Šta je novo?
Nema a? Dobrooo, onda mi objasni ovo...

Kada sam probao sa BIE verzijom Windows 7 Ultimate, izbacilo mi je grešku (slika 2). Kada sam uzeo drugi, untouched DVD (ISO) sve je prošlo ok. (slika 1).

To sam probao više puta sa više različitih DVD-a
 

Prilozi

  • iso.png
    iso.png
    29.1 KB · Pregleda: 65
  • iso2.png
    iso2.png
    15.4 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Jesi pogledao tutorijal koji sam postavio?
 
Izvinjavam se, moja greška :/ Mislio sam da si postavio link kako se iz PowerISO pravi usb (ako je uopšte i moguće).
 
Napravio sam nesmotren potez: svi .exe fajlovi su linkovani kao windows media centar-bilo šta da kliknem samo mi to otvara, da li neko zna rešenje? Problem je da poludiš!!!
 
Na žalost ne pomaže.
 
drug ima windows 7 build 7600 i ne moze da instalira sp1 jer kao nema finalni build. koliko se secam, upravo 7600 je finalni build. kako resiti ovaj problem?
 
Vjerovatno se zanimao on malo s tim Win 7, pa ga ne slusa, ili je skinuo neki 'custom' Win7, ili eventualno koristio driver sweeper.
 
ja imam slican problem... imam final verziju sedmice, instalirao sa DVD-a koji je imao na sebi 32 bitnu i 64 bitnu varijantu... instalirana 64 bitna, i sad kada hocu da instaliram SP onda prijavljuje gresku da neki programi osnovne instalacije fale iz sistema, i da pokusam sa ponovnom instalacijom, ali da prilikom instalacije izaberem upgrade opciju, koja ce nadoknaditi stvari koje fale a ujedno sa neta instalirati i SP...
Ako pokrenem instalaciju sa istog DVD-a, onda pri upgrade-u dobijam gresku da ne mogu da kombinujem 32bitnu i 64bitnu instalaciju, kao da imam jednu instaliranu a hocu da upgradeujem sa drugom varijantom (sto nije slucaj)...
Tako da ostajem trenutno pri stabilnom sistemu, ali bez SP... mozda prilikom nekog reinstall-a, budem koristio novi disk sa integrisanim SP...
Inace svi update-ovi rade, sve funkcionise normalno, samo SP1 ne mogu da instaliram...
 
dodjoh na ideju da probam nesto. jel' moze neko da postavi svoj screen ovoga?
regedit/local machine/software/microsoft/current version

111111jz.png
 
Kako da nateram win 7 sp1 da mi pamti neka sitna podešavanja i serijske brojeve u Total Comanderu i sličnim programčićima.
Uvek kada restartujem komp sve se vrati na default. Pretpostavljam da je to zato što mu neki security ne da da piše po HDD-u
 
Napravio sam nesmotren potez: svi .exe fajlovi su linkovani kao windows media centar-bilo šta da kliknem samo mi to otvara, da li neko zna rešenje? Problem je da poludiš!!!

http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/

Kako da nateram win 7 sp1 da mi pamti neka sitna podešavanja i serijske brojeve u Total Comanderu i sličnim programčićima.
Uvek kada restartujem komp sve se vrati na default. Pretpostavljam da je to zato što mu neki security ne da da piše po HDD-u

Ukloni sav softver koji nije predvidjen iskljucivo za Windows 7, odradi temeljni sken sistema na malware... Ne može da ne piše po HDD-u :wave:
 
Poslednja izmena:
Pala reinstalacija sistema.
 
Probaj sa Take Ownership workaroundom. TTCMD je imao problem da pristupi particijama i kod mene, ukoliko se radilo o portabl instalaciji sa nesistemske particije koja je prezivela sistem reinstal (da, toliko sam lenj :) ). Možda je glupo da te pitam, ali, da li si u samom komanderu namestio da sacuva opcije (save settings i save position opcije u tools meniju)?

Imam i ja jedno pitanje i tiče se superfetch opcije na win7. Pre nekih dve godine, kada sam tek prešao na win7, uključih jedan fleš (mislim da je bio dt od 2GB) da ovo radi, ali je ubrzo (čuitaj, posle jednog dana) fleš riknuo. Od tad nisam hteo da koristim ovu opciju, ali mi je sad preteklo nekih 5-6 flešića od 2 do 4GB, pa bih da ih iskoristim. Ono što me zanima jeste koliko winsf haba ove diskove? Mislim, prvi put mi je crkao posle 24h, a nije baš bio previše star disk (možda 4-5 meseca), a sada imam više starijih, pa me zanima da li će i oni tako brzo da crkavaju, ili je ono prosto bila loša sreća?
 
