Šta je novo?
Moze da radi, ali je preporucljivije staviti 32-bitni sa 2GB memorije. Ja sam u zurbi stavio sebi na laptop 64-bitni (ima 2GB RAM-a), radi korektno, ali ipak se razmisljam da ga pregazim 32-bitnim. Sreca pa sam lenj, pa se to nece ni desiti :D
 
Realno, lakse ti je onda da krknes jos jedan modul od 2gb i cao zdravo :D:d
 
@zdenko, Jericho
hvala na pomoci. :)
 
moze 64 na 2gb koristio sam nekoliko meseci pre nego sto sam menjo konfiguraciju sad ram 64 na 4gb i radi odlicno. moja preporuka dodaj jos 2gb i uzivaj
 
Da li je neko od vas koristio "repair Win 7 installation" sa instalacionog diska?

Nakon dugo vremena Windows 7 64 mi je poceo da prijavljuje ostecenja i da se zakucava sa misem (kursorom) povremeno u programima a najcesce u igrama... i kod bootovanja da ponekad prijavljuje da je Win corrupted...

Naime, neki su mi "profesionalci" rekli da je "repair Win 7" gubljenje vremena... i da pocnem da se smaram sa beckup-ima i odradim komplet novu instalaciju:S:

(vracanje na "restore date" nije pomoglo... jer nemam nijedan stariji restore date)

Ima li neko sugestiju ili licno iskustvo sa repair Win 7 :

http://www.pcworld.com/article/243190/how_to_repair_a_corrupt_windows_7_installation.html
 
Poslednja izmena:
Nekako se ne isplati ulaziti u tu pricu. Pre nego sto krenes u takvu operaciju, moras bekapovati podatke, za svaki slucaj. A kad vec bekapujes podatke, lakse je preinstalirati ceo sistem, nego se baviti popravkom postojeceg. Plus sto ce svez sistem brze raditi nego taj oporavljeni.
 
Poslednja izmena:
Do nekle se slazem sa Jericho userom. Ali ako se posle kompletne instalacije sistema napravi system image i bude narezan na dvd medijumu ili na hard disku ima mogucnosti da se ceo sistem povrati za 10 minuta kakav je bio nakon instalacije. To je usteda vremena. Naravno nakon toga idemo u instalaciju novih updaejtova ako je proslo dugo vremena od pravljenja tog system image fila.

Ja licno to i koristim. U sustini treba mi 2 sata da posle system image fila i updejtova dovedem windows i sve programe u radno stanje.
 
Do nekle se slazem sa Jericho userom. Ali ako se posle kompletne instalacije sistema napravi system image i bude narezan na dvd medijumu ili na hard disku ima mogucnosti da se ceo sistem povrati za 10 minuta kakav je bio nakon instalacije. To je usteda vremena. Naravno nakon toga idemo u instalaciju novih updaejtova ako je proslo dugo vremena od pravljenja tog system image fila.

Ja licno to i koristim. U sustini treba mi 2 sata da posle system image fila i updejtova dovedem windows i sve programe u radno stanje.
Baš tako, system image je pravo rešenje. Repair opcija može da reši probleme ali je u suštini beskorisna (budući da se ne zna kada će uraditi posao a kada ne)
@golub uradi svežu instalaciju win 7, instaliraj sve programe koje koristiš, namesti sve kako i inače koristiš i onda napravi system image.
Ako je budeš čuvao na hardu, nije loše da učiniš njen folder nevidljivim, može biti korisno u nekim situacijama a bekap će biti i dalje vidljiv/upotrebljiv iz boota.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali on ocito nema image sistema, a Anuska je vec prolila zejtin...
 
Repair radi, ali u zavisnosti od toga koliko je smandrljana sama instalacija. Za banalne probleme sama riješi sve, za one srednje ponekad traži tvoju intervenciju, a za one ozbiljnije nekad nešto odradi, nekad te traži pomoć, a nekad kaže da ne može da riješi.

