Šta je novo?
Ok, ali treba mi i aktivacioni kod, zar ne? Gde mogu njega da nadjem? Hvala

Aktivacioni kod se nalazi na originalnoj ambalazi OS-a ili proizvoda koji sadrzi legalnu kopiju WIN-a... ono sto ti trazis se zove piraterija i zabranjena je na forumu :)
 
U biosu namesti na prvo mesto usb zip, a ostale pogasi.
kada postuje pritiskaj enter, probaj vise puta nekada nece iz prva.
Ako nece onda moras pomocu onog programa, matora je ploca pa nema
podrsku, neko ogranicenje nece vece fajlove od 500mb.
 
Da li je neko imao problem sa satom i vremenom, kada se komp probudi iz sleep-a nije tacan sat?
 
Bez obzira koliko traje sleep?
Noviji računar ili stariji?
Jesi probao ugasiti računar, isključiti ga iz struje na sat, dva ili tri pa uključiti i ući prvo u bios pa potom i u windowsu prekontrolisati vreme?
Tako ćeš eliminisati bateriju kao mogućeg uzročnika.
 
Stariji HP desktop, koliko mi se cini baterija je dobra ali cu opet proveriti i zameniti ako ne drzi.
Nisam sad uz taj racunar, kad proverim javicu za rezultate.
 
Pretpostavljam da je negde u temi odgovoreno, ali ne uspevam da nađem, imam instalaciju Win7 gde su na jednom disku 32bitna i 64bitna verzija, ali prilikom instalacije nemam opciju da izaberem koju želim da instaliram, kako se to bira?
 
Bira se prilikom instalacije sto je ocigledno da si uzeo pogresan disk ...
 
Poslednja izmena:
Preko Dreamspark-a ima samo verzija:
Microsoft Windows 7 Professional with Service Pack 1 32/64-bit (English)
koja staje na jedan disk...

EDIT: Našao sam rešenje, možda nekome zatreba: kada se skida ISO, u "Software Download Manager"-u se bira koja verzija da se skine...
 
Poslednja izmena:
Postovanje kolege,
Drugaru je crkao lap top.Stoji mu za ukras a meni je dao da uzmem Product Key za win7 Starter sa nalepnice.
Gde bih mogao da online proverim kljuc i da li bi istim uspeo da registrujem win7 ultimate koji skinem sa Microsoft_ovog sajta ?
 
Ako je za Starter kako ga možeš registrovati za Ultimate koji je "duplo" skuplji??? Uostalom instaliraj ultimate pa probaj da ga aktiviraš tim ključem pa ćeš dobiti nešto tipa wrong key or version!
 
U zadnje vreme sam poskidao dosta serija, tj epizoda, sve u HD i nakon sto sam ih odgledao, izbrisao sam ih.
Evo od juce, ulazim na youtube i kad pustim neki video, slika kao da stuca. Ne desava se na svim klipovima, samo na nekim. Isto tako sam pustio Gotham u 1080p i primetio sam da snimak secka pomalo.
Zbog cega se to desava odjednom? Da li treba da reinstaliram windows?
 
Prvo proveri da neki procesi u pozadini ne rade pa i da opterecuju procesor...
Pa onda proveri da li ti se uvuklo neko djubre u Windows.
 
U pravu je deradici proveri task manager sigurno ti nesto opterecuje procesor ili hard disk i idi na desni klik open file location kada pronadjes sta je u pitanju...
 
des.png
task.png

Najvise mi vuce ovaj svchost, ali nemam pojma sta to moze da bude...
Zaboravih da napomenem da graficka nije iz potpisa, vec 5750 ako to ima veze uopste posto je do sada sve radilo super
 
Poslednja izmena:
Hahaaaa, probaj da ga ubiješ :p
Druže, bar proguglaj prvo. Nije te mrzelo da praviš skrinšot i kačiš ga ovde, a nisi pogledao šta može da bude.
To je ceo skup sistemskih procesa, i ne pipaj ga. Inače imaš gomilu aktivnih gluposti u svom sistemu.
 
