Šta je novo?
Cekaj sta bi se desilo da imam 8GB memorije ? jel bi i tad islo na jos vece zauzece ?
Mislim da nije u pitanju NOD.
Mislim da Java aplikacije prave haos u sistemu, dave RAM.
Isto mi se sa Jdown desavalo na XP-u.
Moracu i ja izgleda preci na torrete. :( :(
 
Imao sam slican problem, zauzece RAM-a vremenom postaje ogromno, a ne znam odakle, nijedan proces ne pokazuje veliko zauzece. Zamenio NOD i od tada nema problema, probaj nista te ne kosta. Sa jdownloaderom zaista nemam problema niti mu usporava masinu.
 
@Bob Marli, već si pominjao problem, mislioo sam da si do sad rešio...pitanje: jel si imao pre x32 verziju W7 i ako jesi jel se i kod nje dešavalo isto ? Iz mog iskustva MSE je nešto lakši od NOD-a, ali nijedan ni drugi ne bi trebali bitno da utiču na zauzeće mem. (tj. nijedan od njih nije težak kao npr. KAV). ja sam našao alternativu za Tune Up, koji mi je suviše veliki i čini mi se da nema toliko dobar efekat...koristim CCleaner u kombinaciji sa Vit Registry Fix i i to mi odlično počisti registry na oba o.s (w7, xp), neko je pominjao Chrome i da on hoće da zauzme više memorije, meni je on default browser, najviše zbog brzine, jer imam relativno spor net (Telekom adsl, najslabiji paket).

Još 1. pitanje : jel neko zna koja je svrha ovog prog. i da li to uopšte neko koristi !? Više od god. dana sam na win7 i nisam do sad ni primetio da to postoji :),da ne bude zabune na šta mislim ,evo screenshoots.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    80.4 KB · Pregleda: 61
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    33 KB · Pregleda: 49
Valja li sta taj M$ antivirus ? :D Ili je to najobicnija glupost ? Verovatno je zato za dz.
 
Cekaj sta bi se desilo da imam 8GB memorije ? jel bi i tad islo na jos vece zauzece ?
Mislim da nije u pitanju NOD.
Mislim da Java aplikacije prave haos u sistemu, dave RAM.
Isto mi se sa Jdown desavalo na XP-u.
Moracu i ja izgleda preci na torrete. :( :(
Ako toliki problem pravi, predji na CryptLoad. "jD" u C# .NET umesto Java. Mada ne razumem kako pravi toliko zauzeće, meni radi i po nedelju dana, samo štancuje fajlove, ja dodajem nove linkove, a zauzeće memorije konstantno.
 
Si lud ? Cryptload je smesan za Jdown. Mozda i nije J, kazu da postoji mogucnost da je NOD u pitanju, moram da probam.
 
Valja li sta taj M$ antivirus ? :D Ili je to najobicnija glupost ? Verovatno je zato za dz.

za free av., mislim da vredi...mada probaj sam pa vidi (ovo norm. ako imaš oem ver. win7 ili bar onu koja prolazi kao oem jer radi genuine validation test prilikom instalcije), izašle se u inače nove ver.avasta, avg-a, pa i neki update za mse (vidi download temu).
a što se tiče ovog tvog prob. sa Jdown.,kolko sam shvatio imaš x64, a Jodwn. jel isto za x64 ver.!?
slučajno naleteh na ovu stranu,pa ako nisi već probao, ništa te ne košta da probaš.
 
Treba mi pomoć: da li se isplati instalirati Win7 na laptop MSI VR602, 2Ghz celeron + 1,75GB memorije slobodno? Ima integrisanu grafiku... Xp šljaka dobro za sada.
 
Treba mi pomoć: da li se isplati instalirati Win7 na laptop MSI VR602, 2Ghz celeron + 1,75GB memorije slobodno? Ima integrisanu grafiku... Xp šljaka dobro za sada.

" isplati " u kom smislu ... Poznato je da to sto sljaka dobro ne treba dirati ali mislim da bi i win 7 ok radio na takvoj masini, pitanje je samo tvog razloga zasto bi prelazio na win 7
 
Jedno mozda glupo pitanje, ali moram da pitam.
Da li je nedostatak sistemskih fontova razlog sto ne mogu da citam cirilicne prevode?

Kako bih mogao to da resim? Nadam se da nisam promasio sobu.
 
Nije, trebalo bi da promeniš encoding fonta u playeru...
 
Treba mi pomoć: da li se isplati instalirati Win7 na laptop MSI VR602, 2Ghz celeron + 1,75GB memorije slobodno? Ima integrisanu grafiku... Xp šljaka dobro za sada.

u početku je instaliranje W7 na neke lapove bio pomalo rizičan potez, najviše zbog nedostatka drajvera. Mislim da su "kritični" brendovi bili Dell, HP i Acer,ali taj probl. je odavno ispeglan tako da ako hoćeš da pređeš na w7 ne bi trebalo da bude probl. i kod mene je xp šljakao dobro, ali sam brzo prešao na w7 baš zbog 15.6 displey-a gde prednosti w7 više dolaze do izražaja nego na npr. 20" wide monitoru...povećavanje slova, ikona, pin to taskbar....Odluka je u sv.sl.na tebi
 
Problem oko gutanja RAM memorije ipak pravi Jdownloader. Dok je on bio ugasen 2 dana zauzece je bilo oko 1,6GB.
 