Ja bi uradio repair da se podigne mašine, iskopiraju podaci i šta još treba i uradio reinstalaciju, pa ghost kako kolege kažu...
 
burning failed (-104 9b059b5c),to mi izbacuje kada hocu da narezem iso file sa power iso programom,inace probao sam sa vise programa za rezanje,ali ne mogu da narezem windows 7.
 
Posle osmice, koja je pocela nesto opasno da grokce i koci i renderuje u realnom vremenu :) resih da vratim Win 7. Sve je ok sem par stvari, izmedju ostalog "file association" Samo dva programa su u prici. AIMP i Media player classic. Kod oba su otkacene ekstenzije koje bi trebalo da otvaraju, medjutim, govance od windows media plejera non-stop utrcava u pricu i stalno se on pojavljuje za pustanje mp3 i video fajlova. Open with ne pomaze, "default programs" iz control panela ne pomaze (iako je sve uredno povezano sta se otvara sa kojim programom)
 
Probaj iz Control Panel\Programs\Default Programs\Set Associations
 
Pa postoje 2 kategorije, gore pomenuta i ona koju si verovatno koristio - Control Panel\Programs\Default Programs\Set Default Programs.
 
idi desnim klikom na samu mp3 stvar pa properties i kod opens with ides na change i odaberes player preko kog hoces da pustas, isto tako i za video fajlove.
valjda sam dobro razumeo pitanje...
 
Dobro si razumeo. Kada odradim dvoklik na mp3 on mi izbaci "open with" listu i tu je vec oznacen aimp i dole stiklirano "always use the selected program...". Isto tako i sa video fajlovima. Znaci uvek mi otvori "Open with" dijalog.
Kad odem na propertis na neki mp3 fajl, tu vec stoji aimp. I ako odem na change i opet izaberem njega, nista se ne desava.
 
Probaj da promeniš kroz Properties za jedan od mp3 fajlova.
 
Ma sve sam probao. Nece. Kad kliknem na mp3 on mi otvori "open with" dijalog i ponudi mi samo aimp :) iako je dole stiklirano da uvek otvara mp3 sa tim programom. Kad kliknem na neki film, on mi opet prikaze dijalog i ponudi mi media player classic.
Evo sad ga skeniram sa nekim maleware-om, i vec je nasao 3 infekteda :) iako sam juce reinstalirao sistem...
 
Šta će ti enterprise? Hoćeš da budeš Patrick Stewart? :d
 
Moze vi da se zezate koliko hocete, ali mene nesto ovde opasno zahebava :)
Posle reinstalacije, prvo sto sam uradio je instalacija aimp (ovog puta uz desni klik i run as administrator) sve lepo proslo, pojavile se lepe ikonice na svim mp3 fajlovima, sve super radi, ali posle restarta opet sve ispocetka, "open with". Nesto se ne secam da sam se ranije hebavao sa ovim, a posto je proslo dosta vremena od kad sam zadnji put reinstalirao win, sve me jos vise zbunjuje :)
 
probaj neku drugu verziju aimp-a, mozda je ta bagovita ili neki drugi player na neko vreme i skini cistu instalaciju 7-ice pa sve posebno sa service packom.

sad videh da problem ume da pravi portable verzija aimp-a pa ako nju koristis odradi:
Open up the file App\AppInfo\Launcher\AIMPPortable.ini and delete the line that says SinglePortableAppInstance=true
 
Poslednja izmena:
Posle dugogodisnjeg koriscenja xp predjoh na sedmicu.Kako da iskljucim da mi svaki program koji cesto koristim ili koji instaliram napravi precicu na taskbaru?Hocu da mi na taskbar bude cist kao na xp?
 
Poslednja izmena:
Pa nije neki problem maci precicu sa taskbara - dva klika. Sem ako ne instaliras zillion aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno