Šta je novo?
Uspelo je nekako...msm da se vise nece pojavljivati...
 
Poozz imam jedan problem nemam toliko iskustva sa OS Windows,trebalo bi da je X86 je 32b a x64 64b meni je instaliran x86 a pokazuje mi da je 64b nista ne razumem. Potrebna mi je nova instalacija Windows 7 Ultimate service pack 1 od 64b ? sramota ne sramota ja neznam :)
 
Poslednja izmena:
^^^
daj screen shot od system propertiesa ....print screen na tastaturi, pa na MS PAINT, pa file new pa edit pa paste
pa to zakaci na neki web server za slike, ili kao attach u bench poruci....

e sad ja da pitam :)

WIN7, kad ga i stavih, LADNO NE DODELJUJE VISE OD 4.7GB RAMA ZA 3DSMAX??!!!
....
Jel imao neko ovu ludost jos?

evo da ne umisljam
http://www.google.rs/#hl=sr&tbo=d&s...7,d.Yms&fp=c690f6c86aaf7965&biw=1920&bih=1103
 
Poslednja izmena:
^^^
naso jedva! hvala!
 
Da li mozda neko moze da mi kaze kako da zakljucam ikonice i foldere desktopa od bilo kakvog brisanja? Klinac ima 4 godine i uziva da brise, cacka, pali programe i slicno. Kod ujaka je wipeovao ceo desktop ukljucujuci i oko 2000 slika sa mora, krstenja i slicno :S:, koje pitaj boga gde su. Total comander ih ne moze naci nigde a folderi su prazni :p. Da se tako nesto ne bi dogodilo meni, pitam vas za neki savet...
 
Mene zanima... kako da podesim,da kad recimo pravim novi folder,ne ubacuje ga odmah medju ostale (na mesto koje mu pripada po abecedi),vec ga napravi na zadnjem mestu (list view),isto tako i kad raspakujem nesto odmah u exploreru (bez pravljenja sopstvenog foldera) sve mi fajlovi pomesa sa ostalima (opet po abecedi),a na XPu su mi uvek novi fajlovi do refresha bili na zadnjim mestima u nizu.Hvala
 
probaj da sortiras po datumu, onda bi trebalo da se nadje na prvom/zadnjem mestu
 
Da li mozda neko moze da mi kaze kako da zakljucam ikonice i foldere desktopa od bilo kakvog brisanja? Klinac ima 4 godine i uziva da brise, cacka, pali programe i slicno. Kod ujaka je wipeovao ceo desktop ukljucujuci i oko 2000 slika sa mora, krstenja i slicno :S:, koje pitaj boga gde su. Total comander ih ne moze naci nigde a folderi su prazni :p. Da se tako nesto ne bi dogodilo meni, pitam vas za neki savet...


Mozda je bolje dodati jos jednog korisnika, bez puno privilegija - a za admina staviti password. Za svaki slucaj aktivirati i screensaver sa zahtevom za password za admin nalog. SS da se ukljucuje vec posle par minuta.
Mnogo su brzi i nezgodni ko kratko cebence :d, dovoljan je trenutak nepaznje.
 
Uh... opet to nije to,probao sam,al onda vise nije ni po abecedi. Na XPu je bilo slozeno po abecedi,ali samo raspakovani fajlovi ili novi folder ide na zadnje mesto,dok se ne uradi refres ili zatvori kompletan prozor.Recimo konkretno,kad skines zapakovanih 100 pesama i otpakujes ih tu (bez pravljenja foldera) na Xpu sam odmah mogao da pomocu shift selektujem svih 100 i pustim,a sad se razbacaju izmedju ostalih fajlova i nemoguce ih je pohvatati.Mislim,nije neki strasan problem,ali me iritira,jer sam 7 godina koristio jednu rutinu,a sad se treba navici
 
Kako uopste instalirati WIN 7 na 3TB HDD?
....
HDD vec ima GPT particije na sebi, i ASUS P8P67, uopste ne da nikakav "UEFI" mode da se boot, nista....sve je obicno.
Jel mora da se pobrisu te particije, pa da onda WIN7 instalacija SAMA napravi particiju? i onda posle gotove instalacije, da se resizuje ceo HDD?
ako je tako, onda kuku i lele! ako nije, onda opet isto! :p
zna neko ovo? :)
 
Da li mozda neko moze da mi kaze kako da zakljucam ikonice i foldere desktopa od bilo kakvog brisanja? Klinac ima 4 godine i uziva da brise, cacka, pali programe i slicno. Kod ujaka je wipeovao ceo desktop ukljucujuci i oko 2000 slika sa mora, krstenja i slicno :S:, koje pitaj boga gde su. Total comander ih ne moze naci nigde a folderi su prazni :p. Da se tako nesto ne bi dogodilo meni, pitam vas za neki savet...
Možeš da sakriješ ikonice, tj. da je prazan Desktop kad ga ostavljaš samog.
 
