Šta je novo?
Dragi forumovci, potrebna mi je mala pomoc.
Swe je pochelo jednog lepog dana kada sam ja odluchio da instaliram Win 7 ultimate,
i naravno pojawi se jedan problem. Poshto sam korisnik wireless interneta
(kartica tp-link wn551g), dotichna kartica ima drajvere za sedmicu ali nema "utility" .
Pre nego shto sam stavio 7-cu na rachunar koristio sam XP gde sam
koristio isto ovu karticu (i ima utility) i internet je bio odlichan, a'l na 7-ci je skroz spor, ni signal nije tako jak kao na xp. Pa interesuje da li
postoji neki program (utility) za 7-cu s kojim se moze podeshavati kartica tu mislim na odabir access point-a itd., ili postoje neka
podeshavanja u 7-ci koje treba podesiti?
Unapred hvala, pozz
 
Analogni zvuk...

Pozdrav!

Da sirimo malo ovu temo o Win7...

Odlucih se za reinstall, posle zamene napajanja... i sve funkcionise osim analagnog izlaza sa integrisane zvucne...

Instalirani najnoviji Realtek drajveri, SVE izgleda korektno, kada pustim negde muziku ili bilo kakav zvuk, u onim mixerima se "vu metar" pomera, kao da ima zvuka, ali receiver ne ferma nista...

Ako stavim da je digitalni default, onda svira sve kako treba...

Takodje ako pustim neki film ili zvuk sa AC3 ili DTS zvukom, to ide preko digitalne konekcije bez ikakvog problema...

Treba mi znaci nekako da gura i analogno...

BTW, mozda ne moze odjednom da radi i digitalni i analogni izlaz, ali bih voleo da ako pustim recimo obican FLAC, ili APE da ga gura preko analognog izlaza, da bih preko receivera mogao koristiti ZONE2 koji barata samo sa analognim izvorima...

Naravno ne treba da pominjem, da je sve ovo radilo do juce na XP-u :)

Skoro da zaboravim, radi se o Win 7 Ultimate 64bit, a masina je iz potpisa...

Veza sa receiverom je stereo sa stereo izlaza realtek-a (zelena uticnica), i koaksijalnim kablo digitalni izlaz...

Da napomenem da drajver uredno registruje ukljucivanje i iskljucivanje bananice u/iz zelenog utikaca, i sve "deluje" da je u redu, samo zvuka nema :)

turbo
 
Pozdrav!

Da sirimo malo ovu temo o Win7...

Odlucih se za reinstall, posle zamene napajanja... i sve funkcionise osim analagnog izlaza sa integrisane zvucne...

Instalirani najnoviji Realtek drajveri, SVE izgleda korektno, kada pustim negde muziku ili bilo kakav zvuk, u onim mixerima se "vu metar" pomera, kao da ima zvuka, ali receiver ne ferma nista...

Ako stavim da je digitalni default, onda svira sve kako treba...

Takodje ako pustim neki film ili zvuk sa AC3 ili DTS zvukom, to ide preko digitalne konekcije bez ikakvog problema...

Treba mi znaci nekako da gura i analogno...

BTW, mozda ne moze odjednom da radi i digitalni i analogni izlaz, ali bih voleo da ako pustim recimo obican FLAC, ili APE da ga gura preko analognog izlaza, da bih preko receivera mogao koristiti ZONE2 koji barata samo sa analognim izvorima...

Naravno ne treba da pominjem, da je sve ovo radilo do juce na XP-u :)

Skoro da zaboravim, radi se o Win 7 Ultimate 64bit, a masina je iz potpisa...

Veza sa receiverom je stereo sa stereo izlaza realtek-a (zelena uticnica), i koaksijalnim kablo digitalni izlaz...

Da napomenem da drajver uredno registruje ukljucivanje i iskljucivanje bananice u/iz zelenog utikaca, i sve "deluje" da je u redu, samo zvuka nema :)

turbo

Evo delom da odgovorim sebi, tojest posto se upravo igram resavanjem problema, dosao sam do novih zakljucaka...

