Šta je novo?
Kako da dodam nešto u "Start Menu" tj "Optimized Programs" ovde u W7.
U XP-u sam radio tako što dodam prečicu u "X:\Documents and Settings\Administrator\Start Menu\Programs\", kako ovde u W7?

Start - nadjes program - desni klik - pin to start menu.
 
Mislim da me nisi razumeo:
YQICM.png

Levo je slika gde ga ne želim, desno je slika gde mi je potreban. :)
 
Sad kapiram, ali ne znam kako bi to izveo, tj. nisam siguran da je moguce tu menjati izgled bez nekog tweak-a. Evo ti alternativno resenje - desni klik na start - properties - start menu - customize - i pri dnu deselektujes "use large icons". Onda start menu nece izgledati retardirano, a imaces svoje programe pri ruci. Preporucujem da i u taskbaru stavis male ikone, takodje deluje normalnije (bar meni).
 
Ovo?

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\

@Jericho: Opet ga nisi razumeo :D

Problem: ne radi download sa microsoft.com, teme, gadgets, netframework....

Win7 Ultimate je u pitanju, "pozajmljen", win update radi normalno...

Ako neko ima sličan problem da mi pomogne?

A šta napiše?
 
Poslednja izmena:
Problem: ne radi download sa microsoft.com, teme, gadgets, netframework....

Win7 Ultimate je u pitanju, "pozajmljen", win update radi normalno...

Ako neko ima sličan problem da mi pomogne?

Imam isti problem, već danima, samo što moj Win nije "pozajmljen", molim da još neko pokuša skinuti temu ili pristupiti http://download.microsoft.com/ pa neka javi.
 
Kako da dodam nešto u "Start Menu" tj "Optimized Programs" ovde u W7.
U XP-u sam radio tako što dodam prečicu u "X:\Documents and Settings\Administrator\Start Menu\Programs\", kako ovde u W7?

Start, desni klik na All Programs, pa Open ili Open All Users.
Open je za trenutno ulogovanog korisnika (obično administrator), a Open All Users za sve naloge na kompu.
Ili onako kako je napisao Swiper. :)
 
Isti rezultat iz Firefoxa 6 i IE 9, Win7 redovno apdejtovan, svi torenti i ostali download radi normalno... Samo sa Microsoft download sajta (ili servera) neće ni da započne...

Npr, juče mi je zatrebao Net Framework 4.0, pa sam morao sa alternativnih download sajtova da skidam... U principu ne smeta mnogo, ali me zanima šta je u pitanju.

Ako je bitno, Telekom Srpske je u pitanju, ADSL 1,5 MB/s
 
Isti rezultat iz Firefoxa 6 i IE 9, Win7 redovno apdejtovan, svi torenti i ostali download radi normalno... Samo sa Microsoft download sajta (ili servera) neće ni da započne...

Npr, juče mi je zatrebao Net Framework 4.0, pa sam morao sa alternativnih download sajtova da skidam... U principu ne smeta mnogo, ali me zanima šta je u pitanju.

Ako je bitno, Telekom Srpske je u pitanju, ADSL 1,5 MB/s

Vjerovatno je do njih i kod mene je Mtel ADSL
 
Da li moze neko da mi kaze koji je dobar program za defragmentaciju?
 
Na sedmici je dobar i Windows-ov, nema potrebe za "3rd party" aplikacijama.
 
Da li moze neko da mi kaze koji je dobar program za defragmentaciju?

Zavisi kakav ti odgvara. Čuo si za frazu "najbolje bi bilo više njih da probaš i sam vidiš šta ti najviše odgovra". :) E danas jeste tako.
Ja za neki žešći defragment koristim mali JkDefrag ili MyDefrag ("advanced" verzija JkD).
Za "pred spavanje" pustim Puran Defrag, samo zato što ima opciju "Shutdown After Defragmentation". :D

Start, desni klik na All Programs, pa Open ili Open All Users.
Open je za trenutno ulogovanog korisnika (obično administrator), a Open All Users za sve naloge na kompu.
Ili onako kako je napisao Swiper. :)

Uspeo sam, hvala!
:wave:
 
Poslednja izmena:
@jericho
Meni treba neki program za defragmentaciju koji je dobar i da kad ostavim komp ukljucen i kada se ne koristi da on sam krene da vrsi defragmentaciju. :)

@SuperStarr
Cuo sam za tu frazu. :)

Nego sam mislio da mi vi benchmarkovci, preporucite ako imate neki dobar, koji moze automatski da vrsi defragmentaciju? :)
 
Poslednja izmena:
Mozda da probas Defraggler , nije nesto preterano komplikovan, a ima sve sto tebi treba. Evo na ovoj slici mozes videti kako sve mozes podesiti da ti sam radi defragmenataciju:
 
@jericho
Meni treba neki program za defragmentaciju koji je dobar i da kad ostavim komp ukljucen i kada se ne koristi da on sam krene da vrsi defragmentaciju. :)

Diskeeper :) Ffora je sto ima pozadinski servis koji u idle rezimu automatski defragmentuje hdd i ima intelli-write servis koji vodi racuna da pri upisu ne dodje do defragmentacije :) Zaista lagan programcic i preporuka.
 
Poslednja izmena od urednika:
Napravite novi folder na desktopu, preimenujtega sa:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}


:eyebrows:
 

Prilozi

  • Capture123.JPG
    Capture123.JPG
    134.1 KB · Pregleda: 79
Kakva je situacija s drajverima za moju zvučnu karticu iz potpisa u 64-bitnom Windowsu 7? Pošto ću menjati dosta hardvera svakako moram da reinstaliram sistem koje imam, pa sam hteo da stavim samo 64-bitni Windows.
 
Kakva je situacija s drajverima za moju zvučnu karticu iz potpisa u 64-bitnom Windowsu 7? Pošto ću menjati dosta hardvera svakako moram da reinstaliram sistem koje imam, pa sam hteo da stavim samo 64-bitni Windows.

Nema nikakvih problema, nema šta da se brineš.
 
Radio mi je normlano gadget za vreme i odjednom mi stao. Sad mi samo pise cannot connect to service. Sta treba da radim ili da namestim da mi opet proradi?
 
Ni meni nije radio jedno vreme ali evo sad radi... verovatno neki problem sa serverom...
 
Vidim i ja, evo jutros mi proradilo. :)
Pre obaranja sistema imao sam isti problem, samo sto tad uopste mi nije radlio, tj. jedno vreme jeste i onda stalo. Posle obaranja je proradilo, ali opet zakucava. Nemam pojma koji mu je djavo. :)
 
Poslednja izmena:
Imam SSD na kome je instaliran Win 7 sa gomilom programa.
Pošto menjam lap, hoću taj SSD da prebacim iz jednog lapa u drugi.
Šta mislite, da li će win i programi raditi na drugom laptopu bez nove instalacije, ili moram to da odradim na neki drugi način?
 
Nazad
Vrh Dno