Ja svaki put kad ugasim neke programe, tipa utorrent ili ccleaner da se pale na startup-u, sledeci put kada ih upalim, oni se opet sami pale. Itunes helper takodje.
Ne znam kako da ih ugasim za stalno, a gasio sam ih i preko ccleaner-a i preko msconfig.
Nisam znao tacno sta je svchost ali sam znao da ne treba da ga gasim :D
 
U svakom od tih programa bi trebalo da postoji opcija da se ne pokrecu uz Windows. Znaci trazi u Options - Preferences - General, tako nesto...
 
Joj, stručnjaci...
Desni klik na my comp, MANAGE > Services & Applications > Services, stavi izgled na standard. Sortiraj po "Startup Type", pa disejbluj većinu toga. Ili bar stavi na manual.
iTunes, iPod..., Bonžur, uopšte sve vezano za Apple uređaje, Search Indexer. Rainmetar? Koristiš i Raptr i Steam? Stalno? Raptr desktop komponenta davi. Čak i Fuel Service uglavnom nije potreban. Team Viewer takođe samo na zahtev. Mada su oni i manje zahtevni. Itd. Ne vidim u spisku, možda i nemaš, možda su ispod crte, Google servisi umeju isto da budu gušitelji.
Svejedno, pročisti malo sistem:
Koristi recimo Adware-Removal-Tool-v3.9.1 da očisti đubre u brozerima. Izbaci iz brozera i sve nepotrebne add-onove.
Neki kvalitetniji AVP od tog ugrađenog M$-ovog, recimo Avast, u kombinaciji sa Malwarebytes Anti-Malware, da pročistiš od klasičnijih virusa/trojanaca/isl.
 
Poslednja izmena:
Raptr koristim samo zbog onih poena sto se dobijaju, kad nakupim 60 dnveno, ugasim ga. Steam je uglavnom upaljen zbog toga sto igram cs:go, dotu i ostale igre koje idu preko steama.
Ma ima sad da reinstaliram sistem, a ovo sto si iznad napisao ce mi dobro doci ubuduce. Instaliracu Malwarebytes bez antivirusa, posto ne idem po ko zna kakvim sajtovima gde bi mogao da ih nakupim. Barem mi se jos nije desilo da sam navukao virus zadnjih par godina koriscenja.
 
Pogledaj iz drugog pretraživača, da li je isti slučaj?
 
Pogledaj iz drugog pretraživača, da li je isti slučaj?

Meni nije jasno zasto secka kad je takva situacija sa slike bilza zadnjih mesec dana(mislim na task manager i procese). Nista novo nisam instalirao, a odjednom je pocela da secka slika prilikom pustanja videa i na youtube i preko MPC. Ne desava se uvek, samo ponekad. Tipa 2/20 videa secka, tj stuca(youtube) dok prilikom gledanja preko plejera krene da secka malo slika. Juce sam restartovao komp, pokrenuo seriju i islo je super prvih 10min i onda je opet pocelo da secka po malo... Ne znam da li to ima veze mozda do codeca; koristim ffdshow + madvr sa MPC.
 
Poslednja izmena:
Savet : skini k-lite kodeke sa ninite.com pa probaj tako?
Sa istog sajta "održavaj" sve šta možeš pa i pretraživače. ;)
 
Ne znam da li ima logike ali mislim da je sve ovo pocelo da se desava nakon sto sam instalirao ptepatch za pes 2015
Drugaru je komp znacajno usporio, a meni je krenulo ovo da se desava...
 
Jel to neki lekic, da mozda ne rudaris za tudji racun? :D
 
Nije lekic vec patch sa ovim zadnjim transferima, svi grbovi su lepo odradjeni i ubacene su nove lige, sve licencirano. Cak kazu da moze online da se igra, mada nisam probao.
 
Nazad
Vrh Dno