Poceo je sve cesce da mi izbacuje plavi ikran i da zabada racunalo. Evo i greske koju izbacuje dole.
Nesto do hardvera je u pitanju ja mislim, posto imam dva Win 7. Jedan je X86 a drugi X64, i desava se na oba.
Oba Win, uredno azurirana sa SP1, inace ultimate verzija ako nesto znaci. Jedan sistem je na jednom hardu a drugi na drugom.
Ne znam vise sta je u pitanju. Cistio sam memotiju, menja slotove, mislio sam da je do nje opet isto.


Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 7f
BCP1: 0000000000000008
BCP2: 0000000080050031
BCP3: 00000000000006F8
BCP4: FFFFF80002EC44DE
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\011513-18720-01.dmp
C:\Users\Branko\AppData\Local\Temp\WER-27471-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
 
Poceo je sve cesce da mi izbacuje plavi ikran i da zabada racunalo. Evo i greske koju izbacuje dole.
Nesto do hardvera je u pitanju ja mislim, posto imam dva Win 7. Jedan je X86 a drugi X64, i desava se na oba.
Oba Win, uredno azurirana sa SP1, inace ultimate verzija ako nesto znaci. Jedan sistem je na jednom hardu a drugi na drugom.
Ne znam vise sta je u pitanju. Cistio sam memotiju, menja slotove, mislio sam da je do nje opet isto.


Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 7f
BCP1: 0000000000000008
BCP2: 0000000080050031
BCP3: 00000000000006F8
BCP4: FFFFF80002EC44DE
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\011513-18720-01.dmp
C:\Users\Branko\AppData\Local\Temp\WER-27471-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Instaliraj BlueScreenView pa sa njim vidi zbog cega dolazi do bsod.
 
Moze znam, da se stavi drugi user, a mogu i da se sakriju ikonice, znam. Ali problem je u tome sto on hvata misa cim neko izadje na par sekundi iz sobe. Onda menja kanale, pali igrice, programe sa desktopa ili iskljucuje downloadove koji su u toku i ne mogu se nastaviti :d Ko da zna sta treba da klikne da bi napravio stetu :D Ljubi ga tata, ali postaje zaj***an :S:. Kada bi postojalo nesto kao write-protect za ikonice ili tako nesto...
 
Onda mozda ovako nesto? Moj klinac je dosta manji, pa ga jos uvek impresionira skljocanje tastature, misa uglavnom voli da baca i dosad je ubio dva. Javi sta si uradio, da znam sta da spremim za kasnije :D

Ikonice mozes bez problema "sakriti" tako sto ces napraviti screenshot desktopa, i cim ustajes od kompa dvoklik na tu slicicu u fullscreen.
33061272.jpg
 
Reinstalirao sam Win7 64bit SP1 na laptopu i sad mi ne prepoznaje grafu Ati6550m. Pre podizanja sistema ju je prepoznavao a sad ne. Skinuo sam ati drivere sa sajta proizvodjaca 8.741.0.000 i instalirao ih i ne vredi. Pokusao da deinstaliram genericki driver koji je instaliran ali ne vredi, cim se restartuje i podigne sistem on ga ponovo ucita. Kako resiti ovo momci?
 
Ovo slicno se meni desilo na desktopu sa 6950 grafikom. Windows je bio x64 sp1 preactiv***d verzija. Nije hteo ni jedan drajver da prihvati ma sta radio. Nista mi nije pomoglo osim ponovne instalacije Windowsa, jer je neki bug bio u pitanju. Pre nego sto to uradis probaj sa driver sweeperom da skines sve ostatke ati drivera, pa onda ponovo probaj da reinstaliras. A mozda i jos neko da neki pametan savet za resenje.

