Šta je novo?
@CountMike Zaboravih da stavim da mi vidite makinu :D

@Dark Magician Nije evo slike http://imageshack.com/a/img689/1613/5dy6.png
Otkrio sam novi problem, izgleda od kad mi je zvuk tako posao ni USB portovi mi ne rade, ocigledno je povezana stvar. Pripremio sam bio backup za ovakve stvari, ali kad mi usb ne radi, sad ne mogu ni backup-ovati, probao sam restore point kad mi je PC normalno radio, ali to nista ne pomaze, ako vam sta ta informacija znaci. Kad podjem u Disk Managment takodje PC ne vidi nista od usb uredjaja, dakle Windows ga uopste ne primjecuje (a i ne cuje se zvuk nikakvi kad utaknem nesto, al npr hdd externi svijetli), a cudno je sto Windows ne prijavljuje da ikakve smetnje ima sto se tice USB-a, nesto tipa "USB not ecognize", nista sve kao da je u najboljem redu, probao sam disable pa unable USB kontrolere, probao da izstekam iz PC-a sve moguce, i kabl za napajanje, i 20min tako je stojalo, nista to nije pomoglo, mislim da ne bi pomoglo da sam dodatno bateriju iz biosa vadio.

Sto se zvuka tice, probao sam i ovo http://www.pcgamer.com/2011/11/10/the-most-frustrating-windows-7-audio-problem-solved/
nista nije pomoglo, gledao sam u services da li sve uredno radi, sve je ok. Sve sam drivere uninstall, restartujem pc, i on sam instalira opet iste, nikakve pomoci, probao sam u biosu da stavio umjesto HD Audio na AC97, ni to nije pomoglo. Ne znam sta nisam pokusao i ni pomaka. Samo da vas pitam, moze li biti da je do hardvera, posto se ne razumijem u kompjutere, al ako ima zvuka preko HDMI-a a graficka dobija zvuk sa maticne (ako je uopste tako), onda je valjda sa maticnom sve ok sto se zvuka tice jel da?

@mmsandi ma jok, sve bi bilo lijepo da je tako :D
 
@shotra

To deluje kao da ti maticna crkava.
 
Iščupaj sve iz struje sacekaj par minuta i uključi računar. Znači ne klasičan shutdown već ga isključi na prekidaču napajanja ili izvuci iz zida.
Imao sam sličnu epizodu prošle nedelje, samo što je glavni glumac bila integrisana mrežna karta.

Edit: tek sad pročitah da si my to već radio. Možda je napajanje?
 
Poslednja izmena:
@Dark Magician Pa jel bolje da ga u servis odnesem, jel moze sa sobom jos koji element da povuce pri crkavanju ili jok, neka radi dok ne crkne? E i mozes li mi reci odakle grafickoj karti zvuk (onaj sto ide preko HDMI-a), jel ga dobija sa maticne?

@yoyo Probao sam to, ali nisam probao da izvadim i bateriju iz maticne, ne znam da li i to da probam...
A napajanje, ne znam, radi po zvuku kao i do sad, u igrama normalno isto. Ne gine mi da probam da instaliram novi Windows za neki dan, pa ako to ne pomogne, ocigledno je do hardvera.
 
@Dark Magician Pa jel bolje da ga u servis odnesem, jel moze sa sobom jos koji element da povuce pri crkavanju ili jok, neka radi dok ne crkne? E i mozes li mi reci odakle grafickoj karti zvuk (onaj sto ide preko HDMI-a), jel ga dobija sa maticne?

@yoyo Probao sam to, ali nisam probao da izvadim i bateriju iz maticne, ne znam da li i to da probam...
A napajanje, ne znam, radi po zvuku kao i do sad, u igrama normalno isto. Ne gine mi da probam da instaliram novi Windows za neki dan, pa ako to ne pomogne, ocigledno je do hardvera.

Lako je moguće da je softver, nema još uvek definitivnog dokaza da je matična.
Skini na primer Linux Mint i nareži ga na disk ili na drugom računaru napravi butabilni flešić sa UNetbootin-om pa butuj sa jednog od njih.
Usb portovi ako rade iz biosa i linuxa hardver ti je zdrav, bar što se tiče njih.
A ako ne rade onda imaš potvrdu da je hardver u pitanju.
 
