Šta je novo?
Da li jos neko ima ove crtice pri startovanju windowsa pre welcome screena?
Cinimi se da se pojavilo posle instalacije zadnjeg catalysta ali nisam siguran.


P.S. nebabgd ti si brate non-stop u ovoj temi :D
 

Prilozi

  • DSC00389.JPG
    DSC00389.JPG
    64.2 KB · Pregleda: 60
Da li jos neko ima ove crtice pri startovanju windowsa pre welcome screena?
Cinimi se da se pojavilo posle instalacije zadnjeg catalysta ali nisam siguran.


P.S. nebabgd ti si brate non-stop u ovoj temi :D

meni se ne pojavljuju...a što se teme tiče, pa bookmark-ovao sam bench. baš na ovoj temi :) pa mi kad hoću bilo šta na benchmark-u da vidim 1. otv.nju, al ako pogledaš unazad, ima me u recimo 20 str.tj. nema ni god. dana kako znam za sajt :D
 
Kaz'te mi molim vas, da li ce da bude problema ako drugaru instaliram Win 7 na C (na kojoj je trenutno XP na izdisaju) particiju bez da ubijem D na kojoj su mu podaci?
 
Zašto bi bio problem? :) Format C: i teraj Win 7 na tu particiju i ne sekiraj se :)
 
Prvi problem sa Win7 :( Sinoć sam instalirao najnovije update-ove i posle restarta nemam vezu sa wireless ruterom. U donjem desnom uglu stoji precrtana konekcija i poruka "not connected - no connections available". Supruga preko laptopa normalno pristupa wireless ruteru...

Neka ideja ili da se vežem kablom na ruter?

Klasičan "FAIL" :wall:

Ispala wireless kartica iz slota na ploči :d Opravljao sam ortaku komp pa sam par puta cimao svoj komp tamo-vamo, isključivao-uključivao kablove i pri toj gimnastici je izletela kartica. Gospodin Marfi se pobrinuo da se to poklopi sa update-om Win7 i istripovao me žešće :crash:

Sorry za cimanje :D
 
Kaz'te mi molim vas, da li ce da bude problema ako drugaru instaliram Win 7 na C (na kojoj je trenutno XP na izdisaju) particiju bez da ubijem D na kojoj su mu podaci?

evo da i ja potvrdim, pošto sam jelte stalno prisutan u ovoj temi :D, slobodno format C i install W7, e jedino ako se radi o nekom baš starom kompu (3,4 god.) isproveravaj da nema nešto od hardware-a što je win7 nekompatibilno,
kao npr. moja ITV 300 tv kart, pa sam morao dual boot,w7 i xp, pošto sam hteo da je zadžim.
 
Ljudi imam mali problem, uzeo sam skoro novi sata HDD, osim njega imam 2 stara WD ata hdd-a, ne jednom je sistem a na drugom podaci, problem je taj sto zelim da instaliram win7 na novi sata hdd i sklonim ova dva stara da mi ne smetaju u kucistu...Novi hdd sam podelio na 2 patricije pomocu PM-a, jedna particija od 150GB a druga je preostalo, e sad problem je u tome, bilo da pokrenem instalaciju preko xp-a ili boot kad selektujem particiju na novom hdd-u koju sam odovjio za sistem pise mi da ne mogu da installiram na tu particiju, niti na bilo kojoj na novom hdd-u...Malo sam prelistavao forum, pokusao sam i da sklonim stare ata dikove jer sam cuo da mogu biti problem, nije uspelo...ne znam sta vise da pokusam... unapred zavalan !
 
Kakve si particije napravio? Probaj da je obrišeš iz same instalacije i samo izabereš da instaliraš na taj "unallocated" deo, mora da ide ;) Ako ne, napiši ili slikaj da vidimo šta ti tačno napiše.
 
Da li postoje ''lite'' verzije Win 7 starter-a? Treba mi za netbook...
 
Da li postoje ''lite'' verzije Win 7 starter-a? Treba mi za netbook...

ja ne znam za "lite" ver. W7, Starter bi trebalo da je upravo to...koji procesor imas na tom netbook-u ?
p.s. ja bih stavio W7 Starter, pogotvo ako je oem,na tim malim ekranima prednost 7ice vise dolazi do izrazaja neko na monitorima 17" +
 
Vec imam Win 7 Starter koji je dosao sa netbook-om, ali je nekako ''spor''.
Inace, CPU je Intel Atom N550, 1,5GHz i imam 1GB DDR3, trenutno nemaju stap od 2Gb da zamenim...
 
