Šta je novo?
Nisam uspeo da instaliram Acronis True Image Home 2009... Instalira se, ali kada zavrshi setup jednostavno obrishe sve, kao da ga nije ni bilo.
 
Nervira me što, isto kao u Visti, u Power settings nema mogućnost da se namesti ''Ask what to do'' kada se pritisne power taster na laptopu, kao što ima u XP-u. Da li možda neko zna neko rešenje za ovo?
 
to nisam video (pricam za vistu).. jedino sam video da u power settings podesis sta oces da bude power dugme (shut down, sleep ili hibernacija). a u svakom slucaju imas onu strelicu pored katanca gde otvaras ceo meni za gasenje.. mislim, ako su vec stavili i taj ceo meni da nisu planirali "ask what 2 do" meni
 
Nisam uspeo da instaliram Acronis True Image Home 2009... Instalira se, ali kada zavrshi setup jednostavno obrishe sve, kao da ga nije ni bilo.

Moja preporuka ti je da Acronis koristiš sa boot CD-a - možeš ga skinuti sa interneta i instalacija ti ne treba!
 
to nisam video (pricam za vistu).. jedino sam video da u power settings podesis sta oces da bude power dugme (shut down, sleep ili hibernacija). a u svakom slucaju imas onu strelicu pored katanca gde otvaras ceo meni za gasenje.. mislim, ako su vec stavili i taj ceo meni da nisu planirali "ask what 2 do" meni

Ma ja sam se čudno izrazio, u Visti je isto kao u Windows 7, dok u XP-u možeš da podesiš da te pita šta želiš da uradi (isključivanje, restart ili stand by) kada pritisneš power dugme.

Navikao sam, kada isključujem ili resetujem laptop, da pritisnem power dugme, pa onda kliknem šta želim, ali dobro nije to nešto preterano važno, stvoriću drugačiju naviku sada.
 
Poslednja izmena:
ma znam, dobro sam te razumeo :) ja pricam za vistu jer w7 jos nisam probao (ne mogu ga skinut nikako :().. ja ti to i kazem, mozes da podesis sta ces power dugme da radi, a za dodatne opcije imas odma pored i dodatni meni. pa posto su vec stavili dodatni meni odma pored power-a, ne vidim svrhu da te pita nakon sto kliknes power button.

e sad, dal je to dobro resenje ili ne, to je drugo pitanje :) kolko puta mi se desi da slucajno kliknem na power i on mi instant ugasi komp :) .. u xp-u kad ti izbaci onaj meni, uvek mozes da kliknes cancel :)
 
hvala puno, ali upravo sam stavio da se skida :) .. mislim, za ms-ovog sajta nisam uspevao nikako i digo sam ruke. a njuz sam uplatio pre 3 dana i nije mi palo uopste na pamet tamo da pogledam dok nisam otkucao taj post gore :)
 
Primetio sam da kada neki sajt ubacim u Favorites u IE8 (koji dolazi sa Windows 7) browser mora da se restartuje da bi se taj novi sajt prikazao u Favorites.

@kimi
Ako ne uspeš da skineš možeš da se javiš i meni da ti dam DVD, komšije smo pa nije cimanje.
 
Among the other changes under the hood in Windows 7 are the following:
  • Defragmentation in Windows 7 is more comprehensive – many files that could not be re-located in Windows Vista or earlier versions can now be optimally re-placed. In particular, a lot of work was done to make various NTFS metadata files movable. This ability to relocate NTFS metadata files also benefits volume shrink, since it enables the system to pack all files and file system metadata more closely and free up space “at the end” which can be reclaimed if required.
  • If solid-state media is detected, Windows disables defragmentation on that disk. The physical nature of solid-state media is such that defragmentation is not needed and in fact, could decrease overall media lifetime in certain cases.
Ovo je samo najbitniji deo, ko zeli kompletnu pricu nek ide na link -> Disk Defragmentation – Background and Engineering the Windows 7 Improvements
 
debilnije nesto nikad nisam cuo u zivotu.. !
 
Da li neko ima problema sa Winamp-om? Kad pustim muziku secka, koci, oci da iskopam. Windows Media Player radi ali sa njim imam neke druge probleme. Da li bi neko imao ideju sta je uzrok tome da Winamp secka, na Visti je radio super.
 