Komp sa receiverom vezan i analogno i digitalno, i input je namesten na auto...

Do sada, je iz nekih razloga ovako funkcionisalo, da u zavisnosti od signala koji dobije on izabere ono sto mu odgovara, ali sad, odkad imam win 7, nekako je digitalna veza prioritet, ili stalna, ili neznam kako da objasnim, da bez obzira sto stavin analogni izlaz kao default, podesim u foobaru da ne koristi digitalni izlaz, na receiveru i dalje aktivan digitalni ulaz, iz kojeg naravno nema signala i tisina je...

Ako ja rucno prebacim na analogni ulaz na receiveru, onda se cuje zvuk...

Znaci da analognog izlaza ipak ima, ima i digitalnog, ali se komp i receiver ne "kontaju" kao nekada nego je sve nekako dugacije...

Pomagajte, drugovi...

turbo
 
Daj recite mi gde se podešava pojavljivanje ikone recycle bin na desctopu ? video sam negde tu opciju a sad ne mogu da nađem , ubih se trazeći ??? :smackbum:
 
Imam jedan bag sa battery stats na windows 7 x64.
Naime on kada je baterija skroz napunjena ne pokazuje 100% vec 69%.
Wear lvl baterije mi je oko 8%.
Dosta smara ta netacna statistika, moze li se kako to resetovati.

Probao sam da kalibrisem bateriju.Ispraznim do kraja, pa napunim, nema napretka.

Ima li ko predlog?
 
meni se desava (ali samo kod gadget-a) da se zaglupi pa kao nema ifnormacije o bateriji nego stoji upitnik. to traje par minuta pa se oporavi, ali ovako nesto mi se nije dogadjalo.
 
ja malo da caskam sa sobom...

zvuk sam manje vise resio, ali ostaje jos jedan iritantan problem, a to je TV OUT

kako da postignem THEATER MODE, znaci kada pustim video iz nekog playera, da se on pojavi na TV-u u full screen-u???

igrao sam se sa raznim playerima (km, pot, mpc) sa raznim renderer opcijama, najvise sto sam uspeo da postignem je da se prilikom pustanja filma, na TV zacrni slika, ali nema filma...

u svim ostalim situacijama se na TV-u ne desava ama bas nista...

u drajverima je podesen extended desktop, posto ako kloniram maximalna rezolucija mi je 1024xnesto, a i ne zelim da bude klonirana slika, posto na monitoru hocu da minimiziram player za vreme pustanja...

probao sam i kompatibility mode za playere, ali ni to ne pomaze :(

pomagajte!

drajver je najnoviji catalyst, probao sam i onu preview verziju i obicnu 12-ku...

turbo
 
A MPC-u sam probao tu opciju, ali bez srece, nisam sad siguran da li je bila crna slika na TV-u ili da se cak nista nije desilo, ali kad dodjem kuci sa posla, probam ponovo pa javim...

Probao sam i 32bit i 64bit verziju MPC-a

KMPlayer imam ovu zadnju verziju, igrao sam se sa nekim stvarima, uglavnom sa rendererima, ali takodje, cim dodjem kuci provericu sta ima od podesavanja na doticnom mestu.

turbo
 
koje dodatne features-e, mogu slobodno iskljuciti u control panelu, i da li bi to ubrzalo malo sistem? npr. windows media centar ne koristim, wmp, igrice uz sistem ? sta jos... kojim nacinima se moze ubrzati rad sistema bez losih posledica?
 

