Šta je novo?
Ja ipak mislim da je ta grafika previse slaba ali ako postoji drajver za nju w7 32 bit onda ok.
Evo sad sam proverio drajver ipak postoji.

instalirao sam neki najvnoviji drajver za graficku, ali opet nece... čak sam i pomoću Driver Genius Professional odradio drajvere, ali i dalje nema aero :(
ajde mi šibni link na PP, pa da vidim da li je to taj ili sam se negde deeebelo zaj..o :wall:
 
nema veze sa grafikom, tj. nije slaba....bar iz mog iskustva , instalirao sam w7 na neke čisto office cpu sa integr. grafikom za koju pojma nisam imao šta je i čije je...a ako ti sve ostalo radi, pri tom ne patiš od estetike cepaj bez aero efekta...ja to ionako isključim na svojim komp. - laptop sa integr. grafikom radi 10% brže bez njega, a desk koji fura nove igre, kod njega mi aero ionako nije bitan kad pustim igru. "koga/čega nema - bez njega se može" ;)
 
power options pitanje:
jel treba da se aktivira ovaj 'high performance' power plan , jel sistem brzi na odzivu , jel čačkao neko nešto oko toga pa da zna ili treba da ostane na balanced?
 
power options pitanje:
jel treba da se aktivira ovaj 'high performance' power plan , jel sistem brzi na odzivu , jel čačkao neko nešto oko toga pa da zna ili treba da ostane na balanced?

čačkao ja i zaključio da za desk nema ama nikakve svhre, dok za lap mož da podesiš kako ti odgovara, tj. kad hoćeš u sleep, hybernate, dimm displey itd. a to jel balanced ili high perf. nema nikakve veze kad jednom pomeriš default vrednosti.
 
i posle skidanja i instaliranja svih mogućih najnovijih drajvera, aero i dalje ne radi...
moj komp je izgubljeni slučaj, amin!
 
ja zivim bez gadget-a vec skoro mesec dana, neki vir. mi zabrljao masinu :mad: pokusavao sa Acronis Recovery, ciscenjem AVG, Norton, Avira, MSE, Malwarebytes...navodno sve kao ocistio ali gedzeti mi izgledaju kao Pikasove slicice...neke brljotine dimenzije gedzeta uglavnom...znam da bi reinstall resio prob. al me mrzi :d
 
power options pitanje:
jel treba da se aktivira ovaj 'high performance' power plan , jel sistem brzi na odzivu , jel čačkao neko nešto oko toga pa da zna ili treba da ostane na balanced?

Na balanced je namesteno da ti throtluje cpu frekvenciju i sl. po defaultu ako nisi iskljucio te mogucnosti u biosu, na high performance je cpu frekvencija uvek na maksimumu. Nema neke vidljive razlike u odzivu sistema, bar ni ne treba da bude.

i posle skidanja i instaliranja svih mogućih najnovijih drajvera, aero i dalje ne radi...
moj komp je izgubljeni slučaj, amin!
Jesi li siguran da ti graficka zadovoljava minimalne specifikacije za Aero?
 
Poslednja izmena:
Meni se iskljucio taj Aero isto kada sam se zezao sam onim AMD Fusion kada sam ukljucio neku opciju on je poiskljucivao svasta pa i Aero izgledalo mi je kao Win 98. Kada sam vratio na Balanced nije vratio to. Ja mislim da sam isao na Restore point nisam siguran. Posle toga sam uninstalirao Fusion.
 
^^ako se ga imao i radio je normalno, uradi ponovo restore ali na datum za koji si siguran da je aero tad radio,u stvari sve zavisi kako si backup radio tj. da li je overwrite ili posebno (obicno je obelezeno datumom) a mozes i da probas da vratis ceo win na default settings.
 
odradih search teme i ne nadjoh nesto slicno a da je vezano za moj problem,
moj problem je quick lunch,
naime napravio sam novi tool bar u task bar - u postavio ikonice i ja sav srecan,
ali posle svakog restarta quick lunch nestane pa moram ponovo da ga "samonujem"
i da slozim ikonice,
ne pomaze ni snimanje teme, znaci uvek posle restarta nestane,
u pocetku je radio ok, nestajao je s vremena na vreme, ali sada svaki put.


ima li neko resenja za ovaj prob.?

hvala.
 
naime napravio sam novi tool bar u task bar - u postavio ikonice i ja sav srecan,

ima li neko resenja za ovaj prob.?

hvala.

za ovo nisam ni znao da može, znam da ne pomažem al sam čisto radoznao ima li to neku praktičnu ili samo estetsku svrhu ? ako može neki skrinšotić ?

inače ako neko može da pomogne oko win-a , imaj poverenja u Swipera i njegovo znanje ;)
 

da odradio sam tako,

sada sam malo prelistao i naisao na ovo

Kod:
After restart or logoff, quick launch will disapear … the solution is:

Go to Start –> Run –> regedit

Find the following key:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows
CurrentVersion\Policies\Explorer

make DWORD NoSaveSettings with value 0.

You can make it on HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows
CurrentVersion\Policies\Explorer too …

a posto vrednosti nema u w7 (posto je to za vistu) ja budala zatvorim
regedit i ne pomisljajuci da dodam te vrednosti,
sad sam na poslu ali kad dodjem doma cu probam.


u sustini mi qucik lunch ne bi ni trebao da u taskbar mogu da dodam
precice do HDD - ova, my computer precicu sam napravio, ali ove jok.

da li postoji neko resenje da se u taskbar doda precica do hdd - a ili do nekog foldera a ne da ih grupise u ovaj zuti folder pored explorer-a

1441d1234757806-quick-launch-enable-disable-disabled.jpg
?

hvala.


za ovo nisam ni znao da može, znam da ne pomažem al sam čisto radoznao ima li to neku praktičnu ili samo estetsku svrhu ? ako može neki skrinšotić ?

inače ako neko može da pomogne oko win-a , imaj poverenja u Swipera i njegovo znanje ;)
isprati link koji je postavio Swiper i napravice i ti quick lunch.
 
Poslednja izmena:
Posted via Mobile Device
 
ala ste zapeli za taj brzi rucak (quick launch, a ne quick lunch), ne mozete da docekate da dodjete kuci ;)
Posted via Mobile Device
 
mudro zboris. :p :d
 
Da li se nekom desava da mu se pri startovanju sistema ne pokrenu svi gadgeti(u mom slucaju ne pokrene se gadget za vreme, dok se sat i kalendar pokrenu) i ne mogu da udjem u gadget gallery. Posle restarta se svi pokrenu bez problema i mogu da udjem u gadget gallery. Ako neko ima resenje neka pise(nisam dirao UAC, stoji na def.).
 
Poslednja izmena:
Da li se nekom desava da mu se pri startovanju sistema ne pokrenu svi gadgeti(u mom slucaju ne pokrene se gadget za vreme, dok se sat i kalendar pokrenu) i ne mogu da udjem u gadget gallery. Posle restarta se svi pokrenu bez problema i mogu da udjem u gadget gallery. Ako neko ima resenje neka pise(nisam dirao UAC, stoji na def.).

ništa novo, samo što je to više karakteristično za notebook, na desk kompovima nisam imao drugih prob. sa gedžeteima sem ovog zadnjeg - zamrljanmi i neupotrebljivi usled napada nekog vir. ,)
 
Imam jedan problem koji ne mogu da resim. Ne znam koliko je vezan za Win7, ali mi se nije dogadjao na XP-u.
Kada startujem Winamp, svaki put mi se postavi kao default aplikacija za pustanje video fajlova.
Trazio sam u Winampu u opcijama da iskljucim to, ali ne mogu da nadjem.
Winam je nezaobilazan player ali mora imati resenja.

Da li se neko sretao sa tim?
 
Ovde imaš štiklirano? Klikni na "audio only", verovatno ti je po default (All) i svaki put kada se "pali" vraća na default.
 

Prilozi

  • winamp.png
    winamp.png
    34.9 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Joj, hvala ti. Poludeh sa tim "problemom". :)
 
Jel može jedan help, zanima me kako da kad instaliram Win7 namestim da "mi" my documents bude na d particiji i da tamo automatski snima sve. Ja sam kući "namestio" da odande samo prikazuje kada se otvori my documets folder, ali nikako ne mogu da namestim da mi tamo čuva sve (save-ovi nekih igara idu direkt u my docs)
 
da dodam još (iako nisam 100% siguran u ovo) ako ti i posle ovog neki fajlovi ostanu "obeleženi" od winampa-a, možda ćeš morati da reinstal isti, pa da ovo što ti je Swiper rekao odradiš u toku instalacije programa (trebal bi da u nekom step-u imaš opciju sa slike gore)

@/Neo/ nisam te baš shvatio skroz,my documents možeš da kopiraš na d, a to gde ćeš nešto da snimiš...zavisi šta snimaš i odakle, ako skidaš sa neta to zavisi od browsera i podešavaš u njemu, ako misliš na saved games to je valjda u nekom folderu igre, opet zavisno gde je igra instalirana...obično ide na c ili c/program files, ali možeš da promeniš pa da je instaliraš i na f, g, h...gde ti volja.
 
Poslednja izmena:
Jel može jedan help, zanima me kako da kad instaliram Win7 namestim da "mi" my documents bude na d particiji i da tamo automatski snima sve. Ja sam kući "namestio" da odande samo prikazuje kada se otvori my documets folder, ali nikako ne mogu da namestim da mi tamo čuva sve (save-ovi nekih igara idu direkt u my docs)

Napravis folder na D:\ Documents
Zatim putem windows explorera u Libraries\Documents postavis novu lokaciju, te je oznacis kao default.
 

Prilozi

  • Untitled 2.jpg
    Untitled 2.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 59
koju mi verziju 7-ice preporucujete? da li u svakoj verziji 7-ice mogu da promenim jezik tokom koriscenja (iz nemackog u eng npr)? da li sa home verzijom moze da se pravi mreza i da li mogu u tu mrezu da se umreze kompjuteri sa xp-om?
 
Poslednja izmena:
Hoćeš da kupi ili ... ?:) Da bi menjao jezike preko update-a potrebna je ultimate verzija, na home i pro varijanti ne ide.
Sa Home možeš normalno da vidiš računare u mreži.
 
Poslednja izmena:
Hoćeš da kupi ili ... ?:) Da bi menjao jezike preko update-a potrebna je ultimate verzija, na home i pro varijanti ne ide.
Sa Home možeš normalno da vidiš računare u mreži.

ma da, hocu da kupim desktop, pa sa njim i sistem. znaci home 64 english zavrsava posao? jel' posle ja mogu tu verziju da upgradujem na pro ili ultimate?
 
Word u desni klik ''New'' nema ga

Kad u folderu bilo komu uradim desni klik pa na new gde se otvara novi folder i dokumenti tu nema Microsoft Word Documenta a stoje opcije recimo za excell i new text document, pa molim za pomoć.
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno