Šta je novo?
I ja sam gasio jedan po jedan gasio,ali nista ne pomogne dok ne ubijem sidebar.
 
sve bi to bilo super da ja razumem o cemu oni pricaju...ne mislim na engleski :) ....kad bi to neko mogao na "srpski" da prevede bilo bi super :)
 
Da li neko zna kako da u Win.Exploreru u Win 7(ne znam kako se zove sad exploer, ali verujem da shvatate, browsujem fajlove isto kao i u ranijim Windowsima..):
selektujem vise fajlova?

Ranije je bilo drzim Ctrl + kursorom shetam kroz folder + Space , kad hocu da selektujem fajl.
Sada to ne radi. Kako se to sada radi? Mrzi me svaki put da podizem TCommander....
 
Explorer? Šta je to?:D Meni to radi na Windows 7, evo sada sam probao.
Ja bez TC ne mogu da živim. Btw, isto se "podiže" kao i "explorer", ne znam šta tu ima da te mrzi :p
 
I ja sam gasio jedan po jedan gasio,ali nista ne pomogne dok ne ubijem sidebar.

Mozda ce biti glupo pitanje, ali kakav sidebar? Ja imam par gadgeta koji su mi na desktopu (vreme, sat, kalendar, sysinfo), i rade bez ikakvih problema, ali sidebar nemam... mozde je u tome fora?
 
Ima li neko ideju zasto ne mogu da napravim particije prilikom instalacije win7 x64 pro ? NEw dugme jednostavno sivo. Pokusao nekoliko puta podici sistem i svaki put mi je NEW sivo. JEdino mogu napraviti particije na onoj maloj 100MB systemskoj particiju. Na HDD-u ne.

Gugolao sam ali nisam nasao.

Naletio sam na jedan klip gdje je liku bilo New dostupno samo kada izbrise tu malo 100MB particiju. Ja sam je izbrisao ali se opet pojavila, smao prazna. No i dalje ne mogu da napravim particiju.



Windows7-2008-11-04-14-55-10.jpg




Particije možeš da praviš samo tamo gde je "unalocated space". U suprotnom bi morao da obrišeš postojeću particiju pa da praviš novu ili više novih.

Dakle, prilikom instalacije windows7 ne možeš da deliš postojeću particiju, već možeš da particionišeš samo nedodeljen prostor ("unalocated space").
 
^^Može da bude caka da ne može više da napravi primarnu particiju jer je dostigao limit.
@Glenn: Koliko uopšte imaš particija na tom hdd-u? Daj slikaj pa okači ovde.
 
Ljudi, imam jedan manje-više dosadan problem..
Problem se prijavljuje i kao balončić, nekad jednostavno zablokira komp i promeni temu u basic..??!:wall: Sta je u pitanju?

Izgleda ovako nekako.

slika
 
nemam ni ja sidebar, samo gadgete (doduse ni ne znam sta je tacno sidebar), ali imam isti problem..od gadgeta imam sat, za vreme, alarm, i povremeno deamon tools...htela bih jos, ali me i sa ovim zeza :)

Marko16, jel to tema na xp za win7? ako je tako onda slobodno mozes da je izbrises iz kompa, jer i je i kod moje sestre izbacivalo isti problem...a ako nije u pitanju xp, onda ja ne znam :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, imam jedan manje-više dosadan problem..
Problem se prijavljuje i kao balončić, nekad jednostavno zablokira komp i promeni temu u basic..??!:wall: Sta je u pitanju?

