Šta je novo?
Druže znam kako ti je i ja sam imao iste probleme, ali na moju i uskoro na tvoju radost ( nadam se ;) ) juče sam našao rješenje koje radi.

Isprobao sam mali milion kombinacija plejera, drajvera i registry modova, čak i verzija 7 tako da garantujem za ovo:

- deinstaliraj SVE vezano za ATI ovim programom
- očisti registry nekim cleanerom
- instaliraj ovu verziju catalysta
- u CCC-u podesi theater mod kao inače
- i u plejeru koji koristiš izaberi OVERLAY za video output i uživaj dok se boje ne rastope!!! :)

Ja konkretno koristim GOM i sve radi isto kao i na XP-u, jedino kad krene reprodukcija Aero se sam isključi,tj. pređe na Basic.

Napominjem sa sam sve ovo odradio na FRIŠKO INSTALIRANOJ 7 ultimate, čisto da znaš u slučaju da kod tebe ne proradi.

Kad isprobaš javi odmah.

P.S.
Postoji i šema sa MPC-HC koja radi, ali ja nisam bio zadovoljan zbog prevelikog zauzeća procesora.

Evo, spremam se da stavim stare drajvere, pa javljam rezultate, juce sam bio zauzet drugim stvarima, a upravo vezano za grafiku, pa da postavim pitanje...

U pitanju je AMD konfiguracija od strica, Win 7 Ultimate 32bit, graficka je ATI 36xx, monitor je neki stari CRT (17") i neki LG LCD TV...

E sad problem, ne moze da se pusti originalni DVD... kopije i sav ostali video radi bez problema

Kmplayer jednostavno prikaze crnu sliku bez javljanja greske, i ne ide tajmer, WMP kaze da je u pitanju problem sa pravima, mpc kaze DVD Copy-protect fail...

DVD-RW je Optiarc AD-7240s, stavio sam RPC1 firmware, ne pomaze...

KMPlayer i MPC imaju svoje kodeke, pa zato verujem da nije problem u kodecima...

Ono sto me buni da sam nasao na netu neke opise vezano za hardver i drajvere i neki HDCP (or something) ali je u kontekstu sa digitalnim izlazima (DVI, HDMI) a u ovom mom slucaju je u pitanju stari CRT monitor, za koje zapravo ni nemamo drajvere.

Pokusano je samo sa TV-om, i samo sa monitorom, nece ni u jednom slucaju...

Drajver je bio Catalyst 10.8, probao sam sa najnovijima, ne pomaze (sa starijim drajverom nisam pokusavao)

Jednostavno ne nalazim resenje ni na netu, svi predlazu MPC, ali mi ni on nije pomogao...

Ima li resenja?

turbo
 
Evo mene sa 9.3 drajverima za 64bit windows 7, i na zalost ne da ne radi theater mode, nego jednostavno ATIjev drajver ni ne vidi TV...

Uopste nemam opciju Display Manager gde bih video sta je sve nakaceno na graficku karticu...

Pod windowsovom opcijom Screen resolution vidim i monitor i TV, ali ATI ne prepoznaje...

Ne znam opet kako dalje, mozda da krene, sa 9.4, pa 9,5 pa da vidim koji ce prvi prepoznati TV out, pa tek onda da vidim Theater mode da li negde radi...

BTW, VLC player je resio problem pustanja DVD-a na stricevom kompu, ali kod njega VLC nece da radi Theater mode, ni sa jednom rendering varijantom :(

turbo
 
Evo mene sa 9.3 drajverima za 64bit windows 7, i na zalost ne da ne radi theater mode, nego jednostavno ATIjev drajver ni ne vidi TV...

Uopste nemam opciju Display Manager gde bih video sta je sve nakaceno na graficku karticu...

Pod windowsovom opcijom Screen resolution vidim i monitor i TV, ali ATI ne prepoznaje...

Ne znam opet kako dalje, mozda da krene, sa 9.4, pa 9,5 pa da vidim koji ce prvi prepoznati TV out, pa tek onda da vidim Theater mode da li negde radi...