Da pitam ovde..

Da li ima neki dodatak koji ce mi zadržati otvoren "prozorčić" dok kursor nije na ikoni ?





Davno mi jedan rece da ima ali se nije sjetio kakao se zove.. tako da jos nisam nista nasao.
 
Imam jedan problem sa kojim se po prvi put srecem.

Hteo sam da instaliram win7 na kompu na koje je vec duze vreme radila sedmica, i gle cuda nece da se instalira, menjao dvd rom, menjao instalacioni disk, menjao HDD, menjao memoriju, stavljao PATA HDD, probao da instaliram XP SP3 i njega nekako instalira ali nece da ga podigne... Poludeo sam, ne znam sta da radim vise, a komp je radio do juce...

Ovo mi izbaci na win7 posle cekanja jedno 10min od boota.

1003915.jpg
 
Sta sad kad si sve probao... :) Sta se desilo pa si uopste zapoceo da radis instalaciju Win7 na kompu na koje je vec duze vreme radila sedmica? Sve otkaci, ostavi prikljucen samo sistemski disk, skini novu instalaciju Windows-a, prebaci u BIOS-u na AHCI mod i probaj instalaciju Win7 sa USB-a. Samo me buni taj WinXP koji ne radi, a pored svega sto si probao ostala je ploca, ako ti je taj sistemski WD green moguce da on ima zloduha u sebi... :-devil-:
 
Resio sam problem, otisao kod druga i cudom xp se instalirao, update bios na ploci i sad radi bez problema... nisam samo probao na ovaj wd green, imam i wd blue i maxtor, mesto je bilo zabagovalo ko zna sta ali sad je sve ok. Hvala.
 
instalirao sam windows 7 enterprise x64 i pored 4 gb memorije piše i dalje da je samo 2 gb usable.u čemu je problem?
 
instalirao sam windows 7 enterprise x64 i pored 4 gb memorije piše i dalje da je samo 2 gb usable.u čemu je problem?

sto crni entreprise to nije za kucne korisnike... ultimate stavi
sto se tice memorije pada mi bios ako ima upcije za remapiranje ram-a ili ploca da je bas neka krs sa limitom od 2gb
 
A što je enterprise crni i što nije za kućne korisnike?:) Ako nije, zašto ultimate jeste?:p
 
Poslednja izmena:
A šta donosi ultimate?:) Mislim, čemu savet da stavi ultimate i da je enterprise nepotreban kad su praktično isti?
 
A šta donosi ultimate?:) Mislim, čemu savet da stavi ultimate i da je enterprise nepotreban kad su praktično isti?

sto tolika pitanja, svi koriste ultimate (piraterija iako je i pro ok ali bez vise jezicke podrske, itd..), za njega se testiraju igre/home aplikacije, loader radi 100% na ultimate... ne kazem ja da enterprise ne valja ali jednostavno njemu nije mesto na bilo kom home racunaru
 
Poenta svega je da su skoro isti i ne vidim zašto bi ga neko zaobilazio jer "to nije za kućnu upotrebu". Sve što radi na Home i Pro varjanti radi i na E. BIE grupa u zadnje vreme izbacuje samo Enterprise varijantu.
 
BIE je djubre od grupe, uvek bila uvek ostala, vista edicije su blentavile i deaktivirale se (pogotovo 64bit verzije)... M$ kad odluci da malo suzbije pirateriju 100% ce ugasiti BIA verzije, zato sam i rekao da za sad loaderi na home-pro-ulitimate rade 100% sigurno

Jednostavno ne preporucujem ikom da koristi bilo ciju distribuciju osim original M$ a kasnije nek se snalazi za aktivaciju i to govorim iz iskustva
 
Ne znam za Vistu, nikad je nisam koristio niti ću, ona je blentava sama po sebi :) Slažem se sa time, ja isto koristim original CD (PRO) ali kažem jer većina njih koji skida koristi BIE, tako bar kaže broj DL. Ne znam kakve si ti probleme imao ali ako je aktivacija jedini problem kod BIE... Ne moraš da koristiš njihovu alatku ;)
 
izvinjavam se svima na kašnjenju sa odgovorom-problem je rešen,pročitao sam u knjižici koju sam dobio sa pločom da moram drugi modul da stavim u treći socket od prvoga,sada je sve ok,u system properties piše 4 gb...što se tiče enterprise i ultimate,znam da je enterprise za poslovne korisnike ali ako odemo u neku banku i pitamo ribu koja je do juče radila na kompu koji je imao xp a sada win 7 enterprise da li će ona znati uopste da ima na kompu novi windows ili će reći "primećujem ja da je dosta različit od starog kompa"?
 
Nazad
Vrh Dno