Šta je novo?
Ja imam problem na laptopu da mi se nekako iskljucila (posivela) opcija za gasenje automatskog update . Ima ki neko ideju kako da popravim to ? Poslednje sto sam instalirao je TeamViewer pa da on nije nesto pokarambasio i gde ?
Ako ne želiš auto update, možeš da "ugasiš" service za njega ako je posivelo onda je verovatno taj servic već disable-ovan. U svakom slučaju proveri to.
 
Naravno da sam proverio . Nekada je moglo da se menja hocu necu a sad je posivelo kao sto si naveo i to nije normalno ... Treba mi resenje kako da opet mogu podesavati da li hocu da radi auto update ili ne a ne da mi je ta opcija siva i da mi sam radi auotupdate .
 
Naravno da sam proverio . Nekada je moglo da se menja hocu necu a sad je posivelo kao sto si naveo i to nije normalno ... Treba mi resenje kako da opet mogu podesavati da li hocu da radi auto update ili ne a ne da mi je ta opcija siva i da mi sam radi auotupdate .

Nisam imao slično iskustvo ali ako ništa ne ide onda najbolje da uradiš reinstal
 
imam jedno cudno pitanje na koje nisam nasao odgovor :D

da li je ceo Aero ustvari ona opcija Transparency, tj da li kad se ta opcija iskljuci tad je iskljucen aero? tj da li je potpuno isto da tema bude Basic ili Aero sa iskljucenim Transparency (osim sto mozemo da menjamo boju tu :D)
 
Manje-vise, rekao bih da je jedina korist od Aera taj transparency.
 
@Apple: Ma kakav crni reinstall, aman :)

Prvo probaj da nemaš neki virus/malware/rootkit - imaš Malwarebytes i ComboFix za te stvari.

Proveri i da nije neki od sistemskih fajlova oštećen. CMD pokreni kao administrator i ukucas "sfc /scannow" i sačekaj.

Ako se ne sredi onda javljaj dalje.
 
Naravno da nema nisam ni mislio da reinstall sistem . Virusa nema ni malware , sad cu da pokusam to sto si mi preporucio pa javljam jel uspelo ;)
 
@Swiper odradio sam sta si naveo al promena nema i dalje je zasivljena opcija ...
windows update.JPG
 
A jesi kliknuo na check for updates?
 
Check mi radi kao i uvek ... To mi je nebitno , bitnije mi je da ugasim autoupdate ;)
 
Ovo tvoje mi liči na ono kada se mašina nakači na domen sa aktivnim polisama za korisnike, pa onda tako sve što je zabranjeno dobije taj natpis da provjeriš sa sistem administratorom.

Probaj ovu alatku…

A provjeri i podešavanja u GP Editoru (c:\windows\system32\gpedit.msc - valjda je ova putanja, pišem napamet trenutno).
 
Poslednja izmena:
Imam jedan zanimljiv problem. Win7 Home Premium je u pitanju.

Desavanje je sledece.

Nekad kad obrisem neku ikonu, folder, sliku, bilo sta sa desktopa, on je ne obrise, tj. on je obrise ali ikona ostane dok ne odradim refresh. Tako je i za pomeranje. Pomerim bilo sta, u neki folder, on ne pomeri dok ne odradim refresh.

Inace to se desava totalno random. Nekad ume da se desava par dana, nekad se ne desava. Ne znam sta bi to moglo da bude.




Edit: Nasao sam kao resenje, samo sto toga nema kod mene. Treba da se ode u regedit i da se nadje value "dontrefresh" ALI JA TO NEMAM?!
 
Poslednja izmena:
Imam jedan zanimljiv problem. Win7 Home Premium je u pitanju.

Desavanje je sledece.

Nekad kad obrisem neku ikonu, folder, sliku, bilo sta sa desktopa, on je ne obrise, tj. on je obrise ali ikona ostane dok ne odradim refresh. Tako je i za pomeranje. Pomerim bilo sta, u neki folder, on ne pomeri dok ne odradim refresh.

Inace to se desava totalno random. Nekad ume da se desava par dana, nekad se ne desava. Ne znam sta bi to moglo da bude.




Edit: Nasao sam kao resenje, samo sto toga nema kod mene. Treba da se ode u regedit i da se nadje value "dontrefresh" ALI JA TO NEMAM?!

Koliko vidim najcesce je malware ili korupcija sistema.
CMD (run as admin) pa ukucaj sfc /scannow
 
Odradio sa malwarebytes-om quick scan, nasao neke dve stvari u vezi chrome-a i jos 3 stavke, obrisao, pa cemo da vidimo sta dalje.
 
Najbolji je :D

Imao nemao proći će nešto uvek. Od kad je skoro pa izašla sedmica nisam reinstalirao win tako da, ja zadovoljan :)
 
Имам један проблем приликом апдејта w7 sp1 који када се апдејт скине и крене са инсталацијом избаци грешку: the program can't start because sqmapi.dll is missing from your computer тј:
sq.PNG

Пробао сам траблшутинг (како сам видео решење на једном форуму) на Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting\System and Security али после рестарта и поновног покретања и даље одбија да га инсталира. Да ли неко има идеју о чему се ради? Да ли да само скинем тај dll фајл и копирам га у директоријум (ако је то као прво паметно (пошто видим да има више тих sqmapi фајлова)) или?
 
Имам један проблем приликом апдејта w7 sp1 који када се апдејт скине и крене са инсталацијом избаци грешку: the program can't start because sqmapi.dll is missing from your computer тј:
Pogledajte prilog 132064

Пробао сам траблшутинг (како сам видео решење на једном форуму) на Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting\System and Security али после рестарта и поновног покретања и даље одбија да га инсталира. Да ли неко има идеју о чему се ради? Да ли да само скинем тај dll фајл и копирам га у директоријум (ако је то као прво паметно (пошто видим да има више тих sqmapi фајлова)) или?

CMD (run as admin), ukucaj sfc /scannow

Sacekaj da zavrsi, restartuj, pa pokusaj opet.
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo lose i da proveris disk, cmd as admin pa "chkdsk c: /r"
 
CMD (run as admin), ukucaj sfc /scannow

Sacekaj da zavrsi, restartuj, pa pokusaj opet.

Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired
them.
Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

Pogledajte prilog 132075

Хвала најлепше.
 
Veliki pozdrav i srecni praznici...

Hteo sam da malo osvezim kompjuter i da ga formatiram...Spremio sam windows 7,postavio u BIOS-u da se bootuje sa CD/DVD.
Ubacio CD restartovao i pise press any key to boot cd/dvd, pristisnem ja i nista se ne desava samo se normalno startuje stari windows...
 
Da li si dobro narezao taj DVD ?
 
Jesam...

Pokrenuo sam disk iz my computera i stigao do dela kad treba da izaberem particiju na kojoj hocu da instaliram sistem,ali tamo nema Drive options, odnosno opcija za formatiranje...
 
To što si pokrenuo setup iz systema ne znači i da je taj DVD bootabilan. Sa čim i kako si narezao taj windows DVD ?
 
Kako ti je podesen HDD u biosu?
Koji hard,ploca?
 
Rezao sam preko Nera StartSmart..Kad sam pokusao na laptop-u sve je radilo kako treba..
 
Ako ti je taj disk butovao na laptopu a u desktopu si sigurno dobro podesio boot order tada je najverovatnije problem u optici na desktopu.
Prilikom buta ima ograničeno vreme da učita instalacioni dvd pa nastavlja dalje na sledeću stavku iz boot redosleda.
Pokušaj sa drugom optikom i/ili nareži na drugu marku dvd-a sa minimalnom brzinom rezanja.
 
Pokusao sam da narezem na drugi dvd sa minimalnom brzinom, ovaj put se uopste ne pojavljuje press any key to boot...

@Vuk40
Ploca: Gigabyte- EP41-UD3L Hard: WDC-wd10ears-00y5b1
Ako mozes malo da mi pojasnis gde to da pogledam kako mi je podesen Hard, jer se bas i ne razumem u struku..

EDIT: Mislim da sam shvatio zasto imam problem..

Jer meni ne radi tastatura tokom startovanja windowsa,jer znam da kad mi se ponekad pali komp i kad ima ono da se bira da startujem windows u safe modu,normalno ili ono trece,meni ne rade komande na tasturi sve dok se ne pojavi deskptop background..Tako da kad kaze press any key to boot from CD/DVD, ja u stvari pritisnem, ali komp to ne detektuje..

Predpostavljam da znate kako ovo da resim...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno