Šta je novo?
A kakva je stvar sto se tice igrica, kako sljakaju na win7?
 
Pitanje je vremena kad ces i ti da predjes na Win 7 :)

Kaže čovek koji je tvrdio da će svi preći na Vistu kad-tad. :D Kao što vidiš, većina nije prešla, niti će preći.

Ako Windows 7 bude patio od istih boljki kao i Vista, doživeće i istu sudbinu. Ono što je pokopalo Vistu nisu ni lošije performanse u igrama, ni velika hardverska zahtevnost, ni bagovit networking, ni bespotrebno potpuno izmenjena administracija. Ono što je pokopalo Vistu je užasno loš odziv sistema i generalna tromost koja nervira ljude. Čini se da su u M$-u to shvatili i upravo to značajno unapredili u Win 7.
 
Kaže čovek koji je tvrdio da će svi preći na Vistu kad-tad. :D Kao što vidiš, većina nije prešla, niti će preći.

Ako Windows 7 bude patio od istih boljki kao i Vista, doživeće i istu sudbinu. Ono što je pokopalo Vistu nisu ni lošije performanse u igrama, ni velika hardverska zahtevnost, ni bagovit networking, ni bespotrebno potpuno izmenjena administracija. Ono što je pokopalo Vistu je užasno loš odziv sistema i generalna tromost koja nervira ljude. Čini se da su u M$-u to shvatili i upravo to značajno unapredili u Win 7.

Ako je ovo neko unapredjenje sto imam prilike da vidim u Windows 7, onda ja do Windows 10 necu preci na njega pa makar dobio 777 kopija 7. besplatno.
 
Usred priče o XP da dodam jednu primedbu:

na konfiguraciji iz "moja mašina" sam instalirao x64 verziju. Nakon Windows Update na LAN drajveru i nVidia drajveru mreža prestala da radi, a sistem par puta zablokirao na jednostavnijim grafičkim zadacima.

Roll back driver je rešio problem u oba slučaja.
pa čisto ako se neko pita da li da uradi WU za te dve stvari.
 
Ako je ovo neko unapredjenje sto imam prilike da vidim u Windows 7, onda ja do Windows 10 necu preci na njega pa makar dobio 777 kopija 7. besplatno.

nije M$ blesav - preci ces cim vise ne budes mogao da instaliras novu verziju svog omiljenog programa na Win XP ;) jer zahteva min. Vistu! ili to, ili da ostanes u 2008. :D
 
Pa polako, treba da izadje Final pa onda service pack 1 pa tek onda uzme covek u razmatranje prelazak na novi OS a to nece skoro :p .
 
Poslednja izmena:
Kaže čovek koji je tvrdio da će svi preći na Vistu kad-tad. :D Kao što vidiš, većina nije prešla, niti će preći.

Ako Windows 7 bude patio od istih boljki kao i Vista, doživeće i istu sudbinu. Ono što je pokopalo Vistu nisu ni lošije performanse u igrama, ni velika hardverska zahtevnost, ni bagovit networking, ni bespotrebno potpuno izmenjena administracija. Ono što je pokopalo Vistu je užasno loš odziv sistema i generalna tromost koja nervira ljude. Čini se da su u M$-u to shvatili i upravo to značajno unapredili u Win 7.

Meni je sistem sa sve aero temom odzivan, tj. radi isto ko i XP, negde cak i bolje. Jeste da je resource hog ali ram je bar jeftin. Meni su od prelaska vise odvracale ove stavke koje si prvo nabrojao, to me jos uvek nervira.
 
Kaže čovek koji je tvrdio da će svi preći na Vistu kad-tad. :D Kao što vidiš, većina nije prešla, niti će preći.

Ako Windows 7 bude patio od istih boljki kao i Vista, doživeće i istu sudbinu. Ono što je pokopalo Vistu nisu ni lošije performanse u igrama, ni velika hardverska zahtevnost, ni bagovit networking, ni bespotrebno potpuno izmenjena administracija. Ono što je pokopalo Vistu je užasno loš odziv sistema i generalna tromost koja nervira ljude. Čini se da su u M$-u to shvatili i upravo to značajno unapredili u Win 7.

Uzivaj u XPu :)

Jel pricamo o VMware Server 1.0.8 verziji?

VMware Workstation 6.5.1
 
Kod mene je instalacija 64-bitne sedmice prosla super, sve sam lako podesio i sve radi bez problema (brzo i stabilno) ali ubih se oko jedne stvari koju nikako ne mogu da resim.

Zelim da dodelim (preko opcije security) da u SYSTEM, Admin (name ***) i User (name ***) imam full control, a da to decekiram u trustedinstall gde trenutno jedino imam tu opciju cekiranu.

E, sad na ova tri gore spomenuta sve ide OK donekle, tj. cekiram full control, ali kad zelim da to potvrdim (OK ili prvo Apply), prvo mi izadje neka malo poduza poruka, a kada kliknem na sledece OK, jednostavno ne zeli da prihvati tu promenu.

U cemu je fazon i kako da podesim kontrolu.

Napominjem da sam probao to nakon logovanja na racunar i kao User i kao Administrator.
 
Pa polako, treba da izadje Final pa onda service pack 1 pa tek onda uzme covek u razmatranje prelazak na novi OS a to nece skoro :p .

Exactly! Ne znam cemu zurba...

