Šta je novo?
ovaj windows je čudna stvar :) imam problem u ovoj temi, ali aj da pitam i ovde, imam 2 diska, i nisam hteo da brišem stari windows, već sam hteo da instaliram novi na novi disk, pa onda polako ga sredim, pa onda da obrišem stari, ali eto ti problema. Naime folderi koji su share-ovani sa prvog sistema, kada instaliram drugi sistem (na drugi hard disk) su mi samo read only i da bih recimo bilo šta obrisao moram da acceptujem admin permision, a ako hoću nešto da direkt skinem u te foldere to je nemoguće. Ima li leka? Inače i dalje koristim taj drugi sistem (upravo pišem sa njega, a u međuvremenu sam te sve foldere unshare-ovao)
 
Cemu ovolika muka da se natera da 32-bit vidi vise od 3Gb memorije kada postoji 64-bitna verzija :)
Muka ravna 0. U 2 poteza, samo pitam da li je neko probao. Moj razlog je Win7 Tiny, nazalost 32 bita. Tiny staje na cd, 699mb, raspakuje za 10 minuta na svega 1.65GB, i brze se podize od 64 bitnog Win7. Probajte.
 
Muka ravna 0. U 2 poteza, samo pitam da li je neko probao. Moj razlog je Win7 Tiny, nazalost 32 bita. Tiny staje na cd, 699mb, raspakuje za 10 minuta na svega 1.65GB, i brze se podize od 64 bitnog Win7. Probajte.
Probano i formatirao HDD posle jednog dana koriscenja, previse je osakacen za moje potrebe, te fali mu ovo, te fali mu ono...
 
Koja je zadnja verzija Win 7, koja normalno sljaka? Imao sam jednu ali mi se disk izgrebao, i do sada sam dve skinuo...mada mi obe nesto baguju....
 
sta da uradim da se vrati na staro?

(net radi bez problema ali mi pokazuje neki "x" na ikonici networka)
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    10.2 KB · Pregleda: 65
Ako radi bez problema, onda nemoj da se opterecujes.
 
Kako beše da se izbegne pravljenje 100mb particije pri instalaciji OS-a?
 
A koliko je tih 100MB uopste potrebano windowsu? Ja sam to napravio ovaj put iako prosli put nisam imao i ne primecujem nikakvu razliku. Ja sam izbegao tako sto sam na disku prvo napravio particije sa starim sistemom i onda samo instalirao win7 na prvu particiju
 
Ma nemam pojma samo smara:). Znači na ssd-u da napravim jednu particiju NTFS normalnu iz win-a i to je to.
 
Baš to, ja sam tako pravio kada sam uzeo drugi HDD, i sad sam čisto kao reda radi napravio i tih 100mb na novom disku i nešto ne primetim bilo kakvu razliku, ko zna za čega je tih 100mb
 
DA ne bih pretrazio skoro 300 stranica moze li mi neko reci kako da na Windows 7 vidim skrivene ( hidden )foldere ?
 
instaliraj total commander :) ne znam napamet, ali ako ti neko ne napise, ja cu ti napisati kada dodjem kuci, ali evo ti malo sa google-a Control Panel->Appearance and Personalization->Show hidden files and folders (nalazi se ispod Folder Options) ili jednostavno u Folder options podesis ovako
 
Baš to, ja sam tako pravio kada sam uzeo drugi HDD, i sad sam čisto kao reda radi napravio i tih 100mb na novom disku i nešto ne primetim bilo kakvu razliku, ko zna za čega je tih 100mb

Tih 100MB je boot particija...
 
Imam ovaj hard iz potpisao od 1 TB. Na njemu su tri particije: sistemski 150GB i 100MB boot, druga particija 150GB i treca 685GB...tim redom su i pravljene / formatirane. Dakle fali 65 GB? Zna li neko sta je u pitanju?
 
150+150+685=985 ?
 
???

Posto imamo isti hard, nije mi jasno odakle ti sad tih 985gb a na svaki (do sad proslih kroz ruke) hd103sj maksimalno formatira 931gb!
Moj hard u atacmentu.

Sa Wikinpedie, posto nigde da nadjem neki post vezano za temu:
Од 2007, капацитет већине чврстих дискова је дефинисан у гигабајтима. Реални капацитет је обично мало већи или мало мањи него што је наведено. Иако већина произвођача тврдих дискова и флеш дискова дефинише 1 гигабајт као 1,000.000.000 бајтова, оперативни системи на рачунарима које има већина корисника обично израчунавају количину гигабајтова делећи број бајтова са 1,073,741,824, без обзира да ли је у питању капацитет диска, величина датотеке или системског РАМа. Ово је разлог забуне, посебно за људе који нису упознати са техником, с обзиром да диск који има капацитет назначен од стране произвођача као нпр. 40 GB, може, од стране оперативног система бити проглашен за диск капацитета 37.2 GB, у зависности од врсте извештаја. Разлика између СИ и бинарних префикса је логаритамска - другим речима, један СИ килобајт је приближно 98% кибибајта, мегабајт је отприлике 96% мебибајта, а гигабајт скоро 93% гибибајта. То значи да диск капацитета 500 GB може да се опише као диск капацитета 465 GB. Како се величина могућег простора за складиштење података повећава, и како се користе све веће јединице, на ову разлику ће се све више указивати.
 

Prilozi

  • hard.jpg
    hard.jpg
    8.1 KB · Pregleda: 33
Imam ovaj hard iz potpisao od 1 TB. Na njemu su tri particije: sistemski 150GB i 100MB boot, druga particija 150GB i treca 685GB...tim redom su i pravljene / formatirane. Dakle fali 65 GB? Zna li neko sta je u pitanju?

Matematika ti nije jaca strana? :D
 
Posto imamo isti hard, nije mi jasno odakle ti sad tih 985gb a na svaki (do sad proslih kroz ruke) hd103sj maksimalno formatira 931gb!
Moj hard u atacmentu.

931 x 1,024 = 953,344
985 x 1,024 = 1008,64

E sad ja ne znam zašto sam ovo napisao ali u svakom slučaju ne može da škodi... a čim ne škodi znači da koristi! :D
 
150+150+685=985 ?

:d Izvinite, sta sam ja kucao pojma nemam...

total je 100+149,6+681,8 = 931,4

...znaci normalno je da formatira 931 GB? ...hocu povrat love za placenih 65 GB! :d (sto je citavih 6,5%...da ne bude da nisam neki matematicar....:) )
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje, kolega je kupio racunar, instalirano je WIN7 started Edition, na kuciste je nalepljeno WIN nalepnice, caounter broji dane /27days left/, a nismo dobili originalan CD/DVD, dali to ide u kompletu (cd sa nalepnicom) ili samo nalepnica?
 
Ne znam kako i od koga je kupio racunar ali je trebao da dobije i instalacioni disk, stiker/nalepnica potvrdjuje legalnost sistema, to sto odbrojava dane znaci samo da nije uradjena aktivacija istog.
 
Nazad
Vrh Dno