Bobe, pređi na utorrent, ne znam zašto si toliko vezan za Jodwn.!? navika ili nešto dr.!?
 
Bobe, pređi na utorrent, ne znam zašto si toliko vezan za Jodwn.!? navika ili nešto dr.!?

Pa imam losa iskustva sa torretima, uvek sam skinuo nesto levo. A nisam clan nekog privatnog sajta za torrete.
IDM ? Jel on radi ista sto i Jdown ?
 
Imam jako cudan problem u Win 7 64bit. Racunar mi je u "leru", ne radi nista, a pokazuje zauzece od 55% proc i 75% memorije. Task manager ne pokazuje ni jednu aplikaciju koja toliko resursa trosi. Skenirao sam avastom i Spybootom, i nisu nasli nikakve uljeze. Ima li neko ideju do cega moze da bude?
 
Nasao sam, prokleti wmpnetwk.exe opet pravio probleme. Dosta cest bug u win7
 
Nasao sam, prokleti wmpnetwk.exe opet pravio probleme. Dosta cest bug u win7

i meni je taj proces aktivan,cpu skeniran MSE-om, Avastom 5 Pro, Avirom ali ga ništa ne vidi kao vir. zauzeće memorije:cpu ussage 2-5% phys. mem 27-32%...otvoren samo FF (nekih 6 tabova) i 2 gedžeta:eek:naj za vreme i all cpu gadget.

@Bob Marli, možeš preko uTorrenta tačno da pratiš šta skidaš (zato sam ti i reko baš utorrent!) i da daš redosled, prioritem određenim fajlovima...dosta korisnih podešavanja, ali najbitnije je da skidaš sa pouzdanog sajta...meni je to čak i sigurniji način nego kad skim zip. u koji je može da bude uzipovan i neki gremlin + što zip. može grdan probl. da napravi ako je malo oštećen ili fali neki deo iz sredine.
 
Poslednja izmena:
Pa imam losa iskustva sa torretima, uvek sam skinuo nesto levo. A nisam clan nekog privatnog sajta za torrete.
IDM ? Jel on radi ista sto i Jdown ?

Koliko ja znam on je namenjen samo torentima, tako da nije kao jdown, i naravno ne moze da radi re-konekciju.:wave:
 
Nisam znao da je IDM postao namenjen samo za torente??? :sceptic:
 
Imam jako cudan problem u Win 7 64bit. Racunar mi je u "leru", ne radi nista, a pokazuje zauzece od 55% proc i 75% memorije. Task manager ne pokazuje ni jednu aplikaciju koja toliko resursa trosi. Skenirao sam avastom i Spybootom, i nisu nasli nikakve uljeze. Ima li neko ideju do cega moze da bude?

Iskljuci u Administrative Tools-Services Superfetch Service, stavi na disabled restartuj racunar i vidi da li imas isti problem.
 
Imam jedan meni vrlo cudan problem... imam 2233sn Samsung i evo pre 5 min sve sto mi je sivo postalo nekako pinkasto... i mnogo me nervira...

Jel imao neko ovaj problem i sta ga je prouzrokovalo... KAKO DA SE RESIM OVE GAY PINK BOJE?!?!?!??! :mad:

edit: Provalio sam da je to do catalysta 10.10 i morao sam da upalim EDID da bi mi taj pink tint nestao... :/
 
Poslednja izmena:
Pitanje za studente: da li MSDNAA licenca i dalje dozvoljava korišćenje preuzetog softvera "zauvek" (u nekomercijalne svrhe), ili su nešto menjali poslednjih godina?
 
Kad ti „istekne” status studenta, nemaš pravo da koristiš studentsku verziju. To piše u EULA...
Posted via Mobile Device
 
Da li je normalno da nakon bootanja win 7 64 bit Ultimat sve programe mi sporo otvara iz prve (2-3 sek. se vrti onaj kružić), kad pokrenem drugi put taj isti program otvara u sekundi. Pitam to zato jer sam prvi put stavio Win 7, dok na Win Xp nakon bootanja svi programi su se iz prve otvarali brzo.
Komp: i7 860, 4gb rama, 285gtx, Corsair 750W, 500Gb Seagate
 
Kad ti „istekne” status studenta, nemaš pravo da koristiš studentsku verziju. To piše u EULA...
Hm, sad sam malo tražio po portalu i nađoh ovo:

* You may use the software for non-commercial purposes including instructional use, research and/or design, development and testing of projects for class assignment and tests or personal projects. You may not use the Program software for any for-profit software development.
* When you are no longer a registered student in a department that is a member of the MSDN Academic Alliance, you may no longer receive updates for your personal use computer. However, you may continue to use previously installed software on your computer, provided you continue to follow program guidelines.
* If you violate the terms of the License Agreement and EULA, the MSDNAA Program Administrator will demand confirmation of removal of the program software on your personal use computer.
E sad, šta tačno znači "you may no longer receive updates" ne znam, ali ne verujem da će da me blokiraju na Windows Update, jer teško da preko serijskog broja mogu da znaju da li sam i kad završio studiranje...
 
Nazad
Vrh Dno