Šta je novo?
Postoji mogucnost da sam pogresio no secam se da je uz kupovinu asembliranih masina u nekim radnjama dolazio i instalacioni disk na osnovu tog iskustva sam naveo gore napisano. Sto se netbookova i uopsteno brendiranih masina tice to je vec druga prica.
 
Poslednja izmena:
Da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde.

Da li neko zna nacin kako mogu da dodam mrezni folder koji nije indexiran u Library?

Citao sam savete odavde: http://invendows.wordpress.com/2009...-can’t-be-included-because-it-is-not-indexed/

I enable-ovao u "Local group policy editor" navedenu stavku "Turn off Windows Libraries features that rely on indexed file data", cak iskljucio i indexing (sve ovo na client-masini koja pristupa odabranom Library-u na serveru).
Medjutim nije nikako htelo, pa sam na serveru ubacio taj folder u indexing.

Jel zna neko zasto nece, ili moram i na serveru da odardim isto u "Local group policy editor"-u? Iako ne znam zasto bi to imalo veze sa serverom, valjda se ta podesavanja odnose na klijenta.

edit:
I server i klijent su win7 x64 ultimate.
 
Poslednja izmena:
Cao svima..

Imam problem, kupljen nov Asus K73s laptop...Ali nikako ne mogu da instaliram win7, probao dva razlicita, i na oba mi izbacuje:

"A required cd/dvd drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, cd, dvd, or usb flash drive, please insert it now" ..... Wtf?

Rezane dve verzije win 7, na dva razlicita rezaca....po 2 diska svake verzije...Stavio sam i IDE u bios, i opet isto. Neko resenje?
 
Cao svima..

Imam problem, kupljen nov Asus K73s laptop...Ali nikako ne mogu da instaliram win7, probao dva razlicita, i na oba mi izbacuje:

"A required cd/dvd drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, cd, dvd, or usb flash drive, please insert it now" ..... Wtf?

Rezane dve verzije win 7, na dva razlicita rezaca....po 2 diska svake verzije...Stavio sam i IDE u bios, i opet isto. Neko resenje?

Stavi 64bit-nu sedmicu :)
 
tu sam i pokusavao ;)

Inace, instalacija XP prolazi bez problema kad se stavi IDE...da li bi sta pomoglo da probam upgrade iz XP (ako moze), ili bar da kreiram particije u XP?
 
Poslednja izmena:
I meni se to desilo jednom. Probaj sa čistom verzijom windowsa (bez SP1 ili nekih modifikacija) meni je tako uspelo.
 
Problem resen....sa trecom (home premium) verzijom :)
 
Jel ima neko resenje za ovo, Win mi u startu, znaci odmah po pokretanju vuce skoro 1GB memory, a kasnije da i ne pricam. Jel to normalno, do sada nisam bas zagledao pa ne znam koliko to ide otprilike, cini mi se da je mnogo s obzirom da mi je komp na stand buy-u. Konfiguracija iz potpisa, sve to na Win7 32bit. Hvala svima
capture1.jpg

capture2.jpg
 
Normalno, normalno, ali Win7 alocira memoriju drugacije(ako nekom programu zafali, oslabadja zauzetu memoriju), pa se nemoj sjekirati, nego vozi masinu(koja je odlicna, i neces imati problema na Win7).
 
I ako si u mogucnosti stavi 64-bitnu varijantu, steta da ti taj visak rama zvrji u prazno :)
 
Sa kog site-a mogu da skinem gadgets za Windows 7, ali da ima mogucnosti da se biraju po kategorijama?

Skidao sam do sad sa njihovog microsoft-ovog site-a, ali sad tamo imaju samo neki izabrani. Nema vise mogucnosti da se biraju po kategorijama.
 
^ I mene ovo isto zanima. Ja sam mislio da sam lud ili nesposoban da nadjem, ali izgleda da vise stvarno nema galerije iz koje mozes da biras.
 
Nema jer su ukinuli to...napisali su da su obustavili podrsku za gadgete na 7ici.. Ali imaju svi ti gadgeti prebaceni na nekom drugom sajtu,al ne znam koji je sada :p

The Windows Live Gallery has been retired. In order to focus support on the much richer set of opportunities available for the newest version of Windows, Microsoft is no longer supporting development or uploading of new Gadgets. However, some of the most popular and highest-rated gadgets are still available on the Gadgets page of the Windows Personalization Gallery.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows/downloads/looking-for-gadgets

EDIT: Cini mi se da je to ta adresa sa premestenim gadgetima :) http://windows7gadgets.net/
 
Poslednja izmena:
Ljudi gdje mogu naci normalnu verziju i provjereno da radi "7 ultimate SP1 x64" Par verzija sam skinuo u svakoj fali nesta ili mi ne radi nesto sto hocu da radi ili je doradjena verzija koja mi se ne svidja a radi po mojoj zelji neke stvari...Dakle interesuje me normalni sistem?
 
Sigurno mnoge muci ako vec nisu to i prihvatili da je TASKBAR win 7 dosta drugaciji od viste i xp, pa me zanima da li ko zna kako da napravim taskbar da izgleda kao u XP ili viste...Gdje je http://www.coolnerds.com/XP/Taskbar/xpTaskbar05.gif prva crtica oznacava mjesto gdje stavljamo programe za pokretanje, a druga crtica oznacava mjesto gdje su trenutno otvoreni programi...Ne znaci da mi iz postojece ikone pored starta izlazi prozor i kad je prozor otvoren ta ikona onda nije vise pored starta sve dok ne zatvorim prozor?
 
Naime, sklapam novu mašinu sa starim diskom i polovnom grafičkom (kupljena na limundu)
Asus M5A78L-LE, Athlon II X2 250, 4gb ddr1330, stari WD 250gb (prvi put sam video SATA disk sa molexom i sa konektorom za sata napajanje) i polovna MSI 4870 grafička.
E sad problem je sledeći: Prilikom instalacije Win7, prođe prvi deo gde se bira hard disk na koji će se Win instalirati, pa odaberem jezik, tastaturu i sve to, ali kada krene drugi deo kao sa slike (nije moja slika već sa neta)

215202-installing.jpg


prođe prvi deo "copying" i kada dođe na drugu stavku expanding files, tu stoji na 0% i posle par minuta računar se resetuje, zablokira, ventilator na grafičkoj počne da vrti 100% i tako sve stoji dok se ne resetuje ručno.

Ima li neko ideju do čega može biti?
 
Najverovatnije hard, imas li drugi, barem za probu?
 
Trebalo bi da nađem neki, svi koje imam su ili puni ili nemam gde da ih backupujem, inače hdd na koji sam hteo da instaliram je radio kao backup za video nadzor do juče u drugoj mašini
 
Imao sam i ja taj prblem, probao sam sa vise kopija windowsa i nije htelo isto kao sad tebi, kada sam zamenio DVDRom istalacija je prosla bez problema... jel ti je Pata DVD ili Sata?
 
Isprobano sa 3 različita dvd-a i uvek isto. Na kraju sam uspeo da pustim LastXP da se instalira i on krene, iskopira sve, ali kada dođe do odabira programa koji da se instaliraju računar se opet resetuje, i zablokira. Primetio sam da kada u biosu sata disk stavim u IDE mod (sa AHCI) drugi deo instalacije Win7 dođe do 5% i opet resetuje, tj zablokira.
 
Ipak je tu nesto drugo u pitanju, koliko mi se cini u onoj drugoj temi si imao isti problem sa drugim HDD, jel to ista masina u pitanju?
 
ma joook, ono je stara bratova kanta, a ovo je skroz nova kanta, osim diska i grafičke. Tačnije konfiguraciju sklapam jednom prijatelju, pošto sam mu "uvalio" moje staro CM520W napajanje, pa onda on uzeo i proc i ploču a on je povoljno našao 6870 karticu na limundu (da li je možda ovo do kartice?) a treba mu za servis telefona, tj za dekodiranje telefona, pošto on kaže da mu za to treba jaka ATI kartica, bla, bla, bla...jer se kalkulacije rade preko nje...

P.S. Volim da računare nazivam kante kad su upakovane u loša kućište, zato izraz
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao slican problem. Uzeo sam skoro pocu ovde na benchu, neku 775 via chip set....Ploca radi, ali ne sa mojim hardom. Da li ga ne prepoznaje kako treba ili sta je u pitanju, ne znam. Ista situacija, jedva krene instalacija, pa mulja i drlja, pa javlja greske....Posle sam stavio na tu plocu neki prastari 2.5" hard 6gb i sve lepo proslo....
Definitivno je nesto u vezi harda
 
Da li neko mozda zna sta ovo znaci?



Kako udjem u windows posle 30ak sekundi se pojavi ovaj prozor bez obzira sta radio koji nestane sam posle 2 sekunde ukoliko ne kliknem nigde. Posumnjao sam na .net framework, koji sam uninstalirao i opet instalirao, najnoviju verziju 4.0. Trazeni fajl links2.txt ne postoji ni na jednom hard disku. Pokusao sam cak i da preimenujem neki fajl u links2.txt ali nije urodilo plodom. Problem se ja mislim pojavio nakon uninstalacije neke igre. Vazno je da napomenem da sve radi perfektno, nikakve nestabilnosti nema, ali me jednostavno nervira. Windows je 7 x64.
Bio bih stvarno zahvalan ako bi neko znao o cemu se radi.
 
Poslednja izmena:
E ovako, isprobano sa drugim diskom, opet isti problem, nece da prođe expanding files, znači poludeo sam od tog računara, a treba mi za posao.
Jel može biti da je do ploče ili procesora?
Znači isprobano je sa diskom koji sam izvadio iz svoje mašine i sa njim zajebava, probano i sa nekim starim ata 120gb diskom i uvek isti problem
 
Nazad
Vrh Dno