Ja sam nasao bag u radu sa tv kartom. Naime windows 7 instalira drajvere za Philips 7131 i u prvom trenutku sve radi kako treba i u MC i u originalnoj aplikaciji, onda u jednom trenutku zabaguje i posle toga vise nema slike nigde, samo zvuk. Probao sam i sa drugim drajverima, i reinstalaciju softvera ali nema sanse da se opasulji.

Edit: U pitanju je 64bit Windows 7
 
Poslednja izmena:
Probaj Chris TV Meni Pinnacle USB 2.0 odlicno radi :) Win 7 x64 je u pitanju.
:wave:
 
Poslednja izmena:
I sa njim sam imao isti problem, ali nasao sam u cemu je stvar, iz nekog razloga podesavanja za kontrast osvetljenje i boju su na minimumu iako pise da su na nivoima na kojima treba da budu tako da sam sredio povecanjem maltene do maksimuma.
 
Microsoft: No plans for second Windows 7 beta

Microsoft has confirmed that it won't issue a second beta of Windows 7, saying that the next test version of the operating system will be a near-final release candidate.

Windows engineering head Steven Sinofsky announced the move in a blog posting on Friday, confirming that Microsoft would stick to earlier plans for just a single beta.

"The next milestone for the development of Windows 7 is the Release Candidate or 'RC,'" Sinofsky wrote. "Historically the Release Candidate has signaled 'we're pretty close and we want people to start testing the release, especially because all the features are done.'"

Microsoft released the feature-complete beta version earlier this month and general computer users have until February 10 to download the software. (Click on the video at right to hear me talk Windows 7 on CNET Editors' Office Hours.)

Sinofsky didn't say when to expect a release candidate, or the final release, though the company is believed to still be aiming to have the operating system ready to go on PCs in time for this year's holiday shopping season.

Although that is believed to be the goal, Microsoft has told partners that it is still too soon to commit for a 2009 release and it could yet be pushed into early 2010. Officially, Microsoft has said that it will have Windows 7 out within three years of the general availability of Windows Vista, which hit its two-year anniversary on Thursday.

For his part, Sinofsky encouraged people not too read to much into his posting.

"This post is in no way an announcement of a ship date, change in plans, or change in our previously described process, but rather it provides additional detail and a forward looking view of the path to (release)."

Meanwhile, Microsoft is moving ahead with plans for a second service pack for Windows Vista, which is due out next quarter, ahead of Windows 7.

http://news.cnet.com/8301-13860_3-10153384-56.html?part=rss&subj=news&tag=2547-1_3-0-5
 
Slobodan prevod:
"Mi smatramo da smo ga uboli iz prve i da sve radi!" "d

Pitanje za vas koji terate WIN 7 sa virtuelne masine:
Da li u VM moze da se doda podrska za DirectX? Naravno da ne mogu Aero da pokrenem
Takodje, apsolutno nisam uspeo da usposobim zvuk u sedmici u VM. Ni sa emulatorom, ni sa zvucnom sa ploce.
 
U Virtual PC 2007 zvuk radi.
 
Meni isto zvuk radi automatski , ali se javlja jedan problemcic.
U MSN-u 2009 umesto zvuka za obavestavnje o pristigloj poruci dobijam samo krcanje ?
Sve ostalo radi perfektno
 
Eh instalirao sam 7 64bit,prva stvar koja me zivcira je ovaj glupi liberies folder :(
kad u start menu kliknem na "User" on izbaci liberies :( moze li to da se promeni?
i jos jedno pitanje jel ima u 7 ona fora experience index?
 
Libraries je korisna stvar. Ti dodaj biblioteku koja sadrži isto što je i stara "user" prečica otvarala.

Za experience index desni klik na computer, properties. Ima tamo system rating.
 
Meni Audigy radi bez problema (na visti je bilo problema do duše). Na 7 je radio normalno uz Win Update drivere ali sam pronašao neku budževinu drajvera za vistu koji su nešto izmenjeni jer mi je trebao CMSS. Sa tim drajverima sve radi.
 
Nazad
Vrh Dno