Ok, video sam kod kuma na masini kako radi sedmica, i prijatno se iznenadio.
Medjutim, USB flash disk je radio sa brzinom od 200kb/s, i to ne jedan, i to na svim portovima. Dalje, na TV-out-u je stalno menjao rezoluciju u neku njegovu wide, iako je TV standardnog, old-school 4:3 formata. Nema sanse da upamti i to ti je...

Tako da, gorecitirana recenica objasnjava kako se ophoditi prema sedmici. Do tada - patience!
 
Kod mene je instalacija 64-bitne sedmice prosla super, sve sam lako podesio i sve radi bez problema (brzo i stabilno) ali ubih se oko jedne stvari koju nikako ne mogu da resim.

Zelim da dodelim (preko opcije security) da u SYSTEM, Admin (name ***) i User (name ***) imam full control, a da to decekiram u trustedinstall gde trenutno jedino imam tu opciju cekiranu.

E, sad na ova tri gore spomenuta sve ide OK donekle, tj. cekiram full control, ali kad zelim da to potvrdim (OK ili prvo Apply), prvo mi izadje neka malo poduza poruka, a kada kliknem na sledece OK, jednostavno ne zeli da prihvati tu promenu.

U cemu je fazon i kako da podesim kontrolu.

Napominjem da sam probao to nakon logovanja na racunar i kao User i kao Administrator.
Nisam razumeo sta tacno pokusavas ali probaj prvo da preuzmes ownership
 
Poslednja izmena:
Nisam razumeo sta tacno pokusavas ali probaj prvo da preuzmes ownership

Pokusavam da cekiram full control u koloni allow (security/permissions), posto mi je sada cekirano samo read.
Tamo imam 4 permissions - system, administrator, user i trustedinstall i na prve tri mi je cekirano read, dok je samo na cetvrtoj cekirano full control.

E sad hteo bih to da izmenim, da bude obrnuto ali kada pokusam da sacuvam promene dobijem poruku da mi nije dozvoljeno.

Sta da ucinim da izmenim napred navedeno i omogucim full control?
 
Poslednja izmena:
Nemas dozvolu da menjas dozvole, moras preuzeti vlasnistvo nad folderom.

Na Security tabu ides na Advanced pa na tabu Owner ides na Edit, izaberes svoje korisnicko ime i apply.
 
Treba mi pomoć oko instalacije.

Pročitao sam pola topica, i stvarno sorry ako je već negde odgovoreno (jednostavno, nemam vremena da iščitam 26stranica :), a search mi ne izbacuje rešenje problema).

Neko je već imao ovakav problem, a mene u potpunosti onemogućava da koristim Windows7.

Instalirao sam na komp Windows 7 Ultimate x64, i tokom instalacije je sve proteklo u redu. Napominjem da imam 8500NX karticu, sa jednim običnim i jednim DVI izlazom za monitore, a na taj DVI izlaz je stavljen konvertor za običan monitor, jer sam sa tog izlaza pustio signal na sestrin monitor u drugoj sobi.

Kada se završila instalacija i reinstalirao se komp, Windows 7 je krenuo da se podiže, i čim se podigao, ugasio se moj monitor (na običnom izlazu grafičke), a ostao upaljen sestrin. Problem je veliki i prilično iritantan, ne mogu da kalibrišem lepo sestrin monitor i podesim opcije, jer je apsolutno nečitljiv (morao bih prvo da podesim boje, kontrast, itd iz kontrol panela grafičke).
Drugo rešenje je bilo da moj monitor povežem na DVI konverter, ali kada sam to uradio, nisam video aspolutno ništa osim Windows logoa na desktopu i sata u desnom uglu.

Neka ideja za pomoć?
 
Jeste mali off topic, ali kad ste vec u toku imam problem u Visti 64, printscreen kada odradim i posle zelim to u bilo kom programu da snimim izaci mi ili belu sliku ili crnu, prakticno print screen mi ne radi sigurno u pola slucajeva???
 
Poslednja izmena:
@Exodusbg: Poigraj se sa opcijama, treba da odradis Clone monitora.

@ProStreet: Meni radi PrintScreen. Probaj sa Snipping Tool opcijom (Start > Accessories)
 
Hehe, ali ja nakon instalacije samog windowsa ne mogu da uđem u OS, ako si pročitao ceo moj post. U tome i jeste kvaka....
 
Pa konektuj samo jedan monitor i posle podesi Clone/Extended opcije.
 
Pa probao i tako. Neće, kad ostavim samo moj monitor na običnom izlazu, opet se ugasi monitor kada se podigne OS.

A u biosu nigde ne vidim opciju da gasim DVI izlaz...

Jedino što uspevam na svom monitoru jeste da uđem u safe-mode, ali tu ne mogu da podešavam opcije za 2 monitora.
 
Poslednja izmena:
otkaci jedan monitor i restartuj sistem. windows bi trebalo da se pojavi na monitoru koji je ostao.
 
Nego: jel može sad Win 7 da se koristi svakodnevno?

Od igrica pičim samo COD2 online. Photoshop,playeri i sl. radi ok?
 
Od kako sam instalirao 7, nisam upalio XP. Što se mene tiče može za svaki dan :)
 
Meni sve radi osim videa, to nikako nisam uspeo da pustim :( Ali retko puštam, a i imam dual boot (XP) pa ipak koristim Windows 7 za svakodnevni rad. Kome lepo radi i video, i nema problema sa drajverima, ne vidim zašto ne bi mogao da ga koristi kao primarni sistem.

Jedva čekam da izađe final, biće to jako dobar OS.
 
Nazad
Vrh Dno