Poslednja izmena:
@poolmaker Ne znam da li je to nesto slicno ovome sto sam ja probao (da ne probam 2 put). Narezao sam butabilni CD Acronis i kad sam ga pokrenuo i ubacio eksterni hdd nije ga prepoznao Acronis. Zaboravih da kazem da u Bios-u pise "USB Devices Enabled: 2Hubs", da li je to ok?
Eto i tebe da pitam, da li graficka dobija zvuk sa maticne (posto imam zvuk preko HDMI-a)?
Hvala ;)
 
@poolmaker Ne znam da li je to nesto slicno ovome sto sam ja probao (da ne probam 2 put). Narezao sam butabilni CD Acronis i kad sam ga pokrenuo i ubacio eksterni hdd nije ga prepoznao Acronis. Zaboravih da kazem da u Bios-u pise "USB Devices Enabled: 2Hubs", da li je to ok?
Eto i tebe da pitam, da li graficka dobija zvuk sa maticne (posto imam zvuk preko HDMI-a)?
Hvala ;)
Isprobaj još jednom u interesu ti je :)
Uradi prvo reset biosa za svaki slučaj pa onda boot Minta (ili nekog drugog linuxa tipa Ubuntu ili Puppy, Puppy je još najmanji, svega 120mb)
Ako ni od tamo ne prepoznaje eksterni hard i priključene flešiće...

Korak po korak, uradi to pa ćeš imati za početak potvrdu da li je problem sa usbom softverske ili hardverske prirode.
A budući da je usb otkazao kad i zvuk gotovo sigurno je da će ista priroda kvara biti i kod zvuka.
 
@poolmaker Uradio sam boot preko Minta, nista, svijetli hdd, al ga ne registruje (blokirao mi je Mint 2 puta). Samo sto tamo nije prekrizen zvuk, mada nisam mogao da pustim ni jedan klip sa zvukom na yt, kao trebao ja flashplayer neki noviji (al ne moze da se instalira jer pustam sa CD-a OS), slike ima, al tona nema. Nista, instaliracu novi sistem, pa sta bude, bude.

@Vuk40 Skidao sam, ali prijavi neki Error pri instalaciji, nece da ih instalira.

Hvala ljudi ;)
 
E ako ti prijavljuje error,instaliraj ga u win xp Compatibility mode.
desni klik na install exe pa Properties pa imas Compatibility,
Stikliraj run Capture 1.JPG i Aplly.
Desni klik run as administrator.
 
@poolmaker Uradio sam boot preko Minta, nista, svijetli hdd, al ga ne registruje (blokirao mi je Mint 2 puta). Samo sto tamo nije prekrizen zvuk, mada nisam mogao da pustim ni jedan klip sa zvukom na yt, kao trebao ja flashplayer neki noviji (al ne moze da se instalira jer pustam sa CD-a OS), slike ima, al tona nema. Nista, instaliracu novi sistem, pa sta bude, bude.

@Vuk40 Skidao sam, ali prijavi neki Error pri instalaciji, nece da ih instalira.

Hvala ljudi ;)

Pokušaj i sistem ali ne nadaj se mnogo.
Budući da i iz Minta takodje ne možeš pristupiti hardu imaš hw problem, u najmanju ruku sa usb strane.
Proveri i taj eksterni hard sada u drugom računaru, postoji razlog za to, ne da mi se kucati opširno na fonu sam trenutno.
 
Poslednja izmena:
Pokušaj i sistem ali ne nadaj se mnogo.
Budući da i iz Minta takodje ne možeš pristupiti hardu imaš hw problem, u najmanju ruku sa usb strane.
Proveri i taj eksterni hard sada u drugom računaru, postoji razlog za to, ne da mi se kucati opširno na fonu sam trenutno.

Pokusacu naravno, samo tek za vikend, eto da ga izduvam iznutra malo, mozda je do prasine (to je 100% xexe) :D
Ako je samo USB problem, da li to znaci da ne moram kompletnu maticnu kupovati, da li postoji samo taj USB dio s portovima posebno da se kupi, ili nista od toga?
Eksterni hdd radi jer ga na sony-u koristim, ali nebitno nece ni mp3 da prihvati, kao krene da se puni, pa onda daje znak da nece da se puni.

