Šta je novo?
Evo ga problem, jel neko zna o cemu se sad radi? Zbog ovoga mi izbacuje plavi ekran.
012313-19234-01.dmp 1/23/2013 6:03:17 PM UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP 0x0000007f 00000000`00000008 00000000`80050031 00000000`000006f8 fffff800`02ebc4de ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+7efc0 NT Kernel & System Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation 6.1.7601.17944 (win7sp1_gdr.120830-0333) x64 ntoskrnl.exe+7efc0 C:\Windows\Minidump\012313-19234-01.dmp 2 15 7601 290,704

Untitled.png
 
Pozz svima jel zna neko zasto mi se desilo restartovao se komp i posle mi izbacilo ''windows has recovered from an unexpected shutdown''
 
Mozda slabo napajanje ?
 
Pozz svima jel zna neko zasto mi se desilo restartovao se komp i posle mi izbacilo ''windows has recovered from an unexpected shutdown''

Milion stvari moze da bude.
Pregrevanje masine, drajveri, memorija, losa verzija windowsa (ako nije org)...
 
Kao sto je vec receno moze da bude 1000 stvari, svi mozemo da nagadjamo sta je ali malo je verovatno da ce neko da pogodi. Desilo se jednom? Ne vidim razlog za uzbunu.
 
Kao sto je vec receno moze da bude 1000 stvari, svi mozemo da nagadjamo sta je ali malo je verovatno da ce neko da pogodi. Desilo se jednom? Ne vidim razlog za uzbunu.

da jednom, planiram uskoro da instaliram serv. pack 1 tako da ce valjda biti bolje.
 
Šta svi odmah skaču na hardware grešku, taj kernel fault pokriva celu geografsku širinu i poneku visinu. Ponajpre su greške u drajverima pa nadalje. Ne verujem da je iko, ikada prošao a da nije imao BSOD ovde, onde. Welcome to the wonderful world of Windows boys and girls.
 
KOJI ALAT ZA IMAGE AKTIVNE PARTICIJE SA WIN 7 x64?
.....
/u svetlu AHCI moda itd...HDD od 3TB, tj 2.o jer sam se oprostio od 700MB, itd...NORTON GHOST mi je SUPER radio sa XPx64/
 
Pozdrav ljudi, uzeh dz77BH-55k plocu ali sve imam utisak da ima konflikt sa drajverima za LAN na win7 zna li neko resenje za ovaj problem? Evo par shotova
i da napomenem modem izbacuje kao da radi tj sija LAN1 Lampica isto tako i na samom LAN-u ali konstantno zelene boje bez treperanja...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 43
  • 2.jpg
    2.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 45
  • 3.jpg
    3.jpg
    90.8 KB · Pregleda: 46
  • 4.jpg
    4.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 43
  • 5.jpg
    5.jpg
    38 KB · Pregleda: 40
Si instalirao drivere sa sajta ili su od microsofta? Si siguran da je ispravna kartica? Ako nisi, probaj da bootuješ neki linux live cd.
 
probao ne nalazi ni linux driver. Mnogo je njih sa ovim problemom ne bi smelo da je do ploca ... Mada sta znam... Driveri prvi sa dvd drugi sa sajta bios pred poskednji...
 
pa skinuo sam poslednje za plocu sa sajta :) ali ovi problemi sa fotki ostaju...
 
Jel postoji nacin da iskljucim UAC za samo neke aplikacije, recimo hwmonitor i sl.? Googlam, i nesto ne nalazim resenje.
 
E da napomenem da na modemu sija LAN1 kao da je sve ok samo bez treptanja dole ikona za lan je precrtana crvenim X ... pozadi lan diode sija zelena konstantnim radom. Ja zaista mislim da nije HW kvar... Ima li neko resenje za ovaj problem ili da probam drugi OS?
 
Probaj da li ce da radi sa Win drajverima, deinstaliraj mreznu kartu i restartuj sistem da bi se automatski instaliralo.
 
