Šta je novo?
Imam problem u win 7 ultimate 64 bit. Pretpostavljam da je do windowsa, pošto se javlja i kad koristim firefox, waterfox i chrome. Naime, ne mogu da gledam neke video klipove na nekim sajtovima, npr ovde http://www.wien.info/en/special/webcam vidim stranu normalno, osim što videa uopšte nema. Takođe, pristup svim delovima cnet sajta je blokiran (pretraživač prijavljuje da ne može da otvori stranu). Takođe, kada sam probao da skinem Operu sa zvaničnog sajta, nakon klika na download link, opet prijavljuje da strana ne može da se otvori. Brat ima XP i kod njega sve ovo radi normalno. Da li je problem u windowsu i kako da ga rešim? Win 7 sam instalirao nedavno, pre toga sam i ja imao XP i nije bilo ovih problema.
 
Za pocetak instaliraj fles, mozda ti fali i java, pa onda vidi radi li sve.
 
Fleš je bio instaliran, instalirao sam i javu, ali nema razlike. Inače, sad sam video da ne mogu da pristupim ni sajtu java.com pa sam javu morao da skinem sa softpedie.
 
Imam 8gb rama koji nikada nije zauzet vise od 2/3. Interesuje me da li mi je potreban pagifile.sys koji je veličine 8 gb?
 
Pagefile je obicno 1,5xRAM min, 3xRAM maksimalno. Cini mi se da Win sam dodeli minimalni pagefile u visini RAM-a, nemoguce da je kod tebe manje.
 
Pagefile.sys stavi na 100 mb max ako imas dovoljno ramai ne punis ga.
 
Ima li na MIcrosoft sajtu ili negde da se skine (jer ja nisam nasao) windows 7 x64 pro verzija sa svim poslednjim update ? Imam key za njega a instalacija mi je matora pa kad instaliram imam zilion update da odradim a to puno traje ...
 
Imam problem u win 7 ultimate 64 bit. Pretpostavljam da je do windowsa, pošto se javlja i kad koristim firefox, waterfox i chrome. Naime, ne mogu da gledam neke video klipove na nekim sajtovima, npr ovde http://www.wien.info/en/special/webcam vidim stranu normalno, osim što videa uopšte nema. Takođe, pristup svim delovima cnet sajta je blokiran (pretraživač prijavljuje da ne može da otvori stranu). Takođe, kada sam probao da skinem Operu sa zvaničnog sajta, nakon klika na download link, opet prijavljuje da strana ne može da se otvori. Brat ima XP i kod njega sve ovo radi normalno. Da li je problem u windowsu i kako da ga rešim? Win 7 sam instalirao nedavno, pre toga sam i ja imao XP i nije bilo ovih problema.

Jel imas addonse za Mozilu

add ons.PNG

Za taj sajt sto si dao ti je potreban Adobe Flash Player 11,7,700,169 http://get.adobe.com/flashplayer/
 
Ha, evo i mene sa problemom. Ne uspevam da izmozgam resenje za ovo. Klinja se igrao sa tastaturom stiskajuci nasumice sve sto je stigao. Epilog - na desktopu ne mogu da vratim ikone u donji red. Rezolucija nije promenjena, niti velicina ikona, niti ima nekih skrivenih toolbar-ova. Ima li neko ideju?
 

Prilozi

  • ikone.jpg
    ikone.jpg
    92.6 KB · Pregleda: 144
Ne znam na koji donji red mislis.
Mozes menjati polozaj ikona na desktop-u ako ti je iskljucena/ukljucena opcija:
desni klik misa -> view -> auto arrange ikons/align ikons to grid.

Recimo da je to.

Ako mislis na taskbar, onda kada pokrenes aplikaciju i kada ti se pojavi na taskbaru kao aktivna kliknes na nju i stikliras "pin this program to taskbar".
 
Mislim na desktop, ne na taskbar, na slici se vidi da postoji prostor ispod Recycle Bin-a, red gde je ta ikona i bila pre nego sto se nesto desilo.
 
Probaj ovako podesi..
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 82
E bravo, velicina ikona je bila na small, iako nema neke vidljive razlike da bih primetio. Hvala!
 
Pokusavam da instaliram windows 7 HP 64 bita. USB ne mogu da butujem, program usd dvd tool win 7 nece da butuje (valjda je problem sto je sisitem odakle butujem 32, a ja ocu 64 bita).
Narezao sam i disk. Kada u BIOS-u namestim da mi cita DVD, napise mi poruku "Reboot and select proper Boot device ot Insert Boot Media in selected Boot device and press a key".
Instaliran je (fabricki) Linuks (ubuntu 12) koga ocu da maknem.

Sta da radim i sta mi je ciniti? :)
 
Nevalja ti instalacija
 
Zašto HP ? jel' to instaliraš na HP lapa-tapa ?
Nema nikave veze sa tim koji je sistem sada na HDD-u instaliran, BIOS još uvek nezna koji je sistem, jedino možda ako je mašina stara sa 32 bitnim procesorom. Kako si napravio taj Boot disk ? očigledno nema mogućnost bootovanja.
 
Poslednja izmena:
Lose sam narezao disk, no...
Butovao sam USB, posle malo peripetija (postoji caka) :)

Hvala, u svakom slucaju, linkovi ce pomoci nekom ko zapne ko ja :)
 
Jel postoji rešenje za "not digitally signed" drajvere? U pitanju je win7 x64 sp1. Ni jedno rešenje sa neta ne radi, čak sam probao i da "premostim" tako što sam izabrao tu opciju kad se drži f8 prilikom butovanja.
 
Kako ne postoji?
Probao si ovo?

bcdedit.exe /set nointegritychecks ON

naravno, CMD pokreni "as admin"

edit: ili ovo

bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECK

I šta uopšte pokušavaš da instaliraš?
 
Poslednja izmena:
Drajvere za kameru. Instalirao sam skoro svež win i nisam do sad uključivao kameru jer mi nije trebala, i sad neće, javlja mi taj problem koji btw sa tom kamerom nisam ranije imao. Ajde probaću ovo "as admin" jer sam pokretao cmd iz start/run. Jel treba reboot posle?
 
MOžeš i tako ali OBAVEZNO drži CTRL+SHIFT. Znači, u search bar ukucaj CMD, drži CTRL+SHIFT i ENTER i otvoriće ti se CMD sa malo višim privilegijama. Onda probaj jednu od one dve varijante što sam ti napisao. Reboot je OBAVEZAN
 
Hvala, sad ću da probam.
 
dali moze neko da mi pomogne i uputime odakle da innstaliram drajvere za mobilni telefon alcatel 3040 g na asusovom netbuku os windows 7 profesional
 
Nazad
Vrh Dno