Šta je novo?
Jeeeeeeeeeee, hvala ti, konacno :))) ja googlao i googlao, medjutim ne nadjoh :(

EDIT: Mosa...sve je radilo fino nekih 5 minuta, dok nisam povezao tv na dvi...Pokarabasilo se, i posto sam ga istakao i resetovao komp, rezolucija 1650 mi je prikazana, ali kad je odaberem, pusta 1400x900...
 
Poslednja izmena:
Sustina onoga sto sam hteo da kazem je da se procesorsko vreme/snaga maksimalno (rentabilno) koristi. Bez veze je da imate jak procesor a da os i/ili programi to ne mogu maksimalno (rentabilno) da iskoriste. Kad se to bude resilo, bice xtra.
 
@DS9
Mislim da ti primedba nije na mestu. Kako je OS samo sprega izmedju hardware-a i softvera koji teras na njemu, ako postoje takvi problemi sporog raspakivanja, onda je verovatnije da software koji to radi nije napisan dobro ili procesor nije usko grlo. Mala je verovatnoca da je problem do OS-a.
 
Ne znam bas koliko je to pametno. Meni se desava da kada npr. pocnem da raspakujem neki HD film koji je zapakovan u 80tak delova, komp totalno uspori rad. Kada podesim affinity samo na jedno jezgro sve radi ok(naravno treba mi vise vremena, ali bolje i to nego da nista ne mogu da radim).
I kako sada OS da proceni da li ja zelim da totalno optereti oba jezgra ili samo jedno(sto zavisi od toga sta istovremeno planiram da radim)?

tako sto to radi sasvim normalno u svim ostalim OS-ovima :smoke:

bila je davno prica, dok su jos bili single core CPU, da ako nesto raspakujes mozes da promenis prioritet tog procesa (taksmanager, desni klik na proces, priority) tako da cela masina i dalje ostane "zivahna"...

problem je samo do OS-a, to i jeste njegova uloga!

@DS9 da ne ispadne da trolujem samo kratko a vi nemorate nepotrebno da odgovarate: Mac OS X 10.6 ce imati skup tehnologija koja terba da maksimalno iskoriste multicore CPU i GPU pod nazivom GrandCentral, videcemo kako ce sve to isgledati u praksi koliko vec do kraja godine. M$ ce najverovatnije istu stvar da "napravi" (iskopira) za Windows u naredne 2-3 godine...
 
Poslednja izmena:
@Djordje1979
Moguce, ali zato i jesam napisao "os i/ili programi".

***

Al` otprilike sam imao na umu ono sto je kovacm opisao za buduci mac os.
 
Poslednja izmena:
tako sto to radi sasvim normalno u svim ostalim OS-ovima :smoke:

bila je davno prica, dok su jos bili single core CPU, da ako nesto raspakujes mozes da promenis prioritet tog procesa (taksmanager, desni klik na proces, priority) tako da cela masina i dalje ostane "zivahna"...

Nije toliki problem sto korisnik to mora da menja, problem je sto OS ne pamti podesavanja. Znaci SVAKI put kada nesto raspakujem moram da startujem Task Manager. Ocaj.
 
Pa jeste Vista bila ocajna međutim ova sedmica obećava, instalirao sam zvaničnu beta verziju 7000 i brzo se instalirala i odlična je u radu, sve drajvere je odradila sem modema za adsl sto je i normalno, u realnom radu nije zahtevna, pokušavam da joj trenutno nađem neke primedbe, međutim sad za sad obećava:smoke:

Vista je super...
istina je da se 7 brzo instalira,ali je to i jedina istina ove pomenuta...
u realnom radu nije zahtevna? pogledaj u idle kad koliko ti memorije trosi pa nam javi :)
ja sam je imao instaliranu,dok nije pocela da brljavi sa hardovima,i pocela da zakljucava foldere :(
 
Beta verzija
Driveri ne uradjeni kako treba
ocekivano je da ne radi kako treba
 
Zna li neko sto Nero nece da radi? Imam neki 9.0.4 lite. Instalira se on ali kad pokrenem nista.
 
Zna li neko sto Nero nece da radi? Imam neki 9.0.4 lite. Instalira se on ali kad pokrenem nista.
Proveri u C:\Program Files\Nero 9\Nero Burning ROM\ da li uopste postoji Nero.exe, meni iz nekog razloga uopste nije instalirao exe fajl iako znam da ta instalacija radi normalno u drugom OS-u.
 
Ako ti OS unistava MP3 fajlove na harddisku mislim da je onda ok da se zove BETA ;)

To nije istina. Instalirano vec na 4-5 racunara i nije se desilo nigde. U stvari, nikakav bag nisam primetio.
 
To nije istina. Instalirano vec na 4-5 racunara i nije se desilo nigde. U stvari, nikakav bag nisam primetio.
Ni ja to nisam primetio,namerno sam cimao mp3 pre update i nista.Doduse,imam x64 7.
Ima sitnijih bagova npr. automatic update ponekad zakuca tj.nece da instalira zakrpe.
Od programa,zasad,nece da mi radi Nokia pc suite,skype i skystar 2 nece da se instalira.Ostalo radi stabilno,nema one tromosti kao u Visti.Manje rama zauzima.
Svidja mi se novi digitron :D
 
Skype 4 Beta 3 radi bez problema.
 
Ni meni za par dana koliko sam koristio nije bilo nikakvih problema sto ne znaci da ih nema .
 
Poslednja izmena:
EDIT: Mosa...sve je radilo fino nekih 5 minuta, dok nisam povezao tv na dvi...Pokarabasilo se, i posto sam ga istakao i resetovao komp, rezolucija 1650 mi je prikazana, ali kad je odaberem, pusta 1400x900...
Probaj iz device managera da obrises driver za monitor pa onda opet instaliraj.
Kad ides desni klik na desktop>Screen Resolution> jel ti pise Acer AL2216W ili Plug and Play?
 
Proveri u C:\Program Files\Nero 9\Nero Burning ROM\ da li uopste postoji Nero.exe, meni iz nekog razloga uopste nije instalirao exe fajl iako znam da ta instalacija radi normalno u drugom OS-u.

Ma jok. Odem ja tamo na exe i tu je on. Ali izgleda da je bash navukao neku nekompatibilnost i sl. Izbaci greshku. Moguce je da nece da radi onaj transparentni logo (oni talasići :d) koji se javlja kad se startuje nero 9. Videcu da nadjem neko rešenje jer zna da zatreba.

Morao sam da rezem sa onom win zezancijom proshli put, e glupe li alatke.
Znachi ako uradish send to, on to kao čuva a ka ubaciš praznu mediju on ti onako nbrzinu kao izbaci neko njeasno pitanje i ako idesh yes on je isformatira u UDF i ona kao da snimash na flash. I posle svega, izbachish on to kao zatvori i onda te sutradan obraduje da imash fajlove spreme za rezanje. A ja vec to narezao na driugachiji nachin koji mi je sam win ponudio. Tako ti je kad ti nude bebe preko zaba. E win je uvek ostao i bio win i njegove bubice.

Sto kaze audio nastupice im i .njet hell :D
Kad bre stalno svake godine oni rame prozore opet nema veze sto slika ne pashe.
 
Ma jok. Odem ja tamo na exe i tu je on. Ali izgleda da je bash navukao neku nekompatibilnost i sl. Izbaci greshku. Moguce je da nece da radi onaj transparentni logo (oni talasići :d) koji se javlja kad se startuje nero 9. Videcu da nadjem neko rešenje jer zna da zatreba.
Kod mene najpre pita da li se slazem sa nekim uslovima koristenja (svaki put) pa izbaci neku "cudnu" gresku sa brojevima ali posle toga normalno krene to sa talasicima i otvori se nero. Mogu da dodajem fajlove sa prevlacenjem a nemam pojma da li bi krenuo da reze posto mi je w7 instaliran u virtuelnoj masini gde nemam rezac :)
 
IgorHW, jok, nece...Kako je prikacen tv, 1680x1050 nije moguce izabrati..Restarti, raskachivanje tv-a, reinstalacija drajvera za monitor, nista ne pomaze...Stoji ponudjena kao opcija, ali je jednostavno konta kao 1440x900...
 
krastavac mozda je to onda jos jedan bug u windowsu :)
 
Meni je vista automtaski prepoznala monitor asus w221u amo sam drivere za graficku instalirao
Nero je radio narezo sam jedan cd da isprobam.
 
Jel tera neko PerfectDisk? Kod mene nece.
Media Center mi baguje poprilicno; show desktop mi nije transparentan vise; morao sam da preduvam dx9 (vec pominjano) da bi' pokrenuo Hitman-a; itd.

Posto iz lenjosti cesto pribegavam on-screen keyboard-u dok surfujem, sedmica me prijatno iznenadila sa sminkom na ovoj tastaturi, ...jos kada bi' znao 'di se sada steluje font za nju...
 
Evo, upravo sam instalirao na mašinu iz potpisa i radi sasvim korektno. Izgled mi se više sviđa nego kod Viste.
Bez problema je prihvatio video, audio i wireless drajvere za XP, što me dosta iznenadilo.

Stavio sam ga kao drugi sistem, ali porudiću se da ga ovih dana što više koristim, za sada mi je utisak jako jako dobar.
 
Ja sam na poslu, za probu, na mašini koju koristim i na kojoj je Vista (X2 4000+, 1 giga RAM-a, Ati X1050) instalirao, i to namerno uradio upgrade umesto clean instalacije, i mogu vam reći da mašina mnogo lakše radi.Obično pokrećem nekoliko programa paralelno, sa Vistom zna da zaštuca žestoko a i vreme podizanja je podugačko, dok sa W7 samo podizanje sistema traje osetno kraće i mašina osetno lakše i brže radi.Za sada sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno