Šta je novo?
Peco, malo je 30Gb za C. :)
 
@poolmaker sada imam 9.5Gb free u C i vuce mi 2Gb rama u idle.Mislis da smanjujem maximum pagefile-a?

@mirza82 znam brate uvek zaboravim da ga povecam kad radim instalaciju sistema.
 
Stavi pagefile na max 400 MB. Ja nisam imao do sada problema, a tako sam ga namjestio. Makni i hibernacioni fajl. I tu ces dobiti prostora, a ne treba ti jer ocigledno imas neki mali SSD kao i ja.
 
Hibernacioni fajl sam u startu ugasio, nemam SSD tako mi je podejlen hdd od prvog dana. Probacu jos da smanjim.
 
Kako se gasi glupost u Winu 7-ici a odnosi se na zahtjev user name i pass-a kad hocu da se konektujem sa drugog kompa/telefona u LAN-u?

Recimo pokusavam da povezem file explorer na telefonu sa određenim folderima na kompu tj da su mi dostupni. Na desktopu sve radi bez greske, na lap topu trazi user i pass...
 
Mozda cu lupiti jer nisam eksperimentisao oko toga, ali da nije do podesavanja za serovanje na putanji: Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings pa skroz dole da ides na turn off password protection... Mozes da probas svakako dok ne dodje neko sa drugim resenjem :)
 
Sad mi se vec konstantno desava da na kraju dana kada gasim komp, umesto da se gasi par sekundi, meni stoji po 5 minuta onaj screen Shutting down ili kako vec, zatim se ne ugasi nego restartuje, i tek kad se taj drugi put upali i kad opet kazem Shut down, onda se ugasi normalno. Kako bih to mogao resiti? :trust:
 
Sad mi se vec konstantno desava da na kraju dana kada gasim komp, umesto da se gasi par sekundi, meni stoji po 5 minuta onaj screen Shutting down ili kako vec, zatim se ne ugasi nego restartuje, i tek kad se taj drugi put upali i kad opet kazem Shut down, onda se ugasi normalno. Kako bih to mogao resiti? :trust:

Probaj ovako:

otvori control panel pa idi na performance and information tools, click advanced tools pa pogledaj na vrhu strane zuti trougao sa uzvicnikom i pored njega pise "programs are cousing windows to shutdown slowly" pa klikni na njega

a mozes da probas i ovo http://windowsitpro.com/systems-management/diagnose-shutdown-problems-xbootmgr
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Sto se tice prvog resenja, u CP mi je izasao neki Warning da neki program ne dozvoljava kompu da ode u sleep i to je bio Word, sa tim da se ni ne secam kad sam ga zadnji put koristio. Tu sam ga izbacio iz liste ali nesto ne verujem da je do toga. Videcu uglavnom posle kada budem gasio komp, sad ucim pa da ne prekidam. A sto se tice drugog predloga, na tom sajtu sam poslusao komentar i nasao sam logove. Zanimljivo je to da imam level CRITICAL prilikom paljenja kompa, a prilikom gasenja je WARNING samo. I ne pisu neke dodatne informacije. Samo na nekima od prethodnih datuma pise nesto tipa sta je tada usporilo paljenje kompa i za koliko ms. Ali za gasenje nema nista :/
 
mozda da probas : control panel-system-advanced system setings-advanced-startup and recovery-i onda odcekiras ono automatically restart on system failure
 
E hvala, i to mi olaksava. Jer idem na spavanje kad ne mogu vise da gledam pa me ubi to cekanje da se restartuje pa da ga opet ugasim :D
 
imam problem.... C disk na kom mi se nalazi sistem iz dana u dan slobodan prostor sam od sebe ne staje... Sa jucerasnjih 3gb free je spao na 2. pokusavao sam sa CCleaner ali nista ne pomaze.... na d disku imam 165 od 195 slobodno... kako da prebacim par GB sa D na C,a pritom da ne poremetim nesto ili pokvarim?

hvaala
 
Samo imaš dokumenta i skinute instalacije i drugi download. Programe ne možeš i ne smeš. Jedino da ih izbrišeš, pa instaliraš na D naknadno.
 
resio sam sa Partition Wizardom... prebacio sam nekih 15ak GB sa D na C sad je ko bombona
 
Ljudi problem. Pretrazio sam forum ali ne videh da je neko pitao (mozda i jeste, ali nisam nasao, ne zamerite). Devojka ima Win7 na laptopu Asus X501A. Preko noci nestao brightness control slajder. Negde na netu vidim savet da se monitor deinstalira iz device manager-a i ponovo instalira (kao generic pnp). I online driver search iz device manager-a ga pronadje ali ne dopusta instalaciju (access is denied). Pri tom, ulogovana je kao administrator. I da napomenem da su poslednji drajveri za graficku instalirani. Kako popraviti stvar? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Kako particiju D smanjiti i ostatak dodati particiji E,nekih 50gb???

x9x1tBe.png
 
Ljudi problem. Pretrazio sam forum ali ne videh da je neko pitao (mozda i jeste, ali nisam nasao, ne zamerite). Devojka ima Win7 na laptopu Asus X501A. Preko noci nestao brightness control slajder. Negde na netu vidim savet da se monitor deinstalira iz device manager-a i ponovo instalira (kao generic pnp). I online driver search iz device manager-a ga pronadje ali ne dopusta instalaciju (access is denied). Pri tom, ulogovana je kao administrator. I da napomenem da su poslednji drajveri za graficku instalirani. Kako popraviti stvar? Hvala.

Preinstaliraj drajver za graficku.



Kako particiju D smanjiti i ostatak dodati particiji E,nekih 50gb???

x9x1tBe.png

Eto ti odgovora iznad dva posta.
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo s njim,valjda nije dostupno u free verziji ili se ja nisam snasao.
Ali problem resen sa EaseUS Partition Manager.
 
Mora da postoji neki fabricki softver za hotkeys, reinstaliraj ga.
 
Postoji ali daje samo graficki prikaz tih funkcija, ostalo radi i bez njega (zvuk, iskljucivanje ekrana). Mislim da nije do toga, jer njoj u podesavanjima nema klizaca za kontrolu osvetljenja. Idem do nje pa cu okaciti screenshot.
 
Ostalo skoro uvek radi, jer postoje Win genericki drajveri. Kakav je taj brightness slider, ako nije graficki prikaz poput navedenih?
 
Sad vidim da je to dosta cest problem, i da se jedino resava reinstalacijom monitora i drajvera. Zasto ides u online pretragu drajvera, sasvim sigurno je da vec postoje u Win-u, iako su deinstalirani. Pusti da ih instalira sam, ta online pretraga drajvera radi jednom u milion slucajeva.
 
Da, i nadje ih, ali ne da mi da ih instaliram. "Acess is denied". A ulogovana je kao administrator. Kad udjem u safe mod ne vidi monitor uopste u device menager-u, takodje, scan for hardware changes ne daje rezultate.
 
Probaj da u UAC iskljucis upozorenja, ako to ne pomogne, probaj nesto odavde.
 
Iskljucio sam vec to u UAC. Ovako izgleda:

new-bitmap-image.png


Iscitacu tu temu pa da vidim...hvala.
 
Nazad
Vrh Dno