Šta je novo?
Sad sam reinstalirao Windows i ne znam kako da obrisem folder Windows.old? Zauzima mi previse mesta...
 
Zašto na Win 7 64bit Ultimate kad uključim opciju da mi prikaže Foldere koji su Hidden, nestanu ikone sa desktopa.Onda ugasim tu opciju i dalje nema ikona na desktopu, nego moram mišem prelaziti gdje su bile ikone i onda se tako pojavljuju.
 
Довиђења Седмицо, здраво Убунту :)
 
Da li neko moze da mi kaze sta se desava sa kompom na osvnovu dump fajla? :)
 

Prilozi

  • 021912-25833-01.7z
    21.8 KB · Pregleda: 28
Treba mi start up i ghost za win 7 64 bita.Jel moze netko da mi baci na pm.Ja se ubi i ne mogu da nadjem.
 
Imam jedno pitanje: kada se instalira windows 7 i kada dodje do onog koraka da te pita gde zeim da se instalira Win, kada bih pored Disc 0 Unllocated Space kliknuo New i napravio novu particiju, koliko bih particija imao kada se zavrsi instalacija? Samo C ili C i D ? Ili nesto drugo?
 
Ako sam te dobro razumeo jednu. Ono sto rezervise 100mb je za boot loader i to ne mozes da koristis
 
Ako sam te dobro razumeo jednu. Ono sto rezervise 100mb je za boot loader i to ne mozes da koristis

Dobro si razumeo.. E sad, da li je bolja ta opcija(boot loader 100mb) ili da imam i Local Disc C i Local Disc D? Ja na trenutnom kompu imam i jednu i drugu particiju. Na C mi se nalazi Win a na D ono sve My documents i sve te bitne stvari. Kako to isto da uradim kada budem instalirao windows 7 ?
Edit: ako nisi razumeo, znaci ako imam 1 tb, kako da podelim da Local Disc C ima 500gb a L.C. D ima isto 500gb
 
Poslednja izmena:
Bitno je da kad instaliraš win 7, ne brišeš postojeću C particiju, već je samo foramtiraš i win neće da napravi tu recovery particiju od 100 MB
 
Mozes komotno i samo jednu particiju da napravis pri instalaciji sistema, u sedmici se particija lako kreira i naknadno, bez "3rd party" programa.
 
Imam jedan problem, nemogu da instaliram Win7?
Ovako imam dva HDD na jednom mi je Ubuntu a na drugom win7 koji je u rasulu i treba mu reinstalacija. E sada, fizicki sam otkacio HDD sa ubuntuom i ostavio samo HDD sa win7. Na tom HDD imam 3 particije. Te particije nisam hteo da diram vec samo da uradim reinstalaciju na vec postojecoj C: particiji na kojoj se nalazi stari win7. Pokusavao sam da uradim instalaciju na sledeci nacin (samo da napomenem da sam ovo pokusavao i sa boot DVD i sa boot Flesh drive i ponasa se isto) uradim boot u biosu i pocinje ucitavanje windows files i ide sve normalno podesavanje jezika instalacije, pa install now, pa saglasnost sa licencom, pa na custom, pa odaberem particiju na koju treba da bude instaliran win7 pa formatiram tu particiju (da napomenem da sam uradio i format te particije u ubunutu i isto se desava) i pocinje install windows i radi..radi...radi..(ovo se desava u razumnom roku, mislim sve je uredu) i kada dodje do -Windows needs to restart to continue- sacekam da odbroji i kada se restartuje odem u BIOS i podesim da se win dize sa HDD na kome treba biti instaliran.
E sada pocinju da se nizu prozori:
- Setup is updating registry settings
- Setup is starting service
- pa dolazi do prozora gde dovrsava instalaciju i zadnja stavka je aktivna Completing installation...
- Setup will continue after restarting your computer
posle tog restarta ide: Starting Windows

i posle toga nesto malo poradi HDD i zacrni ekran I TO JE KRAJ na dalje nit zubori nit mrmori ostane zacrnjen ekran i ..... to je to nece da prebaci na
- Setup is preparing your computer for first use
- Setup is cheking video performance

Gde ja gresim u postupku instalacije i samo da napomenem da sam uradio instalaciju win xp sp3, ovo kazem da se nepomisli da je u pirtanju HDD.
 
Nemoj ulaziti u BIOS nakon restarta, npr.
 
Jel imaš nešto zakačeno na HDMI priključak na grafičkoj?
Zaudara na tako nešto.
Dešavalo mi se nekoliko puta da dok je TV zakačen na HDMI, posle instalacije baca sliku na TV, a na monitoru crnilo iako je TV ugašen.
 
Poslednja izmena:
nesha_70 - jeste imam povezan TV sa HDMI i da pitam drugo nakonrestarta ulazio sam u BIOS i menjao boot. da li boot dvd treba vaditi tek nakon podignutog sistema ili pre?
 
Pa sliku ti baci posle instalacije na HDMI zato što HDMI ima viši prioritet u odnosu na ostale priključke.
Podesi ulaz na TV-u na HDMI i videćeš da je slika tamo, pa podesi da ti je DVI ili SubD primarni izlaz i slika će ti se pojaviti na monitoru.
 
Pa sliku ti baci posle instalacije na HDMI zato što HDMI ima viši prioritet u odnosu na ostale priključke.
Podesi ulaz na TV-u na HDMI i videćeš da je slika tamo, pa podesi da ti je DVI ili SubD primarni izlaz i slika će ti se pojaviti na monitoru.
Napravio si lep uvod za moje pitanje:

Kako da podesim da mi monitor bude default display a LCD TV extended display? Monitor je Samsum 19" TFT povezan preko VGA dok je televizor povezan preko HDMI to DVI konvertora*? Neki screenshot iz Windowsa 7?

* - Kada bocnem TV direktno u HDMI grafičke karte, nikako nemam zvuk. Razmišljao sam, možda zato što od graf. karte nemam kablić do audio karte?

Hvala unapred.
 
nesha_70 @ HVALA TI VELIKO nikada nisam instalirao win bilo koji uvek mi je neko drugi to radio i nemam apsolutno nikakva iskustva sa instalcijom pomenutog. sve je proslo kako treba. Pitao bih te jos nesto sta bi trebalo uraditi nakon instalacije.
 
Sta bi trebalo uraditi posle sveze instalacije win, da li bi trebalo uraditi update svega ponudjenog ili prvo bi trebalo instalirati driver-e sa cd-ova pa onda update i drugo kojim redosledom sta instalirasti.
 
Sta bi trebalo uraditi posle sveze instalacije win, da li bi trebalo uraditi update svega ponudjenog ili prvo bi trebalo instalirati driver-e sa cd-ova pa onda update i drugo kojim redosledom sta instalirasti.

Za W7 ja pustim prvo Windows-ov update, posle toga driveri pa posle toga odem na ninite.com. :)
 
Da li sam shvatio kako treba, posle install win 7:
1) check for update pa
2) update driver

A sto se drivera tice:
1) da install driver sa CD ili download nove driver-e
2) Sta se desava sa driver-ima koje je win sam update-ovao i prepoznao da li njih treba deinstalirati pa instalirati originalne io ako to treba na cije se to driver-e odnosi
3) sta sa BIOS-om da li treba i to nadograditi ili nedirata ako sve radi kako treba.
 
Skini prvo sve drajvere koji ti trebaju i nakon instalacije windowsa prvo njih instaliraj pa AV i ostalo sta ti treba. Na kraju pusti update. BIOS nemoj da diras ako sve radi kako treba. ;)
 
Nazad
Vrh Dno