Šta je novo?
Ne znam gde da pitam pa reko da postavim ovde, ako nisam na dobrom mestu obriste.
Jel znate mozda jel se na Facebook-u pojavio neki virus koji ti dodje kao prikacena poruka ? Na primer danas mi doslo ovo "DSC00264.zip" kao drug je taj fajl meni poslao u poruci i ja kad stisnem na njega skinem ga. U pitanju je neki .jar kao nesto preko jave.
Nisam mogao da ga otvorim, ali sam otpakovao preko 7zip-a i onda dobio META-INF i MANIFEST.MF i neki IMG_00013 koji je class file.
Sad ne znam jel je greskom drug poslao to ili je neki virus, posto nije trenutno na fb i neodgovara mi nista.
 
To je virus. Pricao mi drug pre neki dan da je dobio neki fajl od druga isto tako. Ali je najgore sto je on ocekivao od njega da mu posalje neke fajlove vezane za fax, inace ne bi otvarao :D
 
Pa kako da se resim toga? Ja sam naseo na to i skinuo, posto sam video da mi je to drug kao poslao sa njegovog kompa(posto znam da ima opcija u porukama prikaci sliku ili fajl sa svog kompa)
Ja sam to obrisao, i pokrenuo kasperski kome je danas uradjen update, jel to dovoljno? Jel to phishing ili sta je ? Treba da menjam sifru i to :D ?
 
Meni ga Eset Smart Security izbrisao cim sam ga skinuo. :d
Kaze a variant of Java/TrojanDownloader.Agent.NHY trojan
 
Dell 5720 17R u pitanju.
Zvuk ima digitalnu distorziju i kao da zakuca, na par sekundi nakon što se probudi iz sleep. Inače radi perfektno. Probao sam sa različitim drajverima, nije pomoglo.
Treba mi rešenje, jer je iritantno.
 
Mozda je ovo vec negde receno, ali ajde da ipak pitam...
Da li postoji neka alternativa za bootovanje Win 7 sa USB-a ako nema te opcije u biosu?
 
F10 , F12 ESC zavisno od ploce koju imas ..
 
То је пречица али ако у биосу уопште не постоји, тешко да ће пречица да помогне. Ако је комп старији од десетак година, није немогуће да не може.
 
Може се рачунати као системски проблем па ћу зато овде :d
Од једном ми се појавио енглески језик у бару где су ми само српска латиница и ћирилица јер енглески не користим.
43B0430043D04330_zps042a7906.png
Покушао сам да га уклоним као и увек, али сам наишао на ово :S:
43B0430043D0_zps11df942d.png
Шта сад да радим? Излуђује ме :mad:
 
Koliko ja mislim engleski mora tu da stoji, tj. ne mozes da ga izbacis.
 
A i ne vidim zašto mu smeta...
 
То је пречица али ако у биосу уопште не постоји, тешко да ће пречица да помогне. Ако је комп старији од десетак година, није немогуће да не може.

Upravo tako. Mislim da u samom biosu ne postoji opcija za bootovanje sa USB-a, ali mislim da sam negde video da postoji neki dodatni programcic koji to omogucava, mada nisam uspeo da saznam nista oko toga. Da li neko ima iskustva sa time?
 
Koliko ja mislim engleski mora tu da stoji, tj. ne mozes da ga izbacis.
После рестарта је нестао :) И доказ да може :Р
енг.png
A i ne vidim zašto mu smeta...
Зато што ми је тастатура српска и довољна ми је латиница, а смета ми кад преко пречице мењам језик јер га не користим и џабе три пута мењам.
 
HP Mini Note 2133, VIA chipset, sedmica (32 bit ultimate) sa HDDom radi OK ali sa SSDom se resetuje kad krenem da skrolujem kroz Windows Explorer(u folderima sa više fajlova), Total Commander radi normalno i ostalo ama baš sve radi normalno osim skrolovanja kroz Explorer(ne bih ga ni koristio ali izbaci mi dialog box kad kačim attach na mail i slično)
 
Znam da je ranije postojalo nešto slično tome, ali se ne bih setio ni pod hipnozom :)

Hvala za link :)
 
Imam problem puni mi se c particija(29GB ostalo 2.9) i u crveno je. Inace na C nemam nista drugo sem sistema i programa kojih nema puno. Probao CCleaner-om ali slaba vajda. Ima li resenja ili moram reinstall?
 
Probaj desni klik na C, pa properties, imas opciju disc cleanup.
 
Obriši sa CCleanerom temporary fajlove i ostalo djubre koje se nakupi.
Takodje i snapshotove od system restore, ako je uključen tokom vremena dotični znaju pojesti dosta prostora na hardu.
Takodje i sa TreeSize na primer možeš videti koji fajlovi/folderi ti zauzimaju prostor.
 
@Vuk40 disc cleanup oslobodio 6mb :)

@poolmaker kako i gde da pobrisem te snapshotove?
 
Da 8gb rama,ponavljam system Restore bio ugasen current usage 0 bytes.
 
Smanjio sam pagefile min 1600 max 4000mb sta mislite na ove vrednosti?
 
Ok je, ne verujem da će ti praviti probleme.
Koristi neko vreme pa ako ide sve ok, slobodno smanjivaj.
Zavisi od tvoga korišćenja windowsa, to jest broja i vrste pokrenutih aplikacija itd..
Možeš ga i isključiti pa nakon nekog vremena ako ne budeš imao situacije da ti je ram popunjen do 100% ne moraš ga ni uključivati.

p.s. Ne obaziri se ako ti ram sa isključenim page fileom bude varirao do "visokih vrednosti".
Sve dok ti ne zafali rama i kompjuter radi uobičajenom brzinom nebitno je da li je ram zauzet 25 ili 90%.
 
Nazad
Vrh Dno