Prilozi

  • SNAG-0006.jpg
    SNAG-0006.jpg
    158.3 KB · Pregleda: 51
kako da podesim da mogu snimati u sound forge-u ton sa zvučnika?ne mogu nikako podestiti.uključim SF i kad kliknem da snima ništa se ne dešava(ne snima)
 
podesi u opcijama da snima sa wave izvora, a pod recording, mu izaberi stereomix kog si prethodno kao uredjaj snimanja ukljucio u windows-u. (desni klik na zvucnik do sata dole - recording devices-uredjaji za snimanje, show disabled device, i enable-uj stereo mix)
 
posle apdejta bios-a na najnoviju beta verziju, sistem mi se iz sleep moda pali samo na dugme za paljenje racunara, znaci ne na pomeranje misa kao pre. jel moze to da se resi? rec je o ploci gigabyte ma770-ds3 rev1
 
Ovaj, kontam da je glup problem, ali...
Prikacih skoro mikrofon na komp, i sta god da uradim u sobi, cuje se 3x jace na zvucnicima. Mjutujem ja to, nije problem, ali svaki put kada ga restartujem, opet moram ponovo, a ne nadjoh gde sta treba da kliknem da ne smara stalno...
Ako neko ima neku ideju, biti cu zahvalan vrlo :)
 
mozes smanjiti input ili output za mic. ako imas aplikaciju za zvucnu onda preko nje. ako ne onda preko win podesavanja. input u recording devices>mic properties>levels, a output u playback devices>speakers properties>levels pa nadjes mic i smanjis.

u stvari kad razmislim sada, ti treba da iskljucis monitoring, odnosno listen to this device. takodje iz aplikacije ili iz recording device>mic properties>listen pa odcekiras
 
kako da podesim da mogu snimati u sound forge-u ton sa zvučnika?ne mogu nikako podestiti.uključim SF i kad kliknem da snima ništa se ne dešava(ne snima)
probaj ovako:
1.desni klik na zvucnik do sata dole,
2.opcija recording devices
3.desni klik, izaberi Show Disabled Devices
4.ukljuci stereo mix, na enable
5.ovako bi trebalo da izgleda u SoundForgeu, kako sam ti objasnio :wave:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    5.4 KB · Pregleda: 340
  • 2.jpg
    2.jpg
    17 KB · Pregleda: 26
  • 3.jpg
    3.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 30
  • 4.jpg
    4.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 31
  • 5.jpg
    5.jpg
    92 KB · Pregleda: 33
uradio sam ovako kako si mi objasnio ali mi izbaci ovo kad kliknem u sound forge da snimam
 
ovako bi trebalo da bude, snimas dva kanala slicne ili razlicite jacine, posle po volji pojacavas smanjujes gde treba/ne treba, uklanjas sum, i na kraju uradis channel converter da se "spoje" kanali
ne znam u cemu je prob. kod tebe, mozda bi moglo da kaze nesto to"details" o gresci ali sumnjam. sacekaj da ti neko iskusniji odgovori
 

Prilozi

  • SNAG-0008.jpg
    SNAG-0008.jpg
    68 KB · Pregleda: 28
  • SNAG-0009.jpg
    SNAG-0009.jpg
    130.5 KB · Pregleda: 29
ja malo da caskam sa sobom...

zvuk sam manje vise resio, ali ostaje jos jedan iritantan problem, a to je TV OUT

kako da postignem THEATER MODE, znaci kada pustim video iz nekog playera, da se on pojavi na TV-u u full screen-u???

igrao sam se sa raznim playerima (km, pot, mpc) sa raznim renderer opcijama, najvise sto sam uspeo da postignem je da se prilikom pustanja filma, na TV zacrni slika, ali nema filma...

u svim ostalim situacijama se na TV-u ne desava ama bas nista...

u drajverima je podesen extended desktop, posto ako kloniram maximalna rezolucija mi je 1024xnesto, a i ne zelim da bude klonirana slika, posto na monitoru hocu da minimiziram player za vreme pustanja...

probao sam i kompatibility mode za playere, ali ni to ne pomaze :(

pomagajte!

drajver je najnoviji catalyst, probao sam i onu preview verziju i obicnu 12-ku...

turbo


Druže znam kako ti je i ja sam imao iste probleme, ali na moju i uskoro na tvoju radost ( nadam se ;) ) juče sam našao rješenje koje radi.

Isprobao sam mali milion kombinacija plejera, drajvera i registry modova, čak i verzija 7 tako da garantujem za ovo:

- deinstaliraj SVE vezano za ATI ovim programom
- očisti registry nekim cleanerom
- instaliraj ovu verziju catalysta
- u CCC-u podesi theater mod kao inače
- i u plejeru koji koristiš izaberi OVERLAY za video output i uživaj dok se boje ne rastope!!! :)

Ja konkretno koristim GOM i sve radi isto kao i na XP-u, jedino kad krene reprodukcija Aero se sam isključi,tj. pređe na Basic.

Napominjem sa sam sve ovo odradio na FRIŠKO INSTALIRANOJ 7 ultimate, čisto da znaš u slučaju da kod tebe ne proradi.

Kad isprobaš javi odmah.

P.S.
Postoji i šema sa MPC-HC koja radi, ali ja nisam bio zadovoljan zbog prevelikog zauzeća procesora.
 
Poslednja izmena:
Druže znam kako ti je i ja sam imao iste probleme, ali na moju i uskoro na tvoju radost ( nadam se ;) ) juče sam našao rješenje koje radi.

Isprobao sam mali milion kombinacija plejera, drajvera i registry modova, čak i verzija 7 tako da garantujem za ovo:

- deinstaliraj SVE vezano za ATI ovim programom
- očisti registry nekim cleanerom
- instaliraj ovu verziju catalysta
- u CCC-u podesi theater mod kao inače
- i u plejeru koji koristiš izaberi OVERLAY za video output i uživaj dok se boje ne rastope!!! :)

Ja konkretno koristim GOM i sve radi isto kao i na XP-u, jedino kad krene reprodukcija Aero se sam isključi,tj. pređe na Basic.

Napominjem sa sam sve ovo odradio na FRIŠKO INSTALIRANOJ 7 ultimate, čisto da znaš u slučaju da kod tebe ne proradi.

Kad isprobaš javi odmah.

P.S.
Postoji i šema sa MPC-HC koja radi, ali ja nisam bio zadovoljan zbog prevelikog zauzeća procesora.

Hvala za ideju, nasao sam doticni drajver u 64bit varijanti na atijevom sajtu, skinuo sam, kad dodjem kuci sa posla probam pa se javljam...

Ima rezona da se ovakve stvari resavaju starijim drajverima, tako je bilo i za zvuk na XP-u... Sa nekim starijim Realtek drajverima je mogao da se bira bitrejt na digitalnom izlazu (nije bio zakljucan na 48k)...

Nisam se setio da probam ovako nesto, mada i ako bih probao verovatno ne bih isao toliko daleko u verzijama :)

U svakom slucaju javljam.

BTW - kad sam vec naceo temu sa zvukom ponovo, da li je nekom uspeo da preko digitalnog izlaza iz win 7 pusti DTS WAV ili DTS Audio CD, a da ga dekodira sa receiverom (znaci bitstream, passtrough kako ko voli)... u XP-u sam resio, starim drajverima, ali ovde nikako... sve kao podrzava i sve je lepo i dovro, ali max je trepteca DTS lampica na receiveru, ili stereo PCM, a meni treba 5.1 :)

WASAPI u foobaru nece nikako da proradi, jednostavno za sve ispise da je unsupported audio format, csak i za obican audio CD, za MP3, za FLAC, APE, DTS... sve mu je unsupported :(
 
Imam Wireless karticu Asus WL-138g (verzija 1 sa marvell chipsetom), naravno nema drajvera za W7 x64. Nasao sam neke neproverene drajvere, ali posto nisu digitalno potpisani :) ne mogu da ih instaliram. Ima li nekog leka za lakse instaliranje ne potpisanih drajvera ili mora ona chudna procedura sa: http://www.techspot.com/vb/topic127187.html
 
ljudi neverovatno ali Snipping tool mi nestao sa sistema... nema ga nigde:shock:
nije ni u accessories, nema ga ni kad kucam na search neće da izađe...
ne znam nisam diro ništa samo sam deinstalirao par programa(igara) u posl vreme... (win 7 x64)
Slikao bi, al nemam čim da vam pokažem :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno