Šta je novo?
da, dobro ste me razumeli obojica. Instalacija Win7 na USB hard (to W7 ne dozvoljava), i pokretanje odatle, uvek.
Treba mi postupak.
Hvala!

TT

Jesi probao podesavati u BIOSu da primarni boot device bude taj usb hard? na netu ima brdo tutorijala, pa ako sam ja uspeo da napravim od USB flesh-a bootabilni usb/ne win boot usb/ onda mozes i ti da nateras win na tvoj usb hard. ;)
 
Druze koju graficku imas? Dosta zavisi od same GPU ako ima malo rama tj preopteretis grafiku aerro se sam iskljucuje da ustedi performanse tj da ti GPU da makisimum applikaciji kao sto je npr 3Dmax its... dakle veoma velikog udela imas u samo GPU....

Nikada nisam imao bolji os na racunaru iskreno kazem odrzavam ga mogu reci odlicno ali nikada nisam imao bolji i kvalitetniji OS... :



Gde ja mogu da vidim kad sam instalirao Windows?
 
Ljudi, pozz :)
Imam problem sa w7. Naime, posto je poprilicna guzva sa prostorom na HDD resio sam da ugasim Pagefile. Svestan sam toga da je 4GB rama malo za rad bez pagefile-a, al' rekoh valjda nece biti problema, posto mi zauzece memorije retko prelazi 3GB.
E sad sta se desava. Rekoh gore da zauzece retko prelazi 3GB, znaci ipak se desi, i kad predje 3.2GB onda se win zali kako nema dovoljno memorije, i da bi trebalo ugasiti aplikaciju koja izaziva to zauzece. Zasto vec na 3.2GB? Zasto ne na npr. 3.8GB? Sta li je sa onih ~800MB? Tako mi je jednom lepo ugasio aplikaciju jer "nema memorije", a ostalo jos 0.4GB :wall:.

Da li je moguce pomeriti granicu za upozorenje, ili namestiti da me pita da li da gasi aplikaciju, posto je ovo cist bezobrazluk :D :smash:.
 
Poslednja izmena:
ako imas 32 bit to je ok mada i GPU ti vuce malo sa radne memorije.. inace imas 4 gb rama a mali hdd :-D ako imas ssd uzmi jedan obican hdd 1tb je 6000 din :))) Luka everest koristim za to od instalacije SP1 stoji mi instalacija SP-1 :-DDD
 
Imam problem. Odjednom mi je prestao da radi gagets za vreme. Koristim W7 i normlano je radio njegov gadget weather i samo odjenom stao, non stop mi prikazuje cannot connect to service. Da li zna mozda u cemu je problem i sta treba da radim?
 
Imam problem. Odjednom mi je prestao da radi gagets za vreme. Koristim W7 i normlano je radio njegov gadget weather i samo odjenom stao, non stop mi prikazuje cannot connect to service. Da li zna mozda u cemu je problem i sta treba da radim?

Da li si menjao lokalizaciju i jezik sa defaultnog engleskog na naski ili nesto drugo? U tim slucajevima zna da ne radi... kad vratis na engleski radice...
 
Za tastaturu mi stoji EN uvek. E sad reci mi gde da pogledam za lokalizaciju, gde se ona nalazi?
 
OK. Hvala. Tu mi stoji United States, promenio sam i u United Kingdom i opet ista prica. I dalje nece da mi prikazuje vremensku prognozu i dalje mi stoji cannot connect to service... Ne znam u cemu je problem, lepo je radila i samo odjednom zabola i nece da radi vise.
 
Onda neznam, upravo sam pogledao na kucnoj masini, radi sve najnormalnije...

znam da su se ljudi zalili kada menjaju lokaciju da odjednom ne radi, ali ako nije ni to, onda neznam...

Probao si restart masine? Restart samo Gadgeta?

Dobra ideja je i post iznad da se deinstalira pa instalira ponovo isti gadget, ili pogledaj na download sajtu da li ima neka novija verzija...
 
Probao i sa time i opet mi ne radi. Sad sam uradio reinstall i opet nista. Neko drugo resenje mozda?
 
Da li ima neki dodatan da koji ce drzati prozorčić stalno otvorenim dok nesto drugo radim?

