Šta je novo?
Jel moze neko da mi kaze sta je potrebno sve od ovih drajvera koje cu instalirati na buduci win7 i koji su najpotrebniji od svega ovoga posto mi je stvarno nejasno. Najnovija verzija se nalazi skroz dole, svaka je rezlicite velicine, razlicitog imena.... Inace, ovi drajveri su za maticnu plocu.

Chipset.jpg

Jel treba jos nesto osim Chipset, VGA, LAN, USB, SATA i AUDIO drajvera?
 
Poslednja izmena:
Ja bih skinuo samo poslednje te, što su baš drajveri, a što se ostatka tiče, lan drajveri ti nejaverovatnije neće trebati, kao ni sata drajveri jer će win7 sam prepoznati sata kontroler, usb takođe ne treba jer će sve sam odraditi
 
CoxXx

tu imaš samo dva drajvera jedan ti se razlikuje samo u verziji uzmi poslednji. AKo želiš neke dodatne opcije neophodan ti je. Instaliraj sve moguće drajvere jer su uglavom prilagođeni ploči odnosno laptopu. USB recimo ti je neohodan jer 7 neprepoznaje verziju 3 recimo
 
Jel moze neko da pomogne zasto win 7 nece da butuje sa ssd-a u achi modu samo u raid modu. na laptopu su 2 diska ssd i hdd.
 
Poslednja izmena:
Vidi li se taj SSD kao particija? Ako ne, onda je postavljen kao keš disk i može samo u RAID modu.
 
Imam nekakav problem sa win7, u zadnje vreme ne pali do kraja win vec mi izbacije da treba da ga "opravim" i svaki put nakon repair-a(fixboot/fixmbr) me doceka poruka da win nije genuine pa mora Daz da pripomogne.

Da li je u skorije vreme izlazio update koji ima veze sa proverom "ispravnosti" windows-a? Da napomenem da su problemi krenuli nakon instalacije MSE, koji je naravno leteo nakon toga iz masine, pa se pitam da nije on povukao neki "neophodan" update za instalaciju istoga.

Error code je inace, 0x490.
 
Poslednja izmena:
Vidi li se taj SSD kao particija? Ako ne, onda je postavljen kao keš disk i može samo u RAID modu.

Vidi se kao particija na njemu je sistem. Ali kad ga prebacim na achi pa odradim instalaciju nece da bootuje samo plavi ekran I restartuje se dok opet ne prebacim u raid mod iako nisu podeseni da rade u raidu, mislim da nebi imalo efekta zato sto je jedan ssd drugi klasicni hdd.
 
Zar nema tu i IDE mode?
 
Ima. ide nisam probao. Procitao sam negde da ssd postize najbolje performanse u achi modu pa sam hteo da probam ai da preskocim raid obavestenje prilikom paljenja laptopa na to ode 5-6sek bez potrebe.
Ako nesto znaci u pitanju je dell precision m4600
 
Pozdrav svima, treba mi pomoc oko 7-ce (64bit). Instalirao sam je na SSD-u od 120 Gb i posle same instalacije bez ijednog programa i drajvera ispisuje mi ''74,6 Gb free of 111'', pa mi je to mnogo?
Vec sam u drugoj temi dobio odgovor da je moguce da je sistemski beck up zauzeo svoje, medjutim proverio sam i nema ga uopste. Prosto neverovatno da je 20-ak Gb otislo bezveze.
 
Prikaži sve fajlove i skrivene i sistemske pa ručno proveri gde je problem
 
Vidi se kao particija na njemu je sistem. Ali kad ga prebacim na achi pa odradim instalaciju nece da bootuje samo plavi ekran I restartuje se dok opet ne prebacim u raid mod iako nisu podeseni da rade u raidu, mislim da nebi imalo efekta zato sto je jedan ssd drugi klasicni hdd.

Pa onda ga je taj ko je instalirao, instalirao u raid mode. Pitanje je samo zašto. Možeš jedino da instaliraš ponovo sistem, samo u AHCI modu. Možda ima i kakav fix. Ja sam uspio jednom sa nekim fixom da ga prebacim iz ide u AHCI. Potraži na Google.
 
Pozdrav svima, treba mi pomoc oko 7-ce (64bit). Instalirao sam je na SSD-u od 120 Gb i posle same instalacije bez ijednog programa i drajvera ispisuje mi ''74,6 Gb free of 111'', pa mi je to mnogo?
Vec sam u drugoj temi dobio odgovor da je moguce da je sistemski beck up zauzeo svoje, medjutim proverio sam i nema ga uopste. Prosto neverovatno da je 20-ak Gb otislo bezveze.


Nasao sam u cemu je kvaka - memoriju su mi zauzimali hiberfil.sys (12Gb) i Pagefile.sys (17Gb). Iskljucio sam ih i sada je 100 GB Free of 111 Gb. :)
 
Pogledaj dali je taj service uključen.
 
Koju ediciju Win7 preporucujete za netbook sa 2GB RAMa i Intel Atom?
 
Predpostavljam da je i HDD prilično mali pa bi Home edition 32 bita bilo preporučljivo.
 
HDD je 320GB. Ne razmisljam o prostoru, vec imam utisak da Ultimate/Professional zahteva vise radne memorije, tj. zausima vise rama (u idle), a svakako bih isao na 32bit.
 
Za te masine je Starter prepuna kapa. :D Dobro, moze i Home Basic. Mada sve sto sam dosad probao od netbookova sa Atomom, prilicno je lose radilo. Jos ako je disk 5400RPM...
 
Starter bih da zaobidjem :)
Previse restriktivan, u smislu da je nemoguce ni wall promeniti.
Moja ideja je da idem na Home.
 
Ma stavi home x86 i posle udri na gašenje servisa i autorana koji ti netrebaju, bogzna koliko memorije uštedeti nećeš drugačije.
 
ljudi jel znate gde mogu da nabavim windows 7 ultimate 32bit nek ni odg pp-om ko mozda zna.

hvala puno
 
ko je rekao da necu preko interneta bolje nego da placam bezveze ako znas pusti mi ppom gde da skinem
 
A sta ce tebi ultimate? Nemoj pogresno da me shvatis, ali ocigledno ne mozes da se snadjes ni za download. Home varijanta je sasvim dovoljna za kucne korisnike. On je znatno jeftiniji. Mozes da nadjes i neki preffesional studentski kome takodje nista ne fali.
 
A sta ce tebi ultimate? Nemoj pogresno da me shvatis, ali ocigledno ne mozes da se snadjes ni za download. Home varijanta je sasvim dovoljna za kucne korisnike. On je znatno jeftiniji. Mozes da nadjes i neki preffesional studentski kome takodje nista ne fali.

koristim ultimate vec 4 godine jer mi ga je drug ubacio saki put e sad je izgubio taj cd pa pitam za pomoc
 
Poslednja izmena:
Pa sad tesko da moze da stane na CD, ako cemo da detaljisemo ;)
 
Nazad
Vrh Dno