BTW, VLC player je resio problem pustanja DVD-a na stricevom kompu, ali kod njega VLC nece da radi Theater mode, ni sa jednom rendering varijantom :(

turbo

Totalno sam smetnuo da kažem da podešavanja rezolucije ne može da se radi iz catalysta, već striktno u windowsu. Meni lično ne smeta ovaj nedostatak, s obzirom da mi je bitnije da imam funkcionalan theater mod.

Evo screenova kako to izgleda kod mene na računaru i TV-u.
Računar
TV

Ja imam 32bitnu 7, pa se nadam da to nije razlog zbog kojeg kod tebe neće da radi na 64bitnoj.

Javi mi.
 
Totalno sam smetnuo da kažem da podešavanja rezolucije ne može da se radi iz catalysta, već striktno u windowsu. Meni lično ne smeta ovaj nedostatak, s obzirom da mi je bitnije da imam funkcionalan theater mod.

Evo screenova kako to izgleda kod mene na računaru i TV-u.
Računar
TV

Ja imam 32bitnu 7, pa se nadam da to nije razlog zbog kojeg kod tebe neće da radi na 64bitnoj.

Javi mi.

Ne znam u cemu je problem, ali meni nema opcije da imam 2 display-a u catalyst-u... rezolucije uglavnom ne diram, namesti on sve sam na nativne rezolucije, ali jednostavno sa 9.3 catalyst-om NE POSTOJI TV, i uopste mi ne dozvoljava da se igram sa Theater mode opcijama (sto je i normalno kad ne detektuje gde bi mogao da koristi taj mode)

Ali istovremeno u windowsovim podesavanjima imam TV, i mogu ukljuciti extended desktop, i ima i slike na TV-u...

Nesto je izgleda ipak do bagovitog 64 bitnog moda :(

Za sada odustajem, koristim opciju fullscreen on Display2 u MPC, mada ovako nemam malu sliku i kontrolu na monitoru, jednostavno se prebaci sve na TV... ali bolje ista nego crn ekran :)

Ali i dalje ostaje problem na stricevom kompu sa copy-protection :( ima li ko ideju za to?

turbo
 
Ne znam u cemu je problem, ali meni nema opcije da imam 2 display-a u catalyst-u... rezolucije uglavnom ne diram, namesti on sve sam na nativne rezolucije, ali jednostavno sa 9.3 catalyst-om NE POSTOJI TV, i uopste mi ne dozvoljava da se igram sa Theater mode opcijama (sto je i normalno kad ne detektuje gde bi mogao da koristi taj mode)

Ali istovremeno u windowsovim podesavanjima imam TV, i mogu ukljuciti extended desktop, i ima i slike na TV-u...

Nesto je izgleda ipak do bagovitog 64 bitnog moda :(

Za sada odustajem, koristim opciju fullscreen on Display2 u MPC, mada ovako nemam malu sliku i kontrolu na monitoru, jednostavno se prebaci sve na TV... ali bolje ista nego crn ekran :)

Ali i dalje ostaje problem na stricevom kompu sa copy-protection :( ima li ko ideju za to?

turbo

Jgb druže, izgleda da te ne gotivi win 7 nešto. :D
Ako rješiš problem javi da znamo, samo nemoj da bude :crash:
 
jel moguce inatalirati windows sa druge particije pomocu deamon toola? pretpostavljam da nije .

i jos nesto imam dve verzije w7 od 3 GB i od 3,05 GB, u cemu moze da bude razlika?
 
Poslednja izmena:
Nije moguce instalirati sa druge particije koliko ja znam, ako neko zna da je moguce voleo bih da objasni jer meni to kadkat zatreba.
 
jel moguce inatalirati windows sa druge particije pomocu deamon toola? pretpostavljam da nije .

i jos nesto imam dve verzije w7 od 3 GB i od 3,05 GB, u cemu moze da bude razlika?

Nije moguce, ili sa dvd-a ili sa usb-a. Odakle si skidao? Ako imas licrncu postoji direct microsoft link..
 
Imam stampac ML-1710. U Device and Printers imam dva printera. Prvi je Samung ML-1710, a drugi je Samsung Universal Print Driver (SUPD). Inace Samsung ML-1710 koji ima oznaku za Troubleshoot. Printer radi bez problema jer sam instalirao SUPD, ali opet mi smeta glupost sto i dalje stoji ikona za ML-1710 i sa naznakom da postoji problem. Kako da sklonim ML-1710? Desni klik mi ne daje opciju remove? I da li ako uklonim ML-1710, printer ce raditi ili nece? Predpostavljam da zbog instaliranog SUPD hoce.
 