Izgleda ovako nekako.

slika

dodaj jos 2GB ram-a
 
@Jelenaa
Nije xp u pitanju, čista 7-ica... :)

Kako ljudi malo 2gb.. ovo još nigde nisam video, a koristim win7 otkako je izašao. :trust:
 
ljudi ovako imam problem dakle imam folder sa filmovima, i sad kad god ga otvorim u 90% slucaja samo mi izbaci windows explorer has stopped i onda se restartuje explorer, jer ima postoji resenje za ovo ?
 
ima, ne ulazi u folder filmovi :)

@Marko16
to ti je vjerovatno posle neke intezivne aplikacije (igra neka il sl) i onda mu ponestane resursa, pa ti se win onda pravi pametan
 
Mozda ce biti glupo pitanje, ali kakav sidebar? Ja imam par gadgeta koji su mi na desktopu (vreme, sat, kalendar, sysinfo), i rade bez ikakvih problema, ali sidebar nemam... mozde je u tome fora?

Pa u taskmanageru kad pogledas, imas proces sidebar, kad ga ugasis svi gadgeti odma nestanu. Tako sam za sad resio problem sa memory leakom.

Sta su drugo gadgeti u celini nego sidebar, samo ne izgleda kao u Visti.

Imao sam 3,4 kom, plus one sto mere zauzece CPU,RAM i onaj sto meri internet protok.
 
Poslednja izmena:
@Jelenaa
Nije xp u pitanju, čista 7-ica... :)

Kako ljudi malo 2gb.. ovo još nigde nisam video, a koristim win7 otkako je izašao. :trust:

pa verovatno koristis professional ili ultimate verziju, pa jede vise memorije...2GB ram pa ja sam toliko imao dok sam imao staru masinu sa SD ram memorijom...

ljudi ovako imam problem dakle imam folder sa filmovima, i sad kad god ga otvorim u 90% slucaja samo mi izbaci windows explorer has stopped i onda se restartuje explorer, jer ima postoji resenje za ovo ?

ima, format c.
 
Ma dajte ljudi, ja imam na laptopu 2 GB RAM-a i Windows 7 mi radi perfektno.
 
Ma dajte ljudi, ja imam na laptopu 2 GB RAM-a i Windows 7 mi radi perfektno.

Ja sam stavio skoro win7 na core2duo 2Ghz sa 2GB laptop i nisam bas zadovoljan kako to sve radi. Mnogo je bolje 4Gb definitivno.
 
Ne kažem ja da neće da radi bolje sa 4 GB RAM-a ali je 2 GB dovoljno za rad. Pogledajte malo po netu, to sa "color scheme" se dogadjalo i ljudima sa 6 GB RAM-a...
 
pa nek proba, nema sta da izgubi. ili format c, mozda doslo vreme za nov sistem...
 
@Jelenaa
Nije xp u pitanju, čista 7-ica... :)

Kako ljudi malo 2gb.. ovo još nigde nisam video, a koristim win7 otkako je izašao. :trust:

Druze koju graficku imas? Dosta zavisi od same GPU ako ima malo rama tj preopteretis grafiku aerro se sam iskljucuje da ustedi performanse tj da ti GPU da makisimum applikaciji kao sto je npr 3Dmax its... dakle veoma velikog udela imas u samo GPU....

Nikada nisam imao bolji os na racunaru iskreno kazem odrzavam ga mogu reci odlicno ali nikada nisam imao bolji i kvalitetniji OS... :

 
Poslednja izmena:
Search mi nije pomogao, a nemoguće da nije bilo...
Da li je moguće instalirati W7 na USB drajv? Instalirao bih na HDD, ne na fleš. Koristio bih ga samo na jednom računaru.

Hvala!
 
Ako sam te dobro razumeo, ti hoces da instaliras win na usb hard?
 
Moze i na flash samo postavi u biosu da bootuje sa USB_-a i obrati paznju FLASH ovi su MNOGO SPORI i os je katastrova a sto se tice hdd-a to je super ali samo za 1 racunar sto si i naglasio da zelis dakle moguce je :)
 
da, dobro ste me razumeli obojica. Instalacija Win7 na USB hard (to W7 ne dozvoljava), i pokretanje odatle, uvek.
Treba mi postupak.
Hvala!

TT
 
Nazad
Vrh Dno