@Vuk40 Hvala na pokusaju, pise da ne podrzava taj operativni sistem (i ako pise da je ovaj drajver i za XP).
 
Poslednja izmena:
Pokusacu naravno, samo tek za vikend, eto da ga izduvam iznutra malo, mozda je do prasine (to je 100% xexe) :D
Ako je samo USB problem, da li to znaci da ne moram kompletnu maticnu kupovati, da li postoji samo taj USB dio s portovima posebno da se kupi, ili nista od toga?
Eksterni hdd radi jer ga na sony-u koristim, ali nebitno nece ni mp3 da prihvati, kao krene da se puni, pa onda daje znak da nece da se puni.

@Vuk40 Hvala na pokusaju, pise da ne podrzava taj operativni sistem (i ako pise da je ovaj drajver i za XP).

Bilo bi dobro da je samo usb u pitanju.
Imam osećaj da se tu ne završava priča..
Ako ipak bude frka samo sa usb strane imaš recimo pci to usb kartice poput ove.

http://www.tehnomanija.rs/ostalo/ma...-171557.html?gclid=COKLp63QprsCFUZY3godrn8ASA
 
Da smo zdravo ako se tu prica ne zavrsava, visa sila, pa da ce sve da crkne, moje je da pokusam :D
E dobro si mi dao predlog za usb karticu ako bude samo to.
Hvala jos jednom, pa ako budem trebao opet pomoc javljam ;)
 
Da smo zdravo ako se tu prica ne zavrsava, visa sila, pa da ce sve da crkne, moje je da pokusam :D
E dobro si mi dao predlog za usb karticu ako bude samo to.
Hvala jos jednom, pa ako budem trebao opet pomoc javljam ;)

Javi i sta je na kraju bilo, da vidimo ko je bio u pravu. :D
 
Vazi, hocu, mada ako bude hardver, maticnu sa socketom 1156 tesko sada naci, pogotovo u CG, ima papke da otegnem dok je pronadjem, ovdje je ponuda nikakva.

Oglasi ili internet kupovina. U Srbiji siguran sam da ima da se nadje na internetu, jedino ne znam da li bi ti i kako isporucili.
 
IE11 kad pokrenem dobijem samo praznu stranu, nece da ode na sajtove ni na home page.
Utripovao sam da imam neki virus, to sam iskljucio kao mogucnost.
Ali ne mogu da nadjem uzrok.

Takodje kada sam hteo da instaliram Catalyst 13.12, zakucao se na NET Framework instalaciji (iako vec imam instaliran najnoviji),
i tako stojao dvadeset minuta bez pomaka, na kraju sam ubio proces, jer se nista nije desavalo.

Edit:

Instalacija je prosla sad, nemam pojma zasto prvi put nije prosla.
 
Poslednja izmena:
Meni posle zadnjeg apdejta se redovno cuje ding-dong. Skenirao sam sa MB i Microsoft essentials ali nista nisu pronasli. Wireless mi je iskljucen,inace radi se o laptopu. Jel imao neko slican problem?
 
Ja imam problem na laptopu da mi se nekako iskljucila (posivela) opcija za gasenje automatskog update . Ima ki neko ideju kako da popravim to ? Poslednje sto sam instalirao je TeamViewer pa da on nije nesto pokarambasio i gde ?
 
Vrlo moguce, jer su u TV ubacili neke novine bas vezane za FW i Update.
 
Da i desilo mi se to tek kada sam odradio sign in pa nakon toga izbacuje greske vezane da je ugasen firewall i da nije uradjen update ... Sad samo da skontam kako to da popravim . Probao sma da obrisem Team VIewer al dzaba
 
Da i desilo mi se to tek kada sam odradio sign in pa nakon toga izbacuje greske vezane da je ugasen firewall i da nije uradjen update ... Sad samo da skontam kako to da popravim . Probao sma da obrisem Team VIewer al dzaba

Negine ti ponovna instalacija wina
 
Zbog cega to kazes ? Imao si iskustva sa tim ili ti gde god zapne daj novi win :D
 
Probaj u safe mode, vidi kako je tamo.
 
A sta to da probam u safe mode :D
 
Nazad
Vrh Dno