Šta je novo?
Par stvari moze da bude problem hard disk,virusi,usb..
Prvo uradi ovo idi u start upisi msconfig pa enter.
otvorice se system configuration utility.
Na desnoj strani klikni na Startup
pa na Disable All pa Apply pa OK.
Izacice restart klikni na restart.
Sledece resetuj Operu.
Skini malwarebytes pa skeniraj.
Sledece pokreni cmd kao Administrator,kucaj sfc /scannow i pritisni Enter.
 
Nesto se pitam da nije do Sandboxie? Posto je nedugo od njegovog brisanja, se to pojavilo. Za viruse ozbilno sumnjam, pazim se.
I Comodo do sad nije nista pustio. Ali cu da vidim, MBAM vec imam.
Videcu sta ce biti, pa cu javiti.
 
Virus nije, ni MBAM ni Hitman Pro nista nisu nasli.
Scannow isto je sve OK.

Edit:

Ocistio sam i registar, restartovao, i sad mi kao ne pojavljuje...
Ostaje da vidim.
 
Poslednja izmena:
Moguce da su bili ostatci od Sandboxie.
 
Idi u Control Panel i otvori Power Options tu imas sva podesavanja.
 
Znam, sve je tu lepo podešeno ali džaba jednostavno se ništa ne dešava.
Već sam se pomirio sa tim :)
 
Imam problem koji mi se niakda do sad nije desio. Ukljucio sam komp i on ne moze da se poveze sa DropBoxom, Skype-om, ne moze da pokrene neki poker klijent. Za Skzpe mi kaze da je ulogovan na drugom kompu, Dropbox ima progblem sa regitryem, poker klijent ne moze da se poveze sa serverom. Chrome npr. radi. Odradio sam Clean registry sa CCleanerom, ali ne pomaze. Resetova sam komp takodje i i i dalje imam problem. Zna li neko do cega je i kojeje resenje? Sada jos imam problem da mi dosta programa ide u Non responding. Win je relaitvno skoro stavljen, a i sav hardver je nov. Jedino da je cale sinoc navukao neku virsucinu ceprkajuci p oraznim sajtovima
 
Poslednja izmena:
Pa ako je ulogovan na drugom kompu,a to nisi ti onda mozes misliti.
Skini malwarebytes pa skeniraj.
 
Poslednja izmena:
Za sad resio problem time sto sam appdata folder stavio da ne bude readonly. Kad dodjem kuci, odradicu to sa malwerom
 
imam nekoliko pitanja, da ne otvaram drugu temu posto najvise ima veze sa windows 7

trenutno imam dva hdd-a, samsung sata 2 na kom mi je dual boot xp i win7 i jedan segate sata 3(prikopcan na sata 2) koji je storage, oni mi rade u ide modu

pa sad mene zanima sledece

1. da li moze da taj sata3 posto mi je sad na sata2 da ga stavim na sata3 da radi tako jedan ovako, jedan onako

2. ako je pod 1. moguce da li bih onda nesto dobio u brzni sistema da mi sistemi stoje na tom disku a storage da mi bude na sata2 disku

3. da li je ahci mod brzi od ide i koliko?

4. xp radi samo u ide modu tako kad bih hteo ahci mogu imati samo windows7/8?

5. ako budem prebacivao sa ide na ahci mode da li ce mi se obrisati sadrzaj diskova?
 
1. Da.

2. Ne.

4. Ne.

5. Ne.
 
jesi siguran za 4.? meni nije hteo da instalira xp kad sam stavio ahci a na ide radi
 
Najprostije receno "XP ne podržava ACHI "out of the box". Trebaju drajveri za to."
Tako da je odgovor za 4. Ne
 
Poslednja izmena:
Može se AHCI drajver integrisati pomoću nLite-a i lepo će proteći instalacija.
 
Poslednja izmena:
A moze se ubaciti i naknadno (za xp) ali zavisi od ploce i chipseta. Kod intela je nesto bolja podrska.
 
pokusavao sam da nadjem ali bezuspesno, treba mi za gigabyte 770ta-ud3 tj. nasao sam neke ali ne znam jel to to :/ ako moze neko da pomogne
 
Izvoli.
 

Prilozi

  • 32bit AMD SBxxx textmode driver v3.3.1540.29 for XP.7z
    119.2 KB · Pregleda: 20
  • 64bit AMD SBxxx textmode driver v3.3.1540.29 for XP x64.7z
    142.6 KB · Pregleda: 19
Da li ce windows 7 x32 bita bolje raditi sa 2gb ddr3 rama nego windows x64 bita? :)
 
Aj' jedna molba, posto sam ja izgleda izlapeo. Testiram Win 8.1 i vidim da na admin acc sa iskljucenim UAC me pita za dozvolu kada pokusam da preimenujem folder u Program files (to je bio i slucaj sa Win 8 retail), pa bih zamolio nekog ko ima instaliran Win 7 sa admin nalogom i iskljucenim UAC da proba da preimenuje neki folder u Program files, jer se ne secam da li je Win 7 imao taj "feature".
 
I u Win 7 isto traži dozvolu kod pokušaja promene imena i Program files.
 
Jesi li probao ili pricas napamet? Ja sam probao i ne trazi nikakvu dozvolu.
 
Oprecne informacije. :D Mislim da je na Win 7 pitao samo za foldere/fajlove koji su imali specijalno podesene Security opcije od strane nekog programa (ako me secanje sluzi, na pr. MSOCache), a ne da primenjuje restriktivni Security Permissions kolektivno na ceo Program Files.
Edit: mozda ima razlike ako je 64bit, izmedju nativnog program files i x86...
(sam bih probao, ali backup program mi je zakazao pa ne mogu lako da vratim Win 7)
 
Poslednja izmena:
Mozda nemas iskljucen UAC, ne trazi nikakvu potvrdu niti u x64 niti u x86.
 
Nazad
Vrh Dno