Šta je novo?
Hvala obojici, al na kraju sam sam pronašao rešenje, a evo ovde ako ikome ikada bude trebalo...

Desni klik na particiju>Properties i prate se sledeći koraci... Da ne objašnjavam tekstualno, ukapraće onaj kome treba :)
1.png
2.png
3.png
4.png
kod ovog koraka samo ok ok ok :)

rezultat je sledeći :)
5.png
 
Da, baš sam glup, kako se nisam setio owner/controll i upravo, završih sa experimentom, a vidim da je već isto na ekranu. Ovo lepo šljaka, ali sam ja išao i korak dalje, da vidim šta ako standard user odluči da kreira novog usera, koji nije definisan zabranom. Pa, ne može standard user da kreira novog, samo admin.
 
Ma bitno mi je bilo samo da moji nemaju pristup toj jednoj particiji, a dal će biti hidden ili ne je nebitno. Problem rešen, fala u svakom slučaju :)
 
Imam prilično iritantan problem.

Naime, do pre tri dana, računar je radio perfektno (u pitanju je Asus x401A). Instaliran je Windows 7 Ultimate edition, još prošlog aprila. Nikakav problem, sve savršeno. Onda su za vikend krenule neke gluposti.
Programi se ne podižu, Total Commander izbacuje greške, Chrome se restartuje, Office ni ne pomišlja da se digne. Pošto je u pitanju slimbook, tj. nema drajva za diskove, moram preko USB da reinstaliram sistem. Temp folderi su pobrisani, cache iz browser-a takođe, startup je skoro potpuno čist, očistio sam i registry.

Windows 7 USB DVD Tool, korišćen sa istim flešom prilikom prethodnih instalacija sistema, ne pomaže. Napravim butabilni fleš, podesim sve u BIOS, ali jednostavno se ne pokreće instalacija sistema prilikom butovanja. Butabilni fleš sam pravio i preko tog računara, čak i u safe mode, a probao sam i na drugom računaru, na kojem je sistem instaliran na isti način, sa istog fleša.

Pokušao sam i da stavim XP, tako što sam napravio butabilni fleš koristeći Rufus, ali takođe nema rezultata. Nakon pritiska na dugme za uključivanje, pojavi se ASUS logo, pa crn ekran sa crticom koja treperi i to je to, dalje ne ide.

2-3 puta sam dobio Kernel BSOD za ovih nekoliko dana, ali testiranje RAM nije pokazalo probleme, a ni chkdsk ne prikazuje bilo kakve smetnje.

Šta da radim?
 
Chkdsk i nije najbolji pokazatelj stanja harda, meni deluje da je hardverski problem, tj. taj hard.
 
Testiraj nekim programom hdd, može npr HDAT2 ili MHDD
 
Pozdrav !!! Dobio sam od druga Windows 7, za koji mi je on rekao da ne treba krek, licenca i sl. stvari. Instalirao i sve radi ok. Ali malo me zbunjuje sledece obavestenje : "2 dana presostalo dok se ne pokrene automatska aktivacija. Aktivirajte Windows sada". Sta to konkretno znaci i hocu li morati da registrujem Windows ili tako nesto??? Hvala !
 
Moraćeš ali ne pitaj ovde kako, ako ne kupuješ licencu od M$-a. Teško da ćeš dobiti odgovor.
 
Poslednja izmena:
Да није у питању Windows 7 Enterprise? Он је сасвим чист, једино што мора да се активира па има још 90 дана за коришћење ... па после још 5 или 6 пута тако.
 
Ne nego Windows ultimate. Pitao sam tog drugara opet, on kaze da nemam brige, da ostavim tako. On dobija Windows preko Beckog Univerziteta i kaze da je ta njegova verzija takva da ne treba licenca ili sta vec. Tako mi je i Office 2013 instalirao.
 
pa probaj da je aktiviraš da vidiš šta će da se desi :)
 
imam pitanjce u vezi aero teme i basic teme.... ranije mi je prebacivalo iz basic u aero prilicno brzo, sad mi mnogo to sporije radi.... u medjuveremnu sam ubacio SSD i novu grafiku .... ne znam do chega je to....? a ,uvek instaliram isti win sa istog diska.....
 
