Šta je novo?
Ovako...
Kupljen je VIP internet koji je instaliran bez problema... 15 minuta. Laptop (HP Compaq) se ukočio u jednom trenutku i izbacio sledeću poruku:
img-20130602-wa0000.jpg


Nakon ponovnog uključivanja laptopa (ristarta) izbacivao je istu poruku. I tako naredna 4 puta.
Zatim je izbacio ovo:
img-20130602-wa0001.jpg


Izabran je safe mode i po ulasku u OS izbacio je sledeći prozor.
img-20130602-wa0002.jpg


Laptop je isključen do danas, a po današnjem paljenju izbačena je naredna poruka:
img-20130603-wa0000.jpg


Šta je problem i kako se rešava?
Da li je hardverski, softverski, da li je VIP-ov uređaj uz***** računar?
 
Probaj da testiraš memoriju memtestom ili nečim sličnim da vidiš da nije ona prsla.
 
Moguće je da je do memorije ali je problem nastao posle instalacije tako d atreba sumnjati i na softver. U ovakvim slučajeima je najbolje pokrenuti neku live linux verziju kako bi se isključio softverski problem
 
To mora da je onaj glupi Alcatelov modem, drajveri i program se nalaze na nedostupnom memorijskom modulu pa ne mogu da se ručno instaliraju. Kad crkne instalacija izbacuje takve poruke.
 
Meni se desava da na win7 namestim neku sliku za pozadinu, medjutim posle restarta pozadina nestaje, samo ikonice i crna pozadina. Ovo se desi ako namestim neku x slicicu, ako izaberem iz slike koje nudi win7, sve je ok i posle restarta vidi se slika koju sam namestio da bude pozadina...
Kako da fiksiram ovo?
 
a kada ti je crna pozadina, da nemas mozda u donjem densnom uglu neko objasnjenje oko legalnosti?
 
I meni se ovo desava, ali nema nokakvog pravila.
 
Moze mi neko objasniti kako funkcionise ovaj Malicious Software Removal Tool koji se azurira s vremena na vreme. Odakle se on pokrece s obzirom da je Win. alat.
 
How to remove the Malicious Software Removal Tool

The Malicious Software Removal Tool does not use an installer. Typically, when you run the Malicious Software Removal Tool, it creates a randomly named temporary directory on the root drive of the computer. This directory contains several files, and it includes the Mrtstub.exe file. Most of the time, this folder is automatically deleted after the tool finishes running or after the next time that you start the computer. However, this folder may not always be automatically deleted. In these cases, you can manually delete this folder, and this has no adverse effect on the computer.

izvor
 
Onda nema potrebe kroz windows update da ga skidam, nego se skine azurirana verzija, startuje se i obavi scan sto sam i uradio. Samo ne znam gde on zavrsava kada se radi update preko windowsa jer sam ga danas prvi put porenuo.
Hvala sto si izvukao sazeto.
 
Konačno sam bio nateran da zamenim WinXP sa Win7(crko hard). Instalirao sam Win7 x64, neki noviji. Po običaju sam instalirao Total Commander (poslednju verziju 8.01, isto x64), međutim..
Startujem Total Commander po prvi put, on mi izbaci na startu Options da podesim, ja sve namestim i kažem mu "Save", a on meni
"Error: Cannot write C:\Program Files\TotalCMD\wincmd.ini!
Please remove write protection!"
U čemu je problem?
Kao što možete videti nisam instalirao Total Commander u direktorijum, ponuđen po defoltu "C:\totalcmd", nego sam ga smestio u "Program Files", a promenio sam i lokaciju *.INI fajla u direktorijum programa.
Inače, Total Commander mi sada, svaki put kada ga startujem, traži da ga podesim, kliknem "Cancel" i dalje mogu da radim sa njim po njegovim defolt podešavanjima.

Uz ovaj problem imam i jednu nedoumicu. Win 7, mi je prepoznao i automatski instalirao drajvere za matičnu(čipset, mrežna, zvučna) i grafičku karticu. "Device manager ne prijavljuje nikakav problem.
Da li treba da ipak instaliram drajvere koje sam skinu sa sajta proizvođača ili je ovako OK?
 
Poslednja izmena:
To znači Win7 Ultimate nije modifikovan, onakav je kakav je iz fabrike, barem svi tako kažu, a ima ubačene apdejtove do maja ove godine, uz to ja sam ga uz apdejtovo, po instalaciji.
 
Poslednja izmena:
U Update-u se ponekad nađu i novi drajveri pa mogu biti pogrešni za tebe. Meni Update i na 7mici i na 8mici pokušava stalno da uturi i ažurira drajvere za TV kartu koji nisu dobri i ona neradi sa njima. Najbolje je updaejtovati sam, od poslednjeg SPa, onada uglavnom dobiješ ono što tebi treba za tvoj system a ne koješta drugo, što može da pravi probleme..
 
Pristup Program Files direktorijumu zahteva administratorska prava. Total Commander sve promene beleži u taj .ini fajl, uključujući čak i koji direktorijumi su trenutno u levom i desnom panelu. Kad ne može da upiše išta što treba u taj .ini fajl, on se tako pobuni. Identična poruka se javi ako je taj fajl namešten samo za čitanje.

Rešenja za prvi slučaj su 1. da ugasiš UAC (User Account Control) ili 2. da promeniš putanju instalacionom direktorijumu TC-a negde gde UAC ne nadgleda i da premestiš ceo TC direktorijum.

Zbog premeštanja .ini fajla, sada se svaki put pravi novi .ini fajl na mestu nedostajućeg. Taj premešteni se uopšte ne koristi.

Vezano za drajvere: možeš da ostaviš te Majkrosoftove, sem ako ti ne treba neka specifična funkcija koju donose Intelovi (čisto sumnjam).
 
Poslednja izmena:
Za kontrolu i sprcavanje instalacije ili update samo idi u Search kucaj gpedit.msc,
otvorice se Local Group Policy Editor,imas sve za kontrolu,samo pogasis sta ne zelis da ti instalira ili updejtuje.
 
Samo napred,i ja isto tako kada vidim pojedine postove uhvati me neizdrz.
(i da opravdas nickname)
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na info. Reinstalirao sam TC, ovog puta sam ga stavio u njegov default direktorijum i fercera...

U Update-u se ponekad nađu i novi drajveri pa mogu biti pogrešni za tebe. Meni Update i na 7mici i na 8mici pokušava stalno da uturi i ažurira drajvere za TV kartu koji nisu dobri i ona neradi sa njima. Najbolje je updaejtovati sam, od poslednjeg SPa, onada uglavnom dobiješ ono što tebi treba za tvoj system a ne koješta drugo, što može da pravi probleme..

Priznajem da ovo deluje kao bolja varijanta. Međutim, nisam imao iskustva sa Win7, a niko od društva nije umeo da mi da pametan savet, jer ili su na Linuxu ili ne znaju ništa, pa sam sam birao i izabrao... Mislim da i ovo nije loša varijanta, a za sledeći put ću znati...
 
Imam problem sa DESNIM KLIKOM i to ogroman, ne radi uopste, ako neko zna neko normalno resenje, voleo bih da ga cujem!
...
odlepio sam....
i zakucan je desktop, pride....... veselo...

EDIT

http://www.sevenforums.com/performance-maintenance/21743-right-click-desktop-lag-issue-2.html
http://hardforum.com/showthread.php?t=1419779
...
zanimljivo, posle ovog regdita, desni klik radi mnogo zivahnije! i explorer/TCMD!
cudno, nema sta!

EDIT 2
bukvalno je progledo komp posle ovog zahvata, izem ti nvidiju
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa DESNIM KLIKOM i to ogroman, ne radi uopste, ako neko zna neko normalno resenje, voleo bih da ga cujem!
...
odlepio sam....
i zakucan je desktop, pride....... veselo...

EDIT

http://www.sevenforums.com/performance-maintenance/21743-right-click-desktop-lag-issue-2.html
http://hardforum.com/showthread.php?t=1419779
...
zanimljivo, posle ovog regdita, desni klik radi mnogo zivahnije! i explorer/TCMD!
cudno, nema sta!

EDIT 2
bukvalno je progledo komp posle ovog zahvata, izem ti nvidiju

Kakve veze ima nvidia sa desnim klikom nikada nisam imao problema a nvidu koristm dugi niz godina, isto kao i W7 od 2009.... Ne znam sta pisu tu i kako si resio , objasni u cemu je bio problem?
 
Ima sa nV driverima, znaci kad lupis desni klik, udje u petlju i nema izlaska, na desktopu ili u exploreru, svejedno, pa, i meni je sada posle eto duzeg vremena se javilo, nema pravila sto se toga tice
 
Juce mi se desio prvi put sledeci problem.
Hteo sam da se vratim na 32bitni Win7 pro. napravim image postojeceg sistem, skinem ninite installer, drivere itd.
Instaliram windows 7 pro, chipset, drivere, dt, revo uninstaller. Krenem u instalaciju ninite-a , kad ono cvrc.
Krene da skida sta je potrebno i prekid interneta. jedan put, dva puta...
Ok, rekoh sebi ( sam sa sobom se najbolje ispricam ).
Resetujem masinu, dignem ie , zeleci da skinem FFox. Malo budem na netu i opet prekid neta ?
Skinem sa laptopa sas, proverim ovu svezu masinu. Ne nadje nista tragicno ? Ende.

Format diska , again, restore image i vozi dalje, bez problema ?

Ko je ovde lood ? Instalacija wina je ok, mnogo puta koriscena.
Masina je hw ok.
 
Pa verovatno je drajver za mreznu brljavio, to je najjednostavnije objasnjenje.
 
Primetio sam da imam problem sa skrin sejverom i automatskim gašenjem monitora, iako mi je to uključeno u podešavanjima nikad se ne aktivira.
Da li je neko imao sličan problem?
 

Prilozi

  • screan.JPG
    screan.JPG
    208.4 KB · Pregleda: 93
Primetio sam da imam problem sa skrin sejverom i automatskim gašenjem monitora, iako mi je to uključeno u podešavanjima nikad se ne aktivira.
Da li je neko imao sličan problem?
Kamo se dede Aero? Da li si to primetio?:D
 
Poceo sam da dobijam sledecu gresku, pri paljenu izvesnih programa, pa onda moram uglavnom ponovo da pokrenem, pa rade:

\Device\Harddisk5\DR5.
 
Sta stoji pre toga? mozda Please insert a disk into drive\Device\Harddisk5\DR5?
Da li kod otvaranja Google Chrome?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno