriju prije HD5000, 13.1 su stabilni, 13.4 su poslednji beta. Na link ispod odaberi drajvere prema tvojoj konfiguraciji. Idi na "Manually Select Your Driver":
http://support.amd.com/en-us/download
 
Cemu sluzi HydraVision Package? Da li da instaliram i HydraVision Package i Catalyst Software Suite ili samo Catalyst?
 
Cemu sluzi HydraVision Package? Da li da instaliram i HydraVision Package i Catalyst Software Suite ili samo Catalyst?

HydraVision Package ti ne treba, to je neki program koji koliko vidim dijeli desktop na vise cijelina.

Catalyst Software Suite sadrzi driver i softver za upravljanje grafikom i izmjenu nekih naprednih parametara. Instaliraj njega.
 
Taj sam instalirao Catalyst Software Suite, jedno me buni ako moze jedno objasnjenje vezano za Catalyst, na Asusovom sajtu za MB iz potpisa stoji za Chipset isto Catalyst, da li to znaci da kada se instalira Catalyst Software Suite (sa AMD-ovog sajta je uvek najazurniji) sa tom instalacijom dobijam i drajvere za Chipset na ploci i drajvere za graficku kartu, da li je to tako?

Imam jos neko pitanje pri instalaciji u ovim koracima sta treba odabrati
06042015069.jpg da li u Avastu treba izabrati Private ili Public,
a u prozoru Select a location for the network da li treba ici na Home Network, Work network ili Public network?

Da li pri instalaciji Catalyst Software Suite treba voditi racuna da se nesto odstiklira sa spiska odnosno ne instialira?
07042015070.jpg, 07042015071.jpg
da li treba i ovo instalirati ili ne?
06042015065.jpg
 
Poslednja izmena:
Za prvi, ostavi na Home. Drajvere instaliraj sve. Poslednji, slobodno kaži DA.
 
Ubaci ali taj procesor je veoma slab i on je usko grlo tom laptopu , i da imas 8GB isto ce raditi stalno ce se opterecivati na 100% za sitnice!
 
Nazad
Vrh Dno