Šta je novo?
Elem, opet instalirah sedmicu, posto sam na osmici dobijao BSOD zbog drivera za mrzenu kartu i svaki put kad upalim komp izbacuje mi ovo:
what.png
what2.png

Nikad mi se ovo nije dogadjalo ranije da mi uvek pri startup-u izbacuje da pokrenem neke procese. Da li da ih cancelujem i pokusam nekako da ih disable-ujem ili da idem Run?
Citao sam na internetu da HsMgr moze biti malware, ali ne mora da znaci, a cisto sumnjam da jeste kada sam tek instalirao windows i skidao sve drivere sa zvanicnih sajtova.
 
A windows je pretpostavljam lecen ...
 
Da. Isti taj windows sam instalirao drugaru i nista mu ne izbacuje...
Moze biti da je zbog zvucne, Xonar DX. Probacu da iskljucim startup za Xonar DX Audio Centar pa da vidim dal ce i dalje da izbacuje.
 
Ako proces ne nanosi "stetu", odstikliraj to Always ask before opening this file. Da ne smara bezveze.
 
Po cemu se ti drajveri razlikuju od ovih koje imam?
 
Izbrisao sam stare, pokusao da instaliram nove i izbaci mi: please plug in uni xonar device
Tek onda vidim da ovi drajveri imaju problema sa x64 windowsom, pokusam da uradim ovo: http://maxedtech.com/driver-signature-possible-solutions-discussions-page/ ali kad iz device managera hocu da uninstall drivere, oni nece da se izbrisu vec mi uninstalira pola sata i posle toga sam prekinuo...
 
Kako šifrom mogu da zabranim pristup određenim programima? Koji program predlažete? Ili može direktno iz windows-a?
 
U Windows-u kreiras novog korisnika, ogranicis mu programe i prava pristupa.
 
Gde se gleda opterecenje hard diska na sedmici , na osmici i desetki je u taska manager pa u perfomance a na sedmici nema nista u taska manager samo opterecenja memorije i procesora?
 
U Performance imas da kliknes na Resource monitor, tu ces naci.
 
ZNa li neko zasto se prilikom kopiranja fajlova izmedju particija ili kod prebacivanja na flesku javlja windowsovo upozorenje "Zelite li zaista da kopirate ovu datoteku bez njenih svojstava?". Kaze ta odredjena datoteka ima svojstva koja se ne mogu kopirati na novu lokaciju. A u pitanju je npr. neka .txt datoteka koja se normalno otvara i pokazuje svoj sadrzaj bilo gde da nalazi. Ovo mislim da se nije ranije pojavljivalo, mozda ima veze sa win update-om.
 
Možda razlika u fajl sistemima ili dodaci od antivirusa (Kaspersky zna da postavi "dodatke" na fajlove preko kojih prate promjene fajlova)...
 
Kaspersky to ne radi (barem ja nisam primjetio), ali zato COMODO v8 radi. Zbog toga sam se i vratio na verziju 7.
 
Oooo, da, radi radi i to odavno...
 
Kaspersky ne kači ADS uz fajlove (pa imaš poruku kad prebacuješ fajlove na FAT32 particiju/disk) kao što radi COMODO v8, ali čačka (ili je čačkao) MF i to nije imalo uticaja na prebacivanje fajlova na USB disk. Na šta si tačno mislio?
 
Imam problem da instaliram win 7 na Asus X510U-XX028. Laptop kao da ne prepoznaje usb... Gledao sam i citao razne tutorijale ali nisam uspeo nista da uradim. Na svim tutorijalima verzija biosa je iz 2012. godine dok je na mom modelu 2011.
Evo sta mi izbacuje kao problem IMG_20150326_151239.jpg


Da li neko zna sta je problem i kako da resim?
 
Ne znam za konkretni model, ali ako je u biosu podešeno secure boot i uefi boot, moraš da prvo disable secure boot, podesi CSM boot umesto uefi.
 
Ne znam za konkretni model, ali ako je u biosu podešeno secure boot i uefi boot, moraš da prvo disable secure boot, podesi CSM boot umesto uefi.

Evo uslikan bios i nigde nema te opcije

IMG_20150326_145020.jpg
IMG_20150326_145046.jpg
IMG_20150326_145115.jpg
 
Poslednja izmena:
Ugasi UEFI boot (prva slika) i postavi svoj USB kao "first boot device".
 
Kaspersky ne kači ADS uz fajlove (pa imaš poruku kad prebacuješ fajlove na FAT32 particiju/disk) kao što radi COMODO v8, ali čačka (ili je čačkao) MF i to nije imalo uticaja na prebacivanje fajlova na USB disk. Na šta si tačno mislio?

Pa mislio sam upravo na to što si rekao da se pojavljuje dijalog prilikom kopiranja ili premještanja fajlova. To sam prvi put primjetio nakon instalacije Kaspersky AV-a i to još odavno, baš odavno. Nije me nikad previše interesovalo šta se tačno dešava, bilo mi je uvijek bitno da radi svoj posao i da ja mogu da manipulišem fajlovima.

Šta ti je ADS, a za MF pretpostavljam da si mislio (a nisi napisao) da je u pitanu MFT - Master File Table?
 
Pa mislio sam upravo na to što si rekao da se pojavljuje dijalog prilikom kopiranja ili premještanja fajlova. To sam prvi put primjetio nakon instalacije Kaspersky AV-a i to još odavno, baš odavno. Nije me nikad previše interesovalo šta se tačno dešava, bilo mi je uvijek bitno da radi svoj posao i da ja mogu da manipulišem fajlovima.

Šta ti je ADS, a za MF pretpostavljam da si mislio (a nisi napisao) da je u pitanu MFT - Master File Table?

Da mislio sam na MFT, a ADS je Alternate Data Stream.
 
Hmm tacno je da imam Comodo Internet Security ver.8.1. i ako je pojava obavestenja prilikom kopiranja vezana za doticni prog. kako ga iskljuciti?
 
Moraćeš ga deinstalirati i vratiti se na verziju 7 plus, a onda ćeš morati da ovaj alat
http://www.nirsoft.net/utils/alternate_data_streams.html

pokreneš kao SYSTEM pomoću ovog alata:
https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897553

U prevodu: pokreni CMD kao administrator i onda kucaj:
"psexec -i -d -s AlternateStreamView.exe"
skeniraj particije i ukloni ADSove ovog saržaja "$CmdZnID"

Više o tome:
https://forums.comodo.com/format-ve...es-distributed-m1367-t108102.0.html;topicseen
 
Nazad
Vrh Dno