Šta je novo?
Evo sad sam ponovo instalirao Operu 18 i i ona nece da se pinuje u takbar, izgleda ga sj**e nesto Opera 12, ako neko zna nek pomaze.
 
Izbrisi sve. Instaliraj Operu 12 64-bit. Skini i instaliraj Operu 18, tim redom i vidi da li radi.
Koristi Revo Unistaller ili slicno da ocistis.
 
Da li je neko imao problema sa slikom u igricama na win7.
Drug je instalirao win7 x64 sp1 i sve mu radi odlicno. Kada udje u neku igricu, slika mu je pomerene udesno za nekih 5cm. Onda mora da pritiska na monitoru ono za Auto Adjuct da bi mu se slika "centrirala" tj da bi bilo kao u windowsu, sve na ekranu. Tako igra sve je ok, i kada izadje iz igre sada je slika pomerena za istih tih 5cm ali u levo, pa mora opet na monitoru da pritiska auto adjuct da bi je vratio nazad kako je bila :d
Ne znam koja bi podesavanja mogla biti, meni jedino pada na pamet neko cackanje oko Adjuct desktop size and position u nvidia kontrol panelu.
Da li je neko imao slicnih problema?
Konfa je neki amd x4, nvidia 560 msi, i monitor neki 16x10, i u svim igrama se to desava.

EDIT: Odradio sam mu OVO tj pomerio na 60.001 i sve je ok u windowsu i sa igrama, ali je bios pomeren u levo :d nasao sam reset (ako misli reset na monitoru, preko dugmica) ali je bios i ceo boot pomeren u levo.
 
Poslednja izmena:
Kad instaliram prvo Operu 18 onda bez problema mogu i druge programe da pinujem, cim instaliram Operu 12 i prijavi ovaj error onda ne mogu nijedan.
 
Skini negde drugde Opera installer (uzmi 64-bit ili obrnuto, u zavisnosti sta si probao), pa probaj ponovo.
 
Skidao i sa zvanicnog sajta i na drugom mestu, probao razlicit win 7...sve sta god mi je palo na pamet, na kraju sam se pomirio i instalirao operu 18 ali nikako ne mogu da namestim sidebar bookmarks i da importujem bookmarks od opere 12..tj ne dozvoljava import..vise ne znam sta cu, pop***** sam. Na kraj cu posle 7 godina koriscenja opere da predjem na neki drugi browser!

Ima li neko ideju kako da aktiviram sidebar ako uopste moze i kako da ubacim bookmarks, gledao sam na yt ali tamo nadjem kako da ukljucim bookmarks ali mi stoje vodoravno a ja imam mali milion sajtova.
Ako ne moze ni ovo definitivno prelazim na drugi...

Takodje aj da dodam i ovo, evo sad ne mogu ni skype ni winamp da pinujem a bs player hoce..ne znam vise sta se dogadja, komp me opasno sabotira. Ako neko ima zelju i volju neka pomaze hvala mu ko bratu ako ne..to mu je.
 
Poslednja izmena:
Zile_le da nemas neki pod****vi malware?
Stvarno mi nije jasno to, i meni Opera nikada nije pravila problem.
Probaj i neki drugi build od 12, odnosno stariji, ako ni portable ne radi.
To sto hoces u Opera 18 nema, tako da ni ne muci se...
Jedino ako ti ovo odgovara?
 
Pa jedino ajd sutra da probam portable 12-icu. Nod nista ne prijavljuje mada bih mogo da odradim scan, sta preporucujete protiv zlotvora? Strah me da instaliram neku stariju verziju 12-ice da mi opet ne napravi s***e a stvarno nemam vremena da opet instaliram win.
 
Ne moze Opera da ti s**** sistem, a i napravi system restore point prvo.
Drugo uradi update Windows-a.

A skeniraj sa HitmanPro i Malwarebytes.
 
Pa ne moze opera da s**** sistem al mi je dovoljno da mi poremeti task bar i onda nista ne pomaze sem reinstaliranja a mislim da sam probao i sa system restore i da i tako nije radilo al ajd da ne bude da nisam probao probacu i to za svaki slucaj. Update windows-a odradim uvek. Hvala za preporuku za programe, probacu danas kad dodjem sa posla.
 
Odradio sam skeniranje i nista nisu nasli, napravio sam restore point, instalirao Operu 12.10 opet prijavi error, odradim system resotre instaliram Operu portable 12, ima opcija pin to task bar i opet nece da se pinuje, cak sad vidim da ne mogu ni jedan drugi program koji zelim da pinujem, PS, lightroom...nece ni sa desktopa ni iz start menija..nikako
 
Odradio sam skeniranje i nista nisu nasli, napravio sam restore point, instalirao Operu 12.10 opet prijavi error, odradim system resotre instaliram Operu portable 12, ima opcija pin to task bar i opet nece da se pinuje, cak sad vidim da ne mogu ni jedan drugi program koji zelim da pinujem, PS, lightroom...nece ni sa desktopa ni iz start menija..nikako

Probaj ovo.
fixitwizkid.com/threads/cannot-pin-programs-to-taskbar.6391/

Spasioce moj :D radiii, odlicno, ne znam kako da ti se zahvalim. HVALA.
 
Ljudi pomagajte. Sinoc dok sam igrao AC4, secnu nesto igra i nestade zvuk. Posle toga zvuk uopste ne radi na PC-u (W7 je upitanju), restartovao sam i samo se pojavilo na
taskbar onaj zvucnik sa `x` i pise `no speakers or headphones are plugged in`.

Posle toga sam usao u "Sound" i nema vise Speakers kao sto je do tada bio http://goo.gl/72xVNE (tako je otprilike izgledalo), da je samo ovo https://imagizer.imageshack.us/v2/722x610q90/580/tvgl.png
kako se to izgubilo samo od sebe ne znam.

Preko HDMI-a sam probao i radi zvuk, ali monitor koji koristim nema HDMI tako da mi to nista ne koristi. Probao sam uci u Device Manager i stavio "Scan for hardware changes" misleci da ce prepoznati zvucnike, ali od toga nista. Zvucnici inace rade kao uredjaj, naravno probao sam i preko slusalica, ista je situacija.

E sad sta mislite da mi je korisno uraditi, kako mogu povratiti "Speakers" (ako je do toga problem)?
 
Verovatno riknuli drajveri za zvučnu, pogledaj u Device Manager u pod "Sound, video and game controllers" tu su drajveri za zvuk ne "Speakers".
 
Jesu, 4 komada i HDMI zvuk mi radi, ali nece preko zvucnika obicnih.
 
pomoc...instaliram win 64x na laptopu, i sve drajvere, programcice....i aj sad jos update kad ono nece!

iskljucen je da se automatski apdejtuje ali nece ni manuelno...ne reaguje na klik ma check for updates...nece uopste krene da skenira i trazi...neko resenje??? UPOMOOOOOC!!!
 
Провери update service & RPC чини ми се стави да се покрећу аутоматски. Рестартуј комп.
 
Poslednja izmena:
win update je na automatici (servis), sa deley pokretanjem...a sta bese mpc? nisam sad kuci da zvirnem...
 
Resen problem...pravio ga je intel rapid storage...obrisao ga i radi normalno sve...
 
Da ti nije disable-ovan? Klikni tu ispod svih tih audio izlaza i strikni disable-ovane uredjaje.
 
Nazad
Vrh Dno