Druze nista ne nalazi od drivera cak ni WINDOWS UPDATE koji sam pokrenuo sa WIFI adapterom ... Cak mi ni linux ne prepoznaje plocu niti drajvere za istu :-( samo za GPU koja mi je stara ostalo novo nista . Probao malo pre ubuntu 12.10 koci secka kao da imam komodor :-D
 
Hvala, to sam pronasao. Mada mislio sam da postoji neko lakse i elegantnije resenje.
 
Narode...malo pomoći mi treba.

Koristim win7 i win8 na dual boot opciji.I dok win8 radi perfektno konstantno imam problem sa win7.Dešava se da mi po podizanju sistema izleti milion prozora koje je nemoguće isključiti osim ako se ne ubije u task menadžeru LSASS.EXE.Po njegovom gašenju komp radi perfektno,e sad isti exe fajl mi pravi probleme i na ostala dva kompa...recimo kad kucam bilo u wordu ili na netu bilo šta,prosto zamrzne tastatutru na nekoliko sekundi i naravno kucanje je nemoguće.I taj problem nestaje sa ubijanjem lsass.exe fajla.

Da li je imao neko slična dešavanja sa lsass.exe fajlom?

a evo i SS-a
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    248.2 KB · Pregleda: 69
Narode...malo pomoći mi treba.

Koristim win7 i win8 na dual boot opciji.I dok win8 radi perfektno konstantno imam problem sa win7.Dešava se da mi po podizanju sistema izleti milion prozora koje je nemoguće isključiti osim ako se ne ubije u task menadžeru LSASS.EXE.Po njegovom gašenju komp radi perfektno,e sad isti exe fajl mi pravi probleme i na ostala dva kompa...recimo kad kucam bilo u wordu ili na netu bilo šta,prosto zamrzne tastatutru na nekoliko sekundi i naravno kucanje je nemoguće.I taj problem nestaje sa ubijanjem lsass.exe fajla.

Da li je imao neko slična dešavanja sa lsass.exe fajlom?

a evo i SS-a

prijatelju to je virus 99,99 posto..

lepo isključi system restore
pa instaliraj MBAM da ti pročešlja komp
pa onda stavi neki čestit besplatan antivirus tipa AVIRA ili AVAST.
uključi ponovo sistem restore..
ovo je u najkraćim crtama,ima tu još dosta toga, ali možda bude dovoljno.
 
Oko virusa ne verujem da jeste jer antivirus njega ne pronalazi...a recimo mogu da ga stavim u takozvani sef i tad ga AV blokira.Ali ga ne prijavljuje kao virus.A nisam neki lik koji luta netom i skida sve i svašta tako da sajtovi na koje idem su ok...Do sad nikad nisam imao problema sa virusima,i potpuno se komp isto ponaša sa AV ili bez njega.
 
Oko virusa ne verujem da jeste jer antivirus njega ne pronalazi...a recimo mogu da ga stavim u takozvani sef i tad ga AV blokira.Ali ga ne prijavljuje kao virus.A nisam neki lik koji luta netom i skida sve i svašta tako da sajtovi na koje idem su ok...Do sad nikad nisam imao problema sa virusima,i potpuno se komp isto ponaša sa AV ili bez njega.

druže, samo ti mene lepo poslušaj.. LSASS je VEOMA bitan sistemski servis, ali na njega se kače virusi u velikoj meri.. ne znam koji antivirus imaš, ali ti preporučujem da instaliraš MBAM (koji je tool za uklanjanje malware-a sa inficiranih računara, a ne pravi rezidentni antivirus), pauziraš tvoj antivirus, sa MBAM-om da pročešljaš što dublje, ono što nađe obavezno da očisti i posle restarta..
odradi i hijackthis pa možeš log da staviš ovde (ako ne skrenemo puno sa teme posta),
 
Nazad
Vrh Dno