Šta je novo?
mislis kao za opticki drajv, u my comp.(explorer) prozoru?

sto se tice msn-a...
ako ga ostavim aktivnog(ikonica kod sata) prilikom iskljucivanja onda se komp ugasi normalno
 
Poslednja izmena:
nazalost, nema
 
Ajde ako nekom nije mrsko da mi na PP posalje link/ove za Win 7 32-bit (po mogucnosti sa SP1, da ne moram sve zakrpe skidati), a da je provjeren bez ikakvih modifikacija i sl, znaci cist sistem. Izgubio sam CD na kojem je bio win, a uradio bih jedan format, nisam ga radio jos od kad se pojavila RTM verzija...Hvala...
 
:wave:

Imam problem sa instalacijom Win7 64bit. Naime,kupio sam jos jedan hard(doduse polovan) i ubacio ga da skinem neke igre na moj stari hdd i zatim u acronis disc director-u deletovao sve particije na njemu(kao da napravim cist disk za instalaciju),ugasio komp,izvadio stari hdd i ostavio samo taj ubacio cd,namestio boot from cd i nece,vrti cd i nista,probam drugi cd isto nista,probao i 32bit nece ni taj,samo XP. Inace cd je ispravan,probao sam sa starim hdd-om i tamo bootuje.uspeo sam na kraju da pokrenem instalaciju iz windowsa i instaliram na njega ali nece da se digne sistem bez starog hdd-a,a to mi ne odgovara jer hocu da stari izbacim i koristim samo ovaj...

Ako neko ima neke ideje sta da radim PREKLINJEM za pomoc,ja vec 2 dana probam sve i svasta,izludeo sam...
 
Šta znači to neće? Pri bootu ti napiše da stisneš neku tipku? Gde tačno zaglavi? Kakvi su diskovi u pitanju? SATA? Bez starog HDD-a neće da se digne sistem jer je tamo bootloader. U suštini, ne bi trebalo da bude problem HDD, instalacija bi mogla da krene svakako, ako bi bio u disku problem napisalo bi ti kasnije.
 
Ne stigne do tog dela da ispise press any key to boot from cd,samo ispise boot from cd i nikako da krene,vrti cd ali nista,uopste ne pokrene cd... SATA diskovi su,seagate 250gb je stari,samsung F3 500gb je novi. Kontam da je problem sto na ovom nema ona mala 100mb sistem particija,a ne znam kako to da napravim kad nece iz biosa da se instalira...
 
A to ne mogu sada,kod je veoma komplikovano prici kablovima jer su sakriveni :D pozajmicu sutra par novih pa cu probati... Mada mi to deluje malo verovatno da je problem jer XP hoce da pokrene instalaciju iz biosa.
 
Uspeo sam pokrenuti Windows bez starog harda,kopirao sam onu malu 100mb system reserved particiju na novi i radi ali i dalje nece da bootuje cd iz biosa pa da lepo sve instaliram,da imam C particiju,a ne E... Ne znam da li smem da promenim ime sistemskoj particiji? Pise mi u acronis disc director-u da moze postati unbootable posle toga...
 
U Windowsu 7 ti piše da je sistemska particija E:?
 
Da...
 
Ne mozes da promenis naziv particije ako se na istoj nalazi sistemski fajlovi
 
Pretpostavio sam... Probacu sutra da bootujem sa USB-a,valjda cu uspeti :)
 
Resio problem,uzeo lepo 8gb usb i preko njega instalirao Win7 :) Hvala svima na pomoci :wave:
 
Posto su me neki zamolili da objasnim kako sam preko usb-a instalirao windows odgovoricu i ovde...

Ima jedan mali program,microsoftov koji je free i moze ga svako koristiti i veoma je jednostavan "Windows 7 USB/DVD Download Tool".Samo instalirate i pratite redom sta treba(treba vam .iso Windowsa),sve traje nekih 10-15min i onda samo u biosu namestite boot from usb i dalje je sve kao i sa cd/dvd-a.

Pozdrav svima :wave:
 
Nije dalje sve kao sa dvd-a, mnogo je brze. Kod mene, u odnosu na dvd, sa usb-a je potrebna otprilike trecina vremena.
 
Pa dobro mislio sam postupak je isti :) Ali da,sto se tice brzine osetno je brze...
 
Hvala Ostoji88 na detaljom objasnjenju, dosta je brze nego sa DVD-a.

BTW moze i fleska od 4gb.
 
Poslednja izmena:
Imam instalirana 2 sitema,prvo sam instalirao XP a zatim Win 7,sve radi ok,namestio sam sa prvo pali win 7.Problem je sto kad pokusam da ugasim komp.iz win 7 od se restartuje umesto da se ugasi.Sta je problem?
 
Imam instalirana 2 sitema,prvo sam instalirao XP a zatim Win 7,sve radi ok,namestio sam sa prvo pali win 7.Problem je sto kad pokusam da ugasim komp.iz win 7 od se restartuje umesto da se ugasi.Sta je problem?

Pa ovo boldovano ti je problem :) ..probaj ova dva rjesenja sa ovog sajta
 
Try this: Press (Windows Key)+R and type in regedit and hit enter. Locate the following key:

Location: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Double Click on "PowerdownAfterShutdown"

Then,
Change it to "0" if it is "1" OR
Change it to "1" if it is "0".

And hit Enter.

Then restart the computer and after it restarts try to shutdown again. Hopefully this will work for you. :)

Ovo probaj, to sam prekopirao sa onog linka sto ti je poslao mmsandi.
 
Namestio sam tako.Javicu da li radi ...samo da ga testiram par dana.Hvala..
 
Kupio sam novi HDD od 1TB i interesuje me da li treba da ga prvo formatiram i particioniram na deo za OS i deo za "ostalo" ili će sve to da mi odradi instalacija OS Windows 7?
Napominjem da imam HyrensBoot11, ali koji program?
 
Prilikom instalacije Win7 imas opciju da izaberes gde da instaliras i tu mozes da pravis particije i da ih formatiras :)
 
Samo da se nadovežem na instalaciju sa USB-a... Jako dobar program za te stvari je i UltraISO, skoro svaki bootcd(usb) može da se napravi iz njega. Onaj microsoftov tool neće da radi sa "neoriginalnim" ISO fajlovima, bar sam ja tako zaključio :)
 
Nazad
Vrh Dno