Šta je novo?
pozz svima.Sada sam hteo da reinstaliram win na laptopu, na njemu je trenutno original windows 7 home premium 64bit-koji je dosao uz njega.Sada ne mogu da nadjem onu naljepnicu na njemu,(izgleda da je oguljena).Postoji li ikakav nacin,da nadjem taj key koji je bio na naljepnici.Ili da jednostavno instaliram ultimate 64bit (koji vec imam narezan) i aktiviram ga..Sta gubim sa tim sto necu imati orginal win?.
 
Korisnicku podrsku.

Edit: Kad vec (jos uvek) imas originalni Win, pozovi MS Srbija i objasni situaciju, sigurno nisi prvi kome se to desilo.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti..Jos nesto,kakva je razlika izmedju orignal win 7 i ovog neorginal.Posto mi je mrsko sada da skidam home premium.I jos nesto ,jeli isti postupak instalacije OSa na laptopu i desktopu..Ili se na laptopu trrebam zajebavati sa driverima i ostalim? (naravno osim drivera za graficku.)
 
Ne moraš skidati Home Premium, samo izbriši ei.cfg iz /sources/ foldera u tom ISOu i moći ćeš da biraš koju verziju želiš da instaliraš.
 
Nareži ponovo, a možeš preko UltraISO programa prepakovati već postojeći ISO, tj. izbrisati ei.cfg fajl.
 
Zdravstic,

imam sledeci problem. Instalirao sam 7cu, a sis tem ne vidi jednu particiju. Ako udjem a win setup, kad trebam izabrati particiju na koju hocu da stavim win7, vidim onu particiju koju iz windowsa ne vidim...kada izaberem opciju @load drive@ cak vidim sve foldere, dakle nista nije brisano. U jednom sistemu koristio sam jedan hdd (pata) i ovu na koju sam sada instalirao 7cu, ovaj je sata II hdd. Imam opciju da bootujem win7 i @earlier setup@ ali kada izaberem ovu drugu opciju izbacuje gresku...
Kako da sredim ovo, da se vidi particija i da ne bude ovaj dula boot opcija?

Hvala unapred
 
Danas sam resio da narezem win7.iso preko Nero Burning Rom i kad odaberem DVD ROM (ISO) opciju i kad prebacim win7.iso izbaci mi ovo :
http://www.dodaj.rs/?2I/N/4xRFBVa3/untitled-1-copy.jpg

Malo sam potrazio na netu i sve se svodi na butabilan CD jer kad kupim komp bice bez operativnog sistema pa me zanima da li ako narezem ovo na tom UDF sistemu da li ce cd biti butabilan i sve ce moci da se instalira ?
 
Naravno.
 
Pogrešno režeš taj .iso. Ne treba da ga režeš kao kompilaciju nego da otvoriš .iso iz Nero-a i da ga narežeš.
 
Ne razumem bas sta si hteo da kazes.. Mozes malo da objasnis . ?

Jel moze neko molim vas da mi posalje PM sa Windows 7 piratski ali da radi provereno i da je pouzdan izvor odnosno uploader.. Molim vas !
 
Poslednja izmena:
Kažem ti da neće da bude butabilan. Nemoj da ideš na "new" nego na "open" ili "burn image" (ne znam koju verziju koristiš), izabereš .iso i narežeš. Ako ne možeš da se snadješ onda možeš i iz explorera... Desni klik na iso > Open with> Nero...
 
Kakvo je vase misljenje o ovim programima za pronalazenje driver-a?
Ovaj win sam instalirao pre par meseci i sve funkcionise bez problema, ali nesto mi je zatrebalo pa iskopan neki driver genius koji mi pronadje mnostvo potrebnih driver-a da instaliram iako mi sve radi kako treba i iako sam instalirao sve sa cd-a koji sam dobio uz plocu.
Naveden mi je driver za usb 3.0, nesto za AMD, pa za wifi,...
Jel neko to pokrece nakon instalacije sistema da proveri jel ima sve drivere i da li to nesto moze da zezne?
 
Narezao sam windows 7 64 bit na cd i kad hocu da pokrenem AutoPlay na kompu starom, izbaci mi ovo:

Pretpostavljam da nece da pokrene zato sto ja imam 32 bitni sistem a ovo je instalacija za 64 bitni.. Jesam li upravu ili ne valja Windows 7 koji sam skinuo?
 
Za pocetak ne bi bilo lose da znamo koju konfiguraciju posedujes?
 
Narezao sam windows 7 64 bit na cd i kad hocu da pokrenem AutoPlay na kompu starom, izbaci mi ovo:

Pretpostavljam da nece da pokrene zato sto ja imam 32 bitni sistem a ovo je instalacija za 64 bitni.. Jesam li upravu ili ne valja Windows 7 koji sam skinuo?

Koliko ja znam, ne instalira se drugi Windows iz starog Windows-a.
Da bi pokrenuo ovu narezanu instalaciju, potrebno je da u BIOS-u namestiš da se komp. boot-uje sa CD-a i onda će krenuti instalacija ako je CD "butabilan"...
 
Mislim da moze i iz windowsa da se instalira mada ja nikad nisam probao :D! A sto se tice one greske koja mu se javlja, pretpostavljam da ima 32bit procesor pa zato ne moze da instalira win64bit.
 
@Superstarr imam jos jedan CD i pokrene ga iz Autoplay i pise Install now i jos nesto, znaci ok je..
@dexter87 Tako i ja mislim, znaci to je problem najverovatnije , i planiram da instaliram iz BIOS-a
 
Ako imas 32-bitni procesor, nemoj dzabe da se trudis.
 
Ako imas dosta staru masinu sa manje od 1Gb rama bolje nemoj ni da instaliras windows 7.(bilo koju verziju W7)
 
Kad budes kupio nov kompjuter tad instaliraj cist W7 sad nemoj nista da instaliras.
 
Imam pitanje jedno, brat je kupio netbuk i na nemu je vec instaliran win 7 (neznam tacno koji),
ali nema neke opcije , kao na primer promenu pozadine ili teme ,dali to moze nekako dodatno da se instalira ?
Unapred hvala...
 
Poslednja izmena:
Za ovog gore, 64 bitna instalacija win-a ne moze da se pokrene iz x86 sistema ;) Dok sasvim normalno moze da se instalira,butujuci sa dvd/usb-a (zavisno na cemu je instalacija)
 
ako je win7 starter onda nema menjanja desktopa i tema.. zato i jeste starter..
 
Nazad
Vrh Dno