Mislim na ovo:



Uploaded with ImageShack.us
 
Sad sam obrisao skroz gagets. Jel moze neko da mi osatvi link za Weather gagets od W7 odakle da ga skinem?

Jer sam ja skinuo bio onda neki drugi slican njemu i nije hteo da radi, istu mi poruku izbacivao.

A sto se tice internet time-a sta tu da stavim Flyer24, trenutno mi je server time.windows.com?
 
Bio sam juce kod ortakinje i cistio komp od gomile virusa i trojanaca combofixom i malwarebytes-om. sve je ocisceno i sljaka normalno ..osim sto prilikom svakog restarta ili gasenja racunara language toolbar pored sata nestane. sve je podeseno kako treba medjutim njega nema. situaciju donekle popravi pokretanje ctfmon komanda iz run-a medjutim malo je glupo da prilikom svakog starta racunara kuca ovu komandu. sta je u pitanju? da nisu virusi ostetili neki fajl?
 
Ko zna sta je tu sve osteceno, sto se tice ctfmon to mozes nekako resiti da se pokrece sa windows-om iz startup foldera ili iz registria, ali ako sistem bude pravio problema i za druge stvari, reinstalacija je najbrze resenje
 
cal.jpg

Ovako mi izgleda gadget calendar. Desilo se pre nekog vremena. a mene interesuje zbog cega je to tako?
Bas mi je odgovaralo da mi velikim brojevima i slovima pise koji je datum i dan...
 
Jedno pitanje.

Na laptop-u imam instaliran originalni Windows 7. Instaliran sa diska, nalepnica zalepljena na laptop.

E sad, hteo bih da formatiram hard, ali disk trenutno nije kod mene, nego u firmi. Jel postoji mogucnost da skinem Windows sa neta, i prilikom instalacije samo unesem broj sa nalepnice? Jel moze to tako? Ili treba original disk?
 
Moze da se to odradi. Skini original dvd sa neta zs odgovarajucu verziju, imas na mydigitallife stranici. Sto se tice licence iskoristi program "Abr" koji ce da ti napravi backup. Posle instalavice Windowsa samo odradis iz istog Restore i imas Windows aktiviran. To je samo za OEM licence. Dao bih ti linkove ali nisam trenutno pored kompa :)
 
Ja koliko kapiram, OEM licenca je na Windowsu koji dolazi preinstaliran na laptop, tj kada nemas nikakav disk?

U ovom slucaju, ako ja imam originalni disk sa kojeg sam instalirao sistem, ovaj program nece da radi?
 
Ako imaš original disk koji si dobio uz komp onda radi sa tim. Neki laptopovi imaju i dodatnu particiju sa koje odrade restore na default. Ako želiš da instaliraš klot windows onda idi na

http://www.mydigitallife.info/2009/...links-ultimate-professional-and-home-premium/

Tu nadji verziju koju ti imaš. U toku instalacije nemoj da upisuješ serial, ostavi prazno. Kada se digne sistem i središ sve drivere, odradiš "restore" iz programa ABR - http://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore

Koristi beta verziju jer ona ima podršku za Windows 7. Naravno, pre obaranja sistema odradi "backup" iz tog programa, napraviće ti dva fajla, jedan za sertifikat a drugi za ključ.
 
Od skoro imam problem sa sistemom, bar se nadam da je do sistema.
Instalirao sam Win 7 64bit i sve je do skoro sljakalo bez problema. Nedavno sam ubacio i SP1 i tek se onda odusevio stabilnoscu sistema. Od pre par dana poceo komp da se zakucava i restartuje. Recimo, odem na youtube i na bilo kom klipu posle par minuta pocne slika da trokira i restartuje se komp. To radi kadgod pustim nesto u flash playeru. Deinstalirao stari i ubacio novu verziju flesha i opet isto i u novoj mozilli, chromeu i IE, vazda zabada...
Sumnjao sam i na graficku koju sam skoro uzeo - ATI 5670 PowerColor, pa sada ne znam da li je do nje, mada igre tera bez problema.
Ne obara mi se sistem a i grafiku nemam nigde da probam u drugom kompu, pa ako neko ima ideju sta da uradim mogao bi napisati koju rec.
Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno