Šta je novo?
ja bi voleo neko objasnjenje sta i kako treba i sme se iskljuciti kako bi se ultimate optimizovao tj ubrzao maximalno.... jel ima negde neka tema o tome ili jel neko raspolozen da objasni natenane...
Ja licno defender ne iskljucujem i nebi cak i firewall ostavljam i ako imam KIS, paranoik sam po pitanju zastite i ta kombo mi lepo radi i dovoljna mi je,ne menjam je.
interesuju me druge stvari tj procesi koje mozemo ukloniti bezbedno ili promeniti sve u cilju ubzanja i oslobađanja resursa... jer verujem da ultimate + office u standard pakovanju ima puno pa i previse toga na sebi... (x64)
 
ja bi voleo neko objasnjenje sta i kako treba i sme se iskljuciti kako bi se ultimate optimizovao tj ubrzao maximalno.... jel ima negde neka tema o tome ili jel neko raspolozen da objasni natenane...
Ja licno defender ne iskljucujem i nebi cak i firewall ostavljam i ako imam KIS, paranoik sam po pitanju zastite i ta kombo mi lepo radi i dovoljna mi je,ne menjam je.
interesuju me druge stvari tj procesi koje mozemo ukloniti bezbedno ili promeniti sve u cilju ubzanja i oslobađanja resursa... jer verujem da ultimate + office u standard pakovanju ima puno pa i previse toga na sebi... (x64)


http://www.blackviper.com/Windows_7/servicecfg.htm

mada s obzirom da si " paranoik " :) tesko ce ti ista pomoci ... takodje pronadji " SOLUTO " radi uklanjanja suvisnih boot aplikacija, takodje mozda da probas sa " custom " instalacijama WIN-a, ja trenutno koristim odlicnu a ima ih vise na raspolaganju.
 
ja bi voleo neko objasnjenje sta i kako treba i sme se iskljuciti kako bi se ultimate optimizovao tj ubrzao maximalno.... jel ima negde neka tema o tome ili jel neko raspolozen da objasni natenane...
Ja licno defender ne iskljucujem i nebi cak i firewall ostavljam i ako imam KIS, paranoik sam po pitanju zastite i ta kombo mi lepo radi i dovoljna mi je,ne menjam je.
interesuju me druge stvari tj procesi koje mozemo ukloniti bezbedno ili promeniti sve u cilju ubzanja i oslobađanja resursa... jer verujem da ultimate + office u standard pakovanju ima puno pa i previse toga na sebi... (x64)

pa sve zavisi kako koristis cpu i koliko znas, najlakse ujedno i ne bas toliko delotvorno rešenje je neki sys. optimizer, ako znaš malo više, a pritom nisi alergičan na "osakaćivanje w7 stylinga" možeš da prosto isključiš sve procese koji ti nisu neophhodni, kao i sam Aero, gadgets i ostalu kozmetiku (u Ctrl. Pan./Prog.& features).
Isto i f****ng Office, ako koristš samo word. npr i to ne baš često, razmisli da li ti uopšte treba to na kompu !? ima jednostavnijih i lakših rešenja...evo ja na primer, koristo Nero godinama, a sad na lap sa ddr2 mem. skinuo i stavio CD Burner XP x32. lakše radi a reže sve kao i Nero, nema neke funkc. norm. kao što je omot za cd/dvd...i tako, sve može,inače sam KIS ti je dosta heavy za sist. al ako si "paranoik" neću za to da ti predlažem alternative.
pozz :)
 
Poslednja izmena:
hm izgleda da cu samo defender iskljuciti i firewall posto imam KIS. ostalo ne znam sta bi smeo da diram jer gadgete volim , aero takođe , bez kozmetike ne mogu:)... Nero ne stavljam nikad, office je tu trenitno namenski...
 
hm izgleda da cu samo defender iskljuciti i firewall posto imam KIS. ostalo ne znam sta bi smeo da diram jer gadgete volim , aero takođe , bez kozmetike ne mogu:)... Nero ne stavljam nikad, office je tu trenitno namenski...

bacio sam pogled na tvoju konf. iako nisam neki stručnjak (čitaj:trebao bi malo da google-am, da vidim detaljnije o ploči i procesori, a ovde ima ljudi koji to znaju da ti kaže iz glave) :), imaš odvojenu gpu, solidan hdd, e sad ako tvoja plača podržava ddr3, sa malo ulaganja možeš da dobiješ veliki napredak. Ako si (pločom) ograničen na ddr2, nema tu nekog posebno vidnog ubrzanja kompa optimizacijom, ali svako da možež da izvučeš max. pomoću raznih "tips and treaks".
 
^^ako je ona od 38 gb u pitanju, to bi trebalo da je dovoljno za w7 btw. ja sam w7 instalirao na part. od 20 gb i radila je o.k. norm. u tom slučaju nemaš mesta baš za neke igre i šta ja znnam, ali može da radi.
 
Ne vidim zašto danas štedeti na prostoru za sistemsku particiju. Meni sa 8 GB rama samo page i hibernation fajlovi pojedu 14.5 GB.
 
Ne vidim zašto danas štedeti na prostoru za sistemsku particiju. Meni sa 8 GB rama samo page i hibernation fajlovi pojedu 14.5 GB.

nisam ja ni mislio da (ako je neko tako shvatio) da sist. part. treba biti što manja,naprotiv! samo sam rekao iskustva od ranije kada sam tek bio probao w7...ja sam inače na novoj mašini hdd od 500 Gb podelio na c:200/d:300...a stari hdd 160 gb na kom je xp ostao je isti 40/120.
 
Ne znam, nisam probao bez njega :p
Al' je zato sweet kada kopiraš fajl od 4 GB i ceo ode u keš :D
 
Ne znam, nisam probao bez njega :p
Al' je zato sweet kada kopiraš fajl od 4 GB i ceo ode u keš :D

pretpostavljam da trosis 64bit os... u suprotnom ti tih 8GB rama ne bi znacilo nista... jos kad bi imao jedan ssd pa na njemu tih dodatnih 12GB Pagefile-a :eyebrows::p;) ... a mozda i imas ,)

pozz
 
Naravno da je 64-bit OS :)
Skup mi je SSD još uvek. Više mi treba storage trenutno.
 
Pozz.
Skoro svaki put mi se desava da mi u toku filma bar jednom ili dvaput zasecka(ili se ubrza slika ili zasecka).U tom trenutku mi hard drlja.Da li se jos nekom ovo desavalo i kako je resio?
 
Zaboravih da napomenem da sam iskljucio searching index ali nisam stigao da testiram.
Ako neko ima jos neki predlog...
 
Pozz.
Skoro svaki put mi se desava da mi u toku filma bar jednom ili dvaput zasecka(ili se ubrza slika ili zasecka).U tom trenutku mi hard drlja.Da li se jos nekom ovo desavalo i kako je resio?

jel to samo kad je film sa hdd-a ili se tako ponaša i kad pustiš sa diska? Ako bi dao još neku inf. lakše bi bilo i da se kažu neka iskustva :), btw. jesi proverio hdd, bad sectors i to ?
 
Iskreno nisam probao sa diska,samo sa harda.
Skeniran je na viruse,radjena je defragmentacija harda,nema bad sektora itd.
Proces koji pravi problem je csrss.exe ali ne znam sta da mu radim.Imas li neki predlog?
 
taj fajl treba da se nalazi u Windows\system32, ako se nalazi negde drugde onda je virus... proveri...

Pozz
 
Hvala na savetu,ali to sam prvo proverio.
Malo pre sam instalirao XP i desava se opet da csrss ore po hardu.Testiracu ga veceras jos.
 
evo ja pogledah baš i vidim 2 csrss.exe u win7 Pro (oem ver.) malo ću da progoogle-am o tom procesu (što možeš i sam inače) :), pa ćemo da vidimo šta je tačno...a iz kog playera gledaš filmove i koja konf. je u pitanju?,jel desk ili lap ?

za laptop-ove ima koristan programčić pod imenom quitehdd (ne znam da li se odnosi i na za hdd-e desk računare!) koji na software-ski način rešava problem bučnog hdd-a...tačnije kontroliše intenzitet "parkiranja glave" istog.
 
Ćao svima.
Kako sam relativno nov ovde i ne uhodan, da li neko može da mi pomogne savetom ili da me uputigde da pogledam i nadjem resenje za problem koji imam.
Imam Win 7, 32-bitnu verziju, ali mi aero efekat nikako ne radi. Stalno mi izlazi ona poruka: "Desktop Window Manager is Disabled". Pokusavao sam svasta, skidao najnovije drajvere, citao razne stvari, u regedit pravio one nove dword(32-bit value) ali nista ne pomaze.
Graficka mi je Gigabyte VGA NVD NX6200TC PCI-E16x 128MB DDR DVI TV-out (GV-NX62TC128D) a maticna Gigabyte GA-M720-US3 nVidia nForce 720D/rev 1.0.
Trebalo bi da radi, ali :(
Bilo kakav savet i pomoc je dobrodošla.
Hvala unapred ;)
 
da ti nije isključen u features ? (ako uopšte može tako, jer sve koje sam do sad video imaju po default-u uklj. aero), i da nije neka black ed. ver. gde je iz nekog black razloga isključen ili u najgorem sl. uklonjen aero ?
 
Ćao svima.
Kako sam relativno nov ovde i ne uhodan, da li neko može da mi pomogne savetom ili da me uputigde da pogledam i nadjem resenje za problem koji imam.
Imam Win 7, 32-bitnu verziju, ali mi aero efekat nikako ne radi. Stalno mi izlazi ona poruka: "Desktop Window Manager is Disabled". Pokusavao sam svasta, skidao najnovije drajvere, citao razne stvari, u regedit pravio one nove dword(32-bit value) ali nista ne pomaze.
Graficka mi je Gigabyte VGA NVD NX6200TC PCI-E16x 128MB DDR DVI TV-out (GV-NX62TC128D) a maticna Gigabyte GA-M720-US3 nVidia nForce 720D/rev 1.0.
Trebalo bi da radi, ali :(
Bilo kakav savet i pomoc je dobrodošla.
Hvala unapred ;)

ako te nije prblm instaliraj neki drugi win7 uzmi od nekog, cisto da proveris da li je do tvoje verzije , ako ne mozes da ga ukljuciš...
 
Reč je o Win 7 Ultimate.
Kod ortaka radi aero, ali poslušaću savet i instalirati neki drugi Win 7, da eleminišem barem tu opciju.
Ja se iskreno nadam da nije neka black edition verzija i sl. jer je po default-u aero stalno uključen...
Mislim da bi moja grafika trebala da podržava aero efekat, pa nije mi baš toliko stara :(
 
ako te nije prblm instaliraj neki drugi win7 uzmi od nekog, cisto da proveris da li je do tvoje verzije , ako ne mozes da ga ukljuciš...

Ja ipak mislim da je ta grafika previse slaba ali ako postoji drajver za nju w7 32 bit onda ok.
Evo sad sam proverio drajver ipak postoji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno