Šta je novo?
Pogledah link iz prvog posta... Zaključak: uhaaa, al će ovaj XP da mi traje još duuuugo :D

Super su i Vista i W7, ali ne vidim razlog za napuštanje XPa (koristio sam Vistu 6 meseci, koristiću i W7 par meseci, ali sumnjam da će to da zaživi kod mene :) )
 
W7 radi kao zmaj. Instaliran na poslu, IT administracija, gomila RDC-a, gomila IE prozora zbog project management software-a, Dameware, Outlook prepun (imap do duse), Firefox-Youtube spotovi(uvek se setim neceg sto bih slusao a nemam na poslu:D ), Facebook i sl., windows media player....ja prezadovoljan. Odziv trenutan, super fore za puno otvorenih prozora, pregledan. Htedoh da dodam mrezni stampac HP 2055, jeste on na istom Cisco switch-u u kancelariji kao i moj komp ali ga je ovaj sam nasao i samo me je pitao da li se o tom stampacu radi? Sve ostalo je bilo na dva klika. Komp na poslu je Optiplex 740, sem drajvera za grafiku (integrusa Nvidia 6150) win sve sam odradio. Kod kuce, Lap FS xi1526, ista prica. Sem grafike (7600go) i WiFi-ja sve podeseno. WarHammer Soulstorm radi, sto je najbitnije :d MS, svaka cast konacno!

My two cents...
 
Jedno pitanjce:skinuo sam 7 i aktivirao ga .Hocu sad da ga instaliram na drugoj masini - moze li isti ser.da upotrebim ili moram opet da skidam i registrujem.
 
Koliko prostora na hardu zauzima Windows 7? I ima li svrhe da pokušavam da ga poteram na mojoj mašini (planiram da uzmem veći hard)?

Evo sta kazu koji su zahtevi za Windows se7en:

Windows 7 Beta recommended specifications
Processor Speed 1 GHz (Either 32-bit or 64-bit)
Memory (RAM) 1 GB
Graphics card DirectX 9.0 capable
Graphics memory 128 MB
HDD free space 16 GB
Other drives DVD-ROM
Audio Audio output

Sad imas odgovore na sva postavljena pitanja.
Ipak da dodam da sa svojih 1 GB RAM-a + integrisana grafika koja dodatno za 128 MB smanjuje ionako tanak RAM - mislim da bi i mogao da instaliras isti ali da bi sam rad u njemu bio vise nego pravo mucenje.
 
meni je skidao sa official oko 180kB/s
 
Imam problem sa windowsom, neće da mi instalira programe :S

Evo šta kaže:

 
Koji program?
Pitanje:kako da smanjim ikonice na desktopu?
U visti je desni klik na desktop pa u meniju View imas da biras velicinu ikonica, pretpostavljam da je isto...

odakle ste skinuli? pokusao sam dosta puta sa ms sajta ali uvek mi pukne dl, ne skine ni 100mb
Instaliraj neki download manager i neces imati problema sa pucanjem downloada jer moze da se nastavi download sa MS sajta.
 
Juce sam ga instalirao i mogu da kazem da sam zadovoljan.Brzi je od viste ,odprilike ko xp ako ne jos brzi,nema povremenih zamrzavanja ekrana ,sto je bio slucaj na visti,ima vizuelnih slicnosti,ali ipak dovoljno razlicit da mozemo da kazemo da je novi os,ima nekoliko stvarno korisnih promena.E sad kod mene se javlja problem sa zvukom i live messenger-om(onim sto dodje sa sistemom).Windows 7 pri instalaciji nadje sve drajvere,pa tako i za zvuk.Kad testiram iz programa rade svih 5 zvucnika i bas,kad ustim nesto rade samo prednji,nema basa.Realtek driver-e sam instaliro ali kad udjem u podesavanja nema opcija da se stavi na 5.1 sistem(tj.ima opcija ali kad stavis ne desava se nista,cak i ne prikaze zvucnike,nijedan).Dal ima neko slicnih problema?
 
Ako neko uspe da instalira skystar 2 neka javi,jedino to mi ne radi,ne pomazu nijedni BDA drajveri.
 
Jedno pitanjce:skinuo sam 7 i aktivirao ga .Hocu sad da ga instaliram na drugoj masini - moze li isti ser.da upotrebim ili moram opet da skidam i registrujem.