^^ni sa 2 Gb nemoj da ocekujes cudo od netbook-a, i mi (zenin netbook) imamo 1 Gb, nisam gledao, ali je 90% ddr2 u pitanju ako ne i slabije...hdd radi na 5400, tako da i xp sporo boot-uje, ali zato sasvim lepo otvara strane, sto mu je u princ. osnovna namena...ne znam cime jos mozes da ga "olaksas" ja sam na ovom npr. skinuo Office, Norton (one studentskeTrial ver.na 90 dana) i neke HP Games, ostavio sam samo Roxio
 
Kakve si particije napravio? Probaj da je obrišeš iz same instalacije i samo izabereš da instaliraš na taj "unallocated" deo, mora da ide ;) Ako ne, napiši ili slikaj da vidimo šta ti tačno napiše.

evo uradio sam kako si napisao, obrisao particiju i na unallocated stisnuo next i dobijem poruku : "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See setup log files for more infirmation." ??? Unapred zahvalan!:wave:
 

Prilozi

  • DSC02582.JPG
    DSC02582.JPG
    129.2 KB · Pregleda: 62
Možda zafrkava jer hoćeš na extended particiju...
 
Ne možda nego sigurno :) Obriši sve particije koje imaš u ovom prozoru što si okačio sliku... Iz njega kreiraj dve nove particije, tj kreiraće on 3 particije, jednu windows recovery particiju od nekih tričavih stotinak megabajta i ostale dve će biti koliko ti sam definišeš.
 
Formatirao sam disk kad sam ga kupio u NTFS i podelio ga kasnije na dve particije i obe su logical bile, ista poruka se pojavljuje... :/
 
Zanima me jos kako mogu particiju da formatiram u primary tj da li mogu uopste?
 
Pa odradi particioniranje i formatiranje iz same instalacije Windows-a. To uvek radi.
 
formatiraj particiju iz same instalacije W7, ono kad ubaciš disk klik na advenced...koliko sam te razumeo kažeš da si uzeo "skoro nov" hdd, znači ne potpuno nov, pa ko zna ako je njemu bila npr. Vista i ja sam imao sličnih zahe***ija.
edit:p.s. tek sad videh da je to već preldoženo, sorry.ne mogu da obršem post :S:
 
Poslednja izmena:
Resio sam problem pomocu Acronisa, formatirao sam jednu particiju u active, jer preko instalacije nisam mogao da je formatiram jer je ceo hdd prepoznavao kao extended...u svakom slucaju hvala vam na savetima! :wave:
 
Ljudi imam mali problem, uzeo sam skoro novi sata HDD, osim njega imam...
@Bishop, jeste u pravu si na brzaka sam pročitao post, pa mi izgledalo da je rečeno "uzeo sam skoro nov" ali ovo "i" na kraju razjašnjava stvar :d
sve jedno predlozi za event. rešenje su isti, bar od mene format iz inst. ,ako ne onda format iz dos-a, ako ništa od toga ne pomogne, da proba ponovo da napravi particije (i proveri instalacioni dvd) pre nego što reklamira hdd.

edit:ja upravi pišem ispravke, kad evo dobra vest :), Acronis čini čuda!jedan od korisnijih prog.koje sam (zahvaljujući Sweeper-u) otkrio u zadnje vr.
 
Poslednja izmena:
Ja sam do sada uvek formatirao disk iz Windows instalacije kada sam podizao sistem na svom i drugim računarima, a to je bilo sigurno par stotina puta.
Nikada nisam imao nikakvih problema i iako Acronis jeste dobar program, ne znam zašto ljudi komplikuju stvari nepotrebno...
 
pa i ja tako radim, čak i particije pravim iz W7 (eventualno Easue Partiton Master, Part.Magic ne koristim od kako mi je s***o par starih hdd :mad:)...Acronis mi služi isljučivo za Backup, ali vidiš da je pomogao u ovom slučaju.
 
Win 7 i BT je nemoguca misija... :mad:

Dr**o sam se sa time citav dan, da bih jednom namestio da sve radi kako tako normalno (iako Personal Area Network nisam namestio, al' reko dobro, prezivecu bez toga).

Danas kada sam pokusao da pristupim fonu preko SE PC suite, preko BT, opet se BT "ugasio", tj. nema ga vise u device manageru. I tako svaki put. Kad pokusam da pristupim fonu preko BT, on se "ugasi" i vez je nemoguca. Premestim ja BT iz jednog u drugi USB prikljucak, opet se pokrene normalno, i kad pokusam da se konektujem: opet crkne BT, i tako u krug :smash:
+ nemogu da instaliram BlueSoleil 1.6 (koji mi je dosad najbolje radio, bilo koji drugi sto sam probao nije radio kako treba). U XPu je sve radilo kao podmazano, bez ijednog problema (osim sto je eventualno BlueSoleil znao da zakuca).

Sta da radim vise? Dopi****o mi je vise da se sa ovim mucim, majkemi cu da se vratim na XP, stvarno mi treba bluetooth.

Edit: koji sam ja bot... BlueSoleil sam instalirao stavanjem compatibility moda na XP SP2. Sad samo da vidim da li radi :S:

Edit2: opet nece... ima li ko ideju sta da radim?
 
Poslednja izmena:
^^ pola te nisam razumeo...al nema veze...jel to sve pokušavaš na laptop-u ili desk cpu ?
i ja na lapu (iz potpisa) imam prob. sa bt. tj. nemam ih , mogu da pošaljem i primim fajl sa fona (Nokia 5800), ali u dev. men. mi stoji ! kod bluetooth devices.:trust:
Koji fon je tačno u pitanju i jel možeš usb kablom da ga spojiš?
PC Suite i dr. programi za vezu sa telefonima uglavnom (još uvek!) bolje rade na XP-u,iako za većinu stalno izbacuju update kao "W7 komp." i "bugs removed" vidi ako ima zvanična tema za tvoj tel. pa probaj tamo da nađeš rešenje...btw. znam da nisam pomogao ništa, zato srećno :)
 
HP ima neki svoj software za kontrolu wifi i bt. (pošto su na Compaq seriji na istom dugmetu (on/off) i iz xp-a se taj softw. normalno inst. i može da se koristi, tako što npr. možeš da prebacuješ wifi-bt, isklj./uklj. jedno ili drugo bez pritiskanja tog dugmeta, dok se iz W7 taj softw. uopšte ne vidi, ne znam ni da li instaliran. definitivno je samo za xp! ali nebitno važno da i wifi i bt. šljakaju, iako device menager pokazuje kao na slici
 

Prilozi

  • CaptureHP.JPG
    CaptureHP.JPG
    65 KB · Pregleda: 38
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    9.2 KB · Pregleda: 29
Ljudi imam veliki problem sa novim install-om win7 ultimate 64bit! Kad mi je upaljen Jdownloader, kao da OS radi veliki memory leak, znaci zauzece RAM-a ide i do 80% !
Sta bi mogao biti uzork toliko zauzeca RAM-a ?
Gledao sam procese i ne vidi se jasno sta uzima toliko. Nemam virusa, imam NOD 32 4, skenirao nocas.
Od registry programa ponekad koristim samo CCleaner.
 
Ljudi imam veliki problem sa novim install-om win7 ultimate 64bit! Kad mi je upaljen Jdownloader, kao da OS radi veliki memory leak, znaci zauzece RAM-a ide i do 80% !
Sta bi mogao biti uzork toliko zauzeca RAM-a ?
Gledao sam procese i ne vidi se jasno sta uzima toliko. Nemam virusa, imam NOD 32 4, skenirao nocas.
Od registry programa ponekad koristim samo CCleaner.

Najverovatnije je do ovoga što kaže Wild Boy. Mada veliko zauzeće memorije ne treba da te plaši jer Win7 radi drugačije sa memorijom od XP-a. Ako ti piše da je zauzeto 50% to ne znači da programi tog trenutka koriste toliko. Zauzeće gledaj preko Resource Monitora, tu ti piše koliko kojem programu sistem može dodeliti memorije (commit) kao i koliko memorije troši u datom trenutku (working). Ima jedan proces/program naziva MsMpEng.exe koji ima veliki commit ali nikada ne troši toliko. Valjda je vezan za Windows Defender, sada sam ga primetio i videću da ga ugasim.

JDownloader je neoptimizovan. Takođe ako koristiš Chrome, on baš zna da uzme PUNO memorije.
 
Nazad
Vrh Dno