Ne nego Windows ultimate. Pitao sam tog drugara opet, on kaze da nemam brige, da ostavim tako. On dobija Windows preko Beckog Univerziteta
Ако је у питању корпоративна верзија, онда може да се инсталира и активира на одређеном броју компова, ја имам такву коју сам добио од другара који има неку претплату и добија гомилу лиценци ... а слабо то троше. А ионако им фирма више скоро и не ради. ;)
Мислим да је потребно да активираш, мада ће то вероватно и сам Windows да уради.
 
Pa tako nesto sam i ja skontao da je. On kaze da je verzija "neogranicena i ne zahteva nista", ako sam ja njega dobro razumeo, lik je Austrijanac. Na taj nacin dobie sve verzije besplatno, kao i Ofiice paket. Uostalom videcemo. Nasao sam i ovaj klip gde lik objasnjava kako to moze da se uradi :https://www.youtube.com/watch?v=g31UcTTf4zg
 
Sve što te interesuje u vezi sa pomenutim softverom se nalazi ovde
 
E ovako..imam nekoliko problema, pa ako mozete da nadjete razlog i nacin da ih se resim bio bih vam veoma zahvalan...


1.Na pocetku mi se javljao BSOD,dok sam igrao kao neke "zahtevnije igrice" tipa WOT, i onda sam restartovao sistem, i toga nije bilo jedno nedelju dana, pa su opet poceli da se pojavljuju..
2.Zatim, kad pustim neki video klip na youtube, kompjuter mi zabaguje i zvucnici pocnu da zuje..
3.U poslednje vreme mi se mis stalno gasio, kao da gubi kontak..I onda sam ja video da ima neko ostecenje na kablu,to sam uspeo sam resim..I sad mi se desava da svaki put kad upalim kompjuter, posle odrenjenog vremena komp mi se samo zakoci, a mis mi se ugasi i onda moram da restartujem komp...
 
Ovde niko negleda u pasulj.
NIsi napisao kolju konfuguraciju imaš jesi li proverio njenju hardversku ispravnost, da li ti je wot legalno kupljen ili je neka krekuša, u kojoj rezoluciji gledaš yt itd

Iznesi malo više podataka
 
@Exury za pocetak proveri temperature, testiraj memoriju i grafiku na ispravnost. Misa zasad zanemari.
 
Poslednja izmena od urednika:
Konfiguraciju imas u delu moja masina,hardver nisam proverio..Youtube gledam na 480p,neki video klip i na 720p,ali nikad nije doslo do kocenja kad sam promenio rezuluciju, cini mi se da se to desava kad pokusam da povecam ton...
World of tanks, mi je legalno skinut sa njihovog sajta,desava se ponekad isto i kad igram i Dotu 2, koja je takodje legalno skinuta sa steam-a..

Za temperaturu znam program,ako mozete samo da mi preporucite neki za testiranje memorije i grafike..
 
Goldmemory, memtest za RAM, za grafiku mozes FurMark, Unigine Heaven... Kako ti je ova memorija samo na 400MHz?
 
Pre neki dan sam menjao hard na laptopu i posle instalacije windowsa 7 (home premium OEM) nije hteo da aktivira broj sa nalepnice koju sam dobio uz Windows. U čemu može biti problem?
 
Zovi microsoftovu podršku i objasniće ti kako da aktiviraš putem telefona, reci da si menjao hdd.
 
Ako moze pomoc. Kako da instaliram WIN 7 preko USB-a na Laptop Asus X551C? Pratio sam uputstvo sa neta sa programom Win to flash ali kada ubacim usb u laptop ne pokrece instalaciju vec ulazi u Dos iako sam namestio da mi 1st boot device bude USB.
 
Onda nisi dobro ispratio uputstvo, ili si naisao na neko polovicno. Ima ovde par tema koje se bave bas time, prelistaj i vidi gde si omasio. Ima i par drugih resenja osim Win to flash, naci ces u temama.
 
Poslednja izmena:
Probao sam i taj program al on mi javlja da mi je ISO fajl los a ja taj narezao na DVD i instalirao sa njega par puta WIN.
Anyway problem je sredjen ali hvala svima na pomoci :)
 
Nazad
Vrh Dno