Šta je novo?
Neki postovi su obrisani, razlog: piraterija, kazneni bodovi ovog puta nisu deljeni.
 
Da li mogu preko Linuxa instalirati Win 7 klasicnom metodom boot-a sa cd-a i pregaziti taj Suse koji imam?

Par puta sam instalirao linux ili na particiju diska paralelno sa Win-om ili pregazio Win, pa me zanima da li tako moze i u suprotnom smjeru.
 
KOliko ja znam moze,radio sam to na nekom laptopu.. doduse ne secam se koji je linux bio ali ne verujem da to igra ulogu. Kad te pita gde da instaliras formatiraj c i pici preko njega,taklo sam ja uradio i sve je proslo bez problema :)
 
Imam problem posle reinstalacije win7 mi ne vidi drugu particiju,sta treba da uradim da mi se ona pojavi???Slika 1 (2).jpg
Slika 1 (1).jpg
Slika 1 (3).jpg
 
Ta system reserved particija treba da je 100mb... Da li si je menjao prilikom intalacije? Ako jesi instaliraj ponovo i ne diraj tu system reserved od 100mb nego od ostatka napravis c i d
 
A možeš i da formatiraš u Acronisu tako da ti ta sistemska ni ne treba.
 
Nisam je menjao niti dirao samo sam istalirao na C particiju OS win7.
Nedami da je formatiram.Probao sam sa raznim Programima ali mi izbacuje da je to neka sistemska greska koja neda da se uradi sa njom nista!.
Nemogu da je izbrisem da ponovo napravim drugu particiju.Uspeo sam da vratim sve bitne podatke sa nje uz pomoc programa "easeus data recovery professional".
 
Neverovatno ja nikada nisam imao System Reserved particiju a instalirao Win 7 jedno 50 puta! Jedino da u tom Easuse probaš opciju Unhide Partition ili da radiš ispočetka tako što ćeš napraviti malu boot particiju od 1Gb na primer C: i drugu na kojoj će biti Windows na primer D: Onda kada bootuješ i win traži gde da instalira izabereš D: stisneš Next i gotovo sasvim jednostavno.
 
Imam problem sa zvukom, instalirao sam Win 7 i zvuk nikako ne mogu da namestim imam intex zvucnu kartu ( integrisana sa ploce je crkla) sa cmi cipom, drajver za w7 skinuo sa njihovog sajta http://www.cmedia.com.tw/EN/DownloadCenter_Detail.aspx?pserno=30. Na XP mi je radio zvuk normalno.
Jedio od zvuka sto sada dobijem je nalik pneumatskoj busilici ili kada neka pesma i igra zakuca pa zvuk ostane zaglavljen.
 
Ne, ova.
Drajveri imaju za taj cip i pise svce da je instalirano i da je tu zvicna, ali zvuka nema ... Moracu da uzmem nesto kvalitetnije izgleda...
 
Jel si disableovao integrisanu zvucnu u BIOS-u?
 
Jel si disableovao integrisanu zvucnu u BIOS-u?

Na Xp nisam, sada sam probao ali nista.

Jedino od zvuka sto dobijem je jao jad se zvuk zaglavi u nekoj igrici ili pesma zabode i to je to. Ne preostaje mi nista drugo nego da kupim nesto bolje, nemam zivaca za ovo :crash:
 
Koja je razlika izmedju ova dva iso fajla istog sistema u pitanju je Windows 7 Ultimate SP1 x86.
X17-24208.iso
X17-59463.iso
 
Windows 7 Home Premium x86 English
Windows 7 Ultimate x86 English

U suštini su isti, samo je razlika u jednom fajlu kog možeš i da obrišeš (\sources\ei.cfg)
 
Imam problem.

U pitanju je nov racunar,instaliran svez win7 i svi drajveri sa cd-a koji je stigao uz plocu znaci nista "prckano" ali kad ubacim flash u njega ne prepoznaje ga,ni u jednom usb ulazu ga ne vidi. Flash je ispravan,imam pored sebe jos 2 kompa oba ga vide bez problema. Kad ubodem usb misa i usb tastaturu u taj novi komp rade na svim portovima dakle portovi su ispravni. Sta bi mogao biti problem?

Flash je kingston dtr500 16gb ako to nesto znaci... Ploca je MSI h61m-g35
 
The DataTraveler could be conflicting with a pre-assigned drive letter. To resolve, do the following (Do not do this for a "Privacy" drive that assigns two drive letters):

1. Insert the DataTraveler and right-click on My Computer located on your desktop or under the Start button on the Task bar.
2. Select “Manage.”
3. Select “Disk Management” on the left window pane.
4. Locate the DataTraveler on the right window pane.
5. Right-click on the drive and select “Change Drive Letter and Paths.”
6. Click Change and select a new drive letter from the drop-down box. Then click OK.