Isti ser. koristis.
 
ima li neko sb live i w7 (da li radi?) :)
 
Probao sam ja, rade drajveri odavde, a uputstvo kako namestiti zvuk posle instalacije drajvera je ovde. :wave:

EDIT: Na x64 verziju sam mislio, kapiram da za Win7 32bit rade kxproject drajveri.
 
Poslednja izmena:
ima li neko sb live i w7 (da li radi?) :)

Meni je update ponudio da skine drajver za Live ali mi svaki put posle instalacije doticnog drajvera iskace bsod pa moram da radim system restore.
32-bitni windows 7 je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Znal neko kako izbristi windows live messenger ,onaj sto dodje sa OS-om(nema opcija za to,bar nisam naso)
 
Instalirao i ja danas w7 :)
Instlacija trajala 15 min
Sve uredjaje prepoznao
Instlairao sam drivere sa graficku za vistu
i drivere za zvuk sa cda ploce
SVe radi perfektno

Programe i ostale funkcionalnosti cu tek da isprobam
Za sada
Brzina u odnosnu na Vistu - poprilicno brze i lakse
Izgled u odnosu na Vistu -Same shit meni sad izgelda extra ali svaka promena bi mi isto izgledala
 
Isto kao i svaki drugi OS.OS je "živa" stvar koja se stalno unapređuje i to je normalno.Windows se koristi na "malo" više računara i normalno je da ima više problema nego ostali operativni sistemi.I linux (bilo koji distro) je konstantna beta verzija (ako tražiš cutting edge) isto tako i Mac OS (uvek su potrebna unapređenja i ispravke).

Ako ti OS unistava MP3 fajlove na harddisku mislim da je onda ok da se zove BETA ;)

A winFS se nigde ne pominje vise? Prvo je prica bila za vistu, cak je i jedna alpha verzija viste imala to.

WinFS je mozda i najpoznatiji M$ vapor pruduct :) pominju ga vec vise od 15 godina (jos od cuvenog Caira) ali nikako da ga naprave... :D

@Novim - interesantno citanje ! ;) :wave:
 
Ne znam ljudi kako vi, al` ja, sa danasnjim visejezgarnim procesorima, trazim od win-a (i programa pod njim) da multithreading, multitasking il` multiprocessing, sta kod da je od toga ili sve djuture - bude kompletno.

Mislim, kad npr. pokrenete raspakivanje dva .rar fajla, umete da se ojadite od cekanja a svaki od procesora zauzet po 20ak il` manje procenata (umesto npr. da jedno ili oba jezgra odu na blizu 100%, i svrse proces za krace vreme).

Kad to budu napravili bice mi k`o prelazak sa dos-a na win.

Ili sam nesto propustio?
 
Ne znam bas koliko je to pametno. Meni se desava da kada npr. pocnem da raspakujem neki HD film koji je zapakovan u 80tak delova, komp totalno uspori rad. Kada podesim affinity samo na jedno jezgro sve radi ok(naravno treba mi vise vremena, ali bolje i to nego da nista ne mogu da radim).
I kako sada OS da proceni da li ja zelim da totalno optereti oba jezgra ili samo jedno(sto zavisi od toga sta istovremeno planiram da radim)?
 
Adobe Lightroom

Da li je neko uspeo da instalira LR?

Ja sam probao verziju 2.1 i 2.2 i kao 32 i kao 64bit na W7 64bit i neće ni da se instalira.

Skinute sa Adobe sajta.
 
Cao...opet ja sa istim problemom...

Instalirao sam i 64bit verziju w7, i beta ati drajvere za w7, i opet isto...NE MOGU DA PODESIM 1680x1050 rezoluciju!

Monitor je Acer Al2216W, dsub, grafika je integrisana 780g (ati3200). Rezolucije koje mi se pojavljuju (najvece) su 1600x1200 i 1440x900. U catalyst cc podesim da mi max rezolucija bude 1650, ali avaj, tamo mi ne pokazuje opciju da podesim rezoluciju, dok se u w7 podesavanjima vide one dve. Monitor mi prepozna kao Generic non-pnp.

Postoji li neka fora da se ovo zbudzi u registry? :)
 
Poslednja izmena:
jok...nece da prihvati taj...kaze, nije kompatibilno, i trazi x64 verziju...
 
Nazad
Vrh Dno