@Jericho , hvala ti na savetu. Ma klinci su cudo da su zivi i zdravi. Ja tad nisam ni znao sta je kompjuter :) . Ovaj programcic sto si mi dao link zakljucava ceo komp dok se ne ukuca sifra, a to mi ne igra jer mu nekad pustim da gleda crtac na Youtubeu dok ja nisam tu. A ovo da imam lazni fullscreen nije lose, jer slika moze da bude u pozadini Youtubea, pa moze da klikce po njoj do mile volje :d .
 
Drugari imam jedan problem, ne znam kako da ga popravim
Da ne bi došlo do zabune, sve mašine imaju Win 7x64
Problem je sledeći
(Nazovimo ovaj komp K1).Jednom prilikom je stavljeno na folder "Encrypt contents to secure data"
i tom folderu nije moglo više da se pristupi sa mreže i sa druge mašine kad se hard fizički na nju stavi
Nekih mesec dana kasnije je to skinuto, ali iz mreže i dalje nije moglo da se pristupi tom folderu(Acess is denied),niti kad se hdd fizički zakači na drugu mašinu.
Svi folderi i fajlovi normalno rade na K1 mašini, kad se podaci prebace na bilo koje drugo(folder,usb,mreža) mesto sve radi normalno.
Napravio sam novi folder sve prebacio u njega onaj stari obrisao, i nastao je još veći haos,
mogu da pristupim folderu iz mreže i svi fajlovi koji su u root-u rade,a na sve ostalo "Acess is denied"
Sad više ni pravilo kopiranje na drugo mesto ne radi.
Malo je konfuzno ali mislim da je jasno o čemu se radi, da li znate rešenje ovakvog problema.

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
A jel si pogledao ACL listu u security tab-u? Šta tamo piše? Uradi SS
 
Gledao sam to odma, ali nisam ništa primetio da ne valja.
Kad budem bio za tim kompom okačiću sliku.

Taj famozni folder je download folder, i iako je enkripcija bila skinuta,u njega nije moglo da se udje van samog OS-a,
sve što se skidalo radilo je kad se prekopira u drugi folder, kad sam obrisao folder i napravio novi sa istim imenom a sve podatke cut-paste iz starog u novi,
starim folderima i podatcima ne mogu da pristupim(osim onih u root-u), ali zato novi koji se pojavljuju rade kako treba.
Gremlina ima svuda i glavni su krivci za sve, ja vam kažem :p
 
Sta mislite da li da instaliram Windows 7 Professional na drugi (stari) kompjuter? Ovo je konfiguracija: Celeron 2 GhZ, 1,25 Gb RAM, 80 GB Hard disk, 64 Mb graficka (neka nvidia geforce). Po meni, mislim da bi bilo ok, samo ugasim aero, drzim sve po defaultu. Oce biti dovoljno tih 80 gb nakon instalacije tj. koliko ce mi uopste ostati?
 
Sta mislite da li da instaliram Windows 7 Professional na drugi (stari) kompjuter? Ovo je konfiguracija: Celeron 2 GhZ, 1,25 Gb RAM, 80 GB Hard disk, 64 Mb graficka (neka nvidia geforce). Po meni, mislim da bi bilo ok, samo ugasim aero, drzim sve po defaultu. Oce biti dovoljno tih 80 gb nakon instalacije tj. koliko ce mi uopste ostati?

a sta ce ti win 7 na toj masini?
 
^^Malo RAM-a, slab komp za Win7. Da se ja pitam ostao bih na XP.
 
Sta mislite da li da instaliram Windows 7 Professional na drugi (stari) kompjuter? Ovo je konfiguracija: Celeron 2 GhZ, 1,25 Gb RAM, 80 GB Hard disk, 64 Mb graficka (neka nvidia geforce). Po meni, mislim da bi bilo ok, samo ugasim aero, drzim sve po defaultu. Oce biti dovoljno tih 80 gb nakon instalacije tj. koliko ce mi uopste ostati?
Zaboraviiiiii....
HDD ti je najmanji problem tu.
 
Ok onda, ostacu na XP-u. A i instalirao sam Microfostov program (zaoravio sam kako se zvase) koji pregleda ceo hardver i softver pa na kraju daje analizu da li ima nekih uslova da se predje na win7, tj. da li moze.. (dovoljno rama itd.) U mom slucaju, kaze da graficka ne bi bila kompatibilna sa sedmicom. :p
 
Nazad
Vrh Dno