Make sure you have the latest Windows Service Pack. Windows Service Packs contain fixes and updated drivers for USB devices. To find out if you have a Service Pack installed, Right-click My Computer and select “Properties”. On the General tab under “System” you will find the Windows version and Service Pack information listed. If no Service Pack is listed, you can download it from the Microsoft Website.

If the DataTraveler shows up in Disk Manager but not My Computer (Computer in Windows Vista and 7) or Explorer and you have TweakUI installed, it may modify the registry to make drives hidden. To resolve, go to “TweakUI Properties” and configure it to display drives.

Make sure you have the latest BIOS and/or firmware installed on the computer. The BIOS/Firmware can be downloaded from the computer manufacturer’s Website.

Windows assigns new drives to the next available physical drive. It will sometimes take the same drive letter as a network drive for this reason. This is a common problem with removable storage devices.

To resolve this go to control panel>administrative tools>computer management. Note the drives on the right window pane. See if the Kingston (x) is recognized. (x) denotes the drive letter that Windows assigned for the Data Traveler.

If the DataTraveler is using the same drive letter as one of the other drives, right click the Kingston Drive letter and click on "Change Drive letter and Paths".

On the next dialog box click on the "Change" button and assign a drive letter that is not currently being used.

Note: Do not manually change drive letters if you have a "Privacy" Data traveler that assigns two drive letters for the device.

Valjda će nešto od ovoga da pomogne... :)
 
Imam problem, win7 x64 svaki put pri gasenju windowsa, prijavljuje da postoji (jedan )update i instalira ga. Isao sam na update svaki uodate sam instalirao preko toga, ali i dalje uvek prijavljuje da postoji taj jedan. Kako da sredim to?
 
Preskoci taj update - u listi update-ova ides na taj desnim klikom, pa hide update.
 
ne mogu da ga nadjem. u listi imam 2 nova a to su:
Update for Microsoft .NET Framework 4 on XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Server 2008, Server 2008 R2 for x64 (KB2600217)

Security Update for Microsoft .NET Framework 4 on XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Server 2008, Server 2008 R2 for x64 (KB2656351)
 
Poslednja izmena:
Valjda će nešto od ovoga da pomogne... :)

nije nista od ovoga pomoglo.. jos neki predlog mozda? :) bas me muci ovo

edit: inace probao sam i update biosa i onda je proradio flash ali vec posle prvog restarta opet isto
 
Poslednja izmena:
@ostoja88
Imao sam jedan slican problem sa jednim racunarom meni se desavalo da kada ubacim usb u bilo koji port on izbaci poruku not recognized, a resio sam tako sto sam iskljucio(disable) u sekciji universal serial bus controlers jedan od kontrolera, isao sam redom i na kraju sam nasao koji pravi problem. Probaj pa javi.
 
ne mogu da ga nadjem. u listi imam 2 nova a to su:
Update for Microsoft .NET Framework 4 on XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Server 2008, Server 2008 R2 for x64 (KB2600217)

Security Update for Microsoft .NET Framework 4 on XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Server 2008, Server 2008 R2 for x64 (KB2656351)

Kako ne mozes da ga nadjes, ako vidis ova dva?
Vidi kad je koji izasao, pa instaliraj jedan po jedan (najpre stariji, naravno). Ako bas nece, onda probaj pesaka da instaliras .net sa MS sajta.
 
@ostoja88
Imao sam jedan slican problem sa jednim racunarom meni se desavalo da kada ubacim usb u bilo koji port on izbaci poruku not recognized, a resio sam tako sto sam iskljucio(disable) u sekciji universal serial bus controlers jedan od kontrolera, isao sam redom i na kraju sam nasao koji pravi problem. Probaj pa javi.

poslata je na reklamaciju,pa cemo videti kad se vrati... hvala na predlozima ;)
 
Jesu bukvalno svi fajlovi tj. zakrpe koje Win prijavi pod obavezi da se instaliraju? Instalirao sveze Win 7 x64 SP1 i sada mi samo izbacuje gomilu novih stvari sto treba da se instalira. Pre reinstalacije Win je narastao na oko 25GB da li je zaista bilo nepotrebno sve to ne znam. I ako nemam MSC Malware Removal Tool i za njega izbacuje novu bazu. Za net fream work bar 10 novih stvari itd.
 
Nista od toga nije obavezno, ali je korisno, ne moze pausalno da se kaze "ovo treba, ovo ne treba". Jedino ako imas HDD malog kapaciteta, pa da kalkulises.
 
Drugari, gde skidate gadgets za Win 7? Konkretno me zanima neki za gašenje računara.
 
Nazad
Vrh Dno