Instalirao sam windows 7, 64 bita i sad mi stalno trazi neke dozvole, ja hocu na primer da iskopiram neki fajl u avastu i on mi kaze da mi treba kao dozvola administratora, a ja sam administrator. Isto sam teo da obrisem stari program files sa jednog drugog diska on mi kaze da nemam dozvolu...

Sta da radim?
P.S. Action centar sam spustio onaj slajder do kraja, na "never notify me" opciji je.

Evo slika...

http://img28.imageshack.us/img28/4350/46677660.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/9503/23137162.jpg
 
Da li se vama desava da animacija pri zatvaranju foldera "zapne" na delic sekunde? Na visti to ide glatko ali ovo na sedmici me bas nervira. :crash: Vidim po netu da se dosta ljudi zali na to ali nigde nisam nasao resenje.

Evo, na ovom klipu mozete videti na sta konkretno mislim.

 
Poslednja izmena:
@lauven: Ne naravno da se ne dešava :) Probaj ti lepo reinstall [fresh] w7....
 
takođe nemam tih problema, isprobao na 3 računara...
 
Cool :) Cak sam pomisljao da ovo i nije neki bug vec da su namerno tako odradili jer lici na neki "snap in".

Inace, ovo se desavalo na nekoliko razlicitih masina na kojima sam instalirao Sedmicu ali posto je bilo sve sa jednog diska onda pretpostavljam da se to desava samo u toj verziji pa cu da probam neku drugu.
 
@lauven

Jesi pregledao opcije za vizuelne efekte ?
Probaj tu nesto da promenis pa mozda pomogne.
 

Prilozi

  • Capture1.jpg
    Capture1.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 51
Probao sam sve al ne vredi. Trenutno sam na Visti pa me mrzi sad da ponovo sve instaliram tako da cu neki drugi Win 7 da probam tek kad kupim SSD :) Hvala u svakom slucaju, najbitnije mi je da znam da to tako ne treba da radi jer sam pomisljao da su namerno odradili da animacija ne ide glatko vec da ima kao neki "snap in".

Problem je ocigledno bio u nekoj od prvih verzija Sedmice a ja sam bas tada nabavio ovu.
 
Poslednja izmena:
hmm ovo mi se prvi put desava
krenuo sam da instaliram XFire nakon instalacije drivera i ostalih zezancija na svezem winu i kada sam pokrenuo instalaciju izbacio mi je da startujem kao Administrator, jer nije hteo kao user, e sada nznm pass jer ga nisam ni stavljao
koristio sam onaj loader, da nije zbog toga problem?
 
Imam WIN 7 mesec dana i danas prvi put ne mogu da otvorim foldere sa duplim klikom vec moram na desno pa "open".
Da li neko zna o cemu je rec i ima savet?
 
Ranije nisam imao ovaj problem, medjutim nakon formatiranja i ponovne instalacije on se pojavio.

Zasto kada otvorim neki subtitle fajl ili slicno u Notepadu, umesto slova Č on mi prikaže "è" itd..

Znam da ima neka fora u Regional podešavanjima ali stvarno ne znam kako da sredim to.
Koristim Windows 7.

Hvala na pomoći.
 
Control Panel, Region and Language, kartica Administrative, Change System Locale, stavi Serbian Latin.
 
da li je neko instalirao sp1
kod mene je ukljucen update ali jos ne nudi sp1
znaci moram da ga skinem sa sajta i sam instaliram ima oko 900MB
 
Instalirao sam sp1, (skinuo sam sa neta :)), ne vidim neku razliku pre i posle sp1 :D
 
Vec neko vreme ne radi mi screensaver, Win x64. Namesteno je da se posle 10 minuta upali, medjutim nista se ne desava.

Pre par meseci je uredno radio s tim da sam od tada nekoliko puta menjao drajver za graficku, trenutno je CCC 10.9 (ako uopste to ima veze).. Jel neko ima ideju sta bi moglo da bude u pitanju ?
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    91.2 KB · Pregleda: 61
  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    41.5 KB · Pregleda: